Ticho versus chaos

Skutočným požehnaním pre dušu je ticho.

To vie každý.

Občas sme vyskúšali experiment a tento portál doprial niekoľko dní ticha. Obávame sa však, že ticho na nekonečnom webe by sa mohlo vykladať ako smrť, preto bude lepšie, keď budeme uržiavať hladinu - šumu. Pretože šum a chaos, ten vlastne nehovorí nič - to je vlastne tiež ticho. Tak trocha z toho vyplýva, že celý web je jedno veľké ticho ...  veľké, nič nehovoriace ticho bez zmyslu. A konieckoncov, to isté platí o celom kozme, ktorý je len veľká plocha, nahusto uložená vedľa mnohých iných plôch, a ktorá sa občas dotkne tej susednej, čím vzniká výbuch energie, donedávna nazývaný big bang.

Nie, toto nie je mystika,  to nie sú moje výmysly, ale absolútne najserioznejšia fyzika (akú na you tube nájdete:)

Ale spať k portálu. Keďže všetko sa vyvíja, aj keby sa nechcelo, ešte aj Haaretz prešiel od modrej farby na čiernu (bohvie, čo to symbolizuje, asi nič dobré, pre nich), aj my musíme urobiť nejaké updaty. Viete, systém to chce. Nie TEN systém!!! V tomto prípad to chce Drupal. Nejak o týždeň inšaláh urobíme závažnejšiu procedúru .. no, ona to bude operácia, ale nazvime to procedúrou.  Nie je isté, či dáta prežijú :) Ale pri tej príležitosti možno previesť aj niekoľko  iných zmien, tak sa chceme opýtať, či niekto medzičasom nemá nejaké nápady, nejaké návrhy, čo by sa mohlo zmeniť. Na obsahu aj forme.

Ak nie, budete sami zodpovední za stav, v akom tento nebezpečný portál bude :)

 

PS Ak niektorý pacient  zas nejaký vtip nepochopil, tak áno, ja som na vine. No joke, to je vážne, hlavne zhlboka dýchať a brať lieky, to by vám odporučil aj Mudr Hnízdil.

 

Grigoriy

Ak nejdu ksefty, clovek by mal vazne prehodnotit hlavne tieto dve veci:

- predmet podnikania,

- lokalitu.

Nemoze fungovat obchod s lyziarskymi potrebami v Timbuktu, alebo predaj kaspickeho kaviaru v Spisskom Podhradi. To da rozum. V Timbuktu by pri spravnej osvete mozno isli jutove vrecia na uskladnenie suseneho tavieho trusu, aby to nemuseli skladnovat kdekade na kopach po celom dvore. Pasovane cigarety alebo lacna vodka z Ukrajiny na Spisi? To by aj islo.

Portal "Nadhlad" na Slovensku? Pre koho? Pre ludi, ktorych vedomie nedosiahlo vyssie, hlbsie a dalej, ako prianie mat v zivote "srandu" a "prcu"? Pre ludi, ktori nemaju na viac, ako napisat prispevok k clanku Emy Bayerle, kde jej pozdravia Sunkesa a prihodia nejaky pripeceny link na You-tube? A, somozrejme, to obligatne debilne  ":-)))))))))",  aby kazdy vedel, ze to oni len "sranduju", maznaju sa a afektuju. Nevsimol si si, ze za tie roky tu okrem E.B. a mna nikto nic poriadne nenapisal? Este ti to nedoslo?

Pytas sa na navrhy na novy obsah a novu formu?

Skus premenit tento portal na diskusne forum o hokeji, futbale a pocitacovych hrach. Sledujuc najnovsie trendy na Slovensku, mozno by sa ujalo aj nieco o vareni, hlavne o opekackach.

P.S. Ako vidis, ja som tu zostal jediny, kto ma aspon tolko ucty k Tebe, aby Ti odpovedal na Tvoju zufalu vyzvu.

1488

"Nietzscheho Zarathustra kopy pejst" - vývoj lidského vědomí ve třech stupních :

V prvním stupni je člověk podoben tupému, ospalému velbloudu, jenž je spokojen sám se sebou. Velbloud, stejně jako člověk v zajetí osobnosti, žije v neustálém sebeklamu, že právě on je vrcholkem hory. Ve druhém stupni, když si člověk uvědomí omezenost svého dosavadního života, se z něj stává lev. Řvoucí a vzpurný lev se začne bránit omezujícím požadavkům druhých a jako král vystupuje z davu, aby hrdě bránil svou právě poznanou pravdu. Leč pravdu vnucuje jako špatný král i druhým, a tudíž musí přijít třetí stupeň, jež moudrý filozof připodobnil k nevinnému dítěti. V neposkvrněném dětském vědomí se rozplyne vzdor lva a jiným vnucovaná pravda, dítěti patří atributy čistoty, nevinnosti, lásky a svobody bez známky strachu, s plným odevzdáním se samotnému bytí. Stupeň dítěte obdařuje vědomí novým rozměrem, za nímž už není co nalézat. S očištěnou myslí vidí krásu světa, nekonečnost noční oblohy, blaženost a posvátnost existence, nic nevlastní a je vším

Norman

Sadenie stromov nie sú kšefty, stromy sa sadia proste z princípu. Raz vyrastú.

Portál, či akákoľvek iná aktivita, nemá zaručený výsledok a filozoficko osvetová aktivita nemá ani žiaden objektívny merač efektivity. Možno je to z mojej strany alibizmus, ale odmietam akékoľvek hodnotenia vecí, ktoré sú na hranici, respektíve až za hranicou, možností poznania priemerných myslí.

Má to okrem iného tú výhodu, že moja výzva nie je "zúfalá". Každá vec je založená na kooperácii ľudí, ale ak ľudia nie sú, respektíve nie sú schopní či ochotní na počkanie spraviť zázrak - nuž, tak počkáme, nie? Aká zúfalosť?

Pochop, že písané slovo je mém, čiže živá štruktúra. Písaná štruktúra je schopná sa sama vyvíjať a vyvíjať ľudí, ktorí sú  s ňou spojení.

Trocha to z technicko-testovacích dôvodov a z hravo-ironických  dôvodov má formu novín, ale v skutočnosti je to volný experiment. Na jednej strane tu nik nežobre ani nebude žobrať o milodary, ale samozrejme, nik nemá toľko času, aby tu udržiaval kompletný denník. Hladáme. Zatial.

 

Buheh

to je fáza, keď veľký duch dosiahne stav absolútnej múdrosti. Vtedy píše na blog príspevky plné nekonečnej múdroty a vážnej filozofickej podstaty. Iní, ktorí nie sú tak hlboko, vysoko a ďaleko zapúzdrení v absolútnej a jedinej pravde, len závidia a robia si srandu a prču - na iné sa nezmôžu. Takých veľduchov nie je veľa, možno jeden na celej planéte - viac by sa asi ani nezmestilo :)))))))

Grigoriy

Pisem skor zo zavisti. Ja by som ani s najvacsim vypatim sil nedokazal napisat taketo veldielo:

 

"

v kľude a tichu

vznikol vesmír - všetko popísateľné zmyslami ..aj nezmyslami hehe

všetko vzniklo z ničoho - existencia neprijme neexistenciu - paradox prítomnosti - ilúzia života

vznikol život z neživota - anorganická hmota ožila hehe - RNA reprodukovalo odkaz ..od tééé raz štart

bolo prvé vajce alebo sliepka

a tak sa vedomie zhmotnilo a logika radí, že možné je všetko, ak to čo vnímame je skutočnosť

akcia / reakcia .. a že bez vetra sa ani lístok nepohne a ono sa to samé hehe

alebo samostvoriteľný boh ...eee buheh

a ešte to všetko poznateľno je uplácané v nekonečnom priestore

existencia nie je náhoda

svetlo, antihmota, čierne diery, energia, myseľ, sny, pohyb, nádych-výdych

umenie je v tvorivej energii - deštrukcia nepozná cit pre harmóniu

vyberte si

v kľude a tichu"

Autor: 1488 (2012-03-05)

 

 

 

Norman

Naozaj si mimo.

Skús sa 1488 ospravedlniť za to, že si vôbec posudzoval jeho riadky. Nemáš na to právo a objektívne, nemáš pravdu, Grigoriy. Povedz, že bereš svoje slová späť, že je to slepá ulička.

Presne takto to napíš, to postačí.

Grigoriy

Mam svoju agendu a svojich nepriatelov. Nepodcenujem mojich nepriatelov, a chcem, aby aj oni vedeli, ze maju protivnikov, ktori su ich hodni. Pisem pre nich, a nie pre vas. Chcem, aby vedeli, ze mame na viac, ako na obutie baganci, vyholenie hlavy a tetovanie na ramene, na snivanie o Slovakoch, ktori vraj postavili egyptske pyramidy, na bezmocne zvastanie o nicom typu "reset" alebo "Ticho versus chaos". Chcem, aby moji nepriatelia vedeli, ze pomylena asocialna potetovana chamrad alebo dusevne chori internetovi pisalkovia nie je to jedine, comu celia.

Preto som sa angazoval na "prope", preto som im to tam znechutil, a nakoniec aj rozbil. Preto sa angazujem aj tu. Proti vsetkym buhehom, 1488-om aj Artonom.  

Norman

za prvé, určite si nerozbil Prop - bacha na tieto bludné myšlienky - ale aj ak si tam znechutil niekoľko (treťotriednych) diskutérov, prípadne ak by si to aj rozbil - k čomu by to bolo dobré? K tomu, aby "tvoji" oponenti vedeli, že proti nim nestojí niečo slabé? Ale veď stovky ďalších disidentských portálov celého širokého spektra fungovali a fungujú stále rovnako - slabo, falošne, vadne, strielajú mimo.... Tak aký by to malo účel rozbíjať nejaký server? Neblázni ... to sú z tvojej strany len výhovorky. Ty proste -vyjadríme to slušne a eufemisticky - nedokážeš komunikovať.Tak si sa tam, tak ako tu , len hádal a urážal ľudí. Vieš, nejde o mňa, veď vidíš, že ja som neurazitelný, i keď si niekedy otravný, ale obávam sa, že dokážeš zahltiť a znechutiť ľuďom prístup. A potom sa smeješ, že nik nepríde. Ha.

Za druhé - tvoj spôsob, veď vieš, pasívne neoponovanie a rezignácia, či ako to mám po stý krat opísať - no to sa tvoji nepriatelia priam pokakali, to mi ver.  Kritizuješ každého - respektíve každého urážaš - ale čo si TY napísal? Prepáč, kde? Okrem opisovania bájok - len slubuješ. Veď si to uvedom - nech už si akokoľvek v živote mal odstup a pozeral si na veci nezávisle a aj z druhej strany, teda skúšal si to - písanie, či ako som to nazval vyššie, komunikovanie, je to, čo nedokážeš. Obaluješ sa menami diel a filozofií, citáciami orientálnych filozofií, ale to je veľmi, veľmi povrchné.

Sorry, ak ťa znechucujem, ale to vieš, to bude asi tvoja karma. Ako sa do hory volá...

 

PS. Neviem, či som ti niekedy spomenul, že ovládam magické sily a dokážem mojich nepriatelov, nie teba,  TÝCH nepriatelov, spáliť púhym pohľadom? Nie? Ach, naozaj nie? A prečo si to preboha potom myslíš, respektíve myslíš, že si to niekto myslí? Prečo preboha všetkým tu vypisuješ, že to nedokážem, že je hanba, že sa ma satanistickí psychopatickí plutokrati tohoto sveta nemusia priamo báť? Že v skutočnosti sa nestane, že by som ich zajtra rozpučil.

Doteraz si to asi všetci naozaj mysleli, a teraz si ma takto prezradil. Hrôza. To je môj koniec.

Ešte že to zobereš za mňa a IM to ukážeš.

Vlastne nie, ty si proti tomu, byť proti ... ty si myslíš, že ani ty to nezvládneš.

Tak to sme fakt v perdeli.

Celé ludstvo...

 

PPS. Ešte k tomu hore ti napíšem fakticky, keď už sa nám debata tak pekne rozbehla.

Buheh

Na túto milú stránku nakuknem len občas, aj to len na chvíľku – času je málo. Z tých mojich letmých návštev som kedysi nadobudol pocit, že Grigoriy je celkom zaujímavý človek, ktorý ovláda gramatiku, ba aj štylistiku, má síce trochu mizantropický a mierne blúznivý, ale inak v podstate originálny názor na svet.

Avšak pri bližšom pohľade vidím, že tu ide o človeka s vážnym osobnostným postihnutím a možno aj psychiatrickou diagnózou.

Veď si dajme dokopy klinický obraz – stačí len na základe jeho vyjadrení len z posledného obdobia:

- má svojich nepriateľov a sem píše pre nich. Teda som nepíše pre nás, „asociálnu chamraď“ a „duševne chorých internetových pisálkov“ – on sem píše svojim nepriateľom, ktorí, na rozdiel od nás, sú na úrovni. Keďže, ako píše, za tie roky sem okrem neho (a E.B.) nikto nič poriadne nenapísal, je nad slnko jasnejšie, že títo neviditeľní nepriatelia (ktorí sem zrejme nikdy nenapísali ani riadok) tajne chodia čítať túto stránku výlučne kvôli Grigoriyovi a jeho hodnotným príspevkom. Nuž, naozaj by ma zaujímalo, kto majú byť tí výnimoční nepriatelia – či to náhodou nie sú „ještěři z vesmíru“, ktorí nás všetkých chcú očipovať, a pred ktorými nás varujú „Vesmírní lidé“.

- Títo nepriatelia sú až takí významní a úžasní, že špeciálne kvôli nim, aby im ukázal svoju silu, Grigoriy znechutil a napokon rozbil (on sám, len silou svojho génia) inak nesmierne mocný portál prop, a to isté čaká aj túto nehodnú stránku. Grigoriy chce, aby títo nepriatelia vedeli, že On má na viac ako tupá Slovač, ktorej netreba žiadny portál s nadhľadom, keďže tu niet pre koho písať vzletné intelektuálne myšlienky, lebo tu niet takmer nikoho, kto by to ocenil či pochopil.

Nuž, ak tu náhodou je niekto z pacientovej rodiny alebo priateľov, prosím, upozornite jeho lekára na akútny stav. Predbežná diagnóza bude zrejme Paranoidná porucha osobnosti (kód podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb F60.0).

Prosím, buď k nemu citlivý. Duševná choroba je choroba ako každá iná, netreba sa posmievať.

Grigoriy

Treba si vybrat temu, drzat sa jej, predlozit svoj nazor, a potom ho podlozit silnymi argumentami. Je vsak naozaj potrebne vystrihat sa tej typicky slovenskej podlej snahy zabijat poslov zlych sprav. Aj keby vsetko, co si o Grigoriyovi napisal, bola pravda, este vzdy tu zostava otazka, preco Slovaci nedokazu zmysluplne diskutovat o comkolvek a naco su im teda diskusne kluby. A to bola povodna tema, ktorej by si sa mal drzat.

Tvrdit, ze vy by ste na to aj mali, keby Grigoriy bol normalny, je predsalen alibisticko infantilny argument.

  

Norman

Píšeš, že "takto treba písať".

Bez ohladu na aktuálnu iróniu, tieto tvoje opakované formulácie odzrkadlujú tvoj skostnatený pohľad - ty si naozaj myslíš, že existuje nejaký "dobrý" či "dokonalý" spôsob písania, resp. aktivity ako takej. A že ty ho poznáš. To je základný omyl, Grigoriy. To je len tvoj subjektívny názor. Ty nepoznáš dokonalú formu, a ani ju poznať nemôžeš.

 

Za druhé píšeš  "...by ste na to mali...".

Neexistuje žiadne TO. Neexistuje ani malé, ani veľké TO. Nikto si nepostavil žiadne TO, ktoré chcel zničiť, žiadne veterné mlyny ani žiadnych reálnych obrov.  Konieckoncov, ako sám spomínáš tvoj problém, Slovensko je malé a ľudia nie sú majstri mentálneho kungfu (až na výnimky, že hej). Ergo, výberom slovenskej reči je dané, že nik tu nemieni robiť svetové revolúcie. Aspoň nie štandardnou formou, hm, hm. Ide o to, že kdekoľvek, aj na Slovensku aj v Patagonii, sa dá pochopiť. Dá sa pochopiť abstraktum. Dá sa pochopiť konkretum,  napríklad to, ako je reálna politika už stáročia založená na ťažkých a explicitných psychotechnikách. Dá sa pochopiť - to je taký proces, vstupia do neho rôzne materiály, vzniká rôznofarebný dym a smrad, ale na konci je, ak sa podarí, niečo nové a lepšie. Kritizovať ten proces kôli tomu dymu či smradu je totálne nepochopenie. Toto nie je obchod s ulízanými dogmami, toto je dielňa.

 

A ešte na záver bod k diskusným klubom. Za prvé, nie že Slováci nevedia - internet je principiálne postihnuty problémom, že diskusie sa rozpadajú. To so Slovenskom nemá nič spoločné - toľko k tejto tvojej úchylke - do Žida si nekopneš, ale do Slováka stále. Za druhé - príčinou sú ľudia, ako ty. Príčinou je absolútne nelogické urážanie, zákerné podrážanie nôh, zákerné zasmraďovanie priestoru.

 

Grigorij, napíš články, dáme ich sem, nech všetci teda vidia, ako treba písať :-) Áno, TOTO je smile, aby si vedel. Napíš už konečne niečo a nevyhováraja sa na to, akí su nejakí Slováci.

No, zas budeš zurvačiť - ale celé tie roky čakáme, a stále nič. Nielen literárne nič, ale ani žiadna myšlienka.

Ako sa hovorí, buhehe.

 

 

Grigoriy

Zijeme vo svete, kedy slusne a mierne argumentovanie nepomaha, a preto sa niektori z nas musia proti vlasnej voli uchylit k ucinnejsim (a tvorivejsim) metodam:

http://www.youtube.com/watch?v=bypLwI5AQvY

Malokto nam uz potom hovori mlady pan, ale nam o take veci ani nejde. My nehladme sympatie davu a nezobreme o uznanie.

 

Pokial ide o "zurvacenie", Norman, uistujem Ta, ze ja sa nikdy tak nenasmejem, ako, ked tu alebo inde na internete s niekym diskutujem. Je to  moja najmilsia zabava. Keby to nebola moja najmilsia zabava, uz by som tu davno nebol. A, ak clovek pri zabave nauci niekolkych ludi na poriadok, jeho zasluha je o to vacsia. Myslim, ze som sa ti doteraz za tu prilezitost ani nepodakoval. Prepac.

Norman

Zas tie tvojé bludné predstavy, že si niečo dosiahol - a potom zas zúriš, že očividne predsa len nič. Ani duchovné zásluhy, ani výsledky.

Čo sa týka toho, who am I - veď som sa ti predstavil osobne a pozval ťa sem, napriek tomu, že si mi už predtým verejne na webe nadával, že som "bastard" a podobne. Ja to ovšem neberem osobne, a aby si prekonal aj svoje paranoické výhovorky, navštívil som ťa dokonca osobne.

A výsledok?

Zas len nadávky a urážky.

:)

 

Ja som sa nedal nikomu zvoliť, aby ma mohol kontrolovať, ani si nenárokujem žiadne učitelské miesto. Ja nechcem byť guru, ako ty. Urobili sme tento portál a dali ho k dispozícii - nie je to môj blog a ak sem niečo píšem, tak je to skôr z dôvodov testovania, ukážky a z dôvodu "udržiavania hladiny" (viď vyššie). Dal sa k dispozícii Eme, tebe a niektorým nemenovaným iným, v princípe voľne. Napriek tomu ťa to štve, ako keby  sme zobrali portál tebe. To sa proste nedá pochopiť. To je proste detinské.

 

Ja ťa ale principiálne nechcem (opakovane) hodnotiť, ani tvoje schopnosti ani tvoju mentalitu, ja sa hlavne čudujem. Existuje určitý okruh ľudí, ktorí sa zaujímajú o orientálne či duchovné filozofie, a aj keď je to široká škála, jedno ich spája - že sú to ľudia aspoň v princípe  kľudní a vyrovnaní.

U teba je to úplne naopak. V niečom si musel klamať.

 

Takže, či už zúriš alebo sa bavíš - oboje je zle.

 

Napriek tomu: toto je záležitosť technická, viď výzva hore - ukáž ľuďom, čo dokážeš. Ukáž, ako by to malo vyzerať

Už teraz sa všetci tešia :)

Grigoriy

O akom stretnuti to hovoris? Ja som nikdy nikoho z vas nestretol.

Norman

alebo ste dvaja Grigoriyovia.

Ale veď taký jedinečný štýl, agenda a oponeti, ako máš ty, to je predsa nenapodobitelné, takže druhú možnosť vylučujem.)

Ešte aj tú tebou preferovanú knihu o čínskom stredoveku si tam prezeral.

 

Hore píšeš "Preto sa angazujem aj tu. Proti vsetkym buhehom, 1488-om aj Artonom. "

V čom je teda tvoj problém, Grigoriy? Buď ťa ja preceňujem, alebo ty mňa podceňuješ, alebo ... ?

 

 

 

 

1488

tiež sa nasmejem na Tvojich príspevkoch, s obsahom, ktorým chceš konštruktívne diskutovať, si srandista, ďakujem za

"prču",

z rešpektu ku kvalite pitvora nebudem diskusiu prepletať súťažou kto má "širšie, dlhšie, bystrozrakejšie" vedomie (to bol Tvoj veľmi dobrý vtip), na to nemám, preto prepáč za ticho a kľud, doslovne

Grigoriy

Co si myslis, z coho zil Trockij a tisice dalsich profesionalnych zidovskych revolucionarov pred Ruakou revoluciou? Z coho zil po odchode zo Sovietskeho zvazu od roku 1929 az do svojej smrti v roku 1940?Naco navstivil koncom roka 1916 USA, a z coho tam zil? Ako si  mohol pocas svojho zivota v Mexiku dovolit drahu vilu, osobneho sofera, ochranku sekretarky a sluzobnictvo? Preco sa o tomto zlocincovi dnes natacaju na Zapade oslavne filmy, a mainsreamove media ho nikdy nespominaju ako zlocinca, hoci ma na svedomi miliony ludskych zivotov?

Kolko ludi v Petrzalke vobec vie, ze taky clovek existoval, ze jeho zivot je najlepsim dokazom a ilustraciou toho, kto skurvil a nadalej kurvi tento svet? Toto treba najskor ludom povedat - vo vsetkych suvislostiach, lebo oproti tomu je rozpravanie o veciach take iste, ako keby si mafiana Cernaka chcel pokutovat za to, ze jazdil v elektricke nacierno.

 

To su naozaj dolezite veci, lebo negativne ovplyvnili zivoty kazdeho z nas. To, ze Zidia maju ideu vratit sa na Sion, ze tam terorizuju Palestincov, je sice dolezite pripominat, ale to nie je podstatne, to je len priznavanie malych zlocinov, aby sa zakryvali tie najvacsie.

Pritom aj zivot Trockeho je len jeden maly kamienok v mozaike obrazu dejin kurvenia sveta a clovecenstva. Je ale tiez nahladom do najpodstatnejsej podstaty osudu clovecenstva.

Nechcel som ja tu mnohokrat vediet, co si Ty o tom myslis?

Opat, ani to nie je dolezite. Dolezite je to,  

Dabog

Hadam bude mať tolko prispevkov v kondolenčnej listine ako Emin nebohy kocur.

Norman

Možno prestala.

Zrejme nemožno dostatočne varovať pred silou slova - a špeciálne pred nebezpečím vlastného slova pre nás samých.

Dabog

nieco dolezite.

Norman

na to, ako sa ho jeho  oponenti vraj boja, dlho nevydržal.

Skutočne vo mne jeho prudké odmlčanie vzbudzuje obavy. Či už fyzicky alebo psychicky asi nebude OK, keď sa tak prerušil. Ale aby sme nad jeho tajomným odmlčením neváhali v rozpakoch, pripomenme si niekoľko jeho citátov - konieckoncov, to bola aj jeho oblúbená forma v poslednom čase:

 

"Je vsak naozaj potrebne vystrihat sa tej typicky slovenskej podlej snahy ..."

Nuž, všetci Slováci sú podla našeho humanistu typicky podlí, len on bol dobrák.

 

"Preto som sa angazoval na "prope", preto som im to tam znechutil, a nakoniec aj rozbil. Preto sa angazujem aj tu"

Nuž, ak sú výsledky také, ako vyzerajú, tak potom sú také, aké si zaslúžil.

 

"Ocividne Ti to doteraz nepomohlo, a preto teraz skusim sokovu terapiu"

Varovné, keď sa amatér hrá s vysokým napätím a nevie o tom - takto to potom dopadá.

 

"... ale to nas ani zamak nepriblizilo k chapaniu: este stale nevieme odpovedat na otazku, co je vesmir alebo clovek. Teda, aspon ja neviem.

Az ked som stravil mnoho rokov v snahe pochopit, co je "sunyata", zistil som, preco take otazky ani nevyvstavaju."

Mnoho rokov sa snažil pochopit, co je sunyata.

Hrozné. Hrozné pózerstvo.

Grigoriy

p.Norman Redakcia

Disidentske centrum Nadhlad.com

Disidentska 13

Bratislava-Petrzalka

Slovakia (Eastern Europe)

(North-West of Moldova)

 

Vazeny pan riaditel,

    nakolko uz dlhsi cas s radostou pozorujem, ze mi venujete na strankach vasho portalu az nadmieru pozornosti, co pokladam za lichotenie aj uznanie mojich nespornych zasluh na jednej strane aj zavazok na strane dalsej, rozhodol som sa, trochu trufalo snad, ukradnut niekolko chvil z Vasho vzacneho casu, a napisat Vam za naruc a jedno priehrstie postrehov k Vasmu usiliu o osvetu slovenskeho naroda. Zalozenie Vasho portalu pokladam za najvyznamnejsi pocin svojho druhu v nasej domovine, porovnatelny snad v jeho vyzname len so zalozenim Matice slovenskej.

Aj ked len nerad prekracujem vysoky plot svojej skromnosti, ktoru som sam na seba uz davno uvalil v mojej snahe kultivovat vsetky cnosti hodne roduverneho Slovaka, musim s pokorou pripomenut, ze badam, aku velku ulohu moja osoba hra vo Vasich snahach. Azda je to tym, ze moje vzdy skromne a pokorne prispevky vzbudzuju Vase sympatie, obdiv. Pokladam to vsak aj za otvorenu vyzvu nadalej sa podielat na kultivovani vedomia ludu pospoliteho. Vedomy nastrah domyslavosti preto len niekolko skromnych pripomienok na zaciatok.

Drzte sa pri prevadzkovani vasho portalu tej starej osvedcenej mudrosti, ze "menej je niekedy viac". Nadmiera clankov (jeden za dva tyzdne) je mozno viac, ako znesie mentalna kapacita Vasich citatelov a moze ich to velmi vycerpavat, dokonca, ako ste spravne postrehol, vyvolat "tvorive ticho a chaos". Su potom nuteni s vypatim vsetkych sil zosmoklit niekedy aj tri diskusne prispevky tyzdenne (myslim kolektivne). Aj pre mna sameho je potom len tazko zvladnut ten naval, hlavne, ked su zvacsa zamerane bud na vyzvu pre inych,  aby sa zapojili do diskusie, alebo ide o link na you -tube. Zvlast vycerpavajuce je sledovat vsetky tri tyzdenne odvolavky na nejaky clanok vo Vasom sesterskom portale sme.sk. Dalej chcem len zopakovat, ze by ste svojim citatelom mohli davat aj kurzy frazovania. Ide im to sice dobre, ale ked sa niektore frazy prilis casto opakuju, nerobi to dobry dojem a diskredituje nas to v ociach nasich neprietelov, ktori, ako som viackrat pripomenul, Vas ostro sleduju. Mam na mysli uz skor spomenute "zacem bukvy...", "kde udelali soudruzi chybu?" alebo to unikatne tvorive -: )))))))))). Raz som niekde cital, ze len debil, ked chce povedat nejaku "srandu" alebo "prcu", sam sa zasmeje, aby ostatnych uistil, ze to nemysli vazne. Alebo je jeho vtip natolko bezduchy, ze upozorni ostanych, kedy sa maju smiat. Podobne techniky pouzivaju v americkych sitkomoch, kde sa nejaki idioti v pozadi vzdycky sproste rehocu - mozno, aby aj divak vedel, kdedy bolo povedane nieco vtipne. Sledujuc frekvenciu pouzivania tohto znaku, som uplne presvedceny, ze debilov sa na roznych forach zhromazdilo neurekom.

Uplne zdarma, bez naroku na honorar, Vam este prezradim jeden trik. Ked Vam viazne diskusia, spojte sa vsetci do jedneho siku a najdite si spolocneho nepriatela, vysmievajte sa mu, nadavajte, zosmiesnujte a povzbudzujte sa pritom navzajom. Pouzivajte vyraz "my", aby ste sa uistili, ze ste spolu, ako stado pyzmonov alebo potkanov. Stadovy pud je evoluciou vyvinuta velmi ucinna strategia.

 

Ked pisete, pouzivajte co najviac cudzich slov, hlavne takych, ktore zneju velmi mudro, aj ked im ani sami nerozumiete - to vzdy robi dojem.

Nakoniec by som este chcel vediet, ci by ste mi za moje prispevky nemohli v buducnosti poslat aspon symbolicky honorar.

 

Vzdy uprimne Vas,

Grigoriy.

 

 

 

Norman

Opäť len podivné frázy. Smajlíky? Kde aké vidíš? Si naozaj ako don Quijote, stále to isté strieľanie úplne vedľa.

Grigoriy, prečo používaš nick s bodkou - zabudol si heslo na Grigoriy bez bodky? Trpíš schizofréniou? A čo tak Chuang Tzu? Nič?

Zaujímavé. Si naozaj chorý, alebo si falošný?

 

V každom prípade sme radi, že ťa lekárska veda zasa dala do kopy. I keď sa už strašne opakuješ, navždy  tu už budeš mať miesto čoby lokálny šašo. A ak sa odmlčíš, obávam sa, že ťa niekto ľahko nahradí.

 

PS. Honorár nebude, možeš byť rád, že ťa liečime bezplatne. I keď takto to ďalej nepôjde, pretože:

"diskredituje nas to v ociach nasich neprietelov, ktori, ako som viackrat pripomenul, Vas ostro sleduju"

vzbudzuje obavu, že je to s tou tvojou paranojou a sebadôležitosťou naozaj príliš zlé. Čo tak navštíviť špecialistu psychiatra, aby ti vysvetlil, že špeciálne TY nevedieš žiaden boj? Aby ti vysvetlil, že si zatiaľ v živote nenapísal ani jeden jediný cielený článok k žiadnej téme. Ani jeden jediný, nikdy a nikde. Len si kedysi skopíroval zopár bájok do svojho blogu, ktorý si vzápätí, po zopár reakciách, zrušil. Strach z neuznania? Strach z internetových idiotov, ktorí prichádzajú a plujú? Alebo ťa znechutilo, ako sa s oprávneným rehotom vysmiali tvojmu prázdnemu pózerstvu? Aha. Tam pramení tvoja nenávisť voči smailom:) Celý čas sa len rozčuluješ, že sú veci zlé. Že sú ľudia zlí. Všetci sú zlí, tvoji takzvaní nepriatelia sú zlí, tvoji potencionálni priatelia sú ešte horší.  Ale inač nič. Len tá tvoja trápna šunjáta.

 

Grigoriy už raz zomrel, pamätáš si? Melodramaticky si vtedy sám napísal do Eminho blogu, že Grigoriy je mrtvy. 

Ťažko zabrániť, aby sa na tvojich prerušených piesniach človek nesmial.

 

Dabog

http://www.sme.sk/c/6390207/rusi-podozrievaju-z-nehody-suchoja-aj-spojene-staty.html

Dlho mlcali, ale pri americkych sabotazach prichadza o zivot stale viac ludi.

Grigoriy

Byvam na hore, lebo odtial daleko dovidiet a myslienky mi odtial padaju hlbsie. Ale som zvedavy aj na malych ludi a ich plytke myslienky, a preto chodim podchvilou do udoli, ale vzdy si zoberiem so sebou aj moju palicu. O jednom viem len ja: o Udoli trpaslikov. Su tam vsakovaki, od drevenych, cez hlinene a porcelanove, az po take, co deti usili v skole zo starych handier. Vsetci trpazlici vsak maju jeden tazky zimnik s velkymi vreckami. Do vreciek zbieraju leskle kamienky, az ich tahaju svojou vahou este blizsie k zemi. Namyslaju si, ze cim viac nazhromazdia tych lesklych kamenov do svojich vrecak, tym budu bohatsi a mudrejsi. Aby bol ich osud este tazsi, skacu s tymi tazkymi kabatmi do vysky, aby vraj mali nadhlad, a aby preskocili svoje tiene  vraj je to sranda. Videl to ktokedy, aby niekto preskocil svoj tien? Ja im vsak niekedy radim skakat cez poludnie, ked su tiene najkratsie, a oni mi nadavaju pre tie moje rady - nevdacni trpaslici v hrubych zimnikoch.

Vysmievam si im pre to ich skakanie, a este im aj brnkam s tou mojou palicou po nose. Ale aj to je len moj sucit, lebo ja som povercivy, a verim, ze ked brnknete trpaslikovi po nose, moze narast. Aj keby trochu narastol, jeho tien sa predlzi, a on ho aj tak nepreskoci  - to ja neverim, lebo zas nie som az taky povercivy.

Norman

Radšej nám povedz, čo je to tá dôležitá vec.

Aby si zas neodpadol počas písania vety. Na tej hore.)

Grigoriy

Zo stoviek vtipnych nalepiek, ktore clovek dnes vidi na zadnych oknach alebo naraznikoch aut, jedna sa mi zvlast pacila pre jej milu sebaironiu aj duchaplnost:

"It's hard to be humble when you're Scottish "

Parafrazujuc, mozem povedat, ze:

 Je pre mna naozaj tazke byt zhovievavy a vyhnut sa arogancii, ked vidim, co Podtatranci stvaraju na internete.

Norman, Tvoj clanok "Ticho versus chaos" je matez nezrozumitelnych nezmyselnych sprostosti - podobne, ako vacsina ostatnych z Tvojej dielne.

Mozno sa nadejas, ze to len ja to tak hodnotim, ale to su naozaj falosne nadeje. Ini Ti to jednoducho nepovedia, lebo radi patria do stada, kde tolerancia a odpustanie su zakladom udrzania vazieb spolupatricnosti, ktora otrockym povaham dodava silu prezit. Ja nie som za take hodnoty, lebo si myslim, ze mame zit tak, aby nam nik nemusel nic tolerovat ani odpustat - a, ak nam nikto neodpusta ani netoleruje, mame s tym vediet zit. Aj pre ten Vas stadovy pud tak casto pouzivate to "my" a "nam" ("Radsej nam povedz").

No, ja Vam radsej nepoviem, lebo na povedanie musi byt primerane publikum  - to motivuje aj stimuluje. Genius rozpravania je okrem ineho aj v schopnosti rozoznat, co je pre posluchacov primerane. Chcem tym povedat, ze ja som to naozaj vzdy rozoznaval? Vobec nie.

 

-"Phaaan dogtor Hdiiiztil, phovecte naaam neeeeco o thej sichosomhathike!"

-Nuz, vam je naozaj tazko nieco o tom povedat, ale, chodte vsetci k potoku, a umyte si ruky aj nohy  - tam zacneme.

Rozumies ma lepsie, Norman?

 

 

Norman

a začne s vážnou tvárou učiteľke rozprávať, že jedna a jedna je dva.

Malý Grigo.

A keď sa zle vyspí, tvrdí, že dva a dva je tri, čo je samozrejme ešte horšie. A že ho nik nechápe, a preto sú všetci proti nemu, lebo sú stádo.

 

Vieš, keby mi ťa nebolo ľúto, Grigo, úprimne a ľudsky ľúto, tak by som tu neničil tento priestor slobody na tvoje liečenie. Ale dúfam, že aj ostatní, ktorí ťa už majú naozaj, ale naozaj plné zuby, mi túto slabosť (ešte chvíľu) prepáčia. Alebo neprepáčia, veď je to z mojej strany naozaj úplne iracionálne, ale čo už, veď uvidíme.

Predtým som sa párkrát pýtal, prečo tak vehementne útočíš na nás, teoreticky oponentov tvojich oponentov, ale bola to skôr rečnícka otázka. Mala priviesť k pochopeniu, že tvoje príspevky sú vlastne volanie o pomoc - preto chodíš sem a doprosuješ sa pomoci tu, nie inde. Lebo vieš, že nikde inde by ti nevenovali ani desatinu pozornosti, ako tu.

Bohužial ale už naozaj pomaly neviem, čo pre teba môžem spraviť.  Nechápeš slová, nechápeš videá. Stále by si niekam chcel ísť, ale nevládzeš. Chceš niečo dôležité povedať, ale nevieš čo. Dokonca aj tvoja ideálna predstava sa zošúverila na to, že brnkáš palicou trpajzlíkom po nose. To považuješ za pozitívne? Tak sa vidíš, tak sa CHCEŠ vidieť?

Chceš, aby všetci boli takí strnulí, nepružní, nevtipní, ako ty?  To bude ťažké,  nik z nás na svete síce nie je ani zďaleka ideálny, jeden sa venuje peniazom, jeden bachoru, jeden sexu, jeden ufónom, jeden survivalizmu, jeden iluminátom, jeden fašistom a jeden komunistom, jeden bohu a zas ďalší prírode alebo technike ...  ale predsa len je pomerne málo hlupákov, ktorí chcú napasovať celý svet na seba.

Takí to majú zlé, lebo ich utrpenie sa znásobuje.

 

Ešte kedysi dávno na Ema blogu som napísal o tom, aký je opozičný postoj psychologicky principiálne náročný a v podstate nebezpečný. Videl som to  v socíku, vidím to v súčasnm plutokratizme. Treba si dať bacha. Je úplne jedno, či je disidentský postoj oprávnený alebo nie, je jedno, či je vonkajší systém pre disidentov naozaj nebezpečný, alebo nie, je jedno, že ten postoj je dobrovoľný a že je to možno jediná náplň verejného života a sebarealizácie daného aktivistu - ale pokial sa nedostavuje ZMENA, dotyčný ...  stráca potenciál. Stráca silu, stráca rozvahu, stráca pohodu a rozum. Zaručene to prebieha vo vlnách, takmer iste to (dočasne) prejde, ale ak si človek neuvedomí, že energie nie je nekonečne, tak sú tie vlny čoraz hlbšie a dlhšie. Konieckoncov, to vysvetluje aj ten tvoj defétizmus - si proste už dlho ceľkom vyšťavený.

Hovorím, ja proti tebe nič nemám, je to proste tvoj osud, vôbec nie výnimočne tragický, čo s ním - kľudne sem píš, kľudne vyjadruj svoju  frustráciu aj defétizmus, čím viacej sem napíšeš, tým to ľudia lepšie uvidia a pochopia - len nesmieš chcieť, aby sa tunajší čitatelia či dokonca autori prispôsobovali tebe, aby vchádzali do tvojej nemocnice. Toto nie je súkromný mailový systém, toto má svoje pravidlá a aj moja povinnosť je ich rešpektovať. Ja to tu len udržujem, ja tu musím dodržiavať logiku veci.

A ešte niečo konkrétne k tomu - skús ľudí cielene a vedome neurážať.

Ináč v pohode, zas nový týždeň, určite bude onedlho aj horšie, ako teraz, tak sa treba radšej šetriť:)

mnkr

som tu novy , niekolkych tu poznam ( myslim ) davnejsie odinakial...citam si tu o rokoch co tu tento portal funguje a tak trochu som prekvapeny...akokolvek zdravim emu aj ostatnych, co sme spolu mozno niekedy niekde hodili rec...

Norman

Vitaj, kde si bol celý rok?

mnkr

ale, kade-tade po svete ako tulak...Maroko, Indonezia, Banglades, Senegal,Kanada, Nemecko...no a bol som zaneprazdneny aj novym domovom...budes prekvapeny, ale na SVK, lebo....ani neviem, asi lebo starnem. Ako dlho tu fungujete? 

Norman

Tú exotiku ti možno stále závidieť, ale aj ja som tej mienky, že v rodnej krajine má človek viac priestoru a práva.

Toto tu funguje v tejto forme približne pol roka, o nič si neprišiel, je to také naťahovanie klbov, ktorým už bolo na starých blogoch tesno. Vývoj nezastavíš:) Nejako tu porozostavujeme nábytok, vytiahneme plachty, ponaťahujeme linky a budeme sledovať - a sem tam dáme niekomu facku. Bezpečne a kľudne. Nič neslubujeme a od všetkého sa dištancujeme, ešte aj niektoré nicky sme pomenili.) Uvidíme. Ema ako vždy píše málo a ostatní ešte menej, takže prikladáme externým palivom a starými účtami.

To je jeden možný spôsob popisu. Taký letný. Mohlo by sa to ale všetko vidieť aj inak :)

 

 

mnkr

...a mozno obcas pokibicujem, ak dovolis. Akurat ma to trosku zmiatlo, v nejakom komente som cital o viacerych rokoch, ale to sa asi autor odvolaval na nieco ine...inac, ako vidim, grigoryi je ako Nemesis ;-)

Co sa exotiky tyka, po case  to cloveku  tak neprijde, menia sa krajiny, ludia ale makat musis furt...je to vsak dobre mat skusenosti z prvej ruky, byt v dost uzkom kontakte s miestnymi ludmi a tak, no ale keby som vyhral Lotto, asi by som uz sedel doma :-)

Norman

Ale niečo na tom je, lebo aj keď táto stránka má konkrétny dátum založenia, toto spoločenstvo naozaj už existuje dlhé roky - nie?

A to je podstatnejšie. Pomaly to budú desaťročia na webe ... - hm, zažiť okrem pádu socializmu aj  vznik internetu je dosť výnimočný historický osud. Fakt zaujímava doba ...

Ema

Čo už len, Menkaure, uvidíš. Šak sme stále rovnakí.

Len Gregor zošalel. Ale on mal na to nábeh už dávnejšie.

mnkr

uvidim, kazdopadne je pre mna fajn obcas vas skontrolovat :-) ...a to vazne nie je mienene ako lichotka

Ema

nastane čas zamyslieť sa nad sebou.