Ako Multikulťo prezliekací deň organizoval

Nášmu dobrému známemu, Multikulťovi, sa podaril mimoriadny úspech - urobil si pedagogické minimum, aby našu mládež, držiteľku rána, mohol učiť všetko to, čo sa on sám naučil vo veľkej Amerike za veľkou vodou. A keďže veľká Amerika je progresívna, aj Multikulťo chcel učiť len samé progresívne veci.
Ako si tak jedného pekného dňa Multikulťo čítal na tých najsprávnejších fejsbúkových stránkach tie najlepšie a najpravdivejšie správy, padlo mu do oka, že jedno nemenované Gymnázium má v úmysle urobiť študentom takzvaný Gender Swap Day, kedy sa dievčatá prezlečú za chlapcov a chlapci za dievčatá, aby tak podporili tých, ktorí si myslia, že sa narodili v zlom tele a sami seba označujú veľkými písmenkami abecedy, napríklad L, ale aj G, prípadne B, T, alebo I a možno aj nejaké iné. I zahanbil sa Multikulťo veľmi-preveľmi, že táto prudko progresívna myšlienka neskrsla v jeho múdrej vo veľkej Amerike za veľkou vodou vyštudovanej hlave. Tak sa aspoň, aby pocit zahanbenia zahnal, rozhodol zorganizovať prezliekací deň na svojej škole. I predniesol túto myšlienku svojim žiakom a s napätím, ale plný optimizmu túžobne očakával deň D, veriac v tvorivosť svojich zverencov.
I nastal deň D a Multikulťo zarovno zvonením zvončeka rozžiarený vkročil do svojej triedy. Rozhliadol sa, zrakom premeral žiačky aj žiakov a padla mu sánka... Všetky dievčatá mali kvetované sukne a blúzky alebo šaty, vo vlasoch mašle a pery namaľované rúžom, všetci chlapci mali nohavice a tričká, mikiny alebo košele.
Zhrozený Multikulťo ledva zo seba vytlačil otázku: "Čo... toto... oné... prečo nie ste prezlečení za opačné pohlavie ako sme sa dohodli? Dievčatá, prečo na sebe nemáte chlapčenské oblečenie?"
Vstala Anička, neoficiálna hovorkyňa dievčat, i dala sa vysvetľovať:
"Viete, pán učiteľ, my všetky sme sa chceli prezliecť za škótskych bojovníkov, ale ani jedna z nás doma nemá károvaný kilt, tak sme sa vyzbrojili tým, čo sme doma našli."
Zaskočený Multikulťo chvíľku hľadal vhodnú odpoveď, ale nič mu nenapadlo, tak sa ešte Aničky opýtal: "No dobre, ale čo tie rúže, parfémy a mašle vo vlasoch?"
Aničku mu všetko pekne vysvetlila: "To všetko patrí k našej výzbroji, pán učiteľ. Viete si iste predstaviť účinok takého dobre miereného zásahu rúžom do oka alebo účinok plnej tuby parfému vystriekanej do dýchacej trubice. A dostatočne pevná mašľa sa vynikajúco hodí na škrtenie Angličanov."
A všetky dievčatá zborovo zvolali: "Za slobodné Škótsko!!!"
Multikulťo sa už dievčat radšej nič nepýtal a obrátil sa na chlapcov: "Chlapci, a vy ste prečo neprišli prezlečení za dievčatá?"
Postavil sa Jožko, o pol hlavy vyšší od Multikulťa, s maximálnym sebaovládaním nasadil smrteľne vážnu tvár a odpovedal: "Pán učiteľ, my chlapci sme sa všetci prezliekli za dievčatá. Ale nemôžeme za to, že všetky tie dievčatá, za ktoré sme sa prezliekli, sa prezliekli za chlapcov."
A potom sa postavil Ferko, najnižší z triedy, dokonca nižší ako všetky jeho spolužiačky, zamračil sa a opýtal sa Multikulťa: "Pán učiteľ, vy rozlišujete medzi dievčenským a chlapčenským oblečením? Máme to chápať tak, že uznávate rodové stereotypy a nie ste dostatočne genderovo uvedomelý???"
Zahanbený Multikulťo radšej rýchlo ukončil tému Gender Swap Day a jeho múdra a vo veľkej Amerike za veľkou vodou vyštudovaná, ale napriek tomu iróniu nechápajúca hlava sa potešila, že jeho žiaci sú uvedomelejší ako on.

Norman

je aj to, že Danko povedal, že má pochopenie pre ľudí, ako je Dostál a pozval ho, aby sa v ženských šatoch zúčastňoval aj zasadnutia parlamentu :-)

Tu vidno, že aj Danko sa dokáže vyvíjať - chce to len odbúrať vlastný stres. A chce to mať vôľu, do oponenta si naozaj čo škaredšie kopnúť (a nebáť sa, že tento zámer bude vidno - naopak, čí viac vás oni považujú za bezcitného, tým viac sa vás boja - a tak to má byť).

Ľubov

Správne.Pani Dostál treba však skutočne poradiť,aby používal aj rúž.Bez toho to proste nejde.To ani pán Danko samozrejme nevie tak celkom pochopiť,že skutočnú ženu robí rúž.Nie nejaký vygrcaný,nenápadný-naopak,krásny signálny červený.A ešte,keď už som pri tých ženských radách,pan Dostál do parlamentu používajte aj parfem,to je tiež dôležité.Žiadne fialky,to je tak pre Farskú,pani Dostál by mala používať olibanum,onen mystický zázrak zo Sinaja(inak je to vôňa kadidla).

To nie je len tak,hrať sa na ženu.Lebo potom vyzeráte akurát ako idiot.

ps.Dnes myslím na nášho premiéra,naozaj,od rána.Koho viac očaria tie jeho jamky v lícach,či Doníka,či Melániu ?
Mňa by iste očarili,keby som bola Melánia,preto verím,že v nej získa spojenca.
Momentálne mám na háku jeho orientáciu a modlím sa,aby nás nesklamal.

afinabul

Na predmetnom gymply mať nemusíš:
citácia Hlávková:
Pre upresnenie učím konkrétne na Bilingválnom gymnáziu C. S. Lewisa v Bratislave, kde pôsobí aj emeritný arcibiskup Róbert Bezák, ktorý rovnako ako niektorí ďalší naši kolegovia, nemá ono pedagogické vzdelanie.
http://afinabul.blog.cz/1803/hlavka-uvarila-bezaka

Luko

Mne osobne pasuje takto humorne popísaný problém - veď tomu problému je úplne jedno, či sa nad ním trápime alebo sa mu smejeme. Tak aby som dobrú, prvomájovú náladu podporil, dodám, že je dokonca dobre, že nás taký Muľtikulto občas zodvihne zo stoličky. Mali by sme mu byť za to vďační, ak si zoberieme za svoje, čo nám ako riešenie ponúka J. Werich v pesničke "Množení" (z muzikantského hľadiska je to zúfalstvo, ale presvedčivo prednesený skvostný text nám to utrpenie zahojí, najmä jeho posledná časť). Tak poďakujem za každé napätie, držme sa návodu a nevymrieme.

https://www.youtube.com/watch?v=fIe1MhTD-Cg

nové