Karma - Blaha obvinený podľa paragrafu o popieraní holokaustu

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Ľuboša Blahu (Smer) z trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti.

Toľko oficiálny text, ako ho predniesol aj Robert Fico na krátkej tlačovke. Fico označil tento čin ČEKA, pardon, NAKA, za politické zneužívanie polície.

Má pravdu.

Ale takisto sa nedá zabudnúť, ako jemu osobne sliny odlietali z huby, keď v posledných rokoch vyzýval na politické prenasledovanie a trestanie akýchsi svojich politických odporcov, ktorých označoval za radikálov a fašistov. Vtedy mu tieto zákony boli dobré, vtedy si priapadal ako hrdina.
Dnes si pripadá ako kôl v plote.

Karma.

Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Tá ozvena nie je presná a nesmeruje len na to miesto, odkiaľ vzišla - ale jej sila sa nestráca a každé svinstvo, ktoré z papule vypustil aj Fico, sa spoločnosti, teda nám všetkým, ale predsa len hlavne jeho skupine, vracia okorenené a nepríjemné. Kedysi Fico alebo jeho kamaráti hlasovali za Šebejov náhubkový zákon a dnes ho má Blaha, ale aj Fico, na krku ako oprátku.

Pravda, súdruhovia sa ešte utešujú, že to je len naoko, že to je len nejaké udanie opice Nicholsonovej, a to sa nemôže zrealizovať. Veď oni nie sú niečo ako Kotleba, Mazurek či Mizík, niečo ako Vasky (doteraz je v base), alebo Rostas či mnohí iní.
Ale mýlia sa.
Každý, kto si myslí, že jemu sa to nemôže stať, sa mýli. Alea iacta est.

 

 


zdroj 

 

 

 

Roland Edvardsen

Blahu netreba veľmi ľutovať. Ja, na rozdiel od iných, nemám krátku pamäť a pamätám si aké statusy hádzal napr. na Mizíka a iných kotlebovcov za ich slová. Vtedy výčiny NAKA nevadili, naopak boli vítané. U neho je to aj tak dôsledok osobných konfliktov a osobnej antipatie. Skrátka Nicholsonová sa mstí, keďže pravda o jej inteligencii a povahe, ktorú Blahu pomerne pravidelne odhaľuje na FB, bolí. Ale do Blahu by čisto len pre jeho pro-komunistické názory takto nekopali. Komunizmus a komunisti sú tu stále tolerovaní.

Norman

Áno, samotná ideológia komunizmu je tolerovaná. Blaha sa stal zlou personou preto, že za prvé sa začal vymykať z neomarxistickej paradigmy, a za druhé, ako píšeš, sa dostal do osobných sporov.
Občas niektorí z týchto pajácov nepochopia, že sloboda režimu je odtiaľ- potiaľ. Môžu sa natierať rôznymi farbami, dávať si rôzne perie - ale musia poslúchať mocenské centrá a ich ideológiu (peňazí). Toto prekročenie hranice sa "podarilo" Mečiarovi, Ficovi a iným naivistom v okolitých krajinách - a tak sa z nich stalí bad boys.
Fico bol dosť na hrane, skúšal sa vrátiť do stáda kapitalistov, hladal "strednú cestu", hlavne cez Brusel a tak - ale tá zmija jedovatá mnohohlavá pri Atlantiku je proste pomstychtivá a ako najhoršia mafia kruto trestá neposlušných a "zradcov (mafia musí mať stále nepriatelov a stále niekoho popravovať, aby šírila strach, udržiavala si nimbus moci). A tak ho celý čas odmietali.

Blaha spojením so Smerom tiež stratil spojenie na svoje neomarxistické začiatky a rozhodol sa pre klasický "marxizmus" - ale hlavne sa rozhodol pre "neposlušnosť" (vedome či nevedome - skôr nevedome, zlákali ho úspechy "alternatívy", sám chcel patriť medzi nich, chce byť hrdinom - nie už punck-ovým, ale predsa ...) - a už klesol na úroveň "fašistov", už pred pol rokom ho vyhadzovali zo školy a už neviem z akých tých akademických spolkov. Toto by mal každý dobre vidieť.

Pellegriniho skupina sú tí, čo sa nemienia odtrhnúť od Bruselu a Jewyorku, respektíve sa tam nienia vrátiť - mizerná morálka a aj mizerný plán - lebo, ako som napísal o odstavček vyššie - zmija im aj tak neverí, zmija im to aj tak zráta, len čo bude môcť.

Ono je to taký paradox - Smer, ako každá polit. strana v "trhovej demokracii", je zákonite obalená vrstvou peňažných prešlapov, odžubov, zločinov. A aj keď pred voľbami dva roky duneli masmédia grcaninamai o "korupcii" a podobne, predsa len sa pomsta voči Smeru nezačína realizovať až tak cez toto, ale, tu je ten paradox, cez politické náhubkové zákony (ktoré oni sami pomáhali zaviesť). Je taká tendencia predsa len nešťúrať do peňazí, pretože nitky tam nkončia len pri nejakých "smerákoch", ale naopak, sú priamo naviazané na ľudí z druhej strany, na ľudí anglosionistickej moci. Šťúrať do peňazí môže byť nebezpečné - a preto budú zrejme dávať aj do budúcna prednosť rôznym ideologickým a podobným obvineniam, žalobám. Naozaj nie som až taký pamätník - ale takto to začínalo aj po roku 1948, po Víťaznom Februári - najprv išli skutoční podvodníci, zločinci, potom skutoční ideologickí nepriatelia, a potom začala hydra zožierať priamo sama seba. A nemyslím to teraz ako útok na "komunistický" systém - tak sa správa každý režim, líši sa to len v rýchlosti či odkrytosti tohto procesu. Takže aj tento sa začne požierať navzájom, po smerákoch dôjde rada aj na kolárovcov a žaluďov a podobne,a samozrejme, odserú si to aj olanisti, lebo tí budú najbližší zodpovední za to, že sa nič nedarí.
A tých tiež nebude treba ľutovať ani najmenej, lebo teraz, práve teraz, spolupracujú na zločine.

Roland Edvardsen

Kašľať už na Smer aj jeho deriváty ako Hlas -SD (Bože, ešte aj ten názov je jak kopírka :-D). Blaha to čo robí, podľa mňa, robí určite vedome. Blaha po Kuciakovi je iný človek ako Blaha pred Kuciakom (kedy ešte kamošil s miestnou kaviarňou). Blaha bude robiť to, čo mu nakáže Fico, od ktorého je existenčne závislý. A Fico už dnes nemá vyššie ambície (a navyše Matelko je dnes silne motivovaný ho kriminalizovať. Nie preto, že by sa ho bál, ale preto, lebo po smeráckej krvi hlučne volajú jeho voliči. A on sa bude snažiť pre vidinu toho, aby ich nestratil), pochopiteľne, stačí mu trolling nepriateľov. A Blaha je pracant (v tomto).

Blaha si aj tak tým marxizmom a bojom proletariátu len kadí do vlastného hniezda. Mnohí ho neberú vážne, lebo je to dietka zbohatlíckej komunistickej rodinky (a podľa mojich informácií aj udavačskej) z BA, ktoré v živote fyzicky nepracovalo (som sa smial, keď sa mal Blaha "pobiť" s opicou Pročkom. Ex-telocvikár a agresívny opičiak Pročko si musel s hentakým mľandrákom poradiť raz dva. Áno, tam bola bitka, aj podľa insiderov z Oľano - ale len z jednej strany :-)). Tie trestné oznámenia na neho sú fraška a predpokladám, že to ani neprejde. Ale ak by Blaha nemal zabezpečené dobre platené miestečko poslanca a Smer mu neplatil drahých obhajcov, asi by si toľko nedovoľoval.

A Hlas je jasný. Je to projekt miestnej oligarchie, ktorá vie, že Fico im už nezabezpečí cez Brusel napojenie na židovské love. Tak pochopiteľne teraz vsadili na "chrumkavého jamkáčika" od ktorého si sľubujú, že im to zabezpečí. A mám dojem, že presstitúti akoby nevedeli ako sa majú k tomu postaviť. Na jednej strane im začína čoraz viac prekážať nestabilný Matelko chrániaci Kollára, na druhej u nich stále funguje reflexívna antipatia ku všetkému čo je spojené so Smerom. Však dobre, nech sa zožerú tou ich schizofréniou a neistotou. :-)

Smer a jeho ojebávačský derivát ešte môžu mať slušné percentá. Ale to je len dôsledok toho, že tá národná alternatíva je na tom ešte horšie. Kotlebovci totálne stagnujú a po niektorých posledných vystúpeniach Kotlebu si stojím ešte viac za tým, že je to riadená opozícia (a je jedno, či vedomá alebo, čo je pravdepodobnejšie, ako dôsledok ich hlúposti). Dokážu oni riešiť aj niečo iné než aborty? Aha. Des a hrôza, toto.

Norman

kašlať na smer - a napíšeš 4 veľké odstavce, hech.

Kým tam sú, je to dobrý príklad vývinu psychológie ich aj celej časti spoločnosti

Nuž, kedže, ako hovoríš, silná národná scéna tu nie je a všetci sa doslovne schovávajú za tie potraty (aby mohli hovoriť - pozrite, ako "bojujeme" a pritom nič neriskovali, tak bude stále dôležitá "sociálna demokracia".

Kašlať teda skôr na celú slovenskú politickú scénu, lebo keď niekde v Nemecku a okolí dôjde ku obratu k patriotizmu, tak všetci kaviarenskí potkani aj tak takmer ako jedna sviňa otočia kabáty. Tento efekt sme tu už spomínali tiež desaťročia, a tak to aj žiaľ bude. Takže je zbytočné sledovať, ako dnes nejakí buziši klopkajú do kameňa, a sledovať, či už vidno nejakú milimetrovú ryhu - keď aj tak bude celý ten balvan raz rozmetaný dynamitom a dnešné škrabanice sú úplne nepodstatné.
To nie je optimizmus, možno k tomu dôjde neskoro - ale určite teraz naozaj nemá cenu porovnávať ich detinské kladívka, keď sú skoro všetky rovnako malé a mäkké (fuj, aká odporná alegória, heh)

Náhodný okoloidúci

Aj Matelka dobieha jeho karma - kydanie na Danka kvôli plagiátu - rigorózke.

https://www.hlavnespravy.sk/premier-novovzniknutej-kauze-diplomovky-natl...

Ultraliberáli sa veľmi snažia, aby dosiahli pád jeho vlády a predčasné voľby. Aj keby neboli priamo v vláde, aby boli aspoň v parlamente a v ňom mohli smradiť a predvádzať sa.

Roland Edvardsen

Už je z toho iná fraška. O tom, že Matelko je plagiátor sa písalo už v r. 2012, ešte aj on sám hovoril o tom, ako mu diplomovku písala akási známa, zatiaľ čo on sa váľal pri mori v Chorvátsku. To sú také typické matovičovské "obhajoby" na spôsob tej, ako najazdil 600 km na Fábii denne - 365 dní v roku. :-) Ja nechápem, ako môže niekto takéhoto explicitného magora brať vážne. Však on sa každému vysmieva do ksichtu (len dodám, že skutočný problém je tu to Matovičovo pokrytectvo, než fakt, že podvádzal pri nejakej práci ako študent - ako kopec iných). Ono teraz Nko vytiahlo aj na Matoviča diplomovku asi aj kvôli tomu hlasovaniu jeho 16 poslancov s kotlebovcami o abortoch (trápna je už skutočnosť ako sa včetci, progresivisti a katoliban, ide posrať z tých zygôt. Dennodenne tu človek musí čítať o výškraboch. To je očividne najdôležitejší problém na Slovensku :-))

Každopádne, mňa by zaujímalo, kedy sa už konečne budú riešiť aj práce Čaputovej (a aj jej "hviezdna" advokátska prax) alebo takej Tódovej. Aha, sme doma: naši ľudia sú naši ľudia a Nko je rovnako pokrytecké ako Matovič. Totálna fraška.

Norman

Ma napadlo, že by sme sa aj my mali začať venovať konzervatívnym témam - teda zygotom a výškrabom. Proste viac písať o ... no, nepoviem, že priamo o p., ale povedzme o čapute. :-)
Ale dosť bolo srandy.
Úplne vážne tu deklarujem, znova, že aborty sú presne tak umelá zástupná téma, ako buzeranti či čokoľvek podobne prízemné a primitívne. Presne tak zbytočná téma, určená na nekonečné zahltenie ľudí a politikov.

(ja osobne považujem buzerantov a potraty za to isté a to je jediné, čo k téme mienim povedať :)

Roland Edvardsen

Problém je v tom, že aborty i LGBT sú už na Slovensku dlhšie (legislatívne) vyriešené a tento stav dlhodobo majorite vyhovuje. Ľudí trápia iné problémy a je dosť nevhodné, a zrovna teraz, keď tu máme viacero vážnych kríz, dávať do popredia toto. Ak by naozaj odrazu 70% populácie trápilo zrovna toto, cítila by túžbu ísť robiť zákonné zmeny, tak potom ok, poďme to riešiť. Ale ľudí to až tak nezaujíma, len sa im tie témy neustále niekým podhadzujú pod nos (aj liberálmi, aj konzervatívcami. Obe skupiny na tom parazitujú). Je jasné, že tu ide o zahlcovanie a odvracanie pozornosti. A ja už teraz radím k potratom a LGBT i tému plagiátov. Už aj z toho sa stala pseudo-téma, z ktorej sa niekto "premúdrelý" snaží vytĺcť kapitál. Dokým sa nezačnú riešiť aj práce a prax výškrabov ako Čaputa, Tódová a pod., je to pre mňa len ďalšia fraškoidná agenda presstitútov v uhorkovej sezóne.

Náhodný okoloidúci

Pokiaľ ide o diplomovkové plagiáty, asi by sa bolo treba zamerať na tie kadejaké dedinské univerzity a fakulty, a predovšetkým na "humanitné" obkecávacie študijné odbory. Netrúfam si odhadnúť, do akej miery sa to môže týkať technických odborov a dlhé desaťročia fungujúcich vysokých škôl a univerzít.

Inak toto sa dá objektívne vyčítať Mečiarovi. Keď bolo HZDS pri moci, zaviedlo sa nové územnosprávne členenie Slovenska, vytvorili sa nové okresy rozdelením pôvodných, všade boli dosadení papaláši podľa straníckej príslušnosti a zrazu sa ukázalo, že to nevyzerá dobre, keď na vysokom poste v štátnej správe alebo v samospráve sedí jedinec bez vysokoškolského vzdelania a titulu pred menom, za menom. A tak vznikla iniciatíva "univerzita do každej dediny".
Riešenie? Pritvrdiť kritériá, a to poriadne, aby VŠ nebola len taká ťažšia základná škola. Aj za cenu tvrdej selekcie a vyhadzovania neschopných študentov. Ale to by VŠ nesmeli byť brané ako zárobkové inštitúcie s cieľom vytvárať zisk a závislé od počtu študentov. A keď občas čítam, aké študijné odbory sa zavádzajú, tak sa mi žalúdok obracia. Titul mgr. z LGBT úchylných genderových štúdií asi nebude porovnateľný s titulom mgr. v architektúre alebo v jadrovej fyzike.

Náhodný okoloidúci

Témy ako potraty a LGBT odvádzajú pozornosť od životne dôležitých tém, to je pravda, ale treba si hlavne uvedomiť dve veci.
1. je to otázka hodnotového nastavenia spoločnosti a v prípade potratov otázka vedenia detí a mladých k zodpovednosti, aby k potratom nemuselo vôbec dochádzať, nanajvýš tak z vážnych zdravotných problémov.
2. LGBTI má veľmi silnú propagandistickú aj finančnú podporu zo zahraničia, čiže nie je to zástupná téma, ale cieľavedomé podrývanie a rozvracanie spoločnosti a jej hodnôt.

vrbovčan

sa asi hodí pod ktorýkoľvek z tunajších článkov. Takže napríklad aj sem.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/557468-vladne-noviny-maju-pisat-h...

Norman

Blaha reaguje na obvinenie úplne nemarxisticky. :)
Namiesto toho, aby objektívne zhodnotil, že urobili chybu, keď dopustili takéto paragrafy, Blaha sa len detinsky vysmieva Nicholsonovej. Vykladá situáciu len ako vlnu osobných vzťahov - pritom by mal situáciu zhodnotiť systematicky a priznať, že boli naivní. On to však nedokáže, jeho "marxizmus" je tiež len opisovanie do jeho textov, ktoré sice nemusia mať zákonom stanovené percentá copyrightu, ale aj tak sú to len copy and paste plagiátorstvá.

Opakujem - nielen, že spáchali blbosť v minulosti, ešte stále sa z nej nedokáže odpútať.

Ľubov

že práve on má nahradiť Fica vo vedení Smeru. No tak nahradí.
Kádre nie sú ... budú musieť rásť za pochodu. Videla som dobrý dokument o tom,ako sa postupne rozišli cesty Fidela a Che Guevaru ,nebolo zle by sa na tých dvoch pozrieť. Obaja chceli to isté, boli priatelia a nebolo tam závisti ,dokonca ani ego (možno bolo,Che bol milovaný a pritom nebol kubánec ,ale argentínec )napokon ho Fidel upratal do nejakej stredoamerickej džungle a bol koniec. Legenda však žije.
Je to romantický príbeh,Che Guevara chcel čistú Revolúciu,Fidel tak trocha šachovú partičku-chápal,že priamočiarosťou sa nepriateľ nedá poraziť. Dnes je Kuba jednou z posledných krajín, kde sa nemusia báť povinného očkovania proti kovidu. No pasaran!

Náhodný okoloidúci

Čítal som, že Fidelovi nešlo ani tak o budovanie socializmu, on bol predovšetkým kubánsky vlastenec a chcel pre Kubu ozajstnú slobodu. No a proti súperom používal len tie spôsoby, ktoré proti nemu používali oni.

Ľubov

Napadlo ma,ze pri sucasnom zrychlovani karmy sa lahko moze stat,ze Breiner a spol. budu hladat azyl prave na Kube.... a to paradoxy len zacnu ...

Tona Nagua

Vytratil sa úplne "cieľ" byť slobodný. Čo neznamena slobodu pohybu, pohodlie, luxus, večné šťastie, pokoj ... A tak sú tu samí predpojatí politici či ľudia čo žerú politiku a ukájajú si ego za počítačom a vedia ako nato a privolávajú ešte mŕtvoly z minulosti. Títo predpojatí politici so svojimi pominuteľnými úsudkami. A tak musia prijať tú zodpovednosť za to, že tento starý cyklus stále vyvolávajú a ešte viac ho prispôsobujú týmto smradľavým okolnostiam.
Musí prísť to uvedomenie toho rozdielu. Nedá sa žiaľ nič robiť s tým aký stupeň vedomia majú iní. K tomu " porozumeniu" musí dôjsť každý sám. Vedomie dáva vzniknúť vnímaniu. Vnímanie je vlastne stav zoradenia, zoskupenia a keď človek vidí aké ho ľudia majú tak netreba mať vešteckú guľu a ani jasnovidné schopnosti.
A tak až potom príde nový cyklus a on príde sám od seba. Nový človek.