Letisko Sliač - jednoznačne základňa pre americké vzdušné sily

Už v roku 2010 prešlo letisko Sliač veľkou rekonštrukciou za 61 miliónov eur. Napodiv to vraj nestačí, a už koncom roku 2019 schválila vláda novú rekonštrukciu za 55 miliónov eur. Rozšírenie rolovacích dráh, hál či zázemia základne letiska.

V apríli navštívil Sliač aj nový minister Naď a vyjadril sa:

"V tejto súvislosti vznikali v minulosti rôzne klamstvá. Preto by som rád zdôraznil, že v žiadnom prípade nepôjde o vznik amerických základní na našom území. Budem veľmi rád, keď sa nám podarí tak, ako to bolo aj v minulosti, získať finančné prostriedky z iných zdrojov, ako sú dane našich daňových poplatníkov"

Rekonštrukcia letiska bude prebiehať v rokoch 2020 až 2022, teda dva roky. To je dosť na radikálnu a výraznu zmenu. Aj oficiálne má byť jej cieľom to, aby na ňom mohli pristávať najnovšie americké stroje. Za dva roky sa to určite podarí.

Samozrejme, nebudú to americké základne. Budú tam slúžiť slovenskí profesionálne platení gumáci. Americké základne, ak nejaké, budú len nejaká drobná časť povedľa. Nejaká zanedbateľná časť a určite dočasná. Veď preto bežal agent Naď skoro ako prvé práve na Sliač - aby ubezpečil svojich atlantických pánov, že dôveru do neho vloženú nesklame.

Doteraz letisko slúžilo ako vojenské aj civilné - po rekonštrukcii takmer isto civilná časť nebude. Teraz sa dva roky lietať nebude - a už sa ani nezačne.

Blahoželáme americkej armáde k prvému veľkému víťazstvu - získať moderné letisko ukryté za Tatrami, na strategickom mieste, z ktorého môžu rýchlo zasiahnuť čokoľvek v Európe, vrátane územia až po Moskvu - tomu sa povie úspech. Tých pár miliónov investovaných do bľačiaceho stáda na námestiach po odstrelení Kuciaka, to stálo za to. Tak ľahko sa robí biznis s hlúpou východnou Európou.

Ďalšie ciele americkej armády na Slovensku ešte nie sú známe a určite budú utajené. Ale  dočkáme sa.

 

Autor: 
forma: 
Ľubov

Až mi zhorkla moja popradská . Aké sú šance,že sa toto nestane? Myslím,že nebudeme cieľom ruských rakiet ?
Alebo budeme . Dobre,v tom prípade sa naozaj treba pripraviť na koniec.Rusofóbia nemá nič spoločné s logickým myslením,je to čistá toxicita. Ako každý fanatizmus.

Dusanbe

avanturisti ktorí sa dostali k moci, zaťahujú Slovensko do aktívnych príprav na vojenské operácie US armády smerom na východ, čiže proti Rusku.
Na Sliač budú z tohto dôvodu jednoznačne zacielené ruské rakety.

Dusanbe

si už bola vyskúšať vynovenú dráhu. Bola nedávno predĺžená a rozšírená.
Teraz idú vo veĺkom upravovať príjazdové a rolovacie dráhy, zrejme hlavne rozširovať.
Letisko má tak 3 až 4 vstupy - ale idú budovať nový, priamo od dialnice.
Ďalšie haly a zrejme najmä muničné sklady a infraštruktúru pre zbrane ktoré sa vláčia na B-52 kách- tipujem.
Veď viete aké, či nie ?
Aby bol do nového sektoru prístup pre konvoje priamo z dialnice.
Veď inak by nepotrebovali zakázať civilné dovolenkové lety z NOVÉHO odletového terminálu.
Kraj sa dlhodobo snažil rozvíjať leteckú dopravu zo Sliača, investoval do civilného letiska, bojoval za pravidelnú linku, a teraz Lunter zvesil uši a stiahol chvost po jednom strohom oznámení toho slizkého klamárskeho hada. Žiadne rokovania, zohĺadnenie záujmov zástupcov občanov, žiadne dohody.
Vitajte v demokracii.
Civilná časť je tak bokom a mimo vojenskej, že jediné čo môže na dovolenkároch odlietajúcich zo Sliača vadiť je, že uvidia zblízka - pri rolovaní a vzlete z dráhy - čo a kto je v jej okolí.
A to okupačné armády nemajú radi.
A živly, ktoré sa teraz dostali k moci im bez odvrávania splnia ochotne každé želanie, majú také povahy a boli v tom ešte aj vyškolení.

Ľubov

Čítanie zo života vojakov. http://petr-kubac.blog.cz/2001/vsichni-potrebujeme-paintball
Je úplne jedno,či sa do situácií,keď 30 m nad hlavou bude letieť spomínaný B-52 (pozriem na jutube) sa dostane vojak profesionál (čiže osoba,ktorá v 40 tke dostane výsluhový dôchodok),alebo čerstvo odvedený slovenský vojak v uniforme Nato. Bude to rovnaké.
To sú naozaj paradoxy,Tiso zachránil Bystricu v čase svetovej vojny,vecheť Lunter ani nepípne,veď v hre je jeho a synov plat. Môžme prehrať,preboha,ale nestraťme všetci dôstojnosť !

Norman

Za ten čas postavia dve nové letiská. Musia tam byť vážne a hlboké, doslovne "hlboké" zásahy a stavby.
Nikto nebude vedieť, čo tam je, lebo to bude viac ako štátne tajomstvo. Kto to bude vedieť, bude musieť naozaj pod hrozbou ťažkých trestov mlčať o konkrétnostiach.
Títo nepotrebujú žiadnu pandémiu, na reálnu totalitu majú už dávno zavedené armádne zákony.

Letisko Sliač je veľké a civilné - preto nebolo možné takpovediac utajiť túto prerábku. Ale iné objekty, ktoré sa zrejme už teraz zmluvne a fakticky pripravujú na prerábku pre US Army, sú mimo pozornosť, lebo je to tajné.

Krajina, ktorá nedokáže odstrániť ani obludný plot na svojom ústrednom námestí, nemôže dúfať, že sa zbaví vystavaných základní plných munície a zbraní. Krajina, ktorá má toľko zradcov, ako Slovensko, a nedokáže ich zatiaľ obesiť, bude samozrejme trpieť. Niektoré "lokálne" vojny, ako Juhoslávia alebo Sýria, sú príkladom, čo sa môže stať.

Ľubov

Tentoraz Vzgľad zareagoval veĺmi rýchlo na vyhostenie ruských diplomatov z Prahy. Ako dôvod tohto konania označil snahu zabrániť Zemanovi zúčastniť sa osláv Dňa Víťazstva v Moskve 24.6. https://vz.ru/news/2020/6/5/1043424.html

Bola som zvedavá ,čo na to Rusi v komentoch. Iba konštatovanie,že Českú republiku ovládajú rovnakí idioti,ako Ukrajinu a Polsko. Pokojne mohli pridať aj Slovensko.Po včerajšom hlasovaní 110 poslancov NRSR ,ktorým odsúhlasili predlženie pôsobenia našich vojakov na Pobaltí ( pri ruským hraniciam,presnejšie) až do roku 2023. Prečo tak hlasoval aj Fico a Kéry,nerozumiem..-(. Vlastne už nerozumiem ničomu.

Roland Edvardsen

Mňa teda hlasovanie Smeru a Fica neprekvapilo vôbec. Ja už som tu mnohé písal a jasne hovorím, že demagóg a manipulátor Blaha podsúva falošný obraz. Preto je vlastne aj na krútenie hlavou, prečo sa idú rozpadať, keď ideologické rozdiely medzi oboma krídlami sú takmer zanedbateľné (ten rozdiel je viac vo forme než v obsahu).Fico nešiel nikdy proti EU a NATO spôsobom akým idú napr. kotlebovci. A s Kiskom by išiel tiež do vlády, ak by mohol - o tom nepochybujem (lebo sa bojí kriminalizácie).

Norman

Povedal, že hľadá či chce bojovníkov.
Ale - ako dnes každý vie - on sám bojovník nikdy nebol. Bál sa boja, bál sa trestať, bál sa čistiť. Chcel byť so sviňami zadobre, vrátane Kisku - ale to nejde
(úprimne sa skutočným sviniam ospravedlňujem, že som použil ich meno - niet živočícha, ktorý by bol tak podlý a krutý, ako tamtie zmienené ľudské svine skrížené s potkanom, zmijou a škorpiónom.

Mečiar bol dosť neschopný, to bol jeho koniec. Fico je - no, je proste odvážny iba keď robí tlačovky, ale skutky nedokáže. A teraz, keď už nemá moc, je neskoro to meniť. V opozícii sa vie každý prdoliť, že čo by on spravil, keby bol pri moci.

ps. to, že to kritizujeme, Fica, Smer, a neviem čo, neznamená, že by sme to vedeli lepšie. Ale proste je to viditeľné, ako to s nimi je. Určite to vidíme lepšie, ako oni.

Roland Edvardsen

Tie jeho tlačovky sa už stávajú legendárnymi, ako tam soptí od zlosti. Pre korpo-splašky sú tie jeho emocionálne výlevy takmer ako orgazmus. Potom ho môžu maľovať v karikatúrach s červenou hlavou - lebo ho to fakt trefne vystihuje.

Ja neviem akých bojovníkov akože chce nájsť a kde. V poloslniečkárskom Smere? V tom Smere, kde mu teraz odídu takmer všetci ako tak technokraticky a mediálne zdatní poslanci, a ostanú len vlezloprdelkovské typy (on si účelovo takých hádzal na kandidátky vo veľkých počtoch, lebo vie, že takí mu budú najvernejší - takí, ktorí sa dostali tam kde sú len z jeho vôle, nie na základe nejakých extra kvalít), pričom často ide už o ľudí v dôchodcovskom veku.

Inak som čítal rozhovor s Beňovou v Nku a 2 poznámky k tomu:
1. Ako je možné, že po tomto rozhovore je Beňová ešte stále v Smere? Ako to, že nebola vyhodená? Lebo to čo tam predviedla bolo ďaleko tvrdšie a drzejšie voči Ficovi ako tá Pellegriniho neslávna tlačovka. Prísť vyslovene k úhlavnému nepriateľovi (Nko) a vykecať, ako klebetná sliepka na káve s kamoškou, to čo tam na Fica vykecala. Prečo je dodnes Beňová tak privilegovaná v Smere? Hmm? Beňová je aj naďalej symbol Ficovej slabosti, tohto sa on asi už nikdy nezbaví.

2. Ak je pravda v tom, ako Beňová Fica v rozhovore popísala (ako slabého, zlomeného, chorého, osamelého a ješitného muža, ktorý už nevníma realitu okolo seba), a ja si myslím, že v tomto veľmi neklamala a že vie o čom hovorí, potom to bude zákonite so Smerom už len horšie. To už sa nikto nemôže diviť, že každý súdny odtiaľ chce utiecť a dať ruky preč od Fica.

Norman

Beňovú som nečítal, Nko pozerám len zriedka a s rúškou, ale možno pozrem. Podstatnejšie, Beňová je už dááávno symbol Ficovej slabosti, ako píšeš. Teraz je už aj jedno, či v tom boli peniaze, iné záväzky, proste očividne Beňová/Flašík boli symbolom najzákladnejšieho zákulisia. Tam je podstata Smeru, a dosť sa líši od jeho proletárskej masky, dosť sa líši od jeho národnostnej masky a iných rádoby ľudových či dokonca alternatívnych masiek , ktorú by si Smer chcel nasadiť.
K tomu treba pridať výsmech toho ich nasratého "antifašizmu" - tým sa ten snaživý karierista chcel zapáčiť "globalistom". Ach môj bože, ako hovoríme my číňania, he deserved, what he got.

Ešte po moliónty krát k novinárom - slabosť postojov ľudí ako Fico a mnoho iných voči prestitútom je daná v tom, že oni stále veria na tú teóriu o informačnej úlohe médii , o "strážnych psoch demokracie". Títo ľudia sa môžu tisíckrát empiricky poučiť, že to tak nie je - ale o pár prídu na tlačovku a doslovne tam zas prosia prestitútov, aby sa správali slušne a férovo. To je proste dogma, to sa nedá ospravedlniť.
Jedna z príčin je to, že títo "ľavičiari" slabo študovali akúkoľvek, hoc aj tú marxovu, politickú ekonómiu - tam by sa hneď ako prvé dočítali, že ľudia (teda aj prestitúti, i keď sa to ani nechce veriť, ale je to tiež tá rasa), teda že ľudia sa správajú "podľa svojho triedneho postavenia". Čiže zjednodušene podľa toho, kto ich platí. Sú to námedzne uviazaní psi a nemajú ani byľku samostatnosti. Správajú sa len a len podľa svojich ekonomických záujmov.
Lepší termín sú tie "triedne záujmy", lebo oni ani tak nereagujú nereagujú na momentálne peniaze, ale sú už fixovaní na svoju rolu v spoločnosti a tak sa stáva, že podobný pes už ani nedostáva od svojho otrokára žrať, ale stále zo zotrvačnosti breše - lebo nevie inak.
Čiže toto si mal Fico a spol už dávno uvedomiť, ale on to asi vyhodil na smetisko ako prekonané učenie. Ale ono nie je, táto časť polit. filozofie, ktorá "kapitalizmus" kritizuje, prekonaná nie je. Ako falošná a hlúpa sa ukázala tá "pozitívna" budovateľská časť teórie a praxe socializmu, ale tie kritické veci sú pravdivé a dobre zachytené (to všetko marx opísal od predošlých klasikov). Smer mal vybudovať svoje mediálne nástroje, prenikať do televízie. Lenže tí blbci si naozaj dali nahovoriť, že verejnoprávna TV má byť "neutrálna" - to je naozaj operetná naivita. To je ako ísť do boja bez pušky. A teraz tu sedia s rozbitou papulou a čudujú sa. Ale to všetko na našu škodu.

nové texty