Globsec 2017

V Bratislave prebiehal tri dni Globsec. Za prísnych bezpečnostných opatrení, ku ktorým patrilo aj utajenie.

Tentorok neboli žiadne veľké oslavné kecy v masmédiach, Globsec bol už podľa možností nenápadný. Preto im zrejme aj Bratislava vyhovuje, lebo je to malomesto a nehrozia tu žiadne demonštrácie. Lepšie sú už len osamelé horské sídla - ale tých nie je veľa, tie sú rezervované pre vyšších zmrdov.

Z Globsecu nemám žiadne priame informácie. Nevidel som žiadne politické hovado, videl som len kopu ochrankárov a fízlov. Policajný štát naživo.

V Pravde vyšiel článok od hranej tzv. ľavicovej opozície, Krempašskej, ktorý si akože do týchto militaristických mafiánov kopol. Lockheed Martin, BAE Systems ... ich sluhovia Kiska, Lajčák ... nič presnejšie. Aj ďalšia kontrolovaná opozícia, Chmelár, mal kritický prejav na TA3. Takto by to malo bť, dobrý a zlý policajt, zlý systém a dobrá (umelá) opozícia, tak by sa to majitelom sveta páčilo. 

Pozrel som aj do našeho archívu, čo sa písalo minulé roky, ale našiel som len tento bojovný prejav z roku 2014. A to ešte aj s kritickým postojom voči internetu na záver. Aké poučné, aj diskusia, zmenilo sa niečo odvtedy?

No dobre, zaznamenali sme do archívu stretnutie provokatérov vojny. Vžy budú takí, nikdy ich nik nevyzabíja, pretože keď sa začne strielať, prví utečú. Ak chcete vidieť ksichty týchto treťotriednych poskokov, nebudem to sem kopírovať, pozrite si to priamo na ich ksichtbúku (kým ich nezmaže história).

Prirodzene, na takýchto zjazdoch neriešia nič. Sú to len rituálne tanečky aby sa ubezpečili, že držia spolu, že im nič nehrozí. Priam paradoxne, lebo oficiálne generujú materiály o hrozbe z Ruska, z Iránu, a už aj z Maďarska (Čínu, Koreu a podobné ďaleké veci vynechávam), ale v realite sa naozaj najviac boja vlastného ľudu. Taká malá demonštrácia sily na prekonanie vlastného strachu - aspoň čo sa slovenských účastníkov týka. Slovenské pomery poznáme, ľud tu nie je moc revolučný, ani násilný - ale ani moc precitlivelý. Niekde si tu zlosť nakoniec bude musieť vyliať. Tentorok teda ale ešte nič nebolo.

 

 

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Vivo

Babišove oligarchické HN Chucpe Times (MAFRA Slovakia, a.s. je členom skupiny AGROFERT) uverejnili článok:
http://style.hnonline.sk/cestovanie/971340-slovensko-je-v-tomto-ukazovat...
a tak som nelenil, kto a akým spôsobom vypotil túto idiotiu.
http://visionofhumanity.org/app/uploads/2017/06/GPI-2017-Report-1.pdf

A hľa, fakticky anonymní prispievatelia "The research is used extensively by governments, academic institutions, think tanks, non-governmental organisations and by intergovernmental institutions such as the OECD, The Commonwealth Secretariat, the World Bank and the United Nations."

Naše "mimivládky" keď už nie inak, si evidentne takto úboho liečili komplexy z Fica.

Výsledkom je naozaj "perla"!

Na str. 12 je tabuľka, ktorá je pre človeka čo cestuje po Európe veľký "objav".

Ale pozrime sa konkrétne na Slovensko, v čom sme si tak pohoršili? Snažil som sa úprimne zlepšiť svoju mierumilovnosť a tak som hladal príčinu. Našiel som ju až na strane 102

CHANGES IN POSITIVE PEACE PILLAR

Slovakia
-0.6% - pohoršili sme si sumárne PPI
10.0% - zlepšilo sa fungovanie vlády
-6.4% - zhoršilo sa podnikateľské prostredie
0.8% - zlepšilo sa vnímanie korupcie
19.5% - akceptovanie práv druhých
10.9% - spravodlivosť pri rozdelovaní zdrojov
1.9% - slobodný tok informácií
-36.3% - šok - zhoršili sa naše vzťahy so susedmi - preboha s ktorými!
-10.2% - zhoršila sa úroveň ľudkého kapitálu.

Už le z týchto hodnôt sa dá odhadnúť, odkiaľ čerpali informácie ... :-D

A tak som sa sústredil, v snahe polepšiť sa, na susedné krajiny a ich vzťah so susedmi:
Česi si pohoršili iba o 0,6%. Maďari iba o 0,8%

A to mi stačilo, nedostal som žiadnu informáciu, v čom sa mám polepšiť! Jediná informácia z tohto zdrapu papiera je, že naše mimovládky si potrebovali do Ficka kopnúť a tam, kde dostali príležitosť, tak to s chuťou urobili.

Vivo

V čase konferencie som išiel na bycikli (už aj to vládzem!) okolo PKO, kde rokovali tieto NULY!

Pokoj ako v hrobe, žiadne protesty, ospalí policaji (boli ich tam ako nasratých, nechápem načo), patrolujúci policajný čln. Smiešne, nuda, nestálo za to zastaviť a prizerať sa tomu cirkusu ...