Začiatok monstrprocesu Kuciak

Dnes sa začal proces ohľadne zavraždenia Kuciaka a Kušnírovej. Obžalovaní sú vykonávatelia (Marček, Szabó), a údajní objednávatelia Zsuzsová a Kočner. Piaty človek, Andruskó, urobil obchod a mierny trest vymenil za ochotu všetko dosvedčiť, čo od neho bude súd žiadať. Preto nebude na tomto súde ako súdený, len ako svedok. Vlastne jediný svedok proti údajným objednávateľom.

Dnešný deň je len prejednanie predbežnej obžaloby, takže nik nečaká nejakú drámu. Ale pre veľký záujem sa pojednávanie nekoná v budove samotného Špecializovaného súdu, ale v budove Justičnej akadémie. Špecializovaný súd, Akadémia - Pezinok sa stáva naozaj centrom policajnej uzurpácie moci. Kde zriadia prvé koncentráky? Bude stačiť Leopoldov?
 
Obžaloba obsahuje 6 skutkov: prvý je spoluzabitie Kuciak/Kušnírová, druhý je vražda Petra Molnára z Kolárova, ktorého mali zastreliť Marček/Szabó v roku 2016, ostatné 4 "skutky" sú nedovolené ozbrojovanie.
Prvá otázka vyvstáva, prečo sú zmiešané spolu tie dve vraždy na jedno konanie? S vraždou Molnára ani podľa obžaloby nemajú Zsuzsová a Kočner nič spoločné - to azda nie je bežné, že sa takto miešajú dva úplne samostatné trestné činy. 
 
Kuciaka a Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 vo Velkej Mači. Ich vražda poslúžila proamerickým silám na rozpútanie demonštrácii a pokus o zhodenie vlády. To sa im čiastočne aj podarilo. Po vražde Remiáša a Tupého je toto ďalší prípad politicky zneužitej vraždy. Mnohí vidia za touto Kuciakovou vraždou ale naozaj dopredu naplánovaný komplot a považujú ju za čin podnecovateľov farebnej revolúcie, dirigovaných zo zahraničia. Za nejakých 50 tisíc získali špinu, ktorou sa snažia naplácať na každého, kto im politicky nevyhovuje.
 
Hystériu okolo vraždy budú prozápadné médiá udržiavať určite do volieb, aj potom. Okrem iného im k tomu slúžia takzvané texty z Threemy, ktoré súdu dodal agent Peter Tóth. 
 
Vražda a súdny proces svojou schémou pripomínajú vraždu Sergeja Kirova v roku 1934 a následné rozpútanie série monstrprocesov proti čo len trocha slobodne mysliacim ľuďon v Stalinskom Rusku, na začiatok tzv. Veľkého teroru. Momentálne sú za prejav obžalovaní alebo doknca vo väzbe minimálne títo ľudia:
Robert Fico
Ľuboš Blaha
Martin Daňo
Rudolf Vasky
Tibor Rostas
Ale mnohí iní - verejnosti neznáme osoby - sú tiež šikanovaní za názor, svetonázor. A určite ich bude čoraz viac.
 
Toto sa deje na Slovensku v roku 2020, pár mesiacov pred parlamentnými voľbami. Krajinu nemožno považovať za demokratický, právny, slobodný a samostatný štát. Ľudia sa boja niečo povedať alebo napísať na web. 
 
Na Slovensku sú za rok zavraždené desiatky osôb. Po tých nik v médiach ani nehlesne. Odmietam politizáciu tejto jednej odpornej smradľavej kuciakoviny.
 
Autor: 
téma: 
forma: 
afinabul

Šavel - *
Ďurica
Cagáň a Izraelská ambasáda
Huďo
Lacko
-
Viete doplniť?
* je označený ten čo bol, ostatné ako si pamätám, mimo súdov

slaven1

Hlavného informátora Martina Daňa, ktorý pravdivo informuje o súdnych (monster)procestoch našich dní zavreli minimálne na mesiac, tak môžu veselo klamať a bude sa voči tomu ťažko brániť.

slaven1

Na Slovensku sú za rok zavraždené desiatky osôb. Po tých nik v médiach ani nehlesne. Odmietam politizáciu tejto jednej odpornej smradlavej kuciakoviny.

No presne. Desiatky zabití, existenčných samovrážd, útekov do zahraničia.

Akokoľvek človek súcití s rodičmi týchto dvoch zabitých, dianie okolo bieleho koňa Kuciaka sa stalo nechutným, ohavným, zrnitým, zapredaným, smradľavým.

Smradľavá je robota týchto žumpalistov za života a smradľaví kolegovia sa postarajú aby páchnuť neprestávalo ani po smrti.

Zapredanci nedoprajú duši zapredaného kolegu pokoj.

slaven1

Putin sa dnes nepriamo vyjadril o Kuciakovi:

If you get money from abroad to partake in domestic political activities – say so explicitly. He who pays the piper calls the tune, you know. And if you receive funding from abroad, there are strong reasons to believe you are taking orders from those who pay you.

https://www.rt.com/russia/476373-russia-putin-sovereign-internet/

vrbovčan

Ako blesk z jasného neba. Žeby vyšetrovanie predsa len pokračovalo? A tentokrát zacieľené priamo do centra? No je fakt, že sa tu prapodivne učelovo dávkuju veci, ktoré normálny smrteľník nemá šancu vlastniť.
Je to vyložene na úrovni spravodajských rozviedok..
Slovenské úrady tlačia na českých novinárov, aby prezradili zdroj videa Trnku s Kočnerom. Ktovie, ako dlho trvá tlak na Holzovú. Dnes to len priznala.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/536675-slovenske-urady-tlacia-na-...

https://www.investigace.cz/prohlaseni-redakce-investigace-cz-zdroje-chra...

Náhodný okoloidúci

Nie som právnik, ale myslím si, že ak Holcová zatajuje informácie priamo alebo nepriamo súvisiace s vraždou Janka a Marienky, stáva sa spolupáchateľkou a patrí tiež do basy.

Otvorenou otázkou stále zostáva, kto si u Kočnera objednal objednanie vraždy. Ak to vôbec bol on. Veľa ľudí pochybuje, že by bol taký tupý, aby na seba najprv upriamil pozornosť slovným útokom na mladého a potom ho nechal zastreliť. Možná je aj taká konšpiračná teória, že keby povedal pravdu, stane sa mu v base nehoda alebo mu niekto siahne na rodinu.

mirage

kratko pred vianocami sa udiali dva utoky -
a) jeden na starsiu zenu,
b) druhy na zid. cinter

Chucpetova aka pezinsky Limahl vyhlasila - To nemozno akceptovat!

Co mala na mysli?
a)
b)
c) obidvoje

vrbovčan

vo večerných šatách. A zrovna sa tam nachomejtol fotograf.
PS: ukradol som od Blahu.

Náhodný okoloidúci

Zuzana Č., t. č. vo funkcii prezidentky Tejtokrajiny, podporila rodové stereotypy tým, že vlastnoručne varila a podávala bezdomovcom jedlo. Týmto zradila ultraliberálnu ideológiu a "5 g bieleho" s Miukom by mali uvažovať o jej impíčmente.

Ľubov

B je správne.

Dajme niečo náročnejšie.-)

Ľubov

Vrbovčan,toto si už videl? Asi hej,tak to len zopakujme-ktovie,čo sa z toho vykryštalizuje....
https://vk.com/videos400813730?z=video400813730_456240131%2Fpl_400813730_-2

vrbovčan

Poliaci podobne, ako Maďari nostalgicky spomínajú. Poľsko-Litovské kráľovstvo siahalo od Baltského po Čierne more. Po Vatikáne je Poľsko štát hádam s najväčším vplyvom náboženstva na spoločnosť. Poliaci budú konať. Už sa nechali počuť. Po sviatkoch.

vrbovčan

na vidiek, aby nedovolili Bratislave rozhodnúť voľby. Správny krok. Už to skorej spomínal, ako 7. januára sadne do auta a obíde všetky dediny na Slovensku. Včera dal status, ako nostalgicky spomína na dedinu, v ktorej vyrastal, a hlavne spomenul, aký tam žijú ľudia. So suchými technokratickými rečami nikam nezájde, ani u mestských voličov. Treba ľudí osloviť emóciou. Ak by som si chcel rýpnuť do mestských voličov, tak tí, vybičovaní problémami vysokej hustoty obyvateľstva žijúceho vo veľkých sídliskových anonymných aglomeráciach počujú len na negatívne emócie, chcieť ukázať prstom na vinníka, ich posratého života. A vidiecki ľudia, viac skromní, a pripravení poruvať sa so životom pomáhajúc si navzájom v ich dedinských komunitách, tí skôr prijmú kladné emócie.
Voľby budú o Liberalizme versus tradicionalizme, t.j. mesto versus vidiek.

Roland Edvardsen

Ja si veru dobre pamätám, že vo svojich lepších časoch mal Smer aj mestského, liberálneho voliča, možno nie zastúpeného v takej miere ako v opozičných stranách, ale stále zastúpeného pomerne solídne. Na výške som niektorých takých stretol: nemali radi "sociálnych netvorov" ako Kaník a Sulík, ale zároveň v kultúrnych otázkach boli viac liberálni. Dnes asi volia PS, ktovie? A tu by som si dovolil napísať, že asi aj bolo lepšie, ak mala mestského liberálneho voliča podchytená taká strana ako Smer než PS, keď už sme pri tom.

A Fico v tejto úlohe "alt-rightera" veru presvedčivý nie je - teda nie pre tých, čo si pamätajú, že to býval, nie tak nedávno, stredový politik usilujúci sa o dobrý imidž pred EU hovoriaci o európskom jadre a chváliaci sa Istanbulským dohovorom. Smer bol/je majster v hraní sa na "dobrého" a "zlého" policajta - toľko k tej predstave, že Smer má akési dve krídla, konzervatívne a liberálne, ktoré spolu bojujú. No dobre niečo také má, ale oni spolu skôr fungujú v istej symbióze, na tom bol postavený úspech Smeru - strana dokázala obsiahnuť široké spektrum populácie, kde zjednocujúcim prvkom bol sociálny populizmus. Ale Fico už vie, že končí a že liberálnejších voličov už veľmi nenaláka, skôr by mu hrozilo, že mu ešte voliči utečú k iným, ak by sa pokúšal osloviť liberálov, tak stranu postupne viac a viac vyhrotil do konzervativizmu. Je to kalkul - a najlepšie to bolo vidieť pri Šefčovičovi a jeho tanečkov okolo Kuffu v čase prezidentských volieb.

vrbovčan

sa Fico vyjadril na tému práv homosexuálov (vtedy sa ešte neforsíroval výraz LGBT), že síce európske ľavicové soc.dem. strany túto agendu pretláčajú, ale Smer ju vynecháva, lebo teraz po Dzurindových šialených reformách treba riešiť hlavne sociálne témy. Vtedy ešte liberalizmus nebol tak etablovaný a zosieťovaný po celej Európe. To prišlo až po frontálnom útokuci dekády 2010 - 20. Dovtedy Smer volili aj bratislavský voliči. Myslím, že dvaja primátori boli smeráci. Okrem Vtáčnika aj Bajan. Až keď Soroš s pomocou Radičovej pozakladal rôzne stradoeurópske univerzity a začali chŕliť deti s vymytými mozgami za masívnej internetovej kampane sa títo mestskí mladí voliči obracali na globalistické strany. Vidiek volil HZDS, KDH a Smer.

Roland Edvardsen

Fico mal rôzne vyjadrenia ...aj ľudia v strane. Možno si pamätať ešte dobre, keď Blaha spolu s Beňovou a Jankovskou a Vtáčnikom chodili na gej prajdy. Smer bol vždy taký mix rôzneho...aj konzervatívneho, aj liberálnejšieho, do toho ešte nostalgia za komunizmom. Keď začínal, tak Smer ani nebol ľavicová strana, ale malo ísť o "tretiu cestu" (uf, kto by nechcel tretiu cestu? :-)). Paradoxne o viac konzervatívnu orientáciu sa svojho času staral Maďarič (ktorému dnes nadávajú do "liberálov"), zatiaľ čo Blaha bol najväčší neomarxista (aj celkom v kultúrno-etických otázkach - na slovenské pomery), a dnes je za konzervu. Zaujímavé, ako sa to tam všetko melie...Smer nadbieha všelijako RKC (Šefčovič, Pellegriniho PR s pápežom a jeho štedré financovanie cikrvi a pod.), zároveň ideologicky je väčšina Smeru v otázkach potratov "pro-choice" (tie anti-potratové iniciatívy neprechádzajú najmä vďaka poslancom Smeru. Ale tak ani ich voliči ich nechcú, takže je to pochopiteľné), stále je to taký mix kadečoho. Smer globalistom predovšetkým vadil, lebo udržiava súdržnosť V4, preto taká masívna anti-kampaň voči nemu. Oni budú radšej podporovať aj konzervatívnu stranu (ako napr. KDH), pokiaľ bude geopoliticky globalistická, pro-americká, než anti-fašistickú sociálnu demokraciu v štýle Smer.

Roland Edvardsen

Preto by som skôr súhlasil s Marine Le Pen: že ten hlavný boj nie je medzi "pravicou" a "ľavicou" či medzi konzervativizmom a liberalizmom, ale patriotizmom a globalizmom. To je výstižnejšie, pretože globalistov máš aj na konzervatívnom spektre.

Norman

Veď to sme (aj) my tu hovorili.
Reálny boj je medzi svetovládnymi globalistami a patriotmi. Medzi túžbou po svetovom molochovi a naopak, predstavou sebestačných národov zdravej veľkosti.

Ľavica a pravica už nie je spoľahlivé rozdelenie, lebo marxizmus sa zapredal.
Konzervativizmus kontra liberalizmus je ešte menej výstižný kontrapunkt, lebo v tom nie je základný problém.

Náhodný okoloidúci

Síce na tom niečo je, ale zároveň tu je celkom dosť významná korelácia medzi konzervativizmom a patriotizmom na jednej stane a medzi liberalizmom a globalizmom na druhej strane.

Roland Edvardsen

Hej, Lepenka sa takto jasne vyjadrila počas prezidentskej kandidatúry. Hlavne, ľavica a pravica, ako konzervativizmus a liberalizmus aj tak v rôznych krajinách znamenajú rôzne veci. Taký Sulík je tu na Slovensku za liberála, ale z pohľadu západnej politiky spĺňa kritéria konzervatívca, ak nie aj aj "radikálnej pravice" (podľa opice Soltésza už je rovno neo-nacista).

Za vážnu deformitu treba považovať, keď strany ako Sme-rodina vylučujú strany ako Smer, hoci keď sa človek na ne pozrie obsahovo, ideologicky, tak je to takpovediac totožné. Sme-rodina po socio-ekonomickej stránke má taký program, resp. také sľuby, že pri tom bledne aj sociálny štát Švédska a Nemecka skombinovaný dohromady (tu na Slovensku sú vlastne všetky strany buď ľavicové, alebo stredo-ľavé - z amerického uhľa pohľadu). Rovnako sú proti migrantom, za podporu rodín a pod. Ale nie, tu sa radšej budú spájať ideologicky nesúdorodé strany, ako neomarxisti a katolibanci, do pochybných zlepencov v mene akéhosi boja za "demokraciu" či proti korupcii, Ficovi a neviemčomuešte.

Teraz čítam, že v Rakúska sa Kurz ide zase spájať so zelenými - takže zdeformované je to aj inde. Globalisti vedia, čo sú hlavné priority a pre ich udržanie budú schopní vytvárať aj tie najbizarnejšie zlepence.

Norman

Vidno, že Sme rodina sa neriadi ani najmenej nejakou logikou svojho postavenia, ale len a len rozbitím pozície Smeru. Už dlhšie bola relatívne ticho, takže vznikali myšlienky o ich možnej spolupráci so Smerom a s normálnou politikou - a tak dal niekto Krajniakovi a ten Kolárovi príkaz, aby skočil do sračiek. A on to samozrejme verejne spravil, lebo je to len mafián a hlupák.

Nemôžeš strany a ľudí posudzovať podľa tých hajzlpapierov, ktorým sa hovorí "program". Práve preto stratilo zmysel delenie na ľavicu-pravicu - nie preto, že by zmizol či bol menej dôležitý konflikt pracháči versus ubiedená ničená pracujúca väčšina, ale preto, že sú VSETCI už prezlečení za sociálne mysliace strany.
A podobne sú všetko len nálepky - preto sa robia koalície krížom krážom, bez ohľadu na teóriu. Preto je naozaj teraz najlepší takýto kompas: je tá a tá strana (prevažne) globalistická, alebo je lokálna, patriotická, národná... protiglobalistická. Protiamerická.
Ja nemám jadrový odpor voči Amerike, voči jej kultúre ako celku - ale Amerika sa správa nepriateľsky a negatívne voči celému svetu. Ja som vlastne za americkú politiku - ako oni voči svetu, tak aj my voči nim. Ja som vlastne stelesnenie american way of politics - už som to tu písal kedysi dávno, ale treba to opakovať častejšie:
"ak od niekoho niečo chceš, najprv ho kopni do vajec". :)
Nie veru, ja mám rád mnohé americké spôsoby - to tí dnešní proamerickí slniečkári nevedia, o čom hovoria a komu slúžia. :)

nové texty