Chmelár: Kto za toto zdvihne ruku, je vlastizradca

Eduard Chmelár
Návrh Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi SR a USA, ktorý dnes predložili ministri obrany a zahraničných vecí Jaro Naď a Ivan Korčok, je pre Slovenskú republiku maximálne nevýhodný a predstavuje reálne nebezpečenstvo straty suverenity štátu. Dovolím si tvrdiť, že obaja aktéri slovenskú verejnosť oklamali a ak tento paškvil prejde vo vláde, v parlamente a u prezidentky, nebudem môcť nazvať strojcov tohto zákerného činu inak ako vlastizradnou partičkou gaunerov.
 
Naď s Korčokom sa síce tvárili slávnostne, že sa im „podarilo“ dohodnúť zmluvu so Spojenými štátmi po „neúspechu predchádzajúcej vlády“, ale skutočnosť, ako to už býva, je opäť zložitejšia. Predovšetkým, predchádzajúca vláda v tejto veci nebola celkom neúspešná. Vtedajší minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a jeho vtedajší lojálny štátny tajomník Ivan Korčok robili všetko pre to, aby návrh zmluvy pred verejnosťou utajili. Keď som verejne odhalil ich zámery, chvíľu sa tvárili, že som klamár a nič také sa nechystá. Zo lži ich však usvedčil nielen zahraničný odborný časopis, ale predovšetkým samotný Pentagon, ktorý zverejnil presnú sumu, ktorú mienil investovať do slovenských vojenských letísk. To, že sa rokovanie zastavilo, nesúvisí s predchádzajúcou vládou a zrejme ani nie s verejným odporom, ktorý utajované zámery Washingtonu a Bratislavy vyvolali, ale s jednoduchým faktom, že Donald Trump presunul určené peniaze z ministerstva obrany na výstavbu múru s Mexikom. Lenže pred niekoľkými mesiacmi Joe Biden tieto peniaze Pentagonu vrátil a hra sa začala odznova. Výsledok, ktorý dnes zverejnili, je ešte horší, ako som očakával.
 
Hneď na úvod treba zdôrazniť, že systém bilaterálnych dohôd o obrannej spolupráci (DCA) vzniká z iniciatívy Spojených štátov. Všetky rečičky o tom, že táto dohoda „významne zvýši úroveň bezpečnosti Slovenska“ alebo že „umožní výmenu informácií a skúseností v oblasti strategickej obrany a bezpečnosti“ a bez nej sme „výrazne ochudobnení“ - sú táraniny pre slaboduchých. Konzultácie a výmeny informácií sa dejú v rámci NATO aj dnes, na to nepotrebujete rámec bilaterálnej zmluvy, a dovolím si výrazne pochybovať, že takáto dohoda zvýši našu bezpečnosť – skôr naopak.
 
Zákernosť dohody spočíva v ubezpečovaní, že rozhodovanie naďalej ostáva v rukách Slovenskej republiky, ako to zavádzajúco tvrdil minister zahraničných vecí. Keď sa však pozrieme bližšie na predložený návrh dohody, ľahko zistíme, že opak je pravdou. V predkladacej správe a v takmer každom článku zmluvy sa síce zdôrazňuje, že „ozbrojené sily Spojených štátov amerických budú pôsobiť na území Slovenskej republiky pri plnom rešpektovaní suverenity, Ústavy Slovenskej republiky a zákonov Slovenskej republiky“, samotný obsah dokumentu však v konkrétnych ustanoveniach dokazuje niečo iné. Napríklad podľa článku 3 vojenské základne obsadené americkými vojskami budú riadiť a kontrolovať Spojené štáty – samozrejme, s formálnym dodatkom, že sa to bude diať „pri plnom rešpektovaní suverenity a zákonov Slovenskej republiky“. Hneď v ďalšom odstavci 3.3 sa však Slovensko zaväzuje, že zabezpečí Američanom využívanie verejných i súkromných pozemkov a nehnuteľností bez toho, aby ozbrojeným silám USA vznikli nejaké náklady (sic!). Takže my si sem nielen pustíme cudzie vojská, ale ešte im tie manévre aj budeme platiť. Rovnako aj všetky priestory, ktoré doteraz obývali ozbrojené sily SR, ponúkneme americkej armáde bez nájomného. Čl. 4.1. umožňuje ozbrojeným silám USA „prepravovať, rozmiestňovať a skladovať obranné zariadenia“ – do takejto formulácie môžete zahrnúť aj jadrové zbrane. Samozrejme, ani tento článok sa neobišiel bez bezcennej formulky „pri plnom rešpektovaní suverenity a zákonov Slovenskej republiky“, čo už nevyznieva smiešne, ale skôr drzo.
 
A teraz pozor. Čl. 7.3. zaručuje Američanom, že „ozbrojené sily USA, dodávatelia USA a závislé osoby sú vyňaté z predpisov upravujúcich registráciu a kontrolu cudzincov“. Toto ustanovenie zdôvodňujú výhovorkou, že ich pobyt na území Slovenskej republiky sa považuje za „prechodný“. Rovnako by sme mali podľa čl. 11.1. umožniť lietadlám, plavidlám a vozidlám ozbrojených síl USA, aby mohli „vstupovať na územie Slovenskej republiky, odchádzať z neho a voľne sa na ňom pohybovať“. Ešte prešibanejšie je to formulované v čl. 12.1., ktorý hovorí, že Slovenská republika na žiadosť Spojených štátov (a teraz dobre počúvajte) „uplatňuje svoju suverénnu právomoc vzdať sa prednostného práva na výkon trestnej právomoci“ nad príslušníkmi ozbrojených síl USA. Čiže všetky pôvodné hrozby tu ostávajú, akurát sa tvárime, že je síce našou suverénnou právomocou trestať priestupky, prečiny a zločiny na našom území, ale na žiadosť USA sa ich veľkoryso vzdáme... Rovnako sú americkí vojaci oslobodení od daní a vyňatí z konaní o občianskoprávnu náhradu škody alebo o uloženie správnej pokuty.
Nerád používam ostré slová, ale tvrdím, že ten, kto bude súhlasiť s takýmito podmienkami, je vlastizradca. Je tragédiou, že tento štát sa dostal do rúk ľudí, ktorí sledujú skôr veľmocenské záujmy USA ako štátne záujmy Slovenskej republiky. Varoval som pred tým už pred prezidentskými voľbami – vtedy ma mnohí obviňovali, že si na tom len robím kampaň – upozorňoval som, že osoba prezidenta republiky je v tomto procese veľmi dôležitá, lebo je to prezidentská zmluva: hlava štátu ju ratifikuje a hlava štátu ju môže aj zastaviť. Pretože ak nie, táto zmluva má prednosť pred zákonmi SR, takže to, že sa v nej formálne opakuje rešpekt k našej legislatíve, je smiešne a bezvýznamné. A len blázon po skúsenostiach 20. storočia uverí rečiam, že ozbrojené sily USA tu budú len „prechodne“. Posledná „dočasnosť“ trvala 23 rokov.
Priatelia, toto je vážna vec. Možno jedna z najdôležitejších v histórii tohto štátu. Ak dovolíme schválenie tejto zmluvy, ktorá nemá iný cieľ, ako dostať sem vojakov USA pod akoukoľvek zámienkou – už ich odtiaľto tak ľahko nedostaneme. Je to kľúčový okamih našich dejín. Ak zlyhávajú elity, ktoré sú k vlastnému štátu príliš ľahostajné, ak zlyhávajú novinári, ktorí sú pri obrane demokracie nedôslední a nevzdelaní, je potrebné zdvihnúť zástavu vlastenectva a brániť slobodu a suverenitu na úrovni občianskej. Nikto iný to za nás neurobí. Preto som pred niekoľkými týždňami inicioval túto petíciu proti rozmiestneniu cudzích vojsk na našom území: https://www.mojapeticia.sk/.../f29a9a58-cc21-4d97-93d9... Teraz je čas zastaviť ich. Prosím vás, podpíšte ju a keď ste tak už urobili, pošlite ju svojim blízkym, priateľom, známym, všetkým, ktorí nechcú, aby bolo naše územie opäť raz zneužité ako predsunutá základňa pre ďalšiu vojnu. Je to dôležité. Ďakujem vám.
 
0
Norman

O zmluve s USA, ktorú sme opluli http://www.nadhlad.com/content/uviazali-psa-o-retaz-slovensko-americka-v...
napísal hodnotný rozbor Chmelár.
Aj keď viem, že psychológia davu nepustí, a na Slovensku ľudia reagujú zvlášť len na sentimentálne kraviny, a menej na racionálne úvahy a argumenty - predsa len odporúčam prčítať. Tak, ako včera bol historický vnútropolitický zlom, keď silové zložky si dovolili šikanovať vodcu opozície pri proteste - len tak, lebo môžu, ako ukážka ich nekontrolovateľnosti, tak je militaristická zmulva s Amerikou prelomová v zmysle konca samostatnosti a oficiálne nastúpenie na cestu banánovej kolónie.

Len dúfam, že tá cesta bude trvať krátko, ale ak nie, tiež na niečo dobré: želáám to mľandravej, rozmaznanej, hlúpej a lenivej generácii mladých, ktorí nereagujú, len tupo zírajú a takto sa práve teraz nechávajú ojebať bez toho, aby aspoň zdvihli ruku na protest. Je veľká časť populácie, ktorá si proste bolestivé časy naozaj zaslúži.

Norman

do archívu
KEĎ SA „KONŠPIRÁCIA“ STANE PO TROCH ROKOCH TVRDOU REALITOU
Keďže mnoho ľudí má krátku pamäť, je nevyhnutné pripomenúť vývoj kauzy vojenskej dohody s USA. Pred troma rokmi som odhalil, že ministerstvo zahraničných vecí pripravuje zmluvu so Spojenými štátmi, ktorá umožní rozmiestnenie amerických vojakov na vojenských základniach na Slovensku. Vtedajší minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru.-SD) to nazval konšpiráciou a obvinil ma, že vedome klamem. https://www.webnoviny.sk/minister-lajcak-odmieta.../ V skutočnosti sa začalo topiť v klamstvách samotné ministerstvo. Hoci pôvodne popieralo, že by čo i len rokovalo s Američanmi, po tom, čo Pentagon zverejnil na svojej webovej stránke nielen presné sumy, ale aj účel vynakladaných financií na Slovensku, sa to už zatajovať nedalo. A keď som zverejnil detaily štúdie z vplyvného odborného časopisu Defense News, ktorá ukazovala nielen to, na čo mienia použiť Američania naše základne, ale aj to, že z peňazí, ktoré nám Spojené štáty údajne „veľkoryso“ ponúkajú na rekonštrukciu našich letísk, by len 25 percent išlo pre nás, kým 75 percent z tejto sumy by Američania investovali prakticky do seba, pre USAF, už sa nemohli tváriť, že sa nič nedeje. https://www.facebook.com/.../a.32876789.../2306949139336965/ Po tomto priznaní som vytrvalo žiadal o podrobnosti zmluvy s USA, kým novinári tieto informácie ignorovali a namiesto toho, aby si robili svoju prácu, ma obviňovali, že si robím iba kampaň a že v podstate o nič nejde. https://domov.sme.sk/.../chmelar-ziada-informacie-o... Za klamára ma označil aj proamerický think-tank Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, na čele ktorého stál dnešný minister obrany Jaro Naď. Obvinili ma dokonca aj z krachu rokovaní o dohode s USA. https://antipropaganda.sk/zacalo-sa-chmelarovym.../ Správne síce uviedli, že minister obrany Gajdoš (nominant SNS) zmluvu pôvodne vítal, ale „po zverejnení Chmelárovho statusu sa situácia otočila“, no ak si myslia, že rokovania sa zastavili kvôli mne, tak ma trochu preceňujú. V skutočnosti boli rokovania prerušené až po tom, čo americký prezident Donald Trump presunul peniaze určené na základne na Slovensku do výstavby múra s Mexikom. Na jar tohto roku však nový americký prezident Joe Biden tieto peniaze Pentagonu vrátil a všetko sa začalo odznova.
A tak sme sa dostali do súčasnej situácie, lebo politické elity neboli ochotné počúvať varovné signály a médiá hanebne slúžili moci, nie verejnému záujmu. Pritom Pentagon už roku 2017 vyslal pomerne arogantný signál, že „Slovensko je členský štát NATO, a preto sa od neho žiada hostiť nasadené jednotky americkej armády", hoci nič také z členstva v Severoatlantickej aliancii nevyplýva. A v roku 2018 spomínaný časopis Defense News prezradil, že „letecké sily Spojených štátov testujú základne v strednej Európe na to, aby sa pripravili na budúce vojny“. Nie je ťažké uhádnuť, proti komu. Dnes je Miroslav Lajčák „zahojený“ flekom v EÚ a buďte si istí, že podobne sa postarajú aj o ďalších kolaborantov. Jaro Naď o tejto záležitosti klamal ako analytik, klame ako minister a bude klamať dovtedy, kým ho médiá nezačnú konfrontovať s faktami uvedenými napríklad v našej hromadnej pripomienke. Nemôže pred nimi ujsť, lebo čoraz väčšia časť odbornej i laickej verejnosti je pobúrená podmienkami, ku ktorým sme sa nechali dotlačiť v tejto zmluve. Od Naďa serióznosť nečakajte, on napríklad doteraz popiera, že NATO Force Integration Units vo Vajnoroch je vojenská základňa Severoatlantickej aliancie, on je zvyknutý popierať aj nos medzi očami.
Obvinenia z konšpirácií a klamstiev voči mojej osobe sa ukázali ako falošné a zámerne až zákerne nepravdivé. Ministerstvo sa mi za toto osočovanie doteraz neospravedlnilo. Pravda, to neznamená a nemôže znamenať, že najrôznejšie výmysly šírené čudákmi s bujnou fantáziou majú byť odteraz považované za relevantné názory. Pocit si nemožno mýliť s názorom a názor si nemožno mýliť s faktom. Ale nie je možné, aby tu boli kriticky uvažujúci jednotlivci, ktorí majú svoje postoje fundovane podložené, bezmyšlienkovite nálepkovaní ako konšpirátori a urážaní ako šíritelia hoaxov. Nič tak neprispieva k atmosfére šírenia konšpirácií ako tieto spupné mocenské postoje, keď ľudia začínajú nedôverovať všetkému, a tým pádom veriť hocičomu. Môj príbeh som vám vyrozprával ako výstrahu, čo sa môže stať, ak prestaneme byť ostražití. Keby pred troma rokmi platil Kolíkovej „trestný čin nepravdivej informácie“, sedel by som dnes vo väzení, lebo rezort diplomacie ma obvinil zo šírenia konšpirácií. Dnes sa potvrdilo, že to urobili preto, lebo som povedal pravdu, ktorú chceli utajiť. Vo svojom živote sa držím hesla – neklamať, nekradnúť a nezradiť svoj ľud. Nesiem si za to svoju kožu na trh. A dnes vás žiadam len o jediné: preukážte svojej vlasti službu a pripojte sa k hromadnej pripomienke, ktorou sa pokúsime poslať návrh vojenskej dohody s USA na smetisko dejín.

Dusanbe

Kompišovej, Fábryho a Chmelárova petícia pod hromadnú pripomienku dosiahla 20 774 podpisov.

Táto smiešna, úbohá suma, je výstižným obrazom politickej a občianskej uvedomelosti Slovákov.

Ešte aj z tohto neveľkého počtu je určitá časť podpisov vymyslených - neviem či zo zvrátenej recesie, alebo je to úmyselne - v snahe znehodnotiť celú akciu.
Možno aj štátom platenými orgánmi určenými na "boj s hybridnými hrozbami".

A zhruba taká polovica podpísaných ľudí zvolila možnosť nezobrazenia mena - čiže podpisujú "anonymne".
Nuž, spravili sme "statočne" čo bolo v našich silách, všakže.

A teraz sa pohodlne usadíme do kresiel a budeme sa prizerať, ako dopadne ďalšie kolo súboja Žilinka vs. smradi ovládaní oplechovanou ambasádou.
Ten chlap je ešte oveľa, oveľa lepší, ako som si o ňom doteraz myslel. Pozrite si pripomienky Generálnej prokuratúry - na linku legislatívneho procesu k zmluve.
Dlhé čítanie - ale zaujímavé. Som naozaj zvedavý, ako sa to bude vyvíjať ďalej.
Neviem.
Čo sa určite dá očakávať - útok Szoltészovcov a podobných novinárskych smradov a ofenzíva kiskových Žaluďovcov.

Norman

podpisové akcie a podobné veci na webe, sú zväčša to, čo hovoríš - len veci na hranie sa. Ale toto chcelo vytvoriť nejaký právny základ, určitý počet podpisov, aby to mohlo byť oficiálne spracované. Preto to aj tak rýchlo zastavili, lebo ten počet dávno prekročili a slúži to už teraz (ak sa mýlim, opravte ma). Tých 20 000 im úplne stačí, to nie je úbohá suma.

Ja som to podpísal, neanonymne, ale cítim to len ako ten akt čistého svedomia. Tá zmluva je explicitne najhorší formálny akt posledných 30 rokov. Samozrejme horšia, ako samotný vstup do NATO. Nuž ale Slovensko si nie je schopné poradiť ani s US ambasádou, tak sa nemožno čudovať.

Žilinka naozaj prekvapuje, dúfam že za ním stojí seriózna skupina. Skupina ľudí, čo pochopila, že skôr či neskôr ide už naozaj o krk ich a ich detí. Dúfam, že Žilinka nie je zdrojom, ale len jedným z viacerých prejavov tejto sebazáchovnej sily.

Dusanbe

určite nebude jediný a osamotený, ale bez jeho jednoznačného postoja by z pôdy GP určite nevzišli pripomienky v tej forme a rozsahu.
Bude však výlučným terčom kampane, ktorú teraz rozbehnú.
Vlastne už rozbehli - nazrel som do diskusií SME-tiarne - na zvracanie, už to tam beží, smerom "agent Kremľa, Putinov agent" atď.
Vidieť tam samozrejme aj profesionálny rukopis - najaktívnejšie "diskutujúci" to majú podľa mňa jednoznačne v pracovnej náplni.

Na to, aké sú postoje a presvedčenie väčšiny národa, je uvedomenie si, že na ovplyvnenie vecí verejných je potrebné aspom niečo málo aj racionálne urobiť - veľmi, veľmi slabé.
Počet podpisov mohol byť kľudne 10 násobne väčší, to číslo je dokladom - vysvedčením stáda oviec.

Ema

...a podľa mňa je významná tá od Úradu jadrového dozoru SR.

Každopádne stojí za pozornosť, že cholerického olysalého mamrda z MO SR vraj pripomienky generálnej prokuratúry "nevyrušujú". Jo, právny štát.

Dusanbe

koľko je pripomienok - mamrdi ich s podporou smradov z masmédií s prehľadom odignorujú.
Jadrový dozor som si všimol - ale to tiež nejako zahovoria - Naď si už dávno spravil z huby fekál, nemá s tým problém.

Nebudú tie pripomienky nijako vecne riešiť - pretože ten text zmluvy nedokážu už nijako podstatne pozmeniť - dostali ho od vládcov a dozorcov zemegule a vedia, že ich úlohou je tupo ho pretlačiť cez túto vládu a parlament.

Norman

O blbostiach -napríklad otvorenie kaviarní- budú diskutovať v parlamente do aleluja. Zámerne. Naopak o podstatnom - totiž o zatiahnutí krajiny do krvavej vojny - nedajú ľudu žiadnu možnosť reálnej funkčnej odozvy, reakcie, voľby.
To je "demokracia" na americký spôsob.
Nie od slova demos, ľud, ale viac od slova "demoštračná fraška", na oko, len na ukazovanie, ale nefunkčná. Nefunkčný Demo cirkus.

Na takéto vyhlásenie vojny Rusku nik nedal čurákom trnafského typu ŽIADEN mandát. Ale auto Matoviča nestálo deň po voľbách pri US ambasáde budove náhodou. Doslovne podvodom, na základe cielenej vraždy Kuciaka a jeho frajerky, urobili na Slovensku prevrat. Matovič (ale aj mnohí iní) sú reálny konkrétny agent podľa riadnych parametrov.

Slovenské mocenké vrstvy, myslím tým teraz aj stredné vrstvy, tomu ale stále nechcú uveriť - a tak idú ako ovce na zabíjačku. Tento druh kultúry v tejto krajine proste nie je životaschopný - a táto vrstva si dúfam svoju neuveriteľnú hlúposť ale aj zločinnú amorálnosť krvavo odserie. Len tak sa poučí, len tak sa to posunie - aj za cenu, že mnohí z nás s ňou.

slaven1
Americká princezná zo skládky tiež odignorovala "obrannú dohodu". Čo za "no-name" kandidáta si ľudia zvolili, to majú.   Ďalej nasleduje vymazaný článok z blogov na HS. Si ho sem zálohujem: Čaputovej: Odmietnite zmluvu o obrannej spolupráci s USA! Nerobte iným, čo nechcete, aby robili Vám. Pani Čaputová: Prajem Vám do nového roku 2022 veľa štastia a zdravia, ale hlavne aby ste nám ako hlava štátu išla príkladom a uskutočnila  sama myšlienky z Vášho novoročného prejavu. Mám na Vás niekoľko otázok. Ako sa dá používať zdravý rozum a riadiť sa srdcom, keď väčšina už nemá prístup ku všetkým informáciám a vyvíja sa cenzorský nátlak na média, ktoré chcú zostať slobodné? Zasaďťe sa preto v roku 2022, aby sa verejnoprávny mediálny priestor stal opäť miestom, kde sa zápasí o pravdu  v diskusii a v pluralite názorov, ako pilier demokracie! Ďalej, budete teda aj v roku 2022 mlčať, keď budú Vaši neočkovaní krajania diskriminovaní, ponižovaní, odmietaní, ohováraní, vytláčaní z verejného života, znevýhodňovaní a bude im naďalej odopierané  dokonca naplňovanie  ich  najzákladnejších životných potrieb alebo sa konečne ozvete proti očkovaciemu aparheidu? Musím konštatovať, že ako neočkovaný spoluobčan sa zo strany prezidentky a mnohých politikov viac necítim byť rovnocenný s mojimi očkovanými krajanmi! A to je pre mňa reálny očkovací apartheid. Je toto , čo sa deje podľa motta, nerobte iným, čo nechcete, aby robili vám vzťahujúc sa na spoločnosť? Budete teda ten nepopísaný list nového roka plniť Vašim mlčaním a tak brániť našej súdržnosti všetkých ľudí na Slovensku a rozmáhaniu sa fašizoidných praktík? Pre mňa ďalšia veľmi dôležitá vec hneď začiatkom roku 2022, ktorú ste v novoročnom prejave nespomenula, je tzv. obranná zmluva s USA. Tu si môžete pozrieť názor mnohých ľudí: https://www.mojapeticia.sk/campaign/hromadna-pripomienka-k-navrhu-na-uza... Je neslýchané, že si politici dovolili takúto zmluvu dať do pripomienkového konania s platnosťou do 2.1. v predvianočnom čase, keď sú ľudia v zhone a väčšina to ani nezachytila! Je to drzosť a opovážlivosť. Pevne verím, že túto tzv. dohodu o obrannej spolupráci s USA nepodpíšete a prispejete tak k mierovému diplomatickému riešeniu krízy medzi NATO a Ruskom? Aj tu platí, nerobte iným, čo nechcete, aby robili vám. Neurobte zo Slovenska terč pre ruský odvetný úder v prípade konfliktu a zasaďte sa u politikov a ako veliteľka OSSR u NATO partnerov za neutralitu Slovenska! Slovensko sa musí stať neutrálnym partnerom v rámci  NATO, inak  je vôľa mnohých ľudí radšej vystúpiť z NATO. Rešpektujte túto časť národa. A tu sa ukážu Vaše slová z prejavu, či viete kráľovsky zastupovať SR aj pred NATO, alebo sa poddáte. Či viete byť zodpovedná a neopakovať chyby národov a ich kráľov z minulosti! Rusko je obkľúčené a nemá už kam ustupovať a preto je vojenský konflikt veľmi pravdepodobný. Odmietnite   túto zmluvu ako to žiada už viac ako 20 000 našich krajanov v tak krátkom čase a bez mediálnbej podpory!
Norman

To akože vymazali blog ma HS s týmto textom? Sa mi nechce veriť. Máš nejaký link?

Ináč je to ok text, ale jedno by som týmto ľuďom vytkol - nech sa neobracajú na skriňozadok ani len pro forma. Ani len ako provokáciu. Hrať sa s ňou, ž e ona je prezidentka a myslí to dobre, len sa akosi nedarí - to je hlúposť. A čakať od nej, že naozaj niečo spraví, je naivné. Jediné, na čo tá flandra momentálne slúži, je nahlodávanie a korumpovanie Pellegriniho - aby pri predčasných voľbách alebo inom prevzatí moci podporil americkú okupáciu Slovenska (a v inom mu dajú pokoj). Na tom Čaputa teraz "pracuje". Zas chcú dosiahnuť kompromis, ako vtedy, keď Pelle vystreidal Fica v premierskom kresle. To je ich plán a to treba zastaviť.

slaven1

Peleho strana ide na ruku neplatičom nájomného z Hviezdoslavovho námestia. Homosexuály vedia komu vďačia za príležitosť robiť kariéru. Značná časť TV Markíza pozostáva z homosexuálov.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2lb44Zq6bMUJ:https...

Článok nemuseli nevyhnutne vymazať v redakcii HS, možno ho vymazal bloger samotný. Možno ho vymazal hostingový provider.

Ema

o jadrových zbraniach a materiáloch na území SR bez kontroly je zvlášť relevantná. Nejde o zmluvu so štandardným štátom, ale so štátom, ktorý ako jediný v histórii ľudstva zhodil dve atómové bomby na mestá. Nie je to zanedbateľná maličkosť a stalo sa to len nedávno. Žvásty, ktorými si tento mega zločin Američania odôvodnili, sú irelevantné.

Ema

Dnes nás zatiaľ stihol v Pravde oblažiť premiérsky potkaní pysk, ktorý "odmieta akékoľvek konšpirácie spojené s dohodou o obrannej spolupráci s USA. Ide o štandardnú rámcovú zmluvu, ktorá upravuje podmienky obrannej spolupráce."

Krátko na to ho na titulke vystriedala hlavná ambasádna krysa. Hallelujah, hallelujah, oznamuje krysa ľudu na Tri krále - USA nám prinášajú mešec plný peňazí: Spojeným štátom poskytne zmluva právny základ pre americké investície do spoločnej obrannej infraštruktúry na Slovensku. „Tieto investície budú prínosom pre slovenské vlastné obranné kapacity, rovnako tak budú prínosom pre spojencov v NATO. Takisto odľahčia slovenský rozpočet a zdroje tak môžu byť použité na iné domáce priority,“ vysvetlila Brinková.
Aj keby sme nemali skúsenosti s plotom okolo skurvenej ambasády na historickom námestí a šokujúcou drzosťou a chrapúnskou aroganciou Američanov aj v takejto banálnej veci, ani tak ti neuveríme.

Ešte chýba ritnatá mrochta s jej slovníkom zo skládky fráz, ale tá momentálne nemá čas, lebo práve citlivo vníma vlnenie v Kazachstane.

Dusanbe

sa stretli s Chmelárom a spol. k hromadnej pripomienke:
https://www.infovojna.sk/article/chmelar-o-sokujucom-priebehu-rokovania-...