Keď sa chuj s pizdoj stretnú, vznikne z toho...
...článok do smetiarne. Výsledok takéhoto osudového stretnutia si síce môžu plne vychutnať len hlupáci, prispievajúci prostredníctvom cenzorského systému s názvom Piano (zacieleného na umlčanie politických oponentov) na prevádzku blšieho cirkusu s nálepkou "mienkotvorné médium", ale aj pre nás ostatných niečo zostalo. Dosť na to, aby sa politruk vyslaný smetiarňou do Kyjeva pokrývať revolučný kvas znemožnil ešte viac. Hej, stále sa to dá.
Aký išiel, takú našiel, povedali by naši starí rodičia. Preto sa nečudujme, že v smetiarni sa v článku v Kyjeve operujúceho smetiarskeho politruka Mirečka Tódu objavuje ako hlavná postava osoba s menom Севиль Мусаева, v slovenčine Sevil Musajevová.
V úvode čerstvého Tódovho šteku nasmradnutého od a po zet protiruskou propagandou ju stretávame na Majdane, kde stojí ako kôl v plote a roní krokodílie slzy. Pozrieme sa lepšie - a fakt, nemýlime sa. Je to tá istá osôbka, ktorá si v roku 2005 ešte ako 18-ročná študentka kyjevskej žurnalistiky ucvrkávala v prednáškovej sále od obdivu k istej Condoleeze Riceovej, ktorá tam prišla študentíkom žurnalistiky - ergo budúcim politrukom, s ktorými sa plánovalo pri nasadení do boja za šírenie slobody amerického strihu - vysvetliť, ako majú správne vnímať Oranžovú revolúciu.
Musajevová sa ukázala ako učenlivá, a tak ju v roku 2014 nachádzame v pozícii корреспондент Forbes Ukraine. Naživo ju môžeme vidieť napríklad pri smrteľne závažnej téme Janukovičovho syna, ktorý sa má kurvažepríliš dobre (na videu je Musajevová niekde od 25 minúty, každopádne stojí za pozretie úvod hentej zdegenerovanej relácie). V krajine, ktorú Oranžová revolúcia totálne zoligarchizovala, je to fakt niečo výnimočné a neuveriteľné, i keď do Forbesu o tom sliepočka asi radšej nenapíše. Figurujú v ňom onakvejší zbohatlíci západní oligarchovia - samozrejme ako vzor, nie ako woodoo bábiky na pichanie klincom.
V Tódovom slinte samozrejme, neúčinkuje Musajevová ako elitná politručka - korešpondentka Forbesa, ale ako uvzlykaná chudera - krymská Tatárka. Dozvedáme sa, že Stalin dal deportovať jej rodičov v roku 1944 do Uzbekistanu. Počty trochu nesedia - na to, že sa Musajevová narodila v roku 1987, ju rodičia povili v sakramentsky vysokom veku, a to počítame, že sa narodili v roku 1944, v roku deportácie - čo však sedí, je fajn život, aký mali v Uzbekistane. Rozmaznaná šťanda si naň veru nesťažuje. Čo však zabudne rozviť, je odchod z Uzbekistanu. Hovorí, že všetkých Tatárov zo strednej Ázie vyhnali, len jej rodičom - Tatárom sa podarilo získať dobré postavenie. A bohatstvo. Ale len čo mohli, sa na Krym "vrátili". Sevil mala vtedy 3 roky, čiže bol začiatok 90. rokov a rozpadal sa Sovietsky zväz. O tomto vytúženom dobrovoľnom návrate hovorí toto: „Zrazu sme z veľmi pohodlného života skĺzli na dno do veľmi skromných pomerov, do veľmi malého bývania a do mestečka, kde si moji rodičia nevedeli nájsť prácu."
Neviem, či označiť za úplnú kravu dotyčnú korešpondentku Forbesa Ukrajine alebo nazvať Tódu debilom, ktorý totálne podceňuje čitateľov, dokonca aj takých, čo si predplácajú Piano. KTO dobrovoľne odíde z krajiny, kde prežil celý svoj život a má sa tam bohovsky dobre, kamsi do prdele, kde nikdy nebol? Pripusťme, že rodičia hentej korešpondentky sa na Kryme možno okolo roku 1944 narodili, ale to je všetko. Nikdy tam neboli, a to si dovolím tvrdiť s úplnou istotou.
Rozuzlenie je jednoduché. Musajevovcov z Uzbekistanu Uzbekovia jednoducho vykopli a zabavili im všetok majetok. Pre Uzbekov to boli prosto Rusi, nie nejakí Tatári. Tak ako Kazaši vykopli Rusov z Kazachstanu (krásny dokument o takýchto nešťastníkoch je Vojtekov film My zdes o nekazašských obyvateľoch Kazachstanu, ktorí ešte aj o psa prišli - nedajme sa zmiasť kecmi v popise filmu o dobrovoľnosti odchodov ta i späť,), Kirgizi ich vyhnali z Kirgizska... Toto bol jeden z obludných aspektov rozpadu ZSSR, o ktorom nikto nikdy nenapísal. Veľké ľudské drámy, zničené osudy stotisícov ľudí, ktoré nikdy nikoho nezaujímali.
Sliepočka Musajevová sa s tým vysporiadala po svojom. Rozhodla sa byť za každú cenu bohatá a úspešná, ako jej rodičia za starých dobrých uzbeckých čias - a rýchlo zistila, že v dnešnej krivej dobe jej k profesii škrabáka stačí ako najlepšie odporúčanie na vstup do médií typu Forbes dostatočne nahlas deklarovať svoju nenávisť voči Rusom.
- Can I join your group?
- No, piss off.
- I hate the Russians as much as anybody...
- Are you sure?
- Dead sure! I hate the Russians already...
- Listen, if you wanted to join the Forbes, you´d have to really hate the Russians.
- I do!
- Oh, yeah, how much?
- A lot!
- Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte
- Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte
- Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte
- Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte
- Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte
- Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte