Michelko vyvracia oľanácke bludy

Koaličná telenovala asi nejednému z nás už ide hore krkom, ale aj tak sem dnes musím hodiť nedeľného Michelka. V poslednom čase totiž vidieť na HS a iných weboch prezentované naratívy, ktoré vypadli rovno z Oľano kuchyne, menovite dva: Matoviča treba podržať kvôli nejakej nešpecifikovanej "konzervatívnej" revolúcii (a tá má ako vyzerať, čo si pod ňou predstaviť, že?) a Čaputová plánuje vyšachovať Matelka vytvorením úradníckej vlády z jej spriaznených progresívcov. 

Michelko bol dnes lepší než obvykle a ako politilogicky vzdelaný človek musel jasne odmietnúť tieto dve nezmyselné tézy. Nebudem opakovať to, čo už uviedol vo videu, len stručne:

Tarabovci budú veľmi naivní, ak si myslia, že za tých pár mesiacov (ak nie týždňov, že?) čo by podržali Matovičovu menšinovú vládu tu oľanáci spravia nejaké silnejšie systémové zmeny. Niečo ako konzervatívna revolúcia by si vyžadovala štátnika na úrovni Orbána či Putina so štandardnou stranou so silnými štruktúrami, takého, ktorý má hlbšie porozumenie pre technológiu moci. Psychicky narušený hochštapler Matovič a jeho ideologicky zmeskovitá sročka dnes nemajú na to uskutočniť nejaké zásadnejšie reformy, aj keby tu vládli celé 4 roky s ústavnou väčšinou. Nezmyselná predstava od začiatku. V skutočnosti je to presne naopak: Matovič potopí všetky konzervatívne témy, ktorých sa bude chytať. A nakoniec bude rád, ak do predčasných vôbec zvládne nejakú najzákladnejšiu správu štátu. Ani len na to on a jeho pouličné Oľano nemá. 

Matoviča niektorí povrchní novinári síce prirovnávajú k Trumpovi (kvôli jeho FB), ale to je tiež vedľa. Trump sa veľmi otvorene pomenoval za lídra hnutia, ktoré bojuje proti globalistom a hovoril o týchto témach pomerne otvorene. Matovič a jeho hnutie tu bojovalo primárne proti Smeru, nie proti atlantistickej kaviarni. Naopak, Matovič sa proti Smeru s touto kaviarnou spájal, kolaboroval (stačí si spomenúť napr. na kauzu detektor lži, kedy si chcel hodiť na kandidátku "abrahámov" z Týždňa). Dokým bol len lídrom 8-10% strany do počtu, bol pre globalistov relatívne dobrý ako užitočný idiot proti Ficovi. Áno, situácia sa teraz zmenila, keď sa stal premiérom a jeho nestabilita začala ohrozovať záujmy kaviarne. Ale to, že sa ho chcú teraz zbaviť neznamená, že by nám ho malo byť nejako ľuto a že budeme papagájovať jeho hlúpu propagandu. 

K úradnickej vláde všetko podstatné povedal Michelko: Čaputová by do takýchto rizikových, radikálne neštandardných, operácií nešla. A už vôbec nie tak okato, že by si tam začala hádzať ľudí zo svojej strany ako Biháriová, Truban a pod. Bola by idiot, a ak aj áno ani by jej to nevyšlo vzhľadom na protitlak okolia. Beztak takýto postup už vehementne poprela, takže by sa dosť znemožnila, ak by spravila opak. A predstava Kisku ako premiéra bola absurdná už pred voľbami (Kiska by možno hodil na premiérsku stoličku skôr Remišovú ako seba) a pri dnešnej covid kríze detto. 

Suma sumárum, tu sa netreba stavať na stranu ani Sulíka, ani Matoviča. Treba ich podporovať oboch akurát v tom, aby sa pekne požrali. Ale to neznamená podporovať bludné naratívy jedného na úkor druhého.    

 

 

 
Roland Edvardsen

To teraz sledujem a Fico sa tam musí stále smiať. To akože toto labilné tupelo má byť niečo lepšie ako Matovič? Matovič si dal v skutočnosti záležať na tom, aby ho v Oľane nikto príliš (intelektovo, osobnostne) neprevyšoval. A Heger nie je žiadna výnimka. Však to je druhá Remišová - ďalší submisívny blbeček čo sa naučil 10 viet (ktoré sa dajú zhrnúť do jednej vety: "leboFico") a tie dookola nervózne habká. Toto chcú dať ako lepšiu alternatívu za premiéra? Neuveriteľné.

Norman

Som tak nedbalo sledoval TA3 a len teraz okolo 12-45 som to prepal na Hegra s Ficom - a teda musím povedať, že aj keď som Hegra samozrejme videl už ix krát, aj vo štvrtok tiež s Ficom, aj naživo - ale v priebehu pár minút teraz, keď v tejto situácii tak drzo a tupo spomenul všeobecne akési "kauzy počas Fica", som mal definitívne dosť. Je jasné, že je to rovnaké hovado, ako Matovič (či tebou spomínaná Remiška). Nemorálne, klamúce sprosté trdlo, blbeček, ale hlboko podlý .
Toto hniezdo nepôjde len tak, to bude treba nielen voľby, ale doslovne politicky vypáliť, aj s týmito mutáciami.
Oni chcú boj, a budú ho mať.

Roland Edvardsen

Heger je kombinácia Matoviča, Remišovej a kisky - neurotický a zákerný hlupák schopný všetkého. Inak dostali sa ku mne informácie, že pochádza z komunistickej a ateistickej rodiny, jeho otec Edo Heger bol vedúci kultur, SUV SZM. Heger mi pripomína Kisku, životopisom. Rozmaznanec z komunistickej rodiny, ktorý išiel velice bohatnúť do Ameriky a tam sa pridal k miestnym sektárom. A potom zakotvil v Matovičovej sekte a sročke, keďže ten takýchto, po mamone sa pechoriacich blbečkov, rád využil - pre seriózne strany by takýto odpadoví ľudia nemuseli byť až tak použiteľní. Napokon ako minister financií nestojí za nič, len sa mu to zatiaľ, pri takých ako Gröhling, Remišová, Krajči a pod., darí skrývať. Ak sa naozaj toto hovado stane premiérom, potom s pánom Bohom...

Náhodný okoloidúci

Riziko sektárov ako je Heger, pokiaľ ide o veci verejné, spočíva v tom, že sú sektou vychovávaní k slepej poslušnosti a ovládateľnosti vedením sekty, nie sú mentálne svojprávni bez ohľadu na prirodzenú inteligenciu.
Je tu však aj iná súvislosť.
Vo veľkej Amerike za veľkou mlákou sa práve takíto salarabanda jedinci tešia veľkej obľube a sú velebení ako selebrity, zatiaľ čo na racionálne uvažujúcich ateistov tamojšia spoločnosť uvalila kliatbu. Každá cirkev/náboženská spoločnosť a každá sekta nenávidí slobodomyseľného jednotlivca, ktorého nemôže ovládať.
Ďalšia vec je to, že na takéto salarabanda zoskupenia sa oficiálne kresťanské cirkvi pozerajú cez prsty nie preto, že sú to spoločensky nebezpečné spolky, ale len preto, lebo je to pre ne neželaná konkurencia, ktorá oslabuje ich moc. Aj keď navonok to možno odôvodňujú inak.

Norman

Heger bol do nejakej tridsiatky ateista.
Ergo to je ako s alkoholom - tí, čo v mladosti neskúsia, z tých sú stávajú najhorší alkoholici. Hech :)

Norman

takže už je jasné, prečo bol na obed tak agresívny a pokúšal sa rečniť v tej relácii o 5 min 12. Som si teraz pozrel ten jeho pokus o prejav - a musel som sa rehotať spolu s Ficom. Ako sa hovorí, ešte väčší blbec, ako sme dúfali. Ešte tú funkciu ani nemá, a už ho to láme. Už sa na niečo hrá, na niečo, na čo on naozaj nemá.

Nuž dobre. Bolo treba, aby jeden blázon si zničil nervy. Teraz to bude ešte jeden. Dvaja za cenu jedného.
Bez milosti do hnoja.

vrbovčan

rozbíjať vlastný klub. Jeho list má združiť oponentov Hegerovej vlády. Touto skupinou hodlá Matovič v budúcnosti vydierať Hegera.