Zúfalstvo hasbary

Uplynulý víkend sa v mestách Veľkej Británie konali masívne demonštrácie proti spôsobu, akým verejnoprávna britská stanica BBC informuje o izraelskej agresii v Gaze. Hasbara - tupá izraelská propaganda - nabrala v BBC také grády, že jej stupídnosť a otvorená zaujatosť v prospech "židovského štátu" znechutila každého, kto nie je sionista. Čiže väčšinu britskej populácie.

V snahe napraviť si reputáciu, BBC vypustila do obehu pozoruhodné video o ničení civilnej infraštruktúry v Gaze s explicitnou poznámkou, že "The BBC examines footage from both sides." Keby si to náhodou niekto nevšimol a chcel by zas protestovať.

Tak si ho pozrime.

Dobrá židovská armáda hádže na Gazu letáky, že ide bombardovať domy v tomto celosvetovo najhustejšie osídlenom kúsku zeme, kde sa spolu s pôvodnými obyvateľmi Gazy tiesnia palestínski vyhnanci z oblastí, ktoré si teraz hovoria Izrael. Zlý Gazan plagátik prečíta a naštvane zahodí, hovado. Potom dobrí židia zlým Palestínčanom vytelefonúvajú na mobily, aby vypadli zo svojich domov. Miesto, kam majú Palestínčania zo svojich domov ísť, dobrá židovská armáda neuvádza. Necháva im slobodnú voľbu, sú predsa "samostatní", nie sú okupovaní. Zrejme majú skočiť do mora a po preplávaní 3 námorných míľ sa nechať zastreliť židovským vojenským námorníctvom, pretože 3 míle sú hranica, za ktorú už nesmú. Stojí za povšimnutie, že do mobilnej siete "samostatnej" Gazy má vstup židovská armáda. Nasleduje humánna vložka o tom, ako dobrá izraelská armáda nerozmlátila dom, lebo tam videla ľudí. No a potom prichádza finálne varovanie - klopkanie na strechu. A brutálna šleha, ktorá rozmláti ďalšie civilné obydlie a oberie ďalšie desiatky ľudí o strechu nad hlavou.

Posledné slovo v tomto hasbarickom skvoste má sionistický psychopat, ktorý vyhlási, že za všetko môže Hamas.

BBC si koleduje, že jej nejakí horkokrvnejší Angličania hodia plagát, zatelefonujú, zaklopú na centrálne byro a potom ho vyhodia do luftu.

Keď je to humánne v Gaze, musí to byť humánne aj v britskom Sionlande.

Autor: 
Murkoslav

No BBC sa vyznamenala aj dnes, po nestastnom pade civilneho lietadla na Ukrajine.
Americka CNN sa vyjadrovala dost neutralne o moznych vynnikoch tejto agresie. Ale BBC v komentovani udalosti smerovala svoje krive podozrenia hned na Rusov.

Ema

Táto je dnes z Londýna, vyše 100 tisíc ľudí

https://www.youtube.com/watch?v=slaVFmAoukk#t=28

Na BBC nemali na zmienku o nej doteraz miesto.

Ema

...ale v koncentračnom tábore Gaza už pohár pretiekol.

Jonathan Whittall prestal mlčať

In an unprecedented criticism of the Israeli siege of Gaza, a senior official in the Médecins Sans Frontières (MSF) humanitarian charity has described his organisation’s work among the 1.8 million besieged Palestinian refugees as akin to being “in an open-air prison to patch up prisoners in between their torture sessions”.

http://www.independent.co.uk/voices/israelgaza-conflict-medical-charity-...

V CNN medzitým stiahli z Izraela reportérku, ktorá výskajúcich židov zo Siderotu (palestínskeho, kým z neho sionistické svine nevyhnali palestínske obyvateľstvo pri vzniku štátu bez hraníc Izrael), tešiacich sa z každej novej brutálnej detonácie z bômb hádzaných na Gazu, označila ako zberbu.