Ústavná väčšina v Maďarsku

Včerajšie voľby v Maďarsku skončili tak, že konzervatívne nacionálny Fidesz má ústavnú väčšinu. 

Druhá strana v poradi je nacionalistická radikálna strana Jobbik. Takzvaní Socialisti, čiže proglobalistická mafia, celkom prepadli.

Je to výrazný úspech Orbána, dokonca o niečo lepší, ako sa očakával. Je isté, že Maďari držia spolu a že sa nedajú rozložiť nejakými bruselskými buzerantami.

 

Namiesto rozoberania možnej budúcnosti, čo by som aj tak mal len z médií, radšej pripomeniem, že v susednom Rakúsku vládnu konzervatívni Ľudovci spolu s radikálnymi Slobodnými. Sociálna demokracia je tam tiež v opozícii, tiež ako strana globalistická.

U nás je to úplne inak. U nás sú reálne najviac protiglobalistickí sociálni demokrati, ktorí aj vládnu spolu s nemastnými NEnacionalistami oboch národných druhov. Radikálni nacionalisti sú síce podobne ako Jobbik v úmernej menšine v parlamente, to je ok, ale chýba tu veľká strana takzvane "konzervatívna", teda "úmiernene národná", najpresnejšie povedané - proste racionálna a realistická. Je nepochybné, že najbližšie k nej mal či má Smer - ale v rozhodujúcich momentoch nemal dosť odvahy. Príliš vela obcoval s globalistami aj s neomarxistami.

Treba tieto veci porovnať, pretože voľby v Maďarsku žiadjú aj od nás, aby sme sa prispôsobili. Maďari pred rokmi na to mali odvahu:

- zákony na kontrolu cudzineckých agentov,

- zákony na zničenie monopolu zahraničnej politiky v médiach,

- a koniec-koncov aj zákony na zachovanie či vytvorenie štátneho kapitálu (pokiaľ viem, tak náš Slovnaft je sprivatizovaný tak, že patrí korporácii ovládanej maďarským štátom - už len za toto by mali Dzurindu a Mikloša obesiť, ale je to aj príklad toho, ako sa iný štát, ktorý sa zbavil parazitov, skúša či dokáže o seba starať).

 

Treba takisto povedať, že ľudia u nás aj v Maďarsku zmýšlajú politicky podobne, neverím na veľké rozdiely. Problém je v tom, že na Slovenskú sú ľudia stále v pazúroch masmédii. A ešte aj v existencii a charaktere malých zákerných politických mafií na Slovensku - kto dokáže tie vyťať, ten sa zapíše do histórie a uvoľní reálny národný potenciál. Hm, zdá sa mi, že niektorí by dnes aj mali k dispozícii zbrane na tento čin, len nevedia, ako na to.

 

 zdroj výsledkov volieb Pravda

 

 

 
Autor: 
forma: 
Ľubov

https://www.instagram.com/p/BhUbtIxgbMF/?tagged=fidesz len provizórna,ale stačí pre ilustráciu.Hm,kam sa stratili voliči za slušné Maďarsko?
Predovšetkým toto ma zaujíma,naozaj dokázali izolovať mimovládky od médií?
Teraz by sa mohol ozvať Baloo,bez priamej spojky z Pešti veru málo vieme.

Norman

Ja magyar novina nečítam, ale považujem isté, čo je podstatné:
v ich médiach sa prestalo považovať za prejav dobrého vkusu neustále najvulgárnejšie nadávania na premiéra, ministrov a všetkých voličov neglobalistických strán. A to je u nás zlozvyk ako vo všetkých médiách zo strany prestitútov, tak aj zo strany globalistických politikov.

Pravda, aj my tu nekedy povieme pravdu, že Kiska znamená piča, ale my sme tu takmer súkromne, podobne ako každý facebook je vlastne súkromný, každý alternatívny web je oproti dosahu bulvárnych médii a televízie súkromný. My občas - ale v tých verejných masmédiách chrlia také špiny neustále a neustále .... a vždy iba jedným smerom.
Takže niektorí uveria.

Aj v Budapešti sa občas globalisti zavolajú a urobia dosť veľkú demonštráciu - to pre nich nie je problém, má kto zaplatiť a na ulici aj pár ľudí s píšťalkami urobi vela hluku. Ale reálne rozloženie síl vidno pri voľbách, aj týchto. A to všetko pozitívne dosiahli maďari len preto, lebo úchylní globalisti nemajú monopol na masmédia, lebo klepli prestitútom po prstoch.
Aj u nás je treba.

mirage

na navsteve v rumunsku

https://youtu.be/wWyqAmDgHXc?t=872

Roland Edvardsen

Jobbik by som dnes už naozaj radikálnou nacionalistickou stranou nenazýval. Tá strana sa dnes definuje skôr ako "liberálna konzervatívna strana". Nedávno mala napr. skôr pozitívne vyjadrenia na LGBT komunitu (konkrétne Gábor Vona sa vyjadril, že mu až tak veľmi nevadí Gay pride v Budapešti a homosexuáli majú byť na čo hrdí), ďalej ostro kritizovala Orbána za to, že presadil legislatívu, na základe ktorej CEU musela spĺňať štandardy očakávané od všetkých maďarských univerzít (síce v mene akademickej slobody, ale každý z uvedomelých chápe, že sa týmto de facto postavili na stranu Sorosa). Strana taktiež výrazne zmenila svoj postoj k židovstvu (Vona poslal počas Hanuky pozdravy lokálnym židovským osobnostiam - tie boli samozrejme odmietnuté. Aké to prekvapenie, že?).

Jobbik jednoducho zmenil stratégiu a začal sa orientovať viac na liberálnejšieho voliča a najmä ostro vyhraňovať voči Orbánovi, avšak vidíme, že tým extra veľký úspech nedosiahol. Skôr je dosť úsmevné, ako je stále mainstreamovými média nálepkovaný ako "radikálna a nacionalistická" strana.

Každopádne táto radikálna zmena naozaj pôsobí bizardne, keďže Jobbik bol svojho času naozaj niečo ako "maďarská LSNS". Vedeli by ste si predstaviť Kotlebu, ktorý by gratuloval Gálovi k "veselej Hanuke" a vyjadril sa, že niekto ako Romana Schlesinger má byť na čo hrdá? :-)

Norman

si to viem. Ale Gál je dnes nikto, takže tomu nebude gratulovať. Ale Kotleba môže zmeniť postoje k SNP, alebo tak. Veď sme ho aj my tu vyzývali k väčšej refíkanosti, nie? :)

Roland Edvardsen

Kotleba by pre úplný začiatok mohol prestať s vyhadzovaním a neprijímaním ľudí s nekresťanskou orientáciou. Koniec koncov ateisti majú vyššie priemerné IQ, takže v tomto smere sa strana len ochudobňuje o ľudský potenciál. :-)

No a potom by sa mohlo pristúpiť i k nejakým tým ústretovejším gestám: trebárs i to spomenuté SNP (to by sa mohlo vnímať i ako signál Smeru, ktorý si na tradíciu SNP dosť potrpí) .

Nepochybne, ľudia ako ja či diskutéri z propu by z takého niečoho mali byť zhrození a/alebo zhnusení. Ale tu si treba uvedomiť základný rozdiel medzi verejnou politikou a tým, čo niektorí nazývajú metapolitika. Ja ako webový anonym môžem prezentovať otvorenejší postoj a ideál, ktorý by som chcel dosiahnuť a pracovať na kultúrnom poli k jeho dosiahnutiu. Ak by som však išiel robiť verejnú politiku bolo by hlúposťou kompletne odhaľovať svoje úprimné postoje a nerobiť žiadne kompromisy. To ako v bežnom živote, v práci, v škole, ste nikdy žiadne kompromisy nerobili? Nuž, potom musíte byť iní lúzri. A nacionalisti sa musia rozhodnúť, či chcú naozaj reálne niečo pre Slovensko spraviť alebo chcú byť donekonečna len lúzrami. Napíšem to tak jednoducho ak sa len dá: ak by som musel zabrániť prieniku hnedoidov na naše územie šaškovaním v múzeu holokaustu, tak by som si vybral šaškovanie. Je to jednoduché.

Roland Edvardsen

Smer naozaj prepásol svoju šancu stať sa slovenským Fideszom, keď sa mu podarilo získať ústavnú väčšinu v r. 2012. Predsa len tu bude i podstatný rozdiel v ideologickom profile Orbána oproti Ficovi. Orbánov silný anti-komunizmus a zmysel pre slobodu do istej miery posilňovali jeho vnímanie Bruselu ako akejsi "novomarxistickej" diktatúry. Fico, hoci stále platí, že je tu na Slovensku najlepší zo všetkých, v mnohom jednoducho nezaprie svoj pôvod komunistického nomenklatúrneho kádru - bohužiaľ.

Fidesz sa tiež radikalizoval i pod vplyvom v tom čase ešte ultra-radikálneho Jobbiku, ktorý naberal na popularite (najmä medzi mladými) a smeroval k tomu byť veľkou konkurenciou Orbánovi. No a presne v toto som dúfal i na Slovensku: že rastúca popularita LSNS povedie k radikalizácii SMERU a SNS, ktoré sa budú pokúšať jej "zobrať témy a voličov." Nuž, ale nestalo sa tak - alebo aspoň v takej miere ako sa dúfalo (zase postoj k hnedoidom SMER nemal zlý, to sa musí nechať a niektoré Ficove výroky by si naozaj nedovolila ani Le Pen, ako to raz výstižne poznamenal Sulík).

Ľubov

A to obrovskú,oproti Ficovi-novinárov.Sú to Maďari.Inak ktovie,ako by dopadli volby,nebyť tlaku islamizácie.
Ale je to tak ako je.
Uvidíme,ako jeho razantné víťazstvo ovplyvní nás,či bude inšpiráciou.Pokial teda vyšmarí mimovládky,bude hrdinom.

Roland Edvardsen

Potrebujeme v maximálnej možnej miere spolupracovať v rámci V4. A možno by nebolo zlé časom pridať i Rakúsko. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať. Ideálne by bolo, ak by SMER zobral LSNS do koalície (spolu so SNS, event. ešte k
tomu nejaké KDH alebo Sme rodina, či iná kvázi konzervatívna strana) - lenže dobre vieme, že to momentálne vyzerá ako sci-fi kvôli izolacionizmu, neschopnosti a iracionalite LSNS na jednej strane a zahraničnému/mediálnemu tlaku na SMER na druhej. Ale tak ktovie čo prinesie budúcnosť. Svojho času väčšina nechcela byť ani s SNS (za Slotu), aby neskôr i Sulík lákal Danka.

Norman

KDH si zvolilo Hlinu. Opäť. To je niečo, čo človek nedokáže pochopiť.

Roland Edvardsen

Áno, je to nepochopiteľná šialenosť. Ale hlavná vec, že katolíci sú "najväčšia sila". Ako mohli potom dopustiť takúto potupu? Ja viem, čo sa bude tvrdiť: že KDH a spol. nie sú praví katolíci a nereprezentujú autentický katolicizmus. Ok. Kto je teda tým autentickým reprezentantom slovenského katolicizmu? Sedevakantisti ako sandro alebo Igor Cagáň? Ale veď to je miniatúrna menšina, tak ako tu potom niekto môže hovoriť o "najväčšej sile"? Som zmätený. :-)

Norman

Ale asi si vyložím nohy na stôl a budem sledovať, ako to tá najväčšia sila vyrieši.

Konieckoncov, po rokoch bojov sa ako tak dokázali zbaviť aspoň Bezáka - i keď aj tam by bol úspech, ak by tá osoba sedela zavretá v nejakom juhotalianskom kláštore. Ale nesedí. Nedokážu sa zbaviť ani jedného zradcu - to je proste úpadok.

sandro

Inak pokial viem, tak Kotleba tiez chodi na omse ku knazovi, ktory je uz jednou nohou exkomunikovany. Nie kvoli tomu, ze by hresil, ale kvoli tomu, ze neustupil. Slovenska cirkev ako taka este nie je uplne stratena. KDH uz ani netreba brat do uvahy, je zbytocne sa s nimi zaoberat. S Hlinou len za sebou zahadzali ten hrob co si posledne roky kopali.

Norman

no hej, ale KDH je škoda - vybudovaná strana, celý komplet. Pozri, aké názory má dnes čarnogurský - to tam v KDH ľudia majú iné?

Církev nie je stratená, ale oni to berú táááák dlhodobo, pomaly :-)

sandro

KDH skoncilo odchodom konzervativneho kridla, ktore bolo vlastne jeho dusou a aj telom. Palko, Minarik(nech mu je zem lahka, nedavno zomrel, ked ho v Petrzalke zrazilo auto), Bauer, Miklosko(no dobre, viem, ale vsade musi byt aj nejaky exot na zabavu). Zostalo len to zle, prehnite.

Norman

áno, to bol zaujímavý a podstatný úkaz. To sa nedá takto zvonku pochopiť. Naozaj boli takí optimisti, že vytvoria novú stranu a tá bude mať volebný úspech? Možno to aj tak vyzeralo, ale bol to očividne zlý odhad.

(Mikloško bol vnesený do politiky "sviečkovou demonštráciou" a nepovedal by som o tom človeku, že bol na zábavu, ale nemal na to, nebolo to príliš jeho miesto)

Roland Edvardsen

KDH nikdy nebolo dobrou stranou - z môjho skromného pohľadu :-). Palko a Čarnogurský (hoci moji príbuzní, ako sympatizanti HZDS a SNS, ho neskutočne neznášali) boli asi z nich najlepší.

Norman

Ako som predpovedal za samozrejmé, že sa ĽSNS dostane do parlamentu, tak teraz predpovedám, že do dvoch rokov bude ĽSNS schopná byť v koalícii - sama sa troška zmení, ostatní debili v parlamente si trocha ukľudnia hormóny.
Prirodzene, ľahšie to bude najprv v opozičnej koalícii - do vlády či vládnej podpory to pôjde ako dnes s Okamurou v Čechách, čiže ťažko.
Ale ak sa zmenia vonkajšie pomery, AK, tak pôjde zrazu všetko. Ale či sa zmenia vonkajšie pomery - a ako, to je neisté.

Roland Edvardsen

Vývoj takmer všetkých strán podobných LSNS naozaj išiel týmto smerom: postupná umiernenosť a širšia akceptácia vrátane prijatia do koalície. Vieme napríklad v akom stave sa istú dobu nachádzal FN pod vedením starého Le Pena a vieme, kde sú teraz. No a Jobbik som už spomínal (hoci ten mal relatívnu vysokú podporu i vo svojich radikálnejších časoch).

Len som chcel dodať, že zmena v týchto stranách často prebehla po zmene pôvodného lídra. Čiže tak nejak si myslím, že by bolo fajn vymeniť Kotlebu. Ale dobre vieme, že on len tak ľahko nepovolí. A najväčší problém je samozrejme v tom, že potencionálny nástupca, ktorý by ho bol schopný nielen nahradiť, ale i predčiť a posunúť stranu tam, kde by sme ju chceli mať, je v nedohľadne.

Norman

kandidáti potencionálni sú už dávno mimo stranu, myslím.

každý človek má hranice, cez ktoré sa nedostane. To sa týka akéhokoľvek zamestnania, povolania. Platí to aj u kotlebovcov.

senil

Orbán vyhral pretože robí to čo od neho voliči chcú. Zastavuje migrantov pomocou plotu, voliči ho za to odmenili. Západné elity svojich voličov zrazujú.

http://www.epshark.cz/clanek/256/74-evropanu-si-mysli-ze-migracni-politi...

Roland Edvardsen

Orbán plní sľuby a Maďari za ním stoja napriek tomu, že sa mu vyčíta presne to isté, čo u nás Smeru - rozkrádanie, korupcia, klientelizmus, "mafiánsky štát" - veď tie reči dobre poznáme. A to prosím pekne všetko ešte vo väčšom rozsahu než to robí Smer (nehovoriac o tom, že oproti nám má Maďarsko ešte nižší ekonomický rast). Je zaujímavé ako mnohí tzv. národovci a alternatívci zo Slovenska sú schopní vyzdvihovať Orbána do nebies a zároveň vyčítať Smeru a SNS presne to isté, čo robí Orbán v Maďarsku, pokiaľ ide o vnútornú politiku.

To je ten základný rozpor - cudzinci hodnotia politiku krajiny na základe jej zahraničnej politiky, zatiaľ čo domáci/občania vnímajú pochopiteľne skôr vnútornú politiku. Ja teda rozhodne nie som spokojný so stavom slovenskej politiky a vždy sa musím pousmiať, keď mi moji českí priatelia hovoria, ako je to na Slovensku lepšie, pokiaľ ide o politickú scénu - akí sme konzervatívnejší (viď pochody za rodinu a podobné akcie), ako je ten Kotleba "tvrdý", nedávno napr. i to ako správne sa vláda zachovala vo vzťahu k Rusku, atď., atp.

Norman

Tu treba povedať, že žijeme v kapitalizme a to, čo sa teraz vrhá pred oči plebsu, teda korupčná vláda korporácií, je v podstate bežný kapitalistický život. To za prvé.

Za druhé treba povedať explicitne:
možno bol Slota hajzel, možno je Danko sviňa, možno je Fico komunistický polopotrat a v Smere ja kopa marxistov a zbohatlíkov - to ale nebol a nie je dôvod, aby skutoční patrioti odmietali ich strany a kooperáciu s nimi.
To, že kedysi národovecké web stránky, ako aj tie rôzne kotlebovské pospolitosti boli pôvodne takto detinky radikálne ... sa dalo chápať, ako hlúposť vývoja, nezrelosť sopliaka. Že v tom ale zostali naďalej, azda pod vplyvom hlúpej myšlienky, že takto najľahšie získaju hlasy voličov Smeru a SNS - to je neodpustitelná tuposť, nielen voči sebe, ĽSNS, ale hlavne to bola hyba protinárodná a protipatriotická. Poškodila samotný národ.

Výrazne takto kotleboci poškodili terajšie možnosti na dobrý politický vývoj na Slovensku.
Kotlebovci vytvorili stranu presne takú, do akej ich pchali média (a ktovie kto ešte v pozadí a vo vedení strany, zámerne), vytvorili radikálnu nazapojiteľnú skupinu.

Roland Edvardsen

Ja viem, že jeden blbý prieskum by nemal nič znamenať, ale aj tak si tie čísla z úplnej riti asi nevycucali: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/PRIESKUM-Najdoveryhodnejsim...

Táto údajná obľúbenosť kisky je niečo, čo ma už dlhšiu dobu znepokojuje a hlavne je to niečo absolútne nepochopiteľné. Ja som napr. chápal, keď zo začiatku v prieskumoch obľúbenosti hviezdil Danko, lebo práve tá kombinácia prejavu "malého jednoduchého Danka, o ktorého sa chcete postarať" a väčšej otvorenosti a zmierlivosti (po exotovi Slotovi) mala v sebe istú príťažlivosť . Ale kiska? To ako vážne, Sloveni a Slovenky?

Predovšetkým o rok tu budú voľby prezidenta a bolo by fajn, ak by zdravé a zdravšie sily dali hlavy dokopy a postavili kandidáta, ktorý by vedel vypudiť syntetické hovado z hradu (ak teda hovado bude opätovne kandidovať, čo predpokladám, že bude). Fico kandidatúru odmietol a často spomínaný Harabin je podľa mňa nepriechodný. Nejaké návrhy?

Norman

Toto som pozeral v správach TV, na TAš aj v RTVS to bolo - a povedal som - že nech je to akokoľvek upravené, tá Kiskova dôveryhodnosť sa NEDA OSPRAVEDLNIT. Tento národ sa nestará o veci verejné, zároveň je ojebateľný kravinami okolo Dobrého anjela a podobne - čo nie je žadna náhoda, ale systematická politická chyby!

Toto je ťažký príznak slabosti, priam fatálna kokotnosť, akoby povedal niekto. A to sa nepokúšam reprodukovať, čo som nahlas povedal priamo keď som to videl - keď vynechám vety s vulgarizmami, tak som ešte dodal, že nech si teda "tento národ" zvolí nejakého sulíka a nech naozaj dostanú, čo chcú - nech starí ľudia zdochýňajú v starobincoch (ešte viac) od hladu a mladí nech sú ešte viac beznádejní žobráci a otroci.
Ja nie som zástanca názorov, že po dopade odo dna sa národ poučí a zlepší, ja na to neverím, tak to nefunguje, každý zostup bude treba zaplatiť pri budúcom výstupe. Ale ak sa národ dokáže zhovadiť takouto sleposťou voči nejakej kiske, tak si úpadok, pustenie žilou nie že zaslúži, to nie je o vine či nevine - ale je mu prost ezákonite natvrdo predurčený.
Nie že by sa slovenský národ, Sloveni, niekdy nezdvihol, ale gangréna je teda riadne hlboko. To bude proste bolieť.

Roland Edvardsen

Teraz si bol celkom emotívny - ale je to jednoznačne na mieste. Tiež to cítim rovnako. Kiska je pre mňa naozaj akoby stelesneným tých najhorších ľudských vlastností a skutočnosť, že to národ nevidí, že to nedokáže rozpoznať, je pre mňa šokujúca.

Norman

to som chcel povedať, rozkecať to, uvolniť to - bol som pri tej správe už pred TV výnimočne emotívny.
Je to slabosť, heh :-) ale toto je naozaj sila.
Znova zopakujme, že prieskumy sú prieskumy, ale to nie je len tento jeden.
Btw, Fico sa v ňom prepadol už skoro ku Kotlebovi. To tiež niečo hovorí.

A čo sa týka Kisku - národ sa nechá oblbnúť hocakou postavou, ktorú nepozná (sám si spomínal Danka, aj ja som ho odhadoval lepšie), ale Kisku predsa pozná, vie o tom, že je to špinavý zbohatlík, ak nie úžerník ... To nie je len o oblbnutí, to svedčí o trvalom a systematickom nezáujme o veci okolo seba (ak už nebudem hovoriť naozaj o určitej genetickej úchylke, štatisticky).

Roland Edvardsen

Hej, môj prvotný dojem z Danka bol tiež dosť pozitívny. Neskôr som mal dojem, že musel mať nejakú vážnu nehodu, ktorá mu poškodila mozog - fakt celkom radikálny obrat. :-) Ale nech už o ňom hovoria čokoľvek, ten človek minimálne dokázal opäť urobiť z SNS relevantnú a akceptovanú stranu. Áno, ideologicky dnes SNS nie je bohviečo, resp. nie je to čo by byť mala, ale aspoň sa dá od čoho odraziť. Proste je to lepšie ako stav, do ktorého ju dovieklo hovado Slota (btw, neverím, že som kedysi býval fanúšik tohto živočícha. Hej, bola to sranda počúvať, ale jednoducho spätne sa nedá konštatovať nič iné než to, že tento človek poškodil, neskutočne zhovadil národovectvo na Slovensku viac ako ktokoľvek iný).

Norman

slotov fanúšik som nebol nikdy.
Danko vyzeral, že vie lepšie hovoriť. Ale jeho hlavný problém je nedostatok idealizmu. Len taký človek môže spraviť tú chybu, že sa hrá na idealistu a bozká výložky. On proste klame, hrá. Ak by bol autentický, nikdy by ho to nenapadlo.
Nedostatok idealizmu je vážna chyba. Nuž ale ako sám tu píšem - nemožno to vidieť čiernobielo.

Roland Edvardsen

Tak ty si Slotu nezažil ako tínedžer - zase musíš sa pozrieť na to i z tohto hľadiska. :-)

Vieš, Danko je pre mňa zmiešané vrece - vnímam negatíva i pozitíva, ale naozaj nech mi nikto netvrdí, že toto je nejaké politické monštrum, niekto kto patrí k tomu najhoršiemu, čo tu máme. S kiskátorom by zamietol podlahu i on. Veď vidíme, že nedávno ukázal celkom pevný postoj napr. i v spomenutom Istanbulskom dohovore alebo v kauze Skripaľ.
Takže pre mňa je to proste taký politický priemer - ale ako som už spomenul, patrí mu istá vďaka za "humanizáciu" SNS a jej "návrat do hry".

Norman

no neviem, skôr myslím, že čím mladší, tym musel mať väčší odpor.
Danko nemá tie negatíva, čo mu vyčítajú (respektíve nie sú až tak podstatné), ale má iné.
Nemá naozajstný charakter, je príliš v peniazoch, prišiel k nim takmer bez námahy. Je prozápadný snob - to sa nehodí do SNS.
Nemá žiaden svetonázor, dokáže len reagovať. (to je problém väčšiny ľudí tam, v reálnej politike).

Na takého človeka sa nedá staviť, nedá sa predvídať, kam sa pohne.Neviem, ako došiel k SNS, kľudne ale mohol skončiť aj v SDKU - a bolo by mu to jedno, si trúfam povedať.

Roland Edvardsen

Uf, vidím, že s mojou generáciou asi nemáš veľa skúseností. :-D So Slotom to bolo tak, že buď ste ho milovali, alebo nenávideli. Teda tak nejako to bolo u nás mladých.

No neviem. Ja mám dojem, že momentálne má v politike nejaký svetonázor jedine Blaha. :-) Teda on jediný mi príde ako niekto, kto naozaj rieši poriadne i ideológiu, filozofiu, svetonázor strany a Slovenska, ktorý si treba vybrať.
Zbytok je buď ako Danko, alebo je na polemiku - vrátane Kotlebu.

Norman

Ako skúsenosti - chceš povedať, že Slota nadchýnal tvoju generáciu? Ale no, tomu neverím :-)

Čo sa týka Blahu - ano, ten je trocha filozof. Ale v podstate má len normálne názory. Prečo ich nemajú aj ostatní smeráci, respektíve ostatní politici? Alebo je jeho prejav osobitý tým, že na rozdiel od Kotlebu vie povedť viac ako štyri vety?

Tu je z TA3 dobrý stret s hovadom Osusukým. Tu vidno, čo za svine sú proamerickí otroci (slovo "agent" či aj "aktivista" by bolo pre hnidy, ako Osuský, príliš dobré). Osuský je naozaj posadnutý ťažkou nenávisťou voči Rusku, sionistickou nenávisťou.
(odporúčam pozerať len tým "rusofilom", čo majú dobré nervy a nenaplujú na monitor)

https://www.ta3.com/clanok/1125771/slovenska-zahranicna-politika.html

Ľubov

Neviem,či nadchýnal. Bola som členom SNS hneď od jej vzniku, marec 90.

Musím sa zastať prvých predsedov,
,či to bol Moric,Prokeš,alebo Slota.Naozaj sa to nedá porovnať s ničím,čo je tu dnes.Pár rokov , kým nenastúpila na scénu závisť a chamtivosť,to bol naozaj Platónov svet idealizmu,vlastenectva,odhodlania.
Pamiatkou na túto kondíciu je napríklad názov najvýznamnejšej nitrianskej ulice-Trieda Andreja Hlinku.
Samotný Slota ako muž bol vzhľadný a zemitý.Hej,páčil sa mnohým.

Potešila ma jedna vec.Keď stretnem po rokoch hociktorého svojho kolegu ,bežného člena,hneď zistíme,že my sme stále tí istí,myslím zvnútra.Nič sa nezmenilo na Platónovi.-).Čo sa medzitým stalo s ľuďmi,že klesli do žumpy,to je celkom mimo nás.Tak toto som musela napísať na obranu nás,členov bývalej SNS.

Norman

veď sme tu konieckoncov do Slotu ani moc nekopali, ja som len napísal, že som nikdy nebol jeho fanúšik a pochybujem, že čím mladší, tym viac boli ním nadšení. O tom svedčia upadnuté preferencie SNS z doby, o ktorej sa hvorí.

Áno, prvé, čo objektívne Slotu hodnotí, sú percentá SNS za jeho vedenia - ktoré sa pohybovali dole a občas aj mimo zvoliteľnosť do parlamentu. Samozrejme, nie je všetko jeho vina, ale takto pôsobil a dopadol.

Ale je to poučné - áno, bol to energický chlapík. On, a jemu podobní, ale podceňovali jedovaty sionistický mediálny tlak, čo sa na nich hodil - a tak pôsobili "hlúpejší", ako naozaj boli. To, že tí ľudia nebrali vážne tento faktor - sionizmus- bola základná slabosť tejto genrácie politikov, za ktorú síce sami nemohli, ale kvôli tomu museli nakoniec vyhorieť.

Toto povedomie o sile rôznej sionistickej mafie má viac Orbán a aj preto má tie úspechy, ktoré má - poznanie reality ho viedlo k činom (na rozdieľ od naivity v tomto smere u Slotu, Mečiara, Fica ... najnovšie stále u Blahu a ostatných mladších aktívnych politikov - stále sú táááák naivní v tomto).

Pritom je to paradox - téma globalistických plutokratických mafií leží na zemi a je to klúč k moci - treba ju len zobrať a ísť (pravda, nie som si istý, či bude fungovať aj na Slovensku - predsa len, v materskej škôlke platia iné pravidlá, ako v bežnom živote)

Zas som sa rozpísal, dosť:).

sandro

Slota bol aspon autenticky. Strana v podstate odolavala oligarchii a ksefty sa robili na vlastne tricko - co im sluzi ku cti:)) SNS bola predana az po jeho odchode, co bola pre ''investorov'' vyhra, kedze narodnu stranu nemali podchytenu ziadnu.Takze toto Slotovi naozaj sluzi ku cti - ze ich dokazal poslat niekde..
Danko je pre mna bezcharakterny hnoj, ktory robi neuveritelne vyvrtky. Ten clovek sa uplne spreneveril takmer vsetkemu na com SNS stala. Aj ked beriem potrebnost aj tejto figurky na terajsej scene. Radsej 100 Dankov ako 1 Kiska, to samozrejme.
Lubov, ty stale prekvapujes. Skoda, ze tu neni sukromny kanal, Norman, nechces si trochu zaprogramovat? :)
Ale nie.. Nerobme z toho druhe SMEcko, je to dobre tak ako to je - anonymne.

Norman

Ten bod, že "SNS bola predaná až po odchode" (Slotu) ....

Bolo by ťažko povedať, čo pod tým "predaním" myslíš, ale ja by som povedal, že bola predávaná dlhodobejšie a to práve Slotovou nenásytnosťou. Práve preto zaplietal seba, svojich spoločníkov a celú stranu do obchodov, teda ju predal. Predal ju aj tým, že umožnil jej prechod do rúk Danka - niekoho, čo nemal žiadne skúsenosti z politiky, žiadne zásluhy a žiadne overenie. Ale nie Danko ju predal - ona bola predaná už predtým a Danko ju len takú prevzal.

Roland Edvardsen

Norman, ja nepíšem, že Slota nadchýňal moju generáciu, ale o tom, že ju rozdeľoval. Samozrejme, že ho mnohí neznášali, ale rovnako by si vtedy našiel medzi tými najmladšími (naozaj sa tu bavíme o dosť nízkom veku) i dosť fans. Z môjho vtedy infantilného pohľadu to bol "pán frajer", ktorý "zábavným spôsobom" chrlil zo seba "nepríjemnú pravdu", ktorú sa ostatní zdráhali povedať alebo ju nevedeli podať tak "humorne". Koniec koncov SNS zvykla mávať pomerne silnú podporu i medzi mladšími ročníkmi (určite i pre divoký a kvázi radikálny Slotov prejav).

Pochopiteľne, čím som bol starší, tým bol môj pohľad na neho negatívnejší. Až ma prekvapuje aký sympatizujúci, nekritický náhľad tu prezentovali niektorí z "generácie starších". Neviem, možno mi mileniáli sme naozaj väčší moralisti, ako to tvrdí Richard Spencer (samozrejme moralisti v kontexte tej - ktorej ideológie, ktorú vyznávame).

Pre mňa Slota dnes predstavuje všetko to, čo by som u nacionalistického lídra nechcel vidieť: agresívneho grobiana (vrátane odporného mizogýnneho správania k ženám, od Belousovej - "neukojenej dievky, kysuckej nány a sliepky, čo nedala slovenskému národu syna" - po neslávku policajtku/"piču" :-)), nechutného degeneráta (3x rozvedený alkoholik obťažujúci maloleté s podozrením, že bil svoje manželky), zlodeja, gýčového zbohatlíka, pokrytca, vulgárneho nevzdelanca, atď, atp. - no proste humus prvého stupňa pre každého slušného človeka.

A ako si aj ty trefne poznamenal, on predovšetkým nikdy nedokázal identifikovať skutočný problém a pravého nepriateľa. Zaujímavé, že výroky proti Maďarom alebo i homosexuálom, ktoré boli totálne za hranu, kontraproduktívne a ktoré by nevyslovil ani Kotleba s Magátom mu veľmi koaličný potenciál neubrali. Za to slovo sionizmus alebo nedajbože Žid by sme od neho samozrejme nikdy nepočuli. Ok, vôbec netvrdím, že tie slová mal vysloviť - koniec koncov existuje kopec iných pojmov, ktorými sa dajú pekne nahradiť, nehovoriac o náznakoch - avšak pointa je v tom, že on len lacno dodrbával rôzne menšiny - Maďarov, Čechov, cigánov, homosexuálov, atď. - ako zdroj zla, zdroj problémov Slovenska bez identifikovania globálneho molocha, čo bol základný omyl. Tieto a iné menšiny nie sú zdrojom, ale boli a sú len rôznymi spôsobmi ním manipulované, zneužívané a štvané proti majorite.

V tomto sú jednoducho všetci tí kotlebovci, magátovci či rostasovci ďaleko napred oproti "slotovcom" (vskutku, aj ten mnou často kritizovaný Kotleba je elita oproti tomuto jednoduchému zvieraťu). Oni sú autentickejšou hrozbou pre systém, preto napr. Fico nemal problém ísť do vlády so Slotom, ale má už problém s Kotlebom a jemu podobnými. Slota nebol nepriateľom systému - naopak, systém si ho po istú dobu pekne pestoval, pretože mu vyhovoval v tom, že neupriamoval pozornosť na skutočný zdroj problému a zároveň budoval zlú reputáciu národovectvu a "národniarom" ako ukážkových primitívov a agresorov.

Náhodný okoloidúci

Jano Slota si vedel nahlas a kvalitne zanadávať aj na "pána Séreša", takže dobre on vedel, kto spôsobuje problémy. Len jeho grobianstvo bolo vyššie ako jeho IQ, a hlúpy rozhodne nebol.

Roland Edvardsen

Ja som nikde ani nepísal, že bol hlúpy (ale určite ani nič extra v tomto smere nebol). Nadávanie na Sorosa ešte neznamená, že sa skutočne "vie", kto spôsobuje problémy. Každopádne o Sorosovi a jemu podobných mal hovoriť častejšie ako o Maďaroch - to je tá základná pointa.

Roland Edvardsen

Popravde, ak by som už niekoho z SNS vyzdvihol, tak naozaj skôr túto "kysuckú nánu" než Slotu. Ona si minimálne dokázala zachovať čistý štít a nikdy nebola zapletená do žiadnej typickej kauzy. Áno, jej prejav býval miestami hysterický, nie každému typ "nahnevaná pani učiteľka" sadne, ale v zásade patrila k tomu lepšiemu, čo SNS ponúkla. Slotu ona v mnohom predčila - a preto ju tak neznášal.

nové texty