S gaunermi sa dohody nerobia

Je roky známym faktom, že USA rešpektujú len tie dohody, ktoré sa im hodia, a oficiálnou politikou Bieleho domu je vydieranie za pomoci rinčania zbraňami. Napokon, rovnako sa chovajú aj mnohé americké spoločnosti v obchode. A slušnosť je v tomto sektore zbytočnosťou, ktorá nič nerieši.

Ak sa vrátime pred rok 1989, najviac sa vyčítalo komunistickým režimom sledovanie vlastných občanov a rôzne spôsoby, akými narušovali tajné služby ich súkromie - odpočúvaním telefónov či monitorovaním súkromnej pošty. Označovalo sa to za diktátorské praktiky, pričom prím v týchto vyhláseniach hrali práve USA. Teda krajina, ktorá postupne povýšila metódy štátneho banditizmu na oficiálnu politiku, a dnes už nemonitoruje len vlastných občanov, ale bezočivo narúša súkromie občanov iných krajín a porušuje medzinárodné právo.

Je k smiechu, že dnes chce únia a predstavitelia členských krajín rokovať s USA o tom, čo pred rokmi neboli ochotní ani vidieť v inom štáte. A zároveň to núti na zamyslenie, aké hodnoty vlastne tento pochybný spolok vyznáva. Špehovanie občanov partnerskej krajiny a pošliapavanie jej zákonov nie je totiž ničím iným, než otvoreným aktom nepriateľstva. Nemusí nás zaujímať žiadne odôvodnenie, a rovnako ani americká paranoja,vidiaca nepriateľa za každým stromom - nakoniec, teroristov, ktorých dnes USA naháňajú a vraždia po celom svete, si v prevažnej miere USA vyzbrojili a vyškolili vo vlastnej réžii. Čím bojovali, tým dnes trpia.

Mlčanie slovenskej vlády je príznačné. Nemusíme si robiť ilúzie a naivne veriť, že zločinný americký program plošného porušovania medzinárodných zákonov a zákonov suverénnych krajín Slovensko obišiel. USA nikdy neboli a nebudú demokratickou krajinou, a už vôbec nie baštou demokracie - dokazuje to dodnes uplatňovaná prax triedenia návštevníkov krajiny a časté odmietanie vstupu ľudí, ktorí si dovolia kritizovať ich politiku a mať iný názor. Žiaľ, práve na Slovensku sme sa nikdy nedočkali vlády, ktorá by dokázala jasne pomenovať rôzne nezákonné, ba i zločinné javy v americkej politike a jasne sa od nich dištancovať.

No mali by sme sa poučiť z minulosti a uvedomiť si, že sme spoznali na vlastnej koži (v auguste 1968), že ten, čo nám dnes upiera právo na súkromie a vlastný názor, nás pokojne dokáže neskôr napadnúť - hoci je na papieri spojenec. Odpočúvanie a monitorovanie obyvateľov cudzej krajiny je priamym aktom štátneho terorizmu, a tento druh politiky by sme mali všetci odmietať - a nerobiť žiadne dohody s gaunermi, ktorí takúto politiku robia a obhajujú, nech majú na to akékoľvek dôvody. Vlastne - čo čakáme od krajiny, ktorú vedú mnohí potomkovia tých, čo kedysi utekali z Európy pred zákonom, alebo systematicky vyvražďovali domorodé obyvateľstvo ?

zdroj: Peter Peterko

 

 
kojokok
Nechápem, prečo autor očákava, že naši gauneri budú bojovať proti tým druhým. Zvlášť, ak sa im môžu zísť keby ľud chcel spravodlivosť a ich potrestať za rozkrádanie či velezradu.
Norman

Osobne dokonca ani nevidím nejaké očakávanie. Vidím tam nejaké žiadanie, výzvu.
Ty nič od sveta a ľudí v ňom nežiadaš?
Neviem, dole píše Grigoriy o otrockej .. no, chamradi, ale nazvime to mentalita. K prvým znakom otrockej mentality patrí nič od nikoho radšej nechcieť. Patríš k tým, ktorými Grigoriy tak vehementne opovrhuje? Len sklopiť uši a čušať, prípadne kňučať, ako sa veci nedajú zmeniť - to je prejavom otrockej chamrade.
Alebo vrčať na tých, ktorí aspoň povedia, čo si myslia.

Grigoriy

Sledujem, čo sa deje v tomto našom svete, a vidím, že uz tisícročia sa opakuje jeden princíp: Vyplakava pospolity ľud a sťažuje sa, ako s ním mocní narabaju. Dovolava sa Bozieho súdu obvinujuc mocnych a proklamujuc svoju nevinu.
Neprišli ešte na to, že mocní s nimi zaobchadzaju ako s chamradou len preto, že ľud sa sám ešte neodnaucil chovat sa ako otrocka chamraď.
V tom je Božia spravodlivost, že si ľud sám rozhoduje, ako s ním mocni zaobchadzaju.

A vlastne, nebolo by to porušením všetkých zakonitosti univerza, keby sa s otrockou chamradou zaobchádzalo ako s panskou rasou?

Norman

autor Peter Peterko vyzýva, aby sme sa s americkou chamraďou nebavili, ale rozbili tým ubohým sviniam hubu. No, možno to nenapísal tak rovno, ale z textu to tak vyplýva. Pravda, ani ja celkom s Peterkom nesúhlasím a zmienku o slovenských politikoch by som vynechal, ale žial nemal som čas napísať vlastný článok, i keď téma si to zaslúži, tak som sem dal tento. Neobávam sa, že Európania, alebo Slováci, by boli voči americkým bastardom skríženým zo západoeuropanov, mexikáncov, černochov, mediteráncov a levantíncov v nejakej horšej pozícii. Naopak. Presne, ako píšeš - američania sú chamraď a zaslúžia si, aby s nimi bolo ako s otrockou chamraďou aj zaobchádzané.

Grigoriy

Veľmi inteligentní a sofistikovaní zločinci sa takticky priznávajú k malým priestupkom, aby odputali pozornosť od naozaj veľkých zločinov. Dokonca veľkoryso ponechaju hlupakov v domnienke, že ich hlupaci svojou šikovnostou odhalili.
Prečo ste taki zhrozeni zistenim, že vás sledujú? To ste doteraz nevedeli?

Systém uz dnes bez väčšej námahy vie aj o tom, čo ste povedali svojej milenke na prechádzke v lese. Stačí, že ste mali so sebou svoj mobil.
Vedeli ste o tom, že vysoké percento ľudí v Amerike alebo v Kanade nedrzalo za posledný rok v ruke viac ako päť dolárov v hotovosti? Niežeby nemali peniaze.
Čím ďalej, tým viac ľudí používa platobné karty pri všetkých platbach. Každý si môže domysliet, ako ľahko je pre niekoho, kto má o to záujem, zistit o vašom živote takmer všetko: kde sa pohybujete, ake knihy čítate, ake filmy pozeráte, vaše stravovacie návyky, jednoducho všetko.
To sledovanie, to je ten maly priestupok voči Vám, o ktorom hovorím, a ktory Vám sami predostreli, akoby to malo byt prezradenie niečoho, čo ste doteraz netušili.

Zločin je však niečo, čo si zatiaľ uvedomuje len malo ľudí. Ide o zameranú premenu ľudských bytosti na nerozmyslajucu masu poslusnych konzumentov, na bytosti zbavene akejkoľvek schopnosti autonomnej mentalnej a duchovnej existencie. Systému sa uz doteraz podarilo rôznymi technikami okradnut vás o všetko, čo človeku davalo jeho skutočne bytie - jeho autenticitu, zmysel existencie.
Vaši vnuci uz budu žiť v dobe, ked nebudú schopní chápať najväčšie vytvory ľudského genia v oblasti umenia vytvorené v minulosti, lebo nikto nebude vediet, čo znamenaju take javy, ako byt zalubený, mat česť, nikto nebude vedieť čo je to zodpovednost, svedomie, spravodlivost, cnost, krása alebo ine ľudské hodnoty, ktore ešte dnes akotak väčšina chápe.

Javy v budúcnosti sa dnesnym jazykom buď nedajú vyjadrit, alebo pokus o ich vyjadrenie sa dnešnému človeku budu zdať nezmyslom.

Príklad:

Je bežné povedat, že vás niekto vezie, kŕmi, strihá alebo učí. To dáva zmysel, lebo tak vyjadrujeme skutocnost, ze niekto koná nejaku činnosť za vás a pre vás. Vyjadruje sa tak stav Vášho pasivneho prijímania činnosti zvonka.
Nepoužívate však ešte výraz, že vás niekto mysli, majuc na mysli, ze proces "vasho myslenia" je celkom nezavysly od vasej vole a vedomia, že sa to deje mimo vás.
Ale to príde veľmi rýchlo.

Norman

Poznáme to:
Jeden pól je predstava, že niet oponenta, že svetová politika je náhodná hra dobromyseľných barančekov, ktorí to myslia len dobre ...
Druhý protipól je predstava, že tajomná sieť ovláda monopolne všetko, ale doslovne všetko, a čokoľvek sa stane, je prejavom jej zlomyselnej vôle.

Obe krajnosti sú principiálne nepravdepodobné.

Táto kauza nie je ani tak o sledovaní svojich ovčanov, je to o medzinárodných vzťahoch USA versus Európa. Takisto je to o ekonomickej špionáži, o ekonomických následkoch. O tom, že vzťah USA-Európa treba zmeniť, by som mohol písať dlho...

Poprosil by som aj o rozlišovanie medzi tým, čo MY vieme, a tým, čo prerazí na verejnosť, respektíve masmédií, alebo by malo preraziť. My môžeme vedieť a vieme čokoľvek, ale čo sa deje v kolektívnom verejnom vedomí, alebo aj podvedomí, to sa mení a treba to sledovať, prípadne podporovať.

Súhlasím s tebou čo sa týka časti, že hlavne
"Ide o zameranú premenu ľudských bytosti na nerozmyslajucu masu poslusnych konzumentov".
Ale zas, veď vieš, vidíš to pričierno, podcenuješ prírodu, základné danosti ľudského rodu - toto nie je nové, v podstate vždy ľudstvo klesalo na úroveň konzumných svíň ... časť ľudstva, občas aj veľká časť, ale vždy aj časť vedela, aké sú objektívne hodnoty.
V každom procese vzniká odpad, odumieranie, to je normálne. Celok ľudstva, to hemženie sa miliárd na guličke hnoja, nie je výnimkou. Ide o to, aby sa medzi odpad neprepadali aj zdroje a poklady. To je hlavný problém, aby sa zo zdravých ľudí nerobil odpad, aby sa zdravým talentovaným ľuďom nenadávalo do chamraďe, ale naopak, aby sa im ukázala ich neskonalá sila a talent.
Nie že by aj to bolo v globále nevyhnutné, oni na to prídu skôr či neskôr aj sami, ono sa to prejaví, ale prečo im nepomôcť, keď je to tak ľahko možné?

Grigoriy

že v minulosti ľudstvo "klesalo", ale dnes je klesané.

Naozaj by ma zaujímal Tvoj názor na tuto vec:

Čo chcel autor mýtu o Prometeovi povedat? Prečo sa "bohovia" tak veľmi hnevali na Prometea, ktory sa len snažil urýchliť evoluciu cloveka?
Prečo im to vadilo?

Mnoho z mýtov nebolo inotajom o minulosti ale o budúcnosti.

(Naozaj sa mi nechce písať, ako to súvisí s témou.)

Norman

História ľudstva je interakcia kultúr - ani to nenazvem dramaticky boj, ani konkurencia, len neutrálne - interakcia, ktorá ale vždy spôsobovala, že jedna vrstva prekryla druhú. Tá spodná - tá bola využívaná, rozkladaná, zotročovaná, ničená, zamlčovaná, deformovaná, klamaná - klesaná. No, a často to dokázala urobiť kultúra aj sama sebe - porodila sama svojho vraha.
Toto bolo v každom prípade. Toto nie je žiadne tajomstvo. Kultúry ľudstva boli vedome ničené. Preto ich je toľko na smetisku.

Rieši sa len to, nakoľko je to dobré a nakoľko zlé, konkrétne kto kedy koho a kto je vinný a kto obeť, alebo naopak. Rieši sa, čo je príčinou, či to môže prestať, či to má prestať a či to raz neskončí zle pre všetkých. Možno sa pýtať aj tak: je činiteľom rozkladu nevedomá prírodná entropia, alebo táto pôsobí cez nejaké vedomie, cez inú kultúru? Ale aký je v tom rozdiel? Keď je niekto alkoholik, je príčinou jeho vlastná slabá a chorá fyziológia, alebo krčmár? Nie je to jedno, doslova jedno, nie je oboje príčinou? Je alkoholik klesaný, alebo klesá sám?

To celé je len verziou otázky: čo je príčinou zla na svete?
Ale ako na to možno odpovedať, keď sa ani nevie, čo je zlo a čo dobro? Čo je evolúcia? Cesta k dobru. Evolúcia, ako cesta k dobru, pokial niečo také naozaj existuje, je niekým brzdená? No, niečim určite, ináč by to nebola "cesta", ale už by sme tam boli, niečo nás určite brzdí.
Je to, čo nás brzdí, rozptýlené, alebo je to sieť? Je to neživé, alebo živé? Je to bez citu, alebo vedomé? Je to hlúpe, alebo múdre?
To sú síce praktické otázky - ale z filozofického pohľadu druhoradé.

Potrestalo nejaké zlo Prométea? Prečo hovoriť len o ňom, podobných motívov máš veľa. Áno, zlo, brániace dobru - veď to je vlastne v každom mýte. Dokonca aj vo vulgárnom biblickom máš poznanie, za ktoré ľudstvo muselo zaplatiť vyhnaním z raja a jeho nositeľ bol prekliaty do ríše plazov. Prométheus bol Titan a nielen on, ale všetci Titani boli zahnaní do Tartaru, ak sa dobre pamätám. A ešte aj Giganti. Vrstvy bytostí, bohov či polobohov, jedna za druhou boli trestané za svoje pokusy a svoju moc, ktorú nezvládli, brzdia sa navzájom a ľudstvo je jedna z nich. Niekto by povedal, že to odráža len praveké problémy jednej dediny s druhou dedinou, ale máš pravdu - je to aj o budúcnosti, lebo tak to bude vždy.

Nemá moc zmysel sa pýtať, čo myslel autor niečoho, lebo to je nezistitelné, ale má zmysel sa pýtať, čo dielo spôsobuje, čo myslia čitatelia. A toto je jedno z výkladov:
Za svoje Prométeovské činy nik nebude odmenený ale skôr naopak, každý za ne zaplatí, lebo zadarmo nie je nič. Každý má slabosti a dosť nepriateľov, aby to využili. A predsa tie kroky musíme spraviť, vždy sme ich robili a vždy ich robiť budeme - pretože to je evolúcia.

Norman

ale potom sa k tomu nevyjadríš.

Aj to je určitým spôsobom urážka a ukážka nedostatku úrovne.

Grigoriy

To preto, že si myslím, že v tom myte je ukryte jedno veľké poznanie o udele ludstva, vo svetle ktorého takmer všetko ostatne je len okrajove a nepodstatne. Bez plneho uvedomenia si toho, do akej miery príbeh Prometea naznačuje skutočný príbeh ľudstva, nemôžeme plne pochopiť ani dejiny ani dnesok, nemôžeme tušiť, aká bude budúcnosť.

Aby som bol presný, poviem toto: existuje moc, ktora z dôvodu nami nepochopeneho robi všetko preto, aby ľudstvu zabránila naplniť svoj skutočný potenciál. Ináč povedané (stále to opakujem), zastaviť evoluciu cloveka. To, co je vo vseobecnosti pokladane za "tú MOC", je este stale len jej nastrojom. Doteraz sa im podarilo nielen zastaviť evoluciu, ale aj zničiť potenciál k nej.

 Nikdy som netvrdil, že viem, kto alebo čo je za tým, ale pre mna je ľahké vidiet ich nástroje, ich metody, a hlavne výsledky. 

Ak Ti neodpovedám, je to vždy preto, že ja naozaj nechápem, čo si chcel povedat, ja Ti nerozumiem - takmer nikdy. Pokus sa prispôsobiť v diskusii so mnou mojej jednoduchosti. Ja takým zložitým veciam, ako Ty píšeš naozaj nerozumiem. Je to síce hanba, ale ja s tým musím žiť.

Ako si správne vystihol, svedčí to o mojej úrovni, ale, ako som uz naznačil vyššie, to maju na svedomí ONI. Ja som len obeť.

 

KOB
"Druhý protipól je predstava, že tajomná sieť ovláda monopolne všetko, ale doslovne všetko, a čokoľvek sa stane, je prejavom jej zlomyselnej vôle." Zrejme si myslíš, že to, čo sa vo svete deje, je výsledkom chamtivosti aj elity, aj tých nižšie a chcú hrabať čo najviac peňazí a majetku. Prečo potom ľudstvo už nevie odkiaľ a kam ide? Na čo je to komu dobré? Kto momentálne zarába na tom, že nejaký duchovný vývin , splnenie cieľa na tejto zemi sa stalo smiešnym? Komu prospeje, ak deti nebudú rozoznávať mamu a otca, dokonca ani ženu a muža. Len bytosti, ktoré sa podľa ľubovôle rozhodnú, či budú trans, homo, hetero..... Aj eliťáci majú deti, vnukov. Pre koho je dobrá biorobotizácia a zombifikácia ľudstva? (film Alien Invasion, “Manuál” na prežitie ľudstva predstavený filmom podsunul vývoj okolností, za ktorých akýkoľvek bližší vzťah medzi mužom a ženou (a pre-dominantne synom) nie je žiadúci, vzhľadom na budúcu rolu odrastených chlapcov – partizánov. Vyzdvihol potrebu obetí – v mene najlepšieho záujmu ľudstva. Divákom je v závere (po mnohých desaťročiach rezistencie) dopriata myšlienka víťazstva, ľudstvo však už nikdy nemá byť tým, čo je dnes. Dej nepriblížil miesto, ani spôsob života členov centrálneho velenia a pozemských elít. http://www.voxvictims.com/2013/06/07/masivna-siet-pedofilov-odhalena-biz... ). Cena heroínu klesá. Ópiové vojny z polovice 19.stor. sa opakujú. Ich cieľom nebol len obchod. Prvoradé sú politické ciele. Odskúšané na Číne, dnes aplikované celoplošne. Tento systém je vytváraný dlho a pretláča sa so svojimi bezduchými, otrokárskymi, neľudskými hodnotami čoraz agresívnejšie. Že by tento zložitý, ale očividne fungujúci systém nemal nejaký cieľ a z toho vyplývajúce najvyššie riadenie? „Najväčším víťazstvon Satana bolo, keď ľudia uverili, že neexistuje“. A nemám na mysli bytosť s kopytami a rohami. Viditeľní- bankári, bilderbergovci, prezidenti... sú len jeho dôstojníci. On si ide za svojím cieľom rôznymi cestami, využívajúc mnohoraké prostriedky(„horúce“vojny, finančno-ekonomické systémy, krízy, výroba histórie, ideológie, náboženstvá, alkohol, narkotiká,systém školstva, výchova detí, masmédiá....). Za všetkým týmto vidieť centrálne plánovanie a riadenie. Nie je tajomné, jeho činnosť máme pár tisícročí pred očami. Mysli globálne(ako Grigoryi), konaj lokálne (ako Norman).
Norman

Je fungovanie ten rozklad? No, rozklad sa spôsobuje a funguje ľahko.
Boli napísané dva póly (nevinné barančeky alebo diabol) a môžeme sa (donekonečna) hádaťo tom, kde približne naozaj je realita. Súhlasím s tým, že vačšina aj relevantnej populácie skôr vnima svet barančekovo, alebo sa tak aspoň správa, a to nie je reálne, malo by sa to zmeniť. Ale prílišná démonizácia pôvodu zla môže tomu uškodiť. Prípady ako tento: doklady o činnosti NSA, prípadne Boston, nemajú podľa mňa žiadne správne cui bono - na rozdiel od pádu WTC, Tonkingskej (či aká to bola) zátoky, Pearl Harbora podobne.
Súhlasím, myslíme globálne, to je pre nadhľad dôležité. Tak mi napíš, bez irónie, kto je teda za tým centrálnym plánovaním a riadením?

Len malá oponentúra vopred: A kto bol vlastne za napríklad správne spomenutými opiovými vojnami či holokaustom v Britskej Indii v druhej polovici 19. storočia? Nebezpečenstvo, ktoré hrozí ľudstvu, nechcem podceňovať. Ale aj preto NEchcem strielať do luftu, ale do reálnej príčiny .

KOB
Ak rozklad približuje k cieľu, potom systém funguje. ...démonizácia pôvodu zla... Asi sme sa zle pochopili. Zlo môžeš nazvať satan, diabol, neexistencia dobra,Globálny prediktor, niečo mimo miery..... Hovoríme o konceptuálnej moci, ktorá RIADI teba, mňa, Slovensko, EU,svet. Nie je to nič mimozemské, ani nadzemské. Domnievam sa, že sú to viacerí ľudia. Ich cieľom je ovládnutie všetkého a všetkých. Neriadia priamo, alebo len málokedy (nepovedali predkovi Alžbety II, že zbohatne na ópiu). Sú navigátorom. Ak kormidelník šlape podľa plánu , resp. vedie loď tak, že je to v súlade s prianím navigátora, dostane odmenu, ak nie, nemá na tom mieste čo robiť. Ani presstitutky nedostávajú presné direktívy a predsa píšu "podľa vetra". Pohnúť s týmto stavom môžu ľudia, ktorí vedia, akým spôsobom GP pracuje. Aj takí sú. A môže sa to naučiť hocikto, záleží od neho, od priorít každého z nás.
Norman

že miera, v ktorej si rozumieme, ba aj miera, v ktorej sa zhodneme, je (na internetové pomery) nadštandartná, čo je samé o sebe pozitívum.
Dôraz by som dal na ten pojem "konceptuálna moc", pretože je to skôr moc určitých ideológii, kultúrnych paternov, ako reálnych ľudí či rodín. A to, ako si napísal, že moc funguje bez toho, aby napríklad samotné presstitútky vedeli, čo vlastne robia. Systém má svoju ciele a jeho elementy to samé často ani nevedia - to platí od zdola až na samý jeho vrchol. Ovládajú v určitom slova zmysle všetky oblasti, áno, ale týmto spôsobom.
To už sa ale bavíme o tej miere medzi baránkami a diablom.

A ešte k tomu si obaja myslíme, že sa to dá spoznať. Systém funguje štatisticky a pravdepodobnostne, nekryje sa na 100%, to ani nejde, nebolo by to efektívne. Preto sa dá spoznať - v prvom priblížení mu to nevadí, veď od poznania k zmene je aj tak ešte ďaleko.

KOB

S týmito slovami, čo napísal Grigoriy, sa stotožňujem:...existuje moc, ktora z dôvodu nami nepochopeneho robi všetko preto, aby ľudstvu zabránila naplniť svoj skutočný potenciál. Ináč povedané (stále to opakujem), zastaviť evoluciu cloveka. To, co je vo vseobecnosti pokladane za "tú MOC", je este stale len jej nastrojom. ( s týmto už nie: Doteraz sa im podarilo nielen zastaviť evoluciu, ale aj zničiť potenciál k nej.)

 

Výraz „konceptuálna“ je na mieste. Oni naozaj idú podľa koncepcie. Podľa vonkajších prejavov ju môžeme nazvať Biblická. Jej stopy vedú do Egypta (EgoPtah). Skutočná moc zrejme kňazov „za“ faraónom sa tiahne nám známymi a aspoň ako-tak zdokumentovanými dejinami – cez Grécko (grécke orákulum), Rím(dynastia Flaviovcov) až po dnešok, keď sa predpokladá, že „sedia“ vo Švajčiarsku. Je ale možné, že majú viac centier moci. A nie je ani dôležité, či sú to priami potomkovia pôvodných navigátorov. Nemajú problém nechať padnúť ríšu, civilizáciu a „presťahovať“ sa inde, rovnako, ako nemajú problém zničiť svoju výkonnú perifériu, ak ju už nepotrebujú.

Ten úspešný púštny kmeň nie je navigátorom. Sú nárazníkom medzi plebsom a elitou, za čo sú odmeňovaní. Sú „vybraní“, ale nie Bohom. Daj si odpoveď na otázku – načo boli vláčení 40 rokov po púšti, keď sa to pomalou karavánou dalo prejsť za 2-3 týždne? Čo sa udeje za 40 rokov? Vymení sa generácia. Kto do púšte vošiel a kto po tých rokoch z nej vyšiel?  Už to neboli šíritelia osvety, ktorú získali od Mojžiša, ale pokolenie rasistov-otrokárov, nainfikovaných ideológiou, použitých  ako výkonná moc tohto biblického projektu.

 
Grigoriy

Ked uz chápeme to, nastal čas, aby sme išli ešte o jeden stupeň ďalej.

ICH nástrojom nie je nejaka "vyvolena" fyzická entita vyznacujuca sa historickou kontinuitou. Ide skôr o zhubnú (z hľadiska jej pôsobenia na ľudstvo) ideu, ktora síce v základnej forme a účele zostava nemenná, ale jej nositeľ sa priebežne môže meniť. Aj ked, z hľadiska udržania vplyvu a sily zhubnej idey je potrebne udržiavať dojem, že nositeľ je vždy ten isty a poverený tou najvyššou autoritou. To preto, že mýtus o jeho schopnosti prežiť mu v očiach obete dodáva autoritu a rešpekt. Tak aj silu plniť svoju ulohu. Z tohto hľadiska je vhodne pripomenúť si, ako geniálne sa im podarilo vymeniť nositela zhubnej idey z povodneho potulneho beduinskeho kmeňa z Mezopotamie za vyznavacov falickeho kultu odtiaľ, kde je dnes južne Rusko. O tisíc rokov povodní beduini, nositelia zhubnej idey, budu mat určite ciernu kožu a sikme oči, ale budu tvrdit, že pochádzajú z Uru Chaldejskeho. Mýtus o pôvode tejto entity má slúžiť na vytvorenie vnútornej kohezie, zdanie o nemennej večnosti a tým silu navonok. Silu vykonávať úlohu brzdy evolúcie clovecenstva.

 

Pretoze nedokážem nateraz prísť s lepším vyrazom, nazvem pre naše účely tu zhubnu ideu egregorom. (To som si požičal.)

Egregor z taktickych dôvodov mutuje do rôznych podôb, hoci jeho zdroj, povod aj ucel je vždy ten isty. Účelom je vytvárať v ľudstve neustály chaos, a potom z neho ťažiť. Egregor mutoval zo svojej pôvodnej podoby do najrozmanitejsich, zdanlivo protirecivych podôb: kresťanstvo, islam, marxizmus, humanizmus, liberalizmus...

 

Pre naozajstne chapanie je potrebne ujasniť si znovu, že existuje pôvodca, ním menovany a podporovaný nositel a obete egregoru.

Povodca je pre nás nepoznatelny, ale podľa vysledkov jeho činnosti môžeme uvažovať, že jeho zámery sú ľudstvu nepriatelske.

 

KOB
Dobré zhrnutie. Aby nedošlo k omylu ,len vyjasním pre prípadných návštevníkov, že egregor nie je iba idea judaizmu. Do egregora sa už narodíme, a síce do rodinného a od mala sme pod jeho vplyvom, rastieme a ocitáme sa v záhoráckom egregore, fajčiarskom, alkoholickom, kresťanskom......, pričom jednotlivé egregory sa môžu prelínať, dopĺňať, byť navzájom antagonistické, či neutrálne. Egregor je akési zjednotenie rôznorodých ľudí. Ľudia sa zjednotia na základe zhodnosti niektorých parametrov svojich biopolí. Egregor je pole. Človek a egregor, to je ako samostatné PC a sieť. Každý je vo vzťahu s viacerými egregormi a všetky vplývajú na človeka, rovnako, ako človek vplýva na egregory. Technosféru vytvorila biosféra, a technosféra vplýva na biosférické egregory. Prostriedky šírenia informácií (médiá) zaťahujú ľudí do technosférnych informačných potokov a teda sú technickou podporou rôznych egregorov (keď si povieme -Tak ma napadlo_ odkiaľ prišla informácia? Odkiaľ prišla tzv. všeobecná mienka? Na čo slúžia ratingové agentúry?). TV- prostriedok synchrónneho napájania psychiky rôznych ľudí na určité egregory. Z TV sa na nich leje informácia nadelená mierou. Predtým to robili kostoly, synagógy... PC hry - programovanie psychiky v dialógovom režime (kto je objekt riadenia - počítač alebo hráč?). Predpoklad: V momente smrti organizmus vyžaruje polia, odnášajúce dušu z tela. Tieto polia sa pravdepodobne môžu dostať do energo-informačne jemu vlastného egregoru. Duša môže existovať v niektorom z egregorov (môžte si vybrať, do ktorého sa tá vaša vyberie- do raja či do pekla :)). Človek vo vzťahu s egregorom je aj prijímač, aj vysielač. Pritom nie je "prikovaný" , môže byť v niektorom iba chvíľu a v inom celý život. Egregor je jedna zo strán objektívneho spoločenského javu, nazvaného "duchovná kultúra". Je tvorený poliami ľudí. Je to organizmus, podobne ako človek, ale nie na úrovni biomasy, ale poľa. Človek sa do egregora rodí, vyrastá pod jeho opaterou, v dospelosti ho svojím biopoľom podporuje- do smrti, alebo do opustenia egregora. Egregor - nadosobný faktor , schopný riadiť ľudí. Egregor=kolektívny duch (Bacha na tých, čo sa rozprávajú s "duchom svätým", prípadne ktorým duch svätý vedie ruku, či nohu. Ktovie s kým komunikujú:)). Človek je súčasťou mnohých systémov s danými nie ním definovanými pravidlami a cieľmi, bez nich nemôže existovať, takže jeho sloboda a nezávislosť je diskutabilná vec.
Grigoriy

som ešte chcel pripomenúť, že kedykoľvek hovoríme o evolucii vedomia, mame na mysli proces oslobodzovania sa od všetkých EGREGOROV. Potom to, čo nazývame autentickým človekom, je takto oslobodený človek.

Hoci, aj tu treba mat na pamäti, že slová nikdy nie sú dostatočným prostriedkom na vyjadrenie najvyššej reality.

Napriklad, "evolucia vedomia" nie je vývojom k niecomu novému, ale len návratom k niecomu, čo tu vždy bolo, čo je večné, čo sme však vplyvom EGREGOROV stratili. Rast preto nemusi nevyhnutne znamenať získavanie, ale paradoxne, zbavovanie sa.

Spolocnost by však nikdy nemohla fungovať bez EGREGOROV,čo vysvetľuje, prečo sú v civilizacii zabudovane mechanizmy na potláčania autentickych ľudí. 

 

Norman

tvojmu svetonázoru výrazne pomohol.

 
Grigoriy

môjho svetonázoru.

Grigoriy

Pozna niekto z vás niekoho, kto má to privilegium používať banku, mobil alebo internet bez toho, aby poskytovateľ týchto služieb poznal jeho SIN - social insurance number, alebo rodne cislo?

Dobre to vymysleli. Kto by dnes nechcel byt "sociálne poistený"? Miliardy ludi vo svete sa sotva mozu dočkať, kým im niekto take cislo dá. Najlepšie implantovane na čelo.

Grigoriy

A: - YouTube 227axyz.com
B: - Kecáš: YouTube 122sedy.com
A: - Nekecam: YouTube ad456.com
B: - To sú sprostosti: kj77ag.org
A: - Čo si debil?: YouTube weix.sk
B: - Ty si debil: xyz_sex.eu
A: - Mám ťa na haku: tzru34.com
B: - S tebou sa neda relevantne diskutovať, ty fucking hetero.

YouTube
Ja ti rozumiem Grigoriy. Keď budem mať toľko tokov ako ty určite budem do diskusií aj prispievať. Momentálne však chodím do školy a učím sa. Na túto stránku som narazil náhodou ked som sa začal zaujímať o http://www.youtube.com/watch?v=ZO70WNY7BbI :-)
Grigoriy

Mame privilegium byt svedkami zlomoveho bodu evolucie, kedy sa na pomyselnom strome vývoja primátov vytvára puk nového konara.

Poprvykrat v histórii vstupuje do doposiaľ striktne mechanickej evolúcie princíp vedomia. Mám na mysli skutočnosť, ž vedomie sa stáva ovládateľom evolucnych procesov.
Z vetvy homo sapiens sa vďaka genovemu inzinierstvu oddeli mala skupina, ktora bude mat všetky atributy toho, čo ľudstvo doteraz poznalo ako bozstvo: superinteligencia, nesmrteľnosť a vsemocnost. Zvyšok bude naďalej kracat v pustatine všeobecného úpadku a služby novému druhu.

Pospolity ľud to nemôže chápať, politici sa o take veci nezaujímajú, proroci sa uz nerodia, vedci pre detaily nevidia cely obraz, takze čudáci ako ja musia zvestovat zrodenie prvého Boha.
Možno však diabla.

KOB
Malá skupinka, ktorá si odovzdáva poznanie ľudstva tu funguje niekoľko tisícročí. Sme svedkami zlomového bodu, keď poznanie presiaklo dole. Ak sa ešte trochu viac rozleje, pyramída sa zosype. Čo bude s okom nad ňou, neviem. Nevie to ani to oko, lebo takáto situácia v dejinách ľudstva ešte nebola.
slaven1

Ešte nikdy neboli k dispozícii tak efektívne komunikačné technológie.

Grigoriy

ale rad pocuvam, čo hovoria tí, čo sú.
Vedel by si nacrtnut najoptimistickejsi scenár vývoja?
Čo sa stane, ked sa to poznanie dostane "dole"?
Myslím si, že aj ten najkvalitnejsi letecky benzín, ktory sa nejakým zázrakom dostane do starého zhrdzaveneho motora na mazut, mu môže spôsobiť len ďalšie škody.
Poznanie bolo vždy pohodené na ulici (nemám na mysli vedecko-technické poznanie), a každý mal možnosť ho kedykoľvek zdvihnúť, ale málokto o taku vec mal záujem. Inými slovami, v nasom hodnoteni veci sme obeťou síce veľmi rozsireneho, ale v základe nespravneho predpokladu, že všetci ľudia maju rovnaku motiváciu aj potenciál k poznaniu, len im k tomu niekto iny musi vytvorit podmienky.
Ti, čo taku motiváciu aj potenciál maju, k poznaniu neprichadzaju preto, že doba dozrela, preto že niekto iny pre nich vytvoril podmienky, a oni sa k nemu dostanú bez námahy.
Vesmír je spravodlivý, a takmer nikdy nám nevnucuje niečo, čo sami nechceme - väčšina ľudí žije presne tak, ako to chcu, ako to potrebuju. Väčšina ľudí po poznani vôbec netúži, dokonca by ani nevedeli, čo s takým čudom majú robit.

KOB
Rozsypanie sa biblickej tlupo-elitárnej otrokárskej koncepcie, zavedenej ešte v starom Egypte a nastolenie alternatívnej, ľudskej koncepcie=Bogoderžavie (nemá nič spoločné s náboženstvami), umožňujúce ľuďom stať sa človekom. Poznanie neležalo nikdy na ulici, naopak, bolo prísne strážené pre úzku skupinku. Po častiach púšťané medzi vyvolené nižšie vrstvy pyramídy, avšak nikdy nie všetko, ale iba kaleidoskopicky, aby sa to nedalo poskladať do mozaiky. Sú aj jedinci, ktorí z mora črepín dokázali poskladať mozaiku, ale Gaussova krivka nepustí.
Norman

sa téme prirodzene venoval a nahodil nejaké nové termíny - Full Spectrum Dominance

http://www.atimes.com/atimes/World/WOR-02-130613.html

a zhrnutie:
Snowden did not expose anything that was not already known - or at least suspected - since 2002. So it's business as usual for those running the game. The only difference is the (Digital Blackwater) Big Brother is Watching You ethos is now in the open.

nonula

Poculi ste o tomto monumente?- datum zalozenia  22.3. 1980 -v anglictine march 22.- cize 3.22- je na nom "novych" desat prikazani

Poznate "skull ß bones" spolok v symbolike ktoreho sa cislo 322 nachadza?

 

 

Norman

Ak by aj tie kamene boli vytvorené nie skupinkou naivných romantikov, ale bandou zákerných zločincov, ktorá forma kutúry je lepšia?

Nápis do kameňa, alebo krivé zašpinené mazanice?

Keby aj ten kameň mal byť symbolom zla, tie mazanice sú aj tak len symbolom vlastnej prehry.

 
Búbá
Ja tie kamene chápem skôr ako vodítko alebo varovanie, či oboje. Ak by mal ten čo ich tam dal osadiť zlé úmysly asi by ho nevystavoval takto na obdiv alebo áno?
Norman

si to, samozrejme, správne.

Ako som spomenul - naivní romantici.

 

nové