Tlačovka Smeru

Som si pozrel tlačovku Smeru - koalícia drzo neschválila schôdzu o opatreniach proti tragickému zdražovaniu. 

To je jedna vec. Nemám slov, koalícia považuje proste normálnych ľudí skutočne za nepodstatný odpad, ich osud je im ľahostajný. Ale to je iba jedna téma..

V otázkach na talčovke samozrejme padla aj téma Ukrajiny, jeden magor (tuším Markíza)  sa tam išiel  doslovne roztiecť klasicky nad tým, že ale veď "tam zomierajú deti". "A čo ak by niekto bombardoval Košice?" Fico ho riadne sprdol, i keď mohol aj viac. Ale nerobí to dobre, stále sa moc rozčuluje - to škodí aj jemu osobne.

A k tejto téme by som mal jednu vážnu radu: celé desaťročia počúvame špeciál od ľavičiarov o boji proti fašizmu, o boji proti nacizmu a tak ďalej, stále dokola. Tragické SNP je nedotknuteľné,  nekritizovateľné, mať k nemu negatívny postoj si dovolí málokto - lebo fašizmus. Ale tu, pri Ukrajine, vôbec nepočujem o ich neonacizme.

"Prečo by Slovensko malo posielať zbrane neonacistom na Ukrajine?" tak mala znieť odpoveď Fica prestitútovi.

Dištancovanie sa od fašizmu je predsa základom súčasného režimu - tak ten fašizmus mali tým novinárikom napchať do gágora, až by sa zadusili. Kto dokáže popierať, že na Ukrajine je neonacizmus?

Ten najhorší neonacizmus, aký môže byť. Bez irónie, bez srandy. Vybraná tradícia násilia a krvavých zločinov vojny, etnickej nenávisti, najhrubšej brutality. Má veľmi málo až nič spoločné s germánskou renesanciou, ale je to plnohodnotný extrémny militarizmus - nekontrolovaný a plný vrahov. Dokonca aj jednotky Waffen SS, tiež pozbierané po východe, mali medzi svojimi mužmi určite menej vrahov, ako má dnes Azov, Pravý sektor a ostatné ultrapravicové zoskupenia Ukrajiny.

Ale Smer mlčí. Fico mlčí, Blaha mlčí.

Ja chápem, že toho majú vela, sú unavení, zostresovaní, tvorivosť chýba.  Ale aj zajtra je nový deň. Nechápem, čo pre nich môže byť ľahšie, ako vyraziť do boja proti fašizmu. Bez irónie - to je predsa tá najistejšia pozícia,  tak prečo tie ukrajinské svine šetria?

Samozrejme, Ukrajina má právo na sebaurčenie - ak to nie je fašistické sebaurčenie. Taká ich snaha je naozaj MIMO NAŠE HODNOTY. Alebo sa mýlim? Kto mi chce oponovať?

A že Zelenský je Žid? To čo znamená, čo tým chcete povedať? Ja predsa nebudem orientovať politiku voči ťažkým militantom podľa zisťovania, kto z nich je údajne Žid. To kto chce ľudí rozdelovať podľa toho, či sú, alebo nie sú Židia? Ten, kto toto hovorí o Zelenskom, je zrejme sám fašista. 

(ten vtip-argument o (ne)zisťovaní počtu židov v americkom orchestre predsa pozná každý).

Ukrajina dala vyznamenania Banderovi - to je nespochybniteľné. Zvlášť na Slovensku, kde je hystéria okolo Tisu doteraz maximálna, je takáto činnosť neakceptovateľná. Vhzľadom na našu históriu je to nemožné.

Fašisti, fašisti, fašisti - nakydať im na hlavu ich vlastnú medicínu. A nielen na tlačovkách - v médiách na besedách, v článkoch. Všetci zo Smeru by mali pri téme Ukrajina odpadávať od hystérie pri každom živom prenose. Pomáhať fašistom? Jedine ak deťom plienkami a ženám s ubytovaním, ale určite nie zbraňami.

A že to Nemci robia, posielajú tam zbrane? Vidíte, vidíte - potrebuje niekto ešte ďalší dôkaz? Nemci posielajú zbrane na Ukrajinu, aby tam zabíjali Rusov. A my im máme pomáhať, ak v roku 1941???

Ale naozaj, bez akejkoľvek irónie - takto treba na nich. A všetci. Ukrajinci sú naozaj relikt toho najhoršieho z vojnových časov druhej svetovej vojny. Nepatria do 21. storočia.

Chce ich niekto nozaj ešte podporovať?

Kto, dokedy, prečo?

 

 

 
Akbar

Čím nižšie vedomi človeka a ľudí tým viac konfliktov na osobnej úrovni, kolektívnej, národnej a celo svetovej. Problámy vždy riešia vkutku tí na vyššej úrovni. Nepotrebujú o tom nikomu nič hovoriť, je to pre nich normálne. Jedná sa o skrytú úroveň. Toť som narazil na Abdrushina (http://www.abdrushin.sk/) takže aspoň hmlisto aj on popisuje pre obyčajných ľudí "vo co go" oč jde. Porozumieť však tomu na bežnej úrovni vedomia nejde. Skúšajú to filozofi, okultisti, špiritisti, a mnohí ďalší. Bezúspešne. Správna cesta je zdá sa, že i po tisícročiach stále len pre tých pár...

Norman

Úroveň vedomia je základ.
Ale ako sám hovoríš, teraz aj minule - dá sa zvýšiť dobrou radou? Alebo ináč tá istá téma: koľko ľudí by počúvalo? Málo, aj preto, že v tej výške, či skôr hĺbke, má každý svoje vlastné koncepty, a tak by sme si nerozumeli. Ako hovoríš - záleží od talentu.

Aj preto sa venujem komunikácii o týchto reálnejších veciach.
Univerzálna téma chaosu a formy je aj v nich.
Ale v každom prípade by to ideálne malo byť tak, že človek tu naberie pokojnú energiu - čo určite nie je. Veľa sa tu experimentovalo, a aj sa experimentuje, pretože sa prirodzene reaguje na vonkajšie dianie.

Všetci si tu bezpochyby ničíme zdravie. Takmer všetci už aj odišli, a dobre spravili, pretože toto nie je miesto kľudu. Toto je reaktor, nebezpečné miesto. Experimentálny tokamak, a navyše možno s minimálnym praktickým dosahom. Ale kto vie.

Každý máme v sebe nekonečný pokojný oceán.

Je to naša matka, nik nám ho nezoberie, čaká na nás a nevyhneme sa mu, aj keby sme chceli.

Preto sme všetci takí neodôvodnene šťastní.

nové