Skúšobné plošné testovanie ukončené

Mali otestovať nejakých 180 tisíc ľudí, napriek trestu 10 dní domácej basy sa prišlo otestovať iba 135 tisíc. To je 45 tisíc, čo nenastúpi zajtra do práce. Alebo nastúpi? Ide o nejakých polosúkromníkov, ktorých nik neskontroluje? O študentov, ktorí radšej zostanú doma? 

Našli nejakých 5 tisíc infikovaných. To je skoro 4 %. Časť z nich je chybne pozitívnych, ale horšie je to s citlivosťou - najmenej rovnaký počet unikol testu, lebo ten je evidentne veľmi necitlivý.

Z webu:

WHO uz bola informovana viacerými krajinami o nespoľahlivosti oboch juhokórejskych testov a su stiahnute z distribucie v USA (SD Biosensor "STANDARD Q COVID-19" ma citlivost iba 71%), Indii, Malajzie, UAE a dalsich krajin! "Biocredit Covid-19" od juhokorejskej RapiGen Inc ani nebol schvaleny pre pouzivanie v USA kvoli velmi nizkej citlivosti - iba 43% Evidencia o nedoveryhodnosti oboch testov je dostupna na veasine relevantnych vedecko-medickych akademickych portalov. SLOVENSKO napriek tomu zakupilo 10 milionov rapid-testov od SD Biosensor a 2 miliony rapid-testov od RapiGen Inc za celkovu cenu 60 milionov eur!

Je to jasný prípad rozhadzovania prostriedkov a takmer iste korupcia v čase núdze. 20 rokov. Alebo len 10? Ale pre viacerých. 


Otestované boli 4 okresy, za plnej asistencie vlády a armády. O týždeň to má byť 20x viac a žiadna koncentrovaná podpora nebude. Nie sú zdravoťáci, je už indikované, že niekde by sa "plošné testovanie" mohlo zrušiť. 

Ale pilotné testovanie dopadlo vraj veľmi dobre.

Už sa teším na najbližší piatok. Všetci sa tešíme.

 

Náhodný okoloidúci

Vedúci kolotoča v najnovšom článku uverejnil sken príbalového letáku z testu, ktorý sa teraz používa na plošné testovanie u nás na Slovensku.

https://aeronet.cz/news/covid-1984-pribalovy-letak-antigennich-testu-se-...

Norman

Vysvetlovať pár viet príbalového letáčika tak, že ľudia musia mať príznaky, a že inak test nezaberá, je samozrejme nezmysel. Rovnako ako tie varovania, že to nemožno brať ako diagnostický dôkaz - tak to pri týchto testoch nik neberie - je to skenovacia akcia.

Neviem, prečo alternatíva má tendenciu hysteričiť, preháňať. Aha, vlastne viem, už som to tu párkrat napísal - posadnutosť senzáciou a čítanosťou. Alebo je to ich prirodzená implicitná mentálna nedostatočnosť (kulantnejšie sa to nedá povedať).

Testy majú jednoducho nízku účinnosť, plošné testovanie poskytne príliš málo informácii a aj keby to bežalo podľa predstavy, museli by státisíce ľudí - veľká časť zbytočne - do karantény.
Plošné testovanie je predražené, testovacie súpravy sú podľa previerok vo svete druhotriedne. Slovensko na akciu nemá zdroje, zdravoťákov, vojakov...
To úplne stačí na jasný záver o nevhodnosti teraz robiť plošné testovanie na Slovensku. Najlepšie to azda vyjadril zas Flegr - ako to bolo - plošné testovanie môže robiť iba krajina bohatá, alebo skorumpovaná, alebo blbá.
Tá prvá možnosť určite neplatí.

Náhodný okoloidúci

Aeronet občas prináša zaujímavé info alebo aspoň iný pohľad na vec, ale aj mne na ňom vadí ten výrazný hystericko-bulvárny tón a mnohonásobné opakovanie jednej veci v jednom článku.

Všetkým nám je jasné, že Ag-testy sú obyčajný "tunel" a ich výsledky sú z epidemiologického hľadiska takmer bezcenné a nepoužiteľné. Ale Matelko má v rukách politickú moc, tak s tým ťažko pohneme... Už sa vraj pripravujú nejaké trestné oznámenia, tak som zvedavý, čo z toho bude.

Norman

práve počúvam toho predsedu Lekárskej komory na Pravde Marianom Kollárom
mojimi slovami: že Matovič síce vyhral voľby, ale to nikomu nedáva absolútne práva v takejto výnimočnej situácii. Že proste politika chce nadvládu nad prírodou.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567179-ideo-pravdu-s-kollarom-ak-...

Ľubov

Zatial neviem najst iny zdroj,len tento https://dennikn.sk/2113790/armada-ma-pred-dnom-d-takmer-300-nakazenych-v...

Nad potvrdil,ze pri testovani obcanov Oravy sa nakazilo tristo vojakov. Ubezpecuje nas,ze tito sa vikendoveho testovania nezucastnia.

Roland Edvardsen

A koľko sa nakazilo zdravoťákov? A koľko sa nakazí pri tej Matelkovej chorej PR akcii, čo? Ste inak videli ste ten jeho posledný rozhovor pre Nko? Ako tam vyplakával nad tým, ako to nezvláda, aké je odporné robiť premiéra (to sú jeho vlastné slová) a ako je zúfalý, že ľudia chcú radšej takých ako Pellegrini, než jeho? On už naozaj vyzerá tak, že to zachvíľu pôjde zabaliť. Až by človek konšpiroval, že táto hovadina s testovaním je pre to zámienka.

Náhodný okoloidúci

To by bolo naozaj úplne najsamlepšie riešenie - že hnusoba odíde sama.

Náhodný okoloidúci

Vyzerá to tak, že pod vedením Matelka sme sa vydali švédskou cestou k budovaniu kolektívnej imunity. Možno nás to zachráni pred hliníkom, ortuťou a formaldehydom vo vakcínach, keďže ich už nebudeme potrebovať.

Ľubov

ze namiesto nezmyselneho plosneho testovania by ovela väcsi efekt prinieslo plosne preventivne opatrenie na zvysovanie imunity. Balickami vitaminov pre tych,ktori si to jednoducho nekupia,bud z neinformovanosti,alebo preto,ze nemaju peniaze.
https://vz.ru/news/2020/10/27/1067651.html

Zdravy rozum,vrat sa medzi nas .

nové