Bankárov čaká poprava

Výsledkom najväčšieho bankového podvodu v histórii Iránu je, že štyria bankári boli odsúdení na trest smrti za ich úlohu na 2.6 miliardovom podvode, v dolároch, zatiaľ čo ďalší dvaja bankári boli odsúdení na doživotie a 33 ďalších spolupáchateľov strávi až do 25 rokov vo väzení.

Toto je najväčší bankový podvod v histórii Iránu a z ostrého rozhodnutia vyplýva, že bankári v Iráne neriadia krajinu.

Iránsky najvyšší súd potvrdil tresty uložené súdom vlani v lete. Generálny prokurátor novinárom povedal, že štyria bankári boli uznanými za vinných z korupcie a "narušenia ekonomického systému krajiny." Škandál zahŕňal použitie falošných dokladov na získanie úverov od bánk, ktoré im umožnili nákup štátom vlastnených spoločností.

Podľa Iránskej PressTV majitelia investičného a rozvojového fondu Aria Company, ktorý má 35 odnoží pôsobiacich v rôznych podnikateľských aktivítách, podplatili bankových manažérov aby získali pôžičky.

Štyria ľudia odsúdení na trest smrti: prezident Arie Mahafarid Amir-Khosravi, jeho právny poradca Behdad Behzad, jeho finančný advokát Iraj Shoji a vedúci pobočky Saderat banky Saeed Kian Rezazadeh. Predseda pobočky Bank Melli v meste Cis bol poslaný do väzenia na doživotie. Bývalý námestník ministra Khodamorad Ahmadi bol odsúdený na 10 rokov väzenia. Niekoľko zapojených skončilo s vysokými pokutami a mnohým z nich bolo tiež zakázané zastávať verejný úrad na doživotie.

Tieto vety by mali vyslať jasný signál k bankárom po celom svete, ktorí boli zapojení do masívnych podvodov a korupcie. Politickí lídri trávia veľa času debatovaním nad tým, ako sa vysporiadať s rozpadajúcou sa ekonomikou. Existuje množstvo dôkazov na systémové zneužívanie čo nepochybne malo domino efekt. Ale žiadni centrálni bankári neboli zatknutí v súvislosti s finančnými podvodmi.

Je nutné pozorovať, že Island, krajina, ktorá úspešne odolala cielenému prevzatiu zo strany bankárov, tiež našla politickú vôľu stíhať bankárov a vysoko postavených vládnych úradníkov zapojených do bankových škandálov, vrátane ex-premiéra Islandu.


V kontraste:
Spojené štáty odmietli potrestať vlastných bankárov, ktorí sú zodpovední za súčasnú hospodársku krízu aj keď sú presvedčivé dôkazy o ich vine. Goldman Sachs a JPMorgan Chase dostali prémiu za to, že úmyselne okradli americkú verejnosť o mnoho miliárd dolárov. Namiesto trestu boli odmenení balíčkom 700 milárd dolárov od daňových poplatníkovv rámci výpomoci v roku 2008, a tiež dostali miliardy dolárov bezúročných pôžičiek z Federálneho rezervného systému.

Jedna z najväčších bánk v EÚ a na svete, HSBC, ktorá v USA zaplatila pokutu 1.8 miliardy dolárov za pranie špinavých, si pokojne pláva v Európskych vodách naďalej a bez povšimnutia Bruselu. V USA prali špinavé peniaze drogových kartelov a teroristov a v EÚ nie.

Dokument Hansa Hermana Hoppeho: „Demokracia: boh ktorý zlyhal“ mieril práve na toto. Zvrchovaný vládca si chráni svoje teritórium. Na opačnej strane čiary stoja establišmentom nastrčené bábky, ktoré na slušných ľudí protestujúcich proti korupcii nasadia kordóny policajtov, ktorí protestujúcim naložia koľko sa na nich zmestí, a vec je vyriešená.

 

Karel Kryl by mal byť novozvoleným pápežom vyhlásený za svätca, nakoľko sa jeho proroctvá napĺnili:
„Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.”

Zdroj: Juraj Smrek


 
Autor: 
Dabog

Podrobnosti zatial zname nie su ale ze je chazarska zlodejska svina Berezobskij tuhy, to je nezmenitelny fakt.

 

slaven1

Nevieš, či pred samovraždou zastrelil aj svojho psa?

N

Našli ho v kúpeľni. V poslednej dobe sa potýkal s finančnými ťažkosťami (prehratý súd s Abramovičom), naposledy predával kolekcie svojich áut a tento týždeň dal do dražby obraz A.Warhola: "Červený Lenin". V poslednej dobe mal viac srdcových príhod.

http://www.1tv.ru/news/social/229138