Diamanty sú dôležitejšie

V rozpore s výzvami Ukrajiny neboli ruské diamanty zahrnuté do ďalšieho balíka sankcií EÚ

Belgicko sa postavilo do cesty zákazu (https://www.lemonde.fr/en/europe/article/2023/03/01/russian-diamonds-con...) s tým, že ruské diamanty sú životne dôležité pre svetové centrum výroby diamantov - Antverpy. Belgičania uviedli, že takéto opatrenie "by nemalo ekonomický zmysel", pretože by "potrestalo najmä jeden členský štát", konkrétne Belgicko, zatiaľ čo Rusko "by stále mohlo predávať svoje diamanty inde".

Treba pripomenúť, že diamantový priemysel nie je v rukách Belgicka, ale iného religio-politického etnika - Židov. Preto tu sankcie napadnú. Dopustiť, aby sankcie zničili štáty Európy, zvlášť východnej - to áno. Ale diamanty nie.

 

Výzva Volodymyra Zelenského prostredníctvom videolinky v marci minulého roka adresovaná belgickým poslancom zostala bez odozvy. "Mier je dôležitejší ako ruské diamanty predávané v Antverpách. Pomôžte nám!" márne prosil ukrajinský prezident. Nuž, ktovie - možno bol medzičasom poučený, odkiaľ pokiaľ, kde je jeho miesto. Od marca už o diamanty nežobral? Musí vedieť, prečo.

Lobisti diamantového priemyslu v Antverpách, najdôležitejšom svetovom trhu s diamantmi, tvrdia, že zbavenie ich priemyslu drahokamov z Ruska - najväčšieho producenta surových diamantov - by viedlo k 30 % poklesu obratu a ohrozeniu 10 000 pracovných miest, zatiaľ čo iné svetové trhy, ktoré neuplatňujú reštriktívne opatrenia, z toho budú profitovať. Len v januári 2023 Belgicko nakúpilo z Ruska surové diamanty v hodnote 132 miliónov EUR, zatiaľ čo v januári 2022 to bolo 97 miliónov EUR.

Ruská štátna spoločnosť Alrosa, na ktorú pripadá takmer celá produkcia diamantov v krajine (95 %) a viac ako štvrtina ich svetového dovozu, môže pokojne pracovať ďalej. 

 

 
Ema

aj ďalšie chaldejské špinavé semeno - Arméni.

Odstrihnúť stámilióny Európanov od spoľahlivých a lacných energií, to je v poriadku. Ale zobrať kšeftárom zásobujúcim globalistických Uebermenschov ruské diamanty, ojvej. Nečudo, že Rusi na toto západné pokrytectvo - nielen pri diamantoch - hľadia s úprimným opovrhnutím.

Ináčky, hurá. Do Česka dorazila pravá americká nafta z Louisiany. Tomu sa povie grín díl.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ropa-z-usa-dorazila-do-cr-nafta-be...

A tiež tu už máme skvelý, prevažne americký LNG z frakovania. Len sa obávam, že čoskoro budú vo východne Európe - okrem Hungárie - korodovať nielen trupky na kotloch, ale celé mestské plynové infraštruktúry. To bude zábava. Možno na tom až tak nezáleží, keďže USA pre nás plánujú jadrový shutdown.

https://www.lidovky.cz/byznys/kotel-plyn-rusko-norsko-francie-spotrebic-...

Keď už sme pri energiách, americkej mašine na politický marketing a propagandu úplne dochádza fantázia. NYT hodil do globálnej mediálnej žumpy správu, že Nord Streamy odpálila nejaká úplne neznáma "proukrajinská skupinka", o ktorej doteraz nikto nič netuší, ale NYT vie, že konala mimo znalostí a vôle akýchkoľvek štátov, vrátane Chochlánie a jej krvavého šaša. Jasne. Partička amatérskych nadšencov si kúpila šnorchle, do trenek napchala šúlky s dynamitom a poďho odjebať plynovody. Je to proste také - jak z amerických novín.

Idril

Ema ďakujem za trefný príspevok, lepšie sa toto európske kocúrkovo zhrnúť ani nedalo !

buko

americka nafta z Louisiany natankovana v ceskej skodovke. Dobre to znie v mediach ale v praxi je to totalna blbost. Uvidime ako dlho im toto nadsenie z Made in USA nafty vydrzi. Murphyho zakony vravia co sa moze posrat to sa posere a tu je toho na posranie tolko ze je to takmer nevyhnutnost.

nové