Zastavme šírenie nenávisti na internete

Sloboda prejavu je a musí byť garantovaná. Každý si môže povedať, čo len chce. Ale keď niečo povie, nesmie sa čudovať.

Tak znel vtip, ktorý sa hovoril za bývalej (komunistickej) totality. Bol to len vtip, zato dnešná nová (kapitalistická) totalita je taká tupá, že to hovorí vážne. 

"Sloboda prejavu na internete musí byť zachovaná, ale zároveň treba hovoriť o zodpovednosti za nenávistné prejavy vo virtuálnom svete"

to zaznelo dnes z úst predsedu parlamentu Andreja Danka na konferencii "Zastavme šírenie nenávisti na internete: úloha zákonodarcov v dobe internetových veľmocí" kdesi v starej budove parlamentu. Ergo: sloboda je zachovaná, ale trest za pravdu sa nazve "zodpovednosť" a už to ide po starom.


Daná konferencia je aj oficiálne  výsledkom spolupráce medzi predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom a jeho izraelským kolegom Yuli Y. Edelsteinom. Tu znova vidno, že totalita sa ťahá zo sionistických kruhov, z izraelských doktrín. Pravda, už aj táto jedna veta je azda trestná - hovoriť, že za niečim sú židia je trestné. No, možno jeden žid, ako v tomto prípade tento Yulko Edelstein, to napísala sama Pravda, takže to je pravda a to sa môže - ale v žiadnom prípade nemožno použiť plurál, "židia", to už nie.

 

Ale pozrime sa radšej, čo zaznelo ďalej:

Danko upozornil konkrétne na jednu politickú parlamentnú stranu. "Musíme urobiť všetko pre to, aby sa šialenci a blázni, ktorí popierajú holokaust a hodnotu ľudského života, nedostali viac k moci".

Neviem, kedy boli kotlebovci pri moci, ale dobre. Sú to proste vážne slová, apelujem preto aj ja na čitatelov: ak by ste počuli, že niekto  popiera holokaust, chodte to oznámiť najbližšiemu rabínovi alebo inému orgánu činnému v trestnom konaní.

 

 

 

Ale Danko nebol sám. Pridal sa aj známy zabiják nacistov z východného Slovenska, Richard Raši (Smer).

"Žijeme v období virtuálnej epidémie, keď sa celým internetom šíri nenávisť a zloba. Treba to zastaviť, šíriteľov nenávistných prejavov trestať".
Ja by som to nevidel až tak radikálne, ale keď to navrhuje taký vysoký politik, ako Raši, tak to bude asi naozaj tak - bude sa kurva trestať, a to tvrdo. Nie je síce jasné, koho a či toho, koho myslí on, ale určite to bude bolieť. To si myslím aj ja.A Raši pokračoval:
"Najväčšie nebezpečenstvo vidím v tom, že šírenie rasizmu, nacizmu, xenofóbie sa z virtuálneho priestoru prenáša aj do ulíc, obchodov, barov, do našich reálnych životov. Ak tomu nezabránime, to, čo príde o niekoľko rokov, bude hrôza"
Bude hrôza.
Akoby sa konečne aj k vládnucim beštiam donieslo to, čo predpovedáme už roky - že dosť ťažko definovateľný fenomén sa dovlečie aj k nim domov a naozaj, bude to hrôza. Plne s Rašim súhlasím. Pritom ani ja neviem, čo presne a ako, lebo nové hnutia sú v dôsledku ťažkej antifašistickej propagandy tak zdeformované, že sa nedá predvídať, akú to bude mať formu a priebeh. Len si spomente, ako zastrelili Cauceska ajeho starú - no kto to mohol predvídať, že toho fašistu tak rýchlo potrestajú, že. Ešte včera nedotknutelný prezident, hlava štátu, spasiteľ a anjel, a hen, zajtra už leži v blate.
 
Plne pritom Rašiho chápem. Je to naozaj nespravodlivé. V novom kapitalizme si snaživé hlísty budujú roky svoje hniezdo, a práve teraz, keď sa to už už dostáva všetko za eurový milión, keď sa ocitajú aj títo v podstate proletárski a neambiciózni chlapci za vodou, tak sa začína rysovať nejaký nový otras, ktorý im to má zbúrať a zobrať. To je nespravodlivosť. Aníi Bohovi, nedajú, ani Tisovi to nedajú. V tom sa zhodnú pravičiari s lavičiarmi, ba azda aj s novými fašistami-nefašistami kotlebovcami (viď aj tu)


Na záver azda len toľko, že k článku o konferencii v Pravde zatiaľ nezrušili diskusiu. To je naozaj neobvyklé. Len aby to tí zlí fašisti nevyužili a necikali na holokaust.

 

 

 

 

Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Naozaj je to celé absurdné. Na jednej strane je ľuďom podsúvané, že sa v liberálnej demokracii máme posúvať dopredu, pokiaľ ide o rozsah slobôd a vnucované, že sloboda má byť najvyššia hodnota, na druhej strane v reáli dochádza k jej okliešťovaniu a popieraniu skrz kdejaké nové "hejpíč", popieračské a najnovšie (viď Británia) i rúhačské zákony. "Liberáli" sa jednoducho z tohto nevedia vykecať - tak buď uznajú, že nemajú záujem o slobodu a rozvoj skutočne liberálnej spoločnosti a viac sa im pozdáva "sovietsky model", alebo budú musieť ustúpiť.

Ayn Randová nepatrila k najlepším mysliteľom, ale v tomto jednoducho mala pointu:

"The principle of free speech is not concerned with the content of a man’s speech and does not protect only the expression of good ideas, but all ideas. If it were otherwise, who would determine which ideas are good and which are forbidden? The government?”

Áno, kto bude rozhodovacím orgánom a na základe čoho chce tento orgán rozhodovať, ktoré myšlienky sú dobré a ktoré zlé? A ak sú niektoré myšlienky zlé, potom prečo ich jednoducho nevyvrátiť? Prečo sa treba uchyľovať k trestom a obmedzovaniu slobody Trestným zákonom?

V tomto je tento systém veľmi pokrytecký - na rozdiel od minulých systémov či už išlo o systém komunistický, fašistický/NS alebo katolícky feudalizmus, ktoré sa netajili svojou totalitárnou tendenciou. Pochopiteľne, každý systém nájde svojich odporcov, svojich disidentov, ktorých sa bude snažiť potlačiť. A liberálna demokracia zo systémov, ktoré sme poznali, nie je (zatiaľ, ale to už potom nebude liberálna demokracia) natoľko brutálna vo svojom trestaní a je v nej viac možností ako uniknúť trestu, ale je rozhodne najpokryteckejšia, najfalošnejšia zo všetkých vo svojom popieraní jej totality.

Ja som v podstate v tomto paleoliberál a práve z dôvodu že mi záleží o.i. aj na slobode, tak musím so zdesením pozerať na to kam sa naozaj Európa i USA v tomto smere posúvajú. Ide to naozaj opačne, ako sa hlásalo a predpovedalo. Ako som načrtol i v tomto texte, tak elity smerujú v skutočnosti k likvidácii toho, čo by sa mohlo nazvať "eklektickým" systémom v prospech niečoho, čo bude mať bližšie k socialistickej tyranii, hoci v tomto prípade presadzujúcej neoliberálnu a kultúrnomarxistickú ideológiu. 

Norman

Ich "liberalismus" je proste rovnako prázdna nálepka, ako mnoho iných. Oni nie sú za slobodu, oni ju len proklamujú. Sloboda je univerzálne pozitívum a "liberáli" sa len pokúšajú si ju ukradnúť pre seba. Pri tom môžu nastať dva druhy omylov, jeden ten, že im človek uverí, že sú naozaj za slobodu, a druhý vtedy, keď človek uverí, že to sloboda je vinná za tie svinstvá, čo sa dejú v "liberálnych" krajinách.

Medzi ďalšie ukradnuté univerzálne pojmy patrí :
- sociálna harmónia, rovnosť - snažia sa si ju monopolizovať boľševici, socialisti, komunisti a iní podobní extrémisti.
- volebný systém - snažia sa ho monopolizovať pre seba parlamentní demokrati, zástupní demkrati a podobná banda kecalov.
a viacero ďalších pojmov.

Roland Edvardsen

Ešte som chcel napísať, že z tohto človeka ma ide jednoducho rozhodiť - absolútne nepredvídateľný, nejasný, pochybný typ, od ktorého nikdy neviete čo čakať (s výnimkou jeho, naozaj už klasických, brebtov - apropó, aby mal nejaký právnik takéto príšerné vyjadrovanie, tak to je naozaj veľká hanba, to by sa za normálnych okolností nemalo stávať). Toto je istým spôsobom ešte horšie, ako keby to bol nejaký typický zmrd, pretože vždy je lepšie jasne vedieť na čom ste, než nepredvídateľnosť a arbitrárnosť akú predvádza Danko - také niečo je v politike obzvlášť nebezpečné.

Jozef Novak

Keby som bol stále pod vplyvom dogmat a ich šíritelov ako volakedy, bol by som prekvapený tiež. Preto nechcem hrať premúdreho, a ani myšlienku, že toto čo sa deje, je úplne pochopitelný proces potierania myšlienok a síl, ktoré sú schopné ohroziť podstatu demokratizmu, nevyslovujem preto vôbec tom zmysle. Bolo by nevhodné aby som teraz poučoval tých, ktorí ma vyviedli z rôznych doterajších omylov že aj oni nie sú neomylní. Ale dokial sa ktokolvek nevymaní z pochybných dogiem, a dokonca čo len dať jednotlivým prvkom nachádzajúcich sa v nich správne pomenovanie, tak ho potom stíhajú takéto "nečakané prekvapenia". Tento demokratický režim ako aj tie predošlé hlásali rovnosť, bratstvo, slobodu, aby sa neskôr "tamtí nahore" nechali oslovovať svätý otec, občan Robespiere, súdruh predseda, vodca, v dnešnej dobe pán minister... Tiež to vnímam ako pohoršujúcu udalosť, ale zas nepovažujem to za nič neobvyklé.

Wotan

Táto Stalinova (nie Leninova, ako sa občas mylne uvádza) pamätná veta popisuje kardinálnu chybu, ktorú urobil mesianistický maniak Soros pre výbere kádrov do svojich nadácií. Aby mohli vykradnúť „socialistický tábor“ a zbaviť sa konkurencie, do kľúčových postov nominovali oportunistov bez chrbtovej kosti s maslom na hlave (ako si pochvaľoval žralok v jednom klasickom vtipe) alebo vyslovených hlupákov chameleónov krížených s papagájom, ktorí boli ochotní hlásať kolosálne somáriny a realizovať ich v krajine, čo im to umožnila.
To že sa po štvrť storočí jasne ukázalo, kam dokázali priviesť krajinu títo niktoši-asociáli, naozaj znamená to, čo napísal norman :
„V novom kapitalizme si snaživé hlísty budujú roky svoje hniezdo, a práve teraz, keď sa to už už dostáva všetko za eurový milión, keď sa ocitajú aj títo v podstate proletárski a neambiciózni chlapci za vodou, tak sa začína rysovať nejaký nový otras, ktorý im to má zbúrať a zobrať. To je nespravodlivosť.“
Nikolaj Ivanovič Bucharin, sovietsky politik, na stretnutí s menševickým emigrantom Fjodorem Danem popísal tento typ ľudí na príklade Stalina veľmi výstižne:
„Stalin je nešťastný, že nie je lepší ako ostatní. Ešte viac je nešťastný z toho, že nie je ani priemerný ako ostatní. A toto jeho nešťastie je pravdepodobne jeho jediným ľudským citom.“
Táto charakteristika vystihuje podstatu problému našich porevolučných parazitov a podobne ako Stalin, budú mať postupne, ako im bude klesať popularita a budú strácať schopnosť osprosťovať národ, stále viac tendenciu ubrániť si svoju pozíciu násilníckymi metódami.

mirages

v hu uz prijali sorry sorros zakon

Wotan

ktorej vplyv na okolie sa zvykne podceňovať. Samozrejme na jej prepuknutie v patologickej forme pravdepodobne musí byť nejaká genetická predispozícia, ale bezprostrednou príčinou býva ohrozenie sebahodnotenia/sebavedomia pod vplyvom zmeny vonkajších okolností. Nie je náhoda, že sa to stáva veľmi často pekným ženám alebo ľuďom, čo si vybudovali prácne svoju povesť nekalými praktikami (napríklad pomocou klientelistickej siete).

Pochopte ženu, ktorá si navykla na to, že keď vstúpi do miestnosti, všetci obrátia pozornosť a obdivne obdivujú jej krásu. Po čase priberie, prsia sa premenia na psie uši, prídu prvé vrásky. A po opakovaných (a bolestivých) plastikách sa nepodarí ani v náznakoch udržať pôvodnú krásu. Odrazu vstúpi do miestnosti a nik ju neregistruje, má pocit že je priehľadná. A preto začne robiť škandály, provokovať, aby pripútala na seba pozornosť. Na Slovensku mám dve herečky, ktoré sú krásny príklad takejto schémy, obe sa začali veľmi angažovať politicky a kotkodákajú na tribúnach a v médiách ako podráždené sprosté sliepky.

Ale presne toto sa deje aj mužom, v politike to vidno veľmi transparentne! Mediálne simulakrum, syntetická osobnosť začne strácať vplyv a zachváti ho hystéria.

Slovensko musí prejsť obdobím, počas ktorého sa tieto hysterické „osobnosti“ sami vyfaulujú. Celá táto kampaň proti extrémistom je na to ideálna príležitosť! Treba im dať čo najviac priestoru, nech sa nacpávajú do škôl, nech vybľakujú na námestiach, poriadajú tlačové konferencie. Nie sú ani priemerní - v podvedomí niktoša-asociála to znie ako pekelná hudba, ktorú musí prehlušiť vybľakovaním obvinení na všetky strany, vyhrážkami, robením škandálov, ... atď.!

Wotan

„Slušní ľudia“ majú veľmi slabú argumentačnú úroveň, preto sú odkazání na „kvantitatívne metódy“. Otravovať, zasr.ť diskusiu, to je maximum, čo od tejto intelektuálne a morálne degenerovanej čvargy je možné očakávať. Príklad?

Norman má problémy so spamom podobného charakteru. Na to je iba jeden liek, zverejňovať, predviesť čo sú to za chudáci. Norman by mal založiť špeciálnu rubriku „Slušní ľudia“ a začať tam zverejňovať tie najvulgárnejšie a najúbohejšie kydy. Tu mazanie nepomôže, treba urobiť pranier, aby ich bolo možné opľuť!

Princíp je jednoduchý. Cieľom dementného úbožiaka je otráviť a znechutiť. Ignorovať nie je liek na jeho chovanie, treba jeho výplody ducha zverejniť! Kedysi boli pre takýchto idiotov dereše a pranier. Dereše sme odstránili, ale pranier, minimálne ten virtuálny nie je stíhateľný.
Kedysi mal pranier dve formy – stĺp https://www.pnky.sk/wp-content/gallery/pranier/pranier-pn2-2.jpg alebo klietka https://i1.trekearth.com/photos/5847/levoca-cage.jpg .

Pre niektorých našich posrancov by som prijal aj jej obnovenie v klasickej forme. Ale digitálny pranier nie je tiež na zahodenie. A keď dáš na jednu úroveň tie najvulgárnejšie maily „slušných ľudí“ s výrokmi „expertov politológov“ ako Masažnikov a Klus, je to ako by si ich opľul.

Norman

Máme dve strany, prvý je mainstream a druhá je alternatíva.
Priama logika nahovára, že treba argumentovať s mainstreamom - a možno by to bola pravda, v živých debatách pred masovým neutrálnym publikom. Ale písať len tak donekonečna protiargumenty pripomína už skôr hádzanie hrachu na strenu. Bez dialógu to nemá patričnú efektivitu- a na ŽIVÝ dialóg sú oni prílišní zbabelci, či už Havran, Mesežnikov, Gál, Mikloš a všetci tí ostatní, ktorí seba aspoň trocha identifikovali ako mienkotvorcov.

Takže tu je skôr dialóg s alternatívou, v ktorej sa, prirodzene, tiež mnohí mýlia. A vyskytuje sa tam hlavne mnoho ľudí NEVYROVNANÝCH, keď už naozaj nebude človek hovoriť, že mentálne chorých. V alternatíve je logicky mnoho ľudí ab definitio bezmocných, a z toho zúfalých a frustrovaných. A keďže v naše "hurá spoločnosti", ktorá nevaruje mladú populáciu pred porážkami, ktorá vlastne nič nehovorí o prehrách, tak tam títo ľudia nie sú schopní to ustáť v mentálnom zdraví.
Je to škoda, ale tento všeobecný stav, táto mentálna neflexibilnosť, sa dá využiť aj na našich nepriateľov. To sú tí zločinci, ktorí majú z frustrácie, stresu a strachu začať blbnúť.
A oni aj začínajú.
Treba sledovať a priložiť do kotla. A tí, ktorí budú trafení, tých treba doraziť.

mirages

nehynuce renome by mohol teraz ziskat v belvedere

inak to meno pasuje

kal mus (ie musi s*at)