komentáre

N

Mňa alebo súčasného marazmu? Moja odpoveď bola na slová fedorova o OTVORENEJ vojne. Veď ja dobre viem, že zúri boj. Nejde len o strategické suroviny. Už ide o budúcnosť ľudstva. Globalizácii sa nevyhneme, ale môžme zabojovať o to, ako bude vyzerať a kto to bude riadiť. Ten tichý fašizmus, čo sa nám snaží dávkovať starý krokodíl Brzezinsky si môžu strčiť. Okrem toho mená najmocnejších nepozná nikto. Skutočná politická moc nepotrebuje publicitu, na to sú podhodené persóny ako Zbigniew, Rotchildovci.....

Záleží od morálky ľudí, ako to bude ďalej vyzerať, či budeme žiť v skutočnej demokratickej spoločnosti alebo v diktáte, či si slobodu a svedomie predáme za 30 strieborných. Globálny prediktor sa hrá na Boha, vychádza mu to už pár tisícročí, ale nejde to do nekonečna. Božie mlyny a kolesá času sú neúprosné. On to vie a nevie, čo ďalej (viď tliachanie Brzezinského vo Veľkej šachovnici a v snahe o koreláciu:Strategická vízia...). Táto doba zrýchleného sociálneho času tu ešte nebola (aspoň nie zaznamenaná od najstarších pamiatok). Tempo vývoja spoločnosti sa aj vďaka technologickému vývoju zrýchlilo nesmierne. Čo sa kedysi prejavovalo stovky, desiatky rokov, sa prejavuje okamžite. Skúsenosti starších sú k ničomu, rozpadá sa sociálna štruktúra, spoločnosť sa atomizuje a aj ľahšie ovláda, pretŕhajú sa rodinné, kultúrne väzby. Ak to však ľudstvo morálne ustojí, je vyhrané. Médiá sa snažia vytvoriť dojem, že aj tak nič nezmôžeme, ( potom ľudia ľahšie prijmú, aby za nich rozhodovali iní a už tu máme policajný štát)ale to je omyl. Čím viac uvedomelejších ľudí treba. Každého sa to týka. A keď ľudia budú Vedieť, budú sa vedieť postaviť na tú správnu stranu. Posúvanie informácií všetkým zabezpečí, že pyramída moci sa rozsype. Ja myslím, že je to na dobrej ceste.

 

N

Ako povedal Puškin :"Pravdu poznajú všetci okrem vyvolených".

 

Odporúčanie pre kc: Vyvolení prebývajú na sme.sk

N

čo ste sa všetci tak obuli do Fedorova. Pokiaľ viem, Rusko nikomu vojnu nevyhlásilo. Podľa logiky, že Rusko je vo vojne, je vo vojne komplet celý svet. Aj slovenskí žoldáci, belgické pištole, či chorvátske míny. Veď to všetci vieme. Rusko podpísalo dohodu o dodávke PVO v roku 2010 s regulérnou sýrskou vládou.Oficiálne nevyhlásilo vojnu ani Izraelu, ani EU, ani USA, jeho vojaci nepochodujú ani Damaškom ani Tel Avivom.

A áno, ani v amerike nie sú všetci idioti. Majú aj dobrých analytikov. Dokonca nie všetci pracujú na Voldemortov.

 

Rozhovor je z minulého roku. Fedorov je poslanec Dumy. Hlavne jeho zásluhou bol prijatý zákon Dimu Jakovleva, jeho iniciatíva je oslobodiť Centrálnu banku Ruska, on organizoval proputinovské demonštrácie, keď situácia bola neprehľadná. Urobil pre Rusko viac ako väčšina ľudí pre svoju rodinu.

N

Oficiality z Izraela pre agentúru Reuters uviedli, že izraelskí diplomati sa snažia presvedčiť ruskú stranu aby odmietla dodávky  protilietadlových raketových systémov S-300 do Sýrie, vraj to znepokojuje Západ. Aj Izrael, aj USA majú námietky......

Každopádne, peniaze na účet došli, ako Izrael informoval Washington a tovar do Sýrie dôjde do troch mesiacov.

http://oko-planet.su/politik/newsday/184427-izrail-prosit-rossiyu-otkaza...

 

Americký generál Richard Myers varoval: nepodceňujte ruskú PVO! Viesť leteckú vojnu proti Sýrii by bolo extrémne ťažké. Naposledy bolo izraelské letectvo mimo dosahu týchto systémov, preto netreba robiť falošné závery o pripravenosti PVO.

http://oko-planet.su/politik/politikarm/184109-amerikanskiy-general-ne-nuzhno-nedoocenivat-rossiyskoe-pvo-sirii.html

N

Teší ma. že tvoje deti hravo zvládajú najnovšie typy tabletov, ajpadov, ajfónov (otázka je, či ich to posunie v chápaní a v snahe stať sa Človekom), "teší ma" , že tvoje vnúčatá si budú zarábať na chlieb v siedmych zamestnaniach (to už pripomína biblické-v pote tváre...) a budú sa z toho tešiť. To naozaj nie je katastrofa - z tvojej točky zrenia.

Napriek tomu si prečítaj text znovu, prípadne si pozri všetky lekcie Petrova, nielen úvodnú.

 

Dnešná doba, predpovedaná podľa záznamov z kňazských hrobiek už pred cca. 3. tisícročiami, bola ne-pochopená ako apokalypsa. (holywúdom vysielané obrazy apokalypsy sú o inom a na iný účel vytvárané symboly).

So zrýchľovaním sociálneho času dochádza k sociálnej hygiene a k iným soc. dôsledkom. Preto by si mali tiežnovinári a ostatní poskoci Voldemortov dávať pozor.

 

 

N

Zvyšovanie miery informovanosti treba, ale neprepadávať pesimizmu. Inak si katastrofický vývoj sami naprojektujeme dopredu.

Veď ono sa to rúca , počkáme si.

Norman, tu je videjko pre teba:

Jürgen Elsässer o Rusku a Putinovi:

http://oko-planet.su/politik/newsday/183267-nemeckiy-ekspert-yurgen-elze... (s ruským prekladom). Ak si to pozrieš cez youtube, je tam odkaz na originál v nemčine. Nie že by hovoril niečo prevratné, čo nevieme, ale je povzbudzujúce, vedieť, že všade sú rozmýšľajúci ľudia.

 

Neviem, či o tomto písali aj naše "médeá":

 Nemecko si prialo vybrať svoje zlato, doteraz  uschované vo FED (asi polovica celkového objemu) a previezť ho domov. Odpoveď Fedu- z technických dôvodov to bude možné až v roku 2020. Fed odmietol aj kontrolu a inventarizáciu nemeckého zlata vraj kvôli bezpečnosti.
Video v angličtine s "vysvetlením":
http://oko-planet.su/finances/financesnews/183275-frs-otkazyvaetsya-poka...

N

 

Vynájdenie pästného klinu obsiahlo niekoľko generácií, podobne kolesa, kladky...

Obdobie zmeny vývoja nových technológii  bolo oveľa dlhšie, ako obdobie zmeny generácii. Keď sa v 13. storočí naučil doktor púšťať žilou a prikladať pijavice, vystačil si s tým celý život. Porovnajte to s dnešným lekárom...

Celé generácie mohli mať pocit, že sa nič  nemení. Čo sa človek naučil od deda, používal celý život. Dnes  je situácia kompletne iná s patričnými sociálnymi dôsledkami. Od začiatku 20 stor. nastala rezonancia -výsledok = 2.svet. vojny, generačné konflikty 60.,70.,80.,90.rokov,  - nenastalo zničenie, ale zmena . Teraz je opačné garde ako pri kolese, každá generácia je vystavená rýchlej zmene vo vývoji technológií.

Dôsledky začínajú byť hmatateľné. Všetky Uličianske si plody svojej činnosti ponesú samé, aj s rodinami. Nie detné deti, nie siedma generácia, ony samy si to vypijú.

Ako dobre, že nie som s nimi v príbuzenstve. ..

 

Túto situáciu predpokladali už pred pár tisícročiami egyptskí Hierofanti, kňazi, žreci. Nemohli ju plne pochopiť. Nazvali ju apokalypsa.

N

http://www.president.gov.ua/ru/documents/15628.html (ukrajinsky neviem, ale ak by niekto....)

 

Do roku 2020 prijme Ukrajina 2 milióny cigánov. Veď predsa musíme zachrániť ich "jedinečnú kultúru a identitu"

Naši tam, samozrejme nepôjdu, len tí zo Západu.( My musíme dúfať, že pri tom presídľovaní sa niektorí nezastavia v pol ceste.)

Veď tých Slovanov nejako zlikvidovať musia!

http://www.odnako.org/blogs/show_25045/

N

Ešte sa môže zomlieť všeličo, aj vojna. Ty máš nejaké zidealizované predstavy. V Rusku je nasadený kurz k suverenite , ale starý mechanizmus stále funguje. Globálny parazit má paprče naťahané všade. Ľudia sú sledovaní, vydieraní (napr. aj cez deti).  Mnoho z nich cez deň robí svoju robotu (na okupanta) a po večeroch robí na tom, ako rozrušiť ten systém.  Ale národ už chápe. Na posledný míting piatej kolóny prišlo šesť ľudí.

N

ale politik: v správny čas, na správnom mieste, správne slová. To hádam myslíš ironicky, že mal spomenúť terorizmus a holoholo. Načo? Novinárik aj tak len klipkal očami. Počula som, že ten rozhovor bol zostrihaný. Povedal, čo mohol. Hádam im nebude vykladať, že celý cirkus okolo Cypru bol len kvôli Rusku (počula som, že angličania dostali kompenzáciu): Lukoil, plus stovky veľkých spoločností so zamestnancami bez mzdy.....). To sa zas budú robiť antiputinovské domonštrácie.! Lenže sa zrejme prepočítali (uvidíme o mesiac, dva). Vie sa, že všetci "postihnutí" odleteli na Cyprus. Tisícky ľudí. Do banky asi nešli, išli na pohovor, zachrániť si peniaze - za politický súhlas. Putin to vie a vyjednáva s centrálnou bankou aspoň čiastočné odškodnenie. A ktoviečo ešte.

V Rusku to naozaj vrie, v Dume cítiť predsmrtné stony poniektorých. Kolónia povstala. Beží boj o suverenitu inštitúcií, získavajú sa žurnalisti, ktorí chcú žiť v Rusku a aj ich deti budú žiť v Rusku, agenti vpyvu sedia na všetkých dôležitých stoličkách ( ministerstvo školstva, centrálna banka, migrační úradníci...), pripravení špecialisti z amerických univerzít, nemôžu ich všetkých pozabíjať, tak sa získavajú. Nakoniec, mnohí už menia "politický pól". Rusko je pod anglosaskou okupáciou, čo je vyhladenie národa, vycicanie až do dna (ruská okupácia , to je nastoliť "ruský mir" na okupovanom území a s domorodcami sa ráta). To vidí aj elita o obracia sa na národný kurz. Spoločnosť sa integruje do vojny za suverenitu. V samotnej Dume je množstvo poslancov, pracujúcich 10-15 rokov na američanov,prezieravo bez majetku v zahraničí, pripravených otočiť kurz, hneď ako budú môcť.

"Niekedy sa musíe pridať na jednu zo strán, ak máte zostať človekom."

Oni to vyhrajú. Budú obete, takých ako Berezovský sú desiatky tisíc. Keď prežili 90-te roky, osud im nadelil ŽIŤ. Keď napriek miliardám, štvavým kampaniam v médiách, diskreditácii, vyhral Putin posledné voľby, genetická pamäť národa sa nestratila. Tak si boli istí, že rozdrobia Rusko a predsa sa z polmiliónovej armády, podchytenej do posledného puntíku, našlo 46 tisíc statočných, ktorých nepodplatili a nedali sa vydierať a povedali, že idú do Čečenska. A vyhrali. Ruskú mentalitu anglosas nepochopí.

 

Tá možnosť opravy je super.

N

Toto je tvoja srdcovka, Norman, tak sem:

http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2013040003

 

Článok som len prebehla, neviem, či sa ti bude páčiť, ale je tam pekný obrázok vyšívanej šatky z Minska so svastikou.

 

A keby si sa chcel popasovať s ruštinou, tak Panarin ( profesor katedry akadémie ministerstva zahraničia RF, expert v oblasti rozviedky a strategického plánovania, jeden z poradcov Putina), začína v každej prednáške aspoň od synov Noe  a línia až k Rurikovi:

http://www.youtube.com/watch?v=iK27NVur05g

asi 0:42:30

 

Tú ruštinu by si sa mal doučiť, lebo podľa niektorých, bude severná Eurázia jedno z mála miest najmenej postihnuté katastrofami. Tu bude strašná zima v dôsledku odklonu Golfského prúdu (lebo  Mexický záliv). Pozri: http://oko-planet.su/fail/failphoto/178929-golfstrim-vse.html

N

 a uvidíme. Dnes som čítala na zvedavcovi v komentároch pod článkom V Německu troubí....., že AfD má šancu, že sú v nej kupodivu tí "iní ľudia".

 

Ja viem, že ruštinu nemusíš, ale nedávno som počúvala rozhovor s chlapíkom, čo odchádza z Nemecka do Ruska:

http://www.youtube.com/watch?v=vRaysU7DkC0

Ako my máme spišských Nemcov, tak Rusi majú tiež svojich. Tento "povolžský Nemec" žil v Rusku 16 rokov, potom, keď to bolo možné, odišla celá rodina do Nemecka, tam prežil 17 rokov a teraz ako 33-ročný prichádza so svojou rodinou ( 3 deti+manželka) do Ruska. Vraví, že ak chcete žiť blahobytne, v dostatku, Nemecko je ideálna krajina. Jemu to však nestačí: Nemci žijú ako bioroboti, z roboty, do roboty, nepoznáš suseda, sklopené uši, nad hlavou meč s nápisom šesť miliónov.  Rýchle postupujúca islamizácia, rozvrat rodiny, homoloby, odoberanie detí, už v škôlke deti testujú, či sú dosť multikulti a homotolerantné. Vraví, že sú tam aj rozumní ľudia (ne umnyje, no rozumnyje), čo to vidia. Najmä staršia generácia vidí v Rusku poslednú záchranu civilizácie.

Nakoniec, Putinovu reč, čo koluje po nete, asi poznáš. Nie je podstatné, či je autentická, každopádne zosobňuje túžby nielen Rusov ako národa:

4. února, 2013, Vladimir Putin, ruský prezident, oslovil Dumu, (rusky
parlament), a přednesl projev
o napětí s menšinami v Rusku: "V Rusku žiji Rusové. Kdokoliv menšinový,
odkudkoliv, chce-li žit v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měl mluvit rusky, a měl by respektovat
ruské zákony.Pokud uprednostuji Shari'ya zákon, pak doporučujeme, aby šli tam, kde to je
to právo země. Rusko nepotřebuje menšiny. Menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat
zvláštní výsady,nebo se snažit změnit naše zákony, aby vyhověly jejich touham, bez ohledu
na to, jak hlasitě se křičí"diskriminace". Měli bysme se poučit od sebevražd Ameriky, Anglie,
Holandska a Francie, pokud máme přežít jako národ. Ruské tradice a zvyky nejsou kompatibilní s
nedostatkem kultury nebo primitivními způsoby většiny menšin. Když tento čestný zákonodárný orgán
myslí na tvorbu nových zákonu, měl by mít prvně na paměti národní zájmy, se zretelem na to, že
menšiny nejsou Rusové".
Bouřlivé ovace politiku v Dumě trvaly pět minut!

N

Neviem, či tu už náhodou nie je rozhovor Putina pre nemeckú TV:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=07Z5yuM7RS4

Každopádne, oplatí sa pozrieť. Nielen kvôli Sýrii. Včera si Putin  zasadol za rokovací stôl s poradcom Obamy, prinisol mu od neho osobný dopis, pravdepodobne s ponukou na riešenie situácie v Sýrii, aspoň tak predpokladá Michail Leontjev a Thierry Meyssan.

http://oko-planet.su/politik/newsday/179331-putin-prisoedinilsya-k-pereg...

http://oko-planet.su/politik/politikdiscussions/179231-analiticheskaya-p...
(Thierry Meyssan: USA sa chystajú dať darček Rusku - voľnú cestu na Blízky Východ, premiestniac sa ďalej na východ. Washington nie je rovnorodý, aj tam má Rusko spojencov. Sýria bola ziinscenovaná proti Rusku, teraz sa táto myšlienka opúšťa. Francúzom sa to moc neľúbi, nebudú môcť vykrádať Sýriu a plniť svoje antikvariáty.)

 

Dopĺňam: článok k rozhovoru s Putinom, komentáre pod článkom hovoria za všetko ( v nemčine):

http://www.welt.de/politik/ausland/article115050091/Putin-klagt-ARD-an-S...

 

N

"syrske zdroje pisu ze pri prerazeni blokady vojenskych zakladni Wadi ad-Dajf a Hamidija v provincii Idlib padlo najmenej 300 povstalcov , straty pozicii FSA a Jabhat Al-Nusra okolo zakladni uz teroristi nebudu moct obnovit , je to aj dosledkom uz zapojenia sa do obrany novych Narodnych obrannych sil ... zlozenych z dobrovolnikov v pocte do 100000 , armada uz ma volnejsie ruky a nemusi branit dobite uzemia ale tuto ulohu preberaju dobrovolnicke milicie

strategicka dolezita dialnica z Khaan Shaykhoon do Ma'arrat Al-Nu'maan je otvorena a bez potkanov ! druha zalozna mechanizovana obrnena divizia bojuje v oblasti, syrske letectvo pomocou MiGou 25 a helikopter znicilo 14 vozidiel s namontovanymi tazkymi gulometni chorvatskej vyroby, minometni a delami a zasobovacie vozidla s RPGckami , inymi zbranami a vybusninami, financovane Saudmi, zabezpecene britmi a vyrobene chorvatmi ...

... vojaci syrskej armady nasli tunel 2 km dlhy medzi Haish a Baabooleenom , mnozstvo mrtvych cudzincov ...

...tuniske novny potvrdili smrt 19 tuniskych teroristov a 20 libyjskych krys tento mesiac v okoli Idlibu a Saraaqebu

...
iracania oznamili zadrzanie 47 teroristov na hranici so Syriou v irackej provincii Anbar , zajati aj s velkou zasielkou zbrani ... good job

Damask: syrska armada postupuje aj v oblasti Damasku v meste Jobar , zabitych do 100 teroristov a dalsie desiatky zranene a zajate ... oficialne zdroje uviedli ze oblast bude coskoro kompletne oslobodena...


Putin zvolal vojenské cvičenie pomerne nečakakne, priamo z lietadla (stretnutie BRICS v Juhoafrickej republike). Zrejme vedel, čo my nie a situácia okolo Sýrie sa začala meniť. Šíritelia demokracie strácajú dych.

Snáď to vyjde aj v Kórei. Momentálne ruskí  (Tichooceánska flotila kotví do 18.apríla v prístave Pusan) a juhokórejskí námorníci hrajú futbal a basketbal, hostia si pôjdu pozrieť budhistický kláštor a tak dajako dávajú najavo, že aj keď je Južná Kórea tlačená do konfliktu, netúži po ňom ani najmenej a Rusko rovnako.

 

Отряд кораблей Тихоокеанского флота прибыл в Южную Корею

http://telegrafist.org/2013/04/15/51285/N

má hlavne nad sebou bič. Rovnako, ako euroúradníci. Cyprus je prvá lastovička. Nasleduje neskrývaný útok na Európu - kradnutie peňazí z talianskych, španielskych bánk.  Že euro padne, na to sme propagandou pripravovaní už dlhšie.(Foreign Policy: kríza eurozóny sa bude len prehlbovať  http://oko-planet.su/finances/financescrisis/175243-foreign-policy-krizi...) Medzitým príde nejaká dohoda o voľnom obchode s USA, euro padne a EU "zachráni" natlačený dolár - skúpi, čo tu ešte zostalo. Európa je terčom Globálneho parazita,  zadné vrátka a krytý chrbát mu zabezpečí vojna v Sýrii. Najlepšia obrana je útok. Taký je plán. Dúfajme, že im to nevyjde - aspoň s tou vojnou.

http://www.fondsk.ru/news/2013/03/27/finansovye-vojny-luchshaja-oborona-...

Že BRIKS odchádzajú z tohto finančníckeho pekla, ste už zrejme zaznamenali. Hlavy štátov, ministri financií a predstavitelia centrálnych bánk sa dohovorili v Durbane o valutovom krízovom fonde v objeme $100 miliárd. Minister financií Brazílie očakáva založenie novej banky v roku 2014.

http://telegrafist.org/2013/03/27/47847/

 

 
N

Chýba tam minister financií-  Brazílie - očakáva....

N

To nie je arogancia, to je obyčajná hlúposť. Výpravca s komplexami. (Čím nechcem uraziť výpravcov, pokiaľ sa nerozhodnú riadiť štát). Každopádne doba mikimausov končí.

Aktualita:

- Temelín s najväčšou pravdepodobnosťou dostavajú Rusi (  projekt Westinghouse predbehol ruský iba v jednej pozícii ratingu – licenzovanie, vykonanie a technické riziká. Experti považujú toto kritérium za zjavne subjektívne. Nie je napríklad jasné, čo za tým stojí. Americký reaktor AR-1000 nebol okrem toho ešte nikde postavený a v Európe nemá licenziu. A to znamená, že oceniť jeho technické možnosti a bezpečnosť nie je možné.) :)

 

N

Našli ho v kúpeľni. V poslednej dobe sa potýkal s finančnými ťažkosťami (prehratý súd s Abramovičom), naposledy predával kolekcie svojich áut a tento týždeň dal do dražby obraz A.Warhola: "Červený Lenin". V poslednej dobe mal viac srdcových príhod.

http://www.1tv.ru/news/social/229138

 

N

Nielenže tam leštia kľučky Cyperčania, zástupcovia nevieakýchvšetkých komisií EU, Čínska delegácia, ale ak sa popri ministroch neušlo  miesto v lietadle Davidovi Cameronovi, tak aspoň telefonuje. O kríze na Cypre. Na verejnosť sa dostalo len toľko, že dúfajú vo vytvorenie efektívneho plánu na riešenie krízy. Na niečom sa ale asi dohodli, lebo za pravdepodobné ústupky jedného z účastníkov vytiahli aj Sýriu. Alebo je im tam na ostrovoch naozaj zima bez plynu.

Napriek doterajším rôznym postojom k situácii v Sýrii, veria, že najlepším politickým riešením je jednanie. Britská strana sľubuje naďalej usilovať o kompromis s Moskvou v otázkach Sýrie.

Hlavné spravodajstvo sa teší ako prídu o peniaze ruskí oligarchovia a politická reprezentácia má strach a chodí vyjednávať do Moskvy. Jeden ekonóm napíše, že vred (Cyprus)treba odrezať a zachrániť jevro a druhý píše, že ak Cyprus odíde z eurozóny, domček z karát sa rozsype.

http://oko-planet.su/politik/newsday/174345-vladimir-putin-pogovoril-s-d...

 

N

V súvislosti s chystajúcou sa legalizáciou homosobášov vo Francúzsku sa nechal počuť Sergej Lavrov a vyzval k bdelosti a kontrole potencionálnych rodičov. Rusko pravdepodobne urobí ochranné kroky, aby sa ruské deti nedostali do takýchto "rodín".

Súčasne poukázal na sledovanie adoptovaných detí v UsA - 4 deti Živodrových (Sergej, Leonid, Elena, Kristina), na ktorých bolo páchané násilie, prešli psychologickou rehabilitáciou a vracajú sa do školy, Rusko sa snaží o trestné stíhanie násilných pestúnov.

Vyšetrujú sa tiež  ďalšie podobné trestné činy páchané na deťoch (Sergej Nakonečny,Nikita Chorjakov, Dmitrij Jakovlev, Kseňa Antonova, Daniil Kričun, Iľja Kargincev, Anna Počiotna, Ivan Skorobogatov a Maksim Babaev)

Zdroje: http://ria.ru/world/20130322/928526881.html

http://telegrafist.org/2013/03/22/47164/


N

Velkoobchodní ceny plynu v Británii dnes vyskočily o 50 procent, neboť k chladnému počasí se nečekaně přidaly technické problémy, které uzavřely plynovod z Belgie. Ten je pro Británii jedním z nejdůležitějších zdrojů dodávek plynu. Norsko mezitím oznámilo, že na svém plynovodu směřujícím do Británie hodlá v dubnu provést opravy, a proto bude muset omezit jeho kapacitu. Za těchto okolností se Spojené království může stát závislým na drahých dovozech.

Minulý týden dal Londýn najevo, že je připraven o dodávkách plynu jednat s Ruskem. Stalo se tak při vůbec prvním společném setkání ministrů zahraničí a obrany obou zemí, které bylo oficiálně označeno za „strategické“. Ministři přitom probírali mimo jiné možnost prodloužení ruského plynovodu Nord Stream až do Británie.

http://www.literarky.cz/politika/svet/13965-britanie-me-bhem-dvou-dn-zst...

N

Veď ten ide s nimi ruku v ruke- Rusko zaostalé, zbabelé, útočné, hrozba. Rusko zdémonizovať, zosmiešniť, lebo jediné sa ešte dokáže postaviť Parazitovi, aj keď už bolo na kolenách.

Ten chlap nemá žiadne skutočné dôkazy. Len svoje domienky a pohľady. A tie vydáva za fakty.

A čo sa týka Stalina, si obeťou mediálnej propagandy.

N

Tento chlap je v článku nazvaný "významný ruský historik"(meno tiež rýdzo ruské, že?).Asi ako Mesežnikov a Schutz sú "významní slovenskí analytici". KAŽDÚ dostupnú učebnicu histórie Ruska písali Nerusi. Takže tie jeho odvolávky týmto smerom....

Vraví, že držal v rukách originály máp. Môžem mu veriť a nemusím. Či to boli originály alebo podvrhy tiež nechám stranou.

Myslím, že aspoň od 1939- teho bolo mysliacim ľuďom jasné, kam to celé smeruje. Ak mali Rusi obavy a sústreďovali na svojich hraniciach armádu, čo je na tom divné? Prečo pán historik podsúva svoje jedine správne vysvetlenie? ("Ani v tomto dokumente, ani v ďalších štyroch vojnových plánoch sa nepísalo o obrane vlastného územia a nebolo tam ani slovo o príprave na defenzívu. Jediné o čom sa uvažovalo a čo sa plánovalo, bola ofenzíva proti Nemecku a útočné operácie realizované za hranicami vlastného územia.- takže sa nepísalo o obrane, ale ani o útoku, proste nakreslené plány, ale podsunuté nám je - uvažovalo sa a plánovalo, teda pánovi sa zrejme podarilo teleportovť v čase do hlavy vtedajších maršalov a generálov).

Toto si treba viackrát zopakovať, aj ked je to výplod "tiežhistorikov" ( Sovietske vojnové plánovanie nebolo nijakou intelektuálnou štábnou hrou, ale serióznou prípravou na ozbrojený konflikt s Nemeckom, ktorý mal vypuknúť z iniciatívy Sovietskeho zväzu), bez jediného dôkazu.

Kto strávil v Rusku nejaký ten týždeň medzi ľuďmi, tak vie, že Rusi milujú svoju vlasť ( matička Rus, rodina) pre nás nepochopiteľným spôsobom, bez ohľadu na to, kto im vládne. Tie drísty, tá snaha o porovnanie Rusov s Afričanmi, čo tu produkuje "historik" som ani nedočítala. Momentálne v Rusku prebieha veľká rehabilitácia Stalina (Starikov, KOB za masívnej podpory obyvateľstva), tak tento kuvik potrebuje zaštekať a robí to s vierohodnodťou P.Procházkovej.

Farebné mapky s opačne smerujúcimi šípkami môžem dodať do hodiny.

Keď si niekto chce dať námahu, nech si do ruského gúglu hodí meno "historika". Masívna podpora jeho kníh, vystúpení, prvé strany sú čisto oslavné. Ak sa dostanete na blogy a hlasy ľudu, nenájdete jedno pekné slovo.

Teraz si požičiam slová Mariána Vitkoviča: Tento článok popisuje Stalinove plány a dôvod zdrvujúcich strát na strane ČA ako Lajčák a jeho sociologická genéza slov. ľudu spísaná na základe pozorování 3 opilcov v krčme počas liptovského jarmoka.

A nikde ani slovo, že Nemecko napadlo suverénny štát. Keď Usrael zaútočí na Irán, tak to je v sebaobrane, keď bombardovali Lýbiu, Irak, tiež to bolo v sebaobrane. Ach bože.

 

Môžeš ma zmazať, Norman, aj tak som už nechcela písať, aby si kvôli mne nemusel mazať inteligenčne zdatnejších a rozhľadenejších diskutérov.

N

Odkaz som našla TU:

http://www.blisty.cz/art/67788.html

Je až neuveriteľné, že to odznelo v slovenskej televízii.

N

môže byť aj smrť Huga Chaveza. Pozrite si, ako kŕčovito sa snaží o nestrannosť Indymedia.

http://www.indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/zahranine/445-zomrel-ven...

 

Ani slovo o tom, čo urobil pre ekonomickú a politickú nezávislosť Venezuely. Mimochodom, davy" venezuelských migrantov môžeme vidieť tu:

http://www.youtube.com/watch?v=YL_YUEuP7yQ (Qué hacen estos imbéciles en Miami)

Zrejme fandia vlkom s nabrúsenými zubami, čo už majú pripravenú operáciu, ktorej cieľom bude postupné odstraňovanie Chavézových nástupcov a zvrhnutie "populistického režimu".

 

 

N

Že si sa ukázal, buheh, keď už Norman s Emou odišli do teplých krajín. Čo sa týka Slobodného vysielača, tak ja som naletela. Pravda, nepočúvam často, ale to, čo som počula, vyvolalo vo mne dobrý pocit a chlapcom som fandila.

Potom som si kúpila Mlčanie -dobre, poukazuje na choroby doby - upozorní na zápal žíl, kurie oká, lupiny, alergiu, ale ranu krvácajúcu  po vpichnutí dýky nie a nie zbadať. Teraz čakám na novú knihu, ktorá ponúkne vyliečenie všetkých tých chorôb a pacient po ich vyliečení následne  zomrie na vykrvácanie.

 

N

komentárk tomuto článku na afinabulovi, dávam ho aj sem:

Nuž hej...

ľudia sú už riadne nasratí a treba ich "kanalizovať" , resp. "odventilovávať".

Preto bol vytvorený medz. projekt alternatívneho Indymééédia, ktorý pri úrovni cca 90 - 95 % pravdy naďalej magorí hlavy bežných ľudí, ktorí sa snažia hľadať pravdu.
Potom Jano z Austrálie sa spojí s Ľubom zo sionmédie STV a bradatým jewom El-iotom Rostasom a inými borcami za pravdu z Lumenu a výsledok je :

"Slobodný vysielač"...☼ ☼ ☼

Huh, to je už iná sila ojebábravania...

Pochopiteľne im "zákonite" unikajú HLAVNÉ PROBLÉMY klamania ľudstva, a to je v prvom rade ÚROK, ako hlavný globálny zotročovateľ materiálnej stránky človeka a KLAMLIVÉ NÁBOŽENSTVÁ ako duchovný zotročovateľ ľudskej podstaty človeka!

Videli ste niekto v novodobej histórii ľudských revolúcii, aby rozbúrené stádo ovcí prepadlo nejakú centrálnu banku alebo väčšiu banku Rothschildov, či Rockefellerov? A hlavných vinníkov zavesili na kandeláber?

Nie.

Lebo, tí tie "revolúcie" spolufinancujú, ako aj "slobodné vysielače" alebo rôzných "guru" ako napr. Alex Jones, či David Icke, ktorí výborne plnia úlohu zahmlievačov skutočnej pravdy. Podobne sú financované a rozširované filmy typu Endgame, alebo Ring of Power a sledujú sa reakcie oviec...☼

Stačí si všimnúť napr. Indikátor lží "Slobodného vysielača" odkiaľ pochádza:

Indiana U.S.A.

A Ján Bošanský je aktivista protestu Gorila...

Každému súdnemu človeku dochádza, že aktivisti a zvlášť bradatí sa nevyskytujú len tak náhodne...☼

Nedajte sa oklamať ľudia v ešte rafinovanejšej informačnej vojne, ktorá sa vedie proti nám všetkým!!

Možno ani protagonisti "Slobodného vysielača" plne nechápu na čo slúžia, ale ...

Pravda sub.

 

N

Concept of Public Security

http://www.youtube.com/watch?v=rtl7Zt_SU68

 

Treba ešte povedať, že tie lekcie sú určené širokým vrstvám, sú podrobné, vysvetľujúce a dlhé. Kto chce zhutnenú verziu, tak tu si môže stiahnuť v slovenčine:

http://leva-net.webnode.cz/products/koncepcia-socialnej-bezpecnosti/

 

N

Keby tu bol nejaký šuflík s názvom ROPA, dala by som tam tento odkaz na článok, ktorý stojí za prečítanie. Ale celkom dobre zapadne aj sem:

http://www.outsidermedia.cz/Tento-provazany-provazany-provazany-svet-NUC...

 

N

Poskytnutím finančných prostriedkov na výučbový materiál z oblasti vzdelávania o holokauste rezort školstva podporí výučbu tejto témy medzi mladými ľuďmi.

Výučbový materiál budú tvoriť metodické listy pre učiteľov a pracovné zošity pre študentov stredných škôl a gymnázií, ktoré sa budú využívať v rámci vzdelávacích seminárov na pracovisku Slovenského národného múzea - Múzea židovskej kultúry v Bratislave.
Organizátorom podujatia bude občianske združenie EDAH, pričom vzdelávanie bude prebiehať v Slovenskom národnom múzeu - Múzeu židovskej kultúry v Bratislave, ktoré je akreditovaným pracoviskom ministerstva školstva. Nový výučbový materiál vychádza z publikácií z edície múzea židovskej kultúry a dostupný bude od druhého polroka r. 2013.
Múzeum židovskej kultúry okrem spomínaných vzdelávacích seminárov ponúka aj iné aktivity pre mladých ľudí za účelom získania ďalších informácií o holokauste. Organizuje odborné prednášky, sprievodné podujatia k aktuálnym výstavám a sviatkom či spomienkové akcie ku dňu Pamiatky obetí holokaustu. Sprevádzané sú prednáškami, besedami, spomienkovými stret­nutiami, príp. multimediálnymi prezentáciami a koncertnými vystúpeniami. Umožňujú tak zefektívniť spôsob, ako aj obsah výučby na školách venovaný tomuto tragickému obdobiu v dejinách ľudstva.
Rezort školstva považuje takéto aktivity za mimoriadne prínosné a aj preto vníma poskytnuté finančné prostriedky ako vysoko účelný nástroj podpory vzdelávania o obetiach holokaustu.

Zdroj: http://afinabul.blog.cz/,

http://www.minedu.sk/ministerstvo-skolstva-financne-podpori-vzdelavanie-...

N

.....aj tam, kde by ste to nečakali: http://www.voxvictims.com/2013/02/22/tanec-je-moj-zivot/

N

Len teraz neviem, či nie je popretý ten Almanach, a teda fakty nemáme.

N

Poslanci Dumy pripravujú návrh zákona na úplny zákaz adopciíí do zahraničia. Amerika bola "uprednostnená" pretože neumožnila ruským orgánom zistiť situáciu adoptovaných detí. Také Taliansko spolupracovalo, ale výsledky tohto "bádania" sú hrozné- ruské deti majú zdravé orgány, ako stvorené na transplantácie. Článok, čo som sem dala v ruštine, vyšiel nedávno preložený na zvedavcovi. Odporúčam prečítať.

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/02/5358-zakon-na-ochranu-detskych...

Okrem adopcií a nelegálnych transplantácií sa stále plíživejšie prikráda problém odoberania detí z normálnych funkčných rodín pre malicherné príčiny (dieťa bolo smutné, dostalo tlapnutie po zadku...). Deje sa to po celej EU. Špičkou sú Fínsko a Nórsko. V kurze sú zase najmä ruské deti.  Zoberú aj dieťa z pôrodnice, lebo starší súrodenec  napr. nemal na desiatu ovocie, ale len rožok.Volá sa to juvenílna justícia.

http://cs.gloria.tv/?media=354082&fullscreen

http://afinabul.blog.cz/1301/juvenilni-justice

Ukradnutie si vlastnej dcéry poľskými rodičmi späť po tom, ako im bola odobratá: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A3RDaTB0YpI

Prípadov ruských matiek je veľa, ale nejdem to už zahlcovať ďalšími linkami, poľštine je dobre rozumieť.

N

Našťastie na východe ešte vedia maľovať, aj keď nanucovanie "akožeumenia" prebieha, ako všade, kde Parazit nohou vkročil. Ruskí maliari odolávajú: http://www.perunica.ru/russkie_xudozhniki/

N

Z komentárov na afinabulovi:

Podle celosvětového sčítání obyvatelstva zveřejňovaném ve World Almanachu (čísla dodávaly židovské obce) bylo celosvětově v r. 39 kolem 15,5 mil židů, v r. 47 o nějakých 50-100 tisíc víc, přes válku se celosvětový census neprováděl, předtím se dělal každých 5 let, dá se to dohledat, v ofic. dějepisech ale ne-é.

Before the war, and according to the world almanac, ""World Almanac, 1938, pg. 510 -- world jewish? population = 15,748,091""
After the war, "World Almanac USA, 1947, pg. 748: World Jewish Population -- 15,690,000"

World Jew Population per World Almanac
1938 pg 510 - 15,748,091
1939 American Jewish Committee - 15,600,000
1940 pg 129 - 15,319,359
1947 pg 748 - 15,690,000
1949 pg 289 - 15,713,638

Ale v r. 49 se zjevilo 6 mega:

The University of Alberta library has the World Almanac issues for the pertinent period for 1941, 1944, 1947, 1948, and 1949. The figures listed for total world Jewish population are as follows:

1941 15,748,091
1944 15,192,089
1947 15,688,259
1948 15,688,259
1949 11,266,600

 

N

Peter Šťastný zvažuje kandidatúru na prezidenta

http://www.hlavnespravy.sk/p-stastny-uvazujem-o-kandidature-na-post-prez...


N

tentoraz Francúzi (cez vládu v Mali) bojujú proti tým, ktorým dali v Sýrii a v Lýbii zbrane. Takže tie ruské by poslúžili okľukou aj proti sýrskym teroristom.  http://www.presstv.ir/detail/2013/02/10/288328/france-battling-fighters-...

 

 

N

na KC, tak do sumáru pridávam: http://moje.hnonline.sk/node/12992

 

N

12 tisíc tuniských nájomných žoldnierov, bojujúcich v Sýrii je pripravených vrátiť sa domov, aby pomohli Tunisku a Mali. V Tunisku začína "arabská jar 2"., nová vlna protestov. Na dokreslenie situácie : v hlavnom meste, na prospekte Bourguiba sa objavil veľkými písmenami napísaný nápis: Sionistické Francúzsko.

Veľvyslanectvo FR dostalo posilnenú ochranku. Tuniskí islamisti chápu napadnutie Mali ako "antimuslimské križiacke výpravy" a pália franc. vlajky.

http://telegrafist.org/2013/02/13/40293/

http://www.kommersant.ru/doc-y/2124841

Mali (rozumej Francúzsko) žiada Rusko o zbrane na boj s protivládnymi silami: http://telegrafist.org/2013/02/13/40341/

N

diskusia ohladom ruskej Koncepcie : http://www.zvedavec.org/nazory-5363.htm

N

alternatívny web tentoraz v angličtine:

http://cassiopaea.org/forum/index.php?topic=30040.0

N

čo ma Rusko rozpracované, aby sa zachránilo, aby vôbec prežilo. Momentálne beží ekonomicko-finančná vojna ( boj o Centrálnu banku, zákaz majetku v zahraničí pre úradníkov,........). Priučili sa "salámovej metóde" a priťahujú postupne. Všetko je to také krehké, že stačí málo, aby všetka Putinova snaha padla. Na druhej strane stačí, aby nabudúce na Poklonnuju goru prišli 3 milióny ľudí a Rusko má vyhraté.

http://rublogers.ru/2013/01/31/o-centralnom-banke-rossiyskoy-federacii-b...

Ak to niekto vidí ako otvorenú konfrontáciu, tak akoby uznával, že Rusko nemá právo robiť si, čo uzná za dobré.

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/02/5336-exkluzivni-rozhovor-s-nam...

N

a nikdy inak. Je to sila. Podobnosť s Centrálnou bankou Ruska čisto náhodná?

Ešte raz sem hodím ten rozhovor s Fedorovom, tentoraz zrejme s profi prekladom:

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/02/5336-exkluzivni-rozhovor-s-nam...

N

Tak už to mám aj verejne potvrdené.

Analýza filmu Rjurik, poterjannaja byľ: http://www.youtube.com/watch?v=zJaP8fqMTqw

Prvú pol hodinu je to skôr analýza autora -Zadornova, potom filmu. Pravdupovediac, pozerala som len hodinu a stačilo. Stručne: Zadornov je herec, saririk, pracujúci so štábom rozhodne nie slovanským, jeho predchádzajúce aktivity našepkávajú, odkiaľ vietor fúka. Film je amatérčina najhrubšieho zrna, čo ale nie je najhoršie. Zároveň sa tvári ako odkrývajúci slávnu históriu Rusov, v skutočnosti robí presný opak. Dokonca neuznáva Rusov ako národ, výraz "avtoritetna slavjanska grupirovka" Slavoľubov zakaždým hľadá v papieroch, aby Zadonova správne citoval.

Takže tak, aj keď som to pozerala s nedôverou a nie všetkému som verila, taký podtón, ako odkryla tá analýza som vo filme nevidela. Som durak.

N

Že tak, ako sa to v dejinách stáva, skončia ako všetci užitoční idioti (nedávno sa mi podaril preklep "užidoční), keď si majitelia prsteňa budú mädliť ruky ďaleko, ďaleko a ich tu nechajú napospas hladnému a uzimenému, zdemokratizovanému davu.

N

Mám pocit, že okupácia Ruska

http://leva-net.webnode.cz/products/jevgenij-fedorov-studena-okupace-a-s...)

je podobná okupácii OSN. Slabne vplyv Globálneho parazita a silnie hlas okupovaných.

Ilúzie o pomere zmrdov a Ľudí v OSN si nerobím, ale aspoň konečne  počuť aj druhý tábor.

A k tomu oil peaku - rozhovor s talianskym bývalým poslancom europarlamentu, hovoriacim plynule rusky, označovaným aj za katastrofistu: http://www.youtube.com/watch?v=fu8IZ1t7vwg (Vpredu buď smrť alebo socializmus).

Ozaj, kde je snake-eater?

 

N

média vpravo, vľavo, na výslní, aj v podzemí, vyzerá to, že niektorí sa BOJA. A veľmi.

N

Levašov=David Icke v červenom

Stránky

texty