Zlomené ruky a modriny. Desiatky nemeckých policajtov utrpeli minulý rok zranenia pri deportácii migrantov

Ilegálni migranti, ktorí nemajú v Nemecku čo pohľadávať a majú byť deportovaní, sa vyvršujú na policajtoch. Minulý rok zaútočili migranti počas vyhosťovania z Nemecka na takmer 300 policajtov a 71 ich zranili. Polícia však pri informovaní verejnosti nešpecifikovala rozsah a závažnosť zranení. Vie sa napríklad o prípade, keď deportovaný černoch zo Sierra Leone "spanikáril" na schodoch do lietadla a zhodil z nich policajta, ktorý sa pri páde zranil. Iné útoky sú však násilnejšie.

Ako povedal pre nemecký Welt policajt Ernst Walter, ktorý sa zúčastnil viacerých deportačných letov, bežné sú kopance a údery do hlavy, ale tiež tržné rany, modriny a dokonca zlomené ruky. Veľkú hrozbu predstavujú aj zdravotné riziká. Mnohí deportovaní sú drogovo závislí a prenášači infekcií. V jednom prípade si deportovaný odhryzol kúsok jazyka a pľuval na policajta krv. Vyhosťovanie komplikujú aj koordinované útoky deportovaných migrantov. Minulý rok bolo z dôvodu "odporu" deportovaných zastavených 1637 deportácií. 

Podľa oficiálnych štatistík bolo v roku 2018 deportovaných približne 23 600 zamietnutých žiadateľov o azyl. V tom istom čase asi 31 000 vyhostení z rôznych dôvodov zlyhalo, najmä preto, že deportovaní proste "nemali doklady". Momentálne je v Nemecku vyše štvrť milióna cudzincov, ktorí majú byť vyhostení. Väčšinu z nich sú osoby, ktoré prišli do Nemecka ako žiadatelia o azyl.

Čoskoro k nim pribudnú černošskí pasažieri pašeráckej lode Alan Kurdi, ktorá ich dnes vykydala na Malte a ktorí budú "rozdelení" do európskych krajín, čiže do Nemecka. Sotvakto z nich je azylový prípad. Kto videl tie svaltané čiernošské korby, iste nemeckým policajtom, ktorí budú nasadení na ich vyhostenie, nezávidí.

0

nové