Ovce idú na bitúnok

Naozaj nemám rád politizáciu, podceňovanie  či popieranie bežnej reality infekčnej nemoci, epidémie či pandémie covid. Takisto nemám rád reči o tom, že sú ľudia ovce - lebo nie sú. Nie sú ovce, iba sa niekedy tak správajú. Zvlášť na Slovensku.

V novembri usporiadala vláda Matoviča plošné testovanie - povinné a pod nátlakom armády. Minula si tým všetky zdroje dôvery, ako aj finančné a iné zdroje. Druhý pokus nedokázala dať.

Teraz boj o testovanie zmenil formu, a namiesto organizácie štátu, ktorý už nemá autoritu, sa preniesla zodpovednosť na samosprávu a občanov. Skutočné posunutie, z totalitného centralizmu sa prešlo na kapitalistický outsourcing. Ak by sme to vyjadrili na tej analógii salaša - valaši už nezaháňajú ovce, ale ovca si musí sama nájsť miesto, kde sa dá ostrihať, zahlási sa tam, potom tam napriek tomu čaká a napokon sa azda aj sama ostrihá. Nie, upresnenie, nechá sa ostrihať inou ovcou.

Keď niektorí nadávali na davy, ako stoja pri prvom povinnom testovaní, nemali pravdu - pretože  naozaj štát tvrdo hrozil a aj tvrdo a zákerne predlžoval trest na dva týždne zavretia doma. Oveľa viac vyvolávajú otázky teraz, keď štát nielen že nezorganizoval dosť testovacích miest, ale  nechchal vzniknúť prinajmenšom dojem nedostatku. A Slováci, lebo toto sa NIKDE na svete nedeje, iba na Slovensku, a teda Slováci nielen že sa okamžite objednali na všetky možné termíny, ale tlačia sa tam aj mimo termín, hádajú sa a bijú sa ... o výter.

Dokonca ak by sa bili o vakcíny, dalo by sa to ako tak pochopiť, lebo fungujúca vakcína je sloboda a zdravie. Ale tento test neznamená nič, absolútne nič, len podriadenie sa vrchnosti, a podpísanie vykradnutiia desiatok miliónov eur trnavskými mafiami.

 

A ľudia potrebujúci test nie sú všetko. Čo tí ľudia testy robiace?

Jedna testuje, druhá vyhodnocuje, dve sú na registrácii a ja som tá, čo tu všetkých obieha a nechá sa biť a nechá si nadávať. Do toho ešte roznášam certifikáty a dávam pozor. V piatok ma zbil dôchodca palicou, v pondelok sme volali políciu štyrikrát

Ľudia sa rozhodli, že sa nebudú vadiť medzi sebou a budú kričať radšej na mňa. Obed máme objednaný, ale nemôžeme mať prestávku, lebo by sme týchto ľudí nikdy nestihli vybaviť. Musíme robiť, lebo inak nás ukameňujú. Ja sa už teraz bojím ísť za roh"

 

Toľko Pravda.

Pýtam sa - prečo to tá osoba, a mnoho jej podobných, robí? Zomierajú jej doma decká od hladu? Má naozaj tak nízke povedomie o svoje ľudskej cene? Myslí si, že slúžením zlu sa dosiahne dobro? Myslí si, že poslušnosťou a otroctvom sa dosiahol kedykoľvek nejaký progres? 

Zdalo sa, že toto testovanie bude len formalita, lebo sa natiahol termín akcie na viac ako týždeň, takže by to mohlo pokojne prebehnúť. Ale to boli len nadefinované dni, do toho spadá aj neurčená príprava samospráv, takže testovať sa bude zas prakticky len cez víkend. Hala bala. Kapitalisticky, ovce si to tentokrát samé zorganizujú, pobijú sa, nakazia sa a ešte si to aj samé zaplatia. A ešte sa budú biť aj u doktorov o potvrdenie toho, že prekonali covid-19.

Nie, covid-19 nie je žiaden výtvor zlomyseľného ľudského génia - je to skôr len katalyzátor, ktorý naopak ukazuje ľudskú demenciu. Nie, covid-19 nehrozí vyhubením ľudstva - ale hrozí navodenie takých pomerov, že ľudská bezcharakternosť a slabosť celé ľudstvo zostudí na večné časy.

 

 

 

 

 

nové