Maďarský holokaust

Keď v roku 2015 mašírovali Európou hordy ilegálnych migrantov, aby v organizovanej koloniálnej vlne udreli na mestá, bolo len otázkou času, kedy sa dozvieme, ako tento mechanizmus nahnania arabských moslimov na iný kontinent fungoval. Trvalo to dlhšie, ale ten deň prišiel - vďaka slaboduchému občanovi Iraku a obdobne mentálne vybavenému redaktorovi českého servera idnes.

Rozhovor s dramatickým názvom Po návratu do Iráku by mně zabili. V Česku jsem skončil omylem popisuje tuctový príbeh tuctového mladého Araba, akých majú arabské rodiny naprcaných niekoľko a od roku 2015 ich masovo vysielajú okupovať Európu. K samotnému názvu len toľko - dotyčný mladý Arab je z Mósulu a "bojí sa Islamského štátu", ktorý ho chce údajne zabiť. Škoda, že mu redaktor neoznámil, že Islamský štát je už nejaký ten rok porazený a Mósul oslobodený, síce tak po americky, ale predsa. 
 
V rozhovore stoja špeciálne za komentár vybrané pasáže, odhaľujúce mašinériu, ktorá udržiavala v pohybe plynulý tok ilegálov, v drvivej väčšine mladých mužov s vojenským výcvikom (čo je mimochodom aj prípad Araba z Mósulu, nazývaného v rozhovore Saeed Hamdan).
 
Vynecháme fakt, že zmrd odišiel v roku 2014 do Turecka - kde mal bezpečie a prácu, ale po pol roku zavetril šancu dostať sa do Európy - a všimneme si jeho zastávku v tureckom Izmire. Tam to teľa strčilo 50 eur akémusi človeku, akože pašerákovi, ale až potom ho niekto navigoval, že treba hľadať inde. Tam už čakali - a nežiadali peniaze.
Narazil jsem na „hodnějšího“ pašeráka, který mě společně s dalšími pozdě večer odvezl v dodávce na pláž. Na daném místě byl připraven člun. Pamatuji si, že už tenkrát na něm sedělo 40 lidí, včetně rodin s dětmi. Háček byl v tom, že měl dvě hrubě přelepené díry. Ne všichni měli odvahu nastoupit, i když pašeráci vyhrožovali zbraněmi.

Načo, pýtam sa ešte raz, NAČO by sa nejaký pašerák v Turecku vyhrážal zbraňami, aby arabský trt nastúpil na čln do Európy? Odpoveď je triviálna a pre tunajšie bystré publikum ju ani nemusím písať.

Potom sa už náš úbohý arabský pútnik dostal do Európy - a tu začína byť jeho úprimné rozprávanie mimoriadne zaujímavé.

Dopluli jsme do Řecka. Nepřistáli jsme však na žádné pláži, člun narazil na kameny a udělala se v něm obří díra. Na pevninu se však nakonec dostali všichni. Tam pro nás přijeli policisté, s nimiž jsme šli pěšky na nejbližší stanici, kde nám udělali papíry.

Čo prosím? To čo je, "udělali papíry"? KTO im udělal papíry, na základe čoho? Vierohodnej výpovede osôb, ktoré ilegálne vnikli do Európy? A hlavne PREČO? Prečo im niekto udělával papíry na ďalší pohyb po Európe?

A blížime sa k hardcore časti ilegálneho prieniku do Európy. Macedónsko. Chudobná krajina pánubohu za chrbtom.

Makedonie byla jedna ze zemí, kde jsem se opravdu bál, že by nás mohli chytit a poslat zpět. Nebo že by nás mohli zabít jen kvůli našemu původu. Pamatuji si, že jsme šli po cestě, kde rostly po obou stranách stromy. Čas od času mezi nimi zmizel někdo z naší skupiny. A nevrátil se. Dodnes nevím, co se s těmi lidmi stalo. Chvílemi jsme slyšeli křik.

Jasne, zo stromov sa vynárili chlpaté ruky Macedóncov a ako v blbom animovanom filme chmátali a vťahovali do krovia arabských chlapov. Hej, ty hajzel. To nekričali ilegálni migranti, to kričali domáci. Nikdy sa nedozvieme, koľkých na ceste do Európy arabskí chlapi s vojenským výcvikom a skúsenosťami zabijakov povraždili, poznásilňovali a okradi. Cesta ilegálov viedla popri nestrážených dedinách a podnes deň nie je v "politickom záujme" pátrať po osudoch týchto domácich Macedóncov, ktorí mali tú smolu, že ich dediny sa dostali do cesty arabským hordám.

A sme pri zlatom klinci rozhovoru - Maďarsku.

Cesta Maďarskem mezi lety 2014 a 2015 byla považována za jednu z nejnebezpečnějších, vyznal sa takzvaný Saeed Hamdan, ktoréž jméno uviedol v Grécku, keď mu tam udělávali papíry. A čitateľ s napätím čaká, čo za príšerný holokaust sa dial "uprchlíkom" v Maďarsku. Dupali po nich huculy až na kašu? Renderšégovia ich sťahovali z kože zaživa a mleli do čabajky? Nie.

Dôvod nebezpečenstva Maďarska bol ešte strašnejší: Nelegální uprchlíky tam nutili, aby u nich žádali o azyl, což nikdo nechtěl.

Ďalej je to už známa pesnička. Zmrd omylom skončil v Česku namiesto vo Fínsku, ale Facebook už poradil, ako na to. Klofnúť lokálnu škatuľku - nejaká pirátka vypomáhajúca v azylovom centre sa, samozrejme, našla, neodolala vousatému statnímu hošanovi, ktorý hrdinsky prchá pred Islamským štátom - zastabilizovať sa, a časom môže dôjsť aj na to Fínsko. Inšallah.

Pé es: V rozhovore má rozosmiala údajná vražda v Mósule v dôsledku "ukradnutého rožka", ktorá citlivou dušou zmrda tak otriasla, že pocítil potrebu ilegálne odísť do Fínska, zanechajúc v mósulských pomeroch celú ostatnú rodinu. Hej, to je také typické pre arabské krajiny a Mósul zvlášť. Rožky. Pekne nakysnuté a vypečené.

 

Foto - portrét: To je ten, na ktorých sme čakali. (prevzaté z idnes)

 

0

nové