Ukrajinskí neonacisti pomaľovali Slavín do svojich farieb. Čo na to židia a antifašisti? Držia huby

Žadne radikálnosti a protesty nikdy nešli tak ďaleko, aby sa v Bratislave dotkli Slavína. Až doteraz, keď si proamerická svoloč myslí, že vládne.

Slavín je miesto, kde sú uložené pozostatky množstva vojakov. Je to pamätník nie nejakého víťazstva jednej strany nad druhou, ale obsahuje hlbokú silu, pripomienku obetí nevinných životov, ktoré každá vojna berie a ničí

Počas 30 rokov od revolúcie sa nik Slavína ani nedotkol. Aj keď najhorší proamerickí radikáli začali náhodou niečo hovoriť o hviezde či postave červenoarmejca, verejnosť ich zahriakla. Národovci či dokonca nacionalisti Slavín ako pietne miesto rešpektovali, lebo ich hlavná hodnota je dôstojnosť a úcta k predkom, k vlastnej národnosti.

Nič také ale očividne neplatí pre besnú neoboľšvicko-neoliberálnu svoloč. Tá nemá rešpekt pred ničím a proukrajinská banda pošpinila národný pamätník v slovenskom hlavno meste. 

Toto si zatiaľ žiadna prašivá sviňa nedovolila.

Akoby sa besný ukrajinský pes vyčúral na hrob vašej matky.

Čo vy na to, Slováci?

Stále sa vás politika netýka? Stále sa výrokom, že sa staráte len "o svoju rodinu", zakrývate svoju úbohosť a zbabelosť? Zase si necháte aj na hlavu srať?

 

slavín premalovaný

 

 
Muki67

Ale to je dobre. Nech Rusi vidia čo sme zač. Čas keď príde účet za našu priposratosť a cynizmus je už za rohom.

Norman

To nevieš dať sám niekomu po hube? Kto má za teba stále bojovať?

sandro

Kurva Norman, ty vies dat jednou vetou bombu. Tesit sa z toho, ze sme pre Rusko banda debilov, to je fakt divne. Mna to (uz tradicne) dava dole. Naozaj otvaram opatovne temu emigracie do Ruska(je jedno ako to dopadne, tu uz ide o holu cest) aj v domacnosti. Po Rusky vieme. Toto video dnes koluje po nasich serveroch ako dokaz toho, ze Rusi su novodobe Nemecko a Putin Hitler.
https://m.mojevideo.sk/4sw0
Je fascinujuce sledovat ten uzas, tie nevyslovene invektiva, schovane za ironiu...
PS: Lubov ozvi sa, viem ze citas nadhlad, stacilo. Ozvi sa:)

Norman

Je to len debata rôznych ľudí. Len jeden je radikál. Ale ten chlap (neviem, kto to je, a ani to nepotrebujem vedieť) tam odzrkaduje oprávnenú urazenosť Rusov, na ktorých Západ neustále útočí už desaťročia. Vo všetkom, spomína ruskú vakcínu, ktorú zastavili, spomína šport atď.
To, že súčasný stav vyvolá aj naozaj radikálne prvky, s tým treba rátať. Vojnová naštvanosť a odhodlanosť použiť ťažkú silu môže prekročiť medzu, chlapík presne spomína pružinu, ktorá je už na doraz a teda vystrelí naspäť. To nie je o vlastnostiach toho či onoho režimu, či dokonca zopár politikov, to je proste geopolitická fyzika, prírodné zákony - proste to tak funguje.
Pravdepodobnejšie ako použitie sily je jednoducho vyschnutie Európy. A to, že sa Európa sama pod stresom zloží, skolabuje. Rusi nebudú takým či oným spôsobom útočiť na Európu - ale, očividne, budú od nej izolovaní. A možno tak zostanú, aj keď ona pride a bude sa pred nimi plaziť na bruchu (viac nebude vládať, bez ropy a plynu, len sa plaziť).

V dlhšom (až viacgeneračnom) časovom horizonte je ruský kontinent perspektívna oblasť. V prípade vojny, ako je aj teraz, je migrácia niekedy nevyhnutnosť - ako vidíme už dnes. Ale vždy je to veľmi rizikový proces.

Norman

Neviem, kto to púšťa kde ako dôkaz neviem čoho, ale za prvé je dobre poznať názory, ktoré si tunajší debilkovia nevedia domyslieť ( o ponižovaní Ruska a podobne). Ale musím priznať, že som sa dobre narehotal (10:48) na vete a úškrne moderátora, keď povedal ( mi na teritoriu britanii svojim sopagom nestupali .... pozvolim si frazu: poka iščo :)

 

Poka iščo - už nado bylo :) rusi berú život s humorom, ktorí ľudia na západ od  Karpát skoro nepoznajú. A aj to je asi vážny problém, že súčasné tunajšie pošťaté ščence nevedia po rusky ani šteknúť, aj keď je to naozaj pre našincov ľahká príbuzná reč. O západných štencoch ani nehovorím.

Díky za video :)

Dusanbe

Ruskej propagandy nezaškodí - len sa nezabudnite po nej rýchlo pozrieť napr. na stránku Polície SR - tam Putin a vrahovia bombardujú atómovú elektráreň.
Vraj.
Ale to nie je propaganda, to je boj proti hoaxom !

Tieto nekonečné ruské diskusné relácie - áno, trochu to priblíži ruský pohľad na vec.
Ale inak sú to len nekonečné hodiny emotívnych debát - taká verzia televíznych reality show, hladenie si ruského ega, čím expresívnejšie a extrémnejške vyhlásenia - tým väčší úspech a sledovanosť.
Tým nechcem povedať, že je to nebodaj niečo odpudivejšie či horšie ako všetky tie americké talk-show, to určite nie.
Ale buďme realisti. Skutočný svet je trošku iný.
Ale veď aj Rusi to dobre vedia.
Takže všetko je ako má byť, dúfajme.

Norman

veď ano, je to reality show, veď to prišlo s novými časmi, prevzali to zo západu, sloboda slova :)
pred dvadsať rokmi toho bolo veľa na západe, poobedňajšie debaty, každú hodinu iná, také life soap opery pre gazdinky doma. Potom to upadlo. Ale politických debát je stále dosť.
Ale je to správne, dialog musí byť, aj keď sa na ničom nezhodnú.
To len rtvs - pozvú maximal dvoch, každý z nich odrapoce svoje, to čo bolo za týždeň všade v správach, a hotovo. To ani nie sú dialógy, to je len vata.

Muki67

Prečo by som mal dávať niekomu po hube ? To sa mám mlátiť s realitou ? Maľovať si obraz národa na ružovo ? Robí ti problém akceptovať fakt že slovenský národ sa rúti do záhuby ?
Vyrastá nová generácia už vychovaná nepriateľom - indoktrinovaným školstvom a anglosaskou pakultúrou. Taktiež silné sociálne vzťahy vo viacgeneračnych rodinách , ktoré boli základom prežitia slovenského národa sú v rozklade. Vyzerá že to bude to len a len horšie. A neteší ma to.

Norman

neber si to osobne, použil som druhú osobu, "ty", ale to bola taká ta metafora či ako sa to volá, na všetkých.
Čo sa týka slovenského národa, sám som tu načal tému, že sa teraz, práve v tomto kritickom období, prejavuje jednoznačne "zbabelo a bezcharakterne". To, čo robil inokedy, je takmer jedno, ale teraz je to ako rontgén do hlbky a výsledky (stále) nie sú dobré.

Ale to nijako nemení, že SAMOZREJME musíme sa kopať s realitou. Nie fyzicky, (to "po hube" bola tiež nejaká metafora), ale slovne. (to píšem nie kvôli "nevyzývania k násilu", ale naozaj príležitosť niekomu drbnúť je málo, ale slovne si to "vysvetliť", tých je dennodenne mnoho. A nielen hádok, ale aj skôr príležitostí to ľuďom povedať na rovinu, práve preto, aby sa nebáli stáť za názorom, ktorý je zdánlivo menšinový).

Nejak sa mi ale zdá, že tá veta "slovenský národ sa rúti do záhuby" je za prvé moc defétistická, moc výhovorka, a za druhé - to, že daný národ nie je taký, aký by mal či mohol byť, neznamená, že "sa rúti do záhuby". Je to ako na takom veľkom mlynskom kolese, do poly ponorenom do vody - národy sú na ňom pripútané a teraz sa ponárajú do špinavej vody, v ktorej sa nedá dobre dýchať. Na nejaký čas.

(to je ontologický optimizmus, samozrejme, nevylučujem skôr ekologický kolaps planéty, vymretie ľudstva - ak už máme trocha súťažiť, kto to vidí černejšie :)

Ema

Včera sa v korporátnej mediálnej žumpe vyskytla pikantéria: bedlivý občan si všimol, že v policajnom vozidle sa vyskytuje Georgievská lentočka. I odfotil a poslal do centrály. Cítil potrebu vyjadriť sa k tomu priamo minister vnútra, k takej zásadnej veci.

Ministerstvo vnútra rieši policajtov, ktorí mali v aute symbol ruských separatistov. Je to neakceptovateľné, tvrdí Mikulec Policajti nechceli stužku vysvetľovať a zvedavého občana poslali dovzdelať sa. Zdá sa, že v práci budú mať poriadny problém. (refresher.sk pre mládež)

Ministerstvo vnútra rieši policajtov, ktorí mali v aute symbol ruských separatistov. Je to neakceptovateľné, tvrdí Mikulec | REFRESHER.sk

 

Škandál! Policajti pri Úrade vlády mali v aute stužku, ktorá pripomína symbol proruských separatistov (topky.sk pre policajtov)

Škandál! Policajti pri Úrade vlády mali v aute stužku, ktorá pripomína symbol proruských separatistov | Topky.sk

 

Podľa mňa ich treba šupnúť do basy k podobným šmejdom

 

Mimochodom, Rusi sú noví židia. V Nemecku sú už náznaky pogromov.

Norman

Asi tak to vyzerá teraz v slovenskej spoločnosti. Dôvod? malé pivo Naď?
Presne to ten Hašek vystihol, ten mal skúsenosti.
Ale hlavne - kde je rakúsko-uhorsko dnes?
Iné mocnosti išli dole vodou a 22.02.2022 prišiel new world order (nie že by som si potrpel na numerológiu, to teda nie, ale je to také estetické, tie dvojky.
Skoro ako koniec sveta 12.12.2012 - ale tam bolo moc jednotiek, preto asi neprišiel, hech (nie že by mi bolo ňák do smiechu, ja su nevinnej též :-)

nové