Dlhý tieň boľševika

Ruská Rada federácie sa konečne začala zaoberať zákonom, ktorým napraví zločin spáchaný pred šiestimi desaťročiami totalitným komunistickým režimom na obyvateľoch Krymu a vysmeje sa ním proboľševickému postoju takzvaného demokratického Západu. Absurdnosť nároku Ukrajiny na Krym je v Ruskej federácii jasná. Len takzvaný demokratický svet odrazu nechápe svoje vlastné základné princípy. A tak mu treba pripomenúť, že...

...Krym daroval Ukrajine v roku 1954 boľševický papaláš, Ukrajinec Nikita Chruščov, aby ukázal "svojim", že sa o nich stará. Stalo sa tak vo februári v Kremli počas vtedajších horúčkovitých zasadnutí predsedníctva Ústredného výboru a sekretariáru Ústredného výboru Komunistickej strany ZSSR. "Z Krymu je do Ruska ďaleko, Ukrajina je bližšie. Ľahšie sa budú vykonávať poľnohospodárske záležitosti. Už som s kdekým hovoril na túto tému. A nakoniec, aj Ukrajincom už tečú slinky, budú radi-preradi, keď im dáme Krym. S Ruskou federáciou sa, predpokladám, tiež dohovoríme. Treba len všetko urobiť s rozumom, aby sovietske výbory oboch republík požiadali najvyšší výbor vykonať takýto prevod. A Vorošilov musí všetko vykonať po dobrom, cez predsedníctvo ÚV KSSZ. Myslím si, že nikto nebude mať námietky" Schvaľujúcimi obdivnými výkrikmi sa po týchto Chruščovových slovách do dejín Ruska zapísali N. Bulganin, A. Mikojan, A. Kiričenko a L. Kaganovič. Len V. Molotov podľa archívnych záznamov skonštatoval, že takýto akt je nezákonný. "No, ako vidno, treba ho prijať." A tak sa stal Krym, kde v tom čase žil milión 200 tisíc ľudí (72 percent Rusov, 22 percent Ukrajincov a zvyšok rôzne iné etniká) výnosom z 19. februára 1954 súčasťou Ukrajiny. Obyvateľov dotknutého územia sa nikto nepýtal.

Hneď vo februári začali na Kryme zhadzovať ruskojazyčné tabule a nahrádzať ich tabuľami v ukrajinčine, prestali vychádzať ruskojazyčné noviny a boli nahradené ukrajinskými... Predsedníctvo ÚV KSSZ nebolo v názore na tento stredoveký akt darovania územia jednotné, ale Chruščov ich zahriakol, že snáď sa takto krátko po Stalinovej smrti nebudú v predsedníctve žrať - pre takú blbosť.

chruščev nixon

Chrušov a Nixon (v strede) v júli 1959 počas "Amerického veľtrhu" v Moskve.

Z archívnych záznamov krátko po Chruščovovom rozhodnutí o darovaní Krymu Ukrajine vyplýva, že Chruščov ho v debatách s nespokojencami "filozoficky" odôvodňoval takzvaným zlievaním národov pod komunistickou kuratelou, keď nejaké delenie na také a onaké etniká nebude mať žiadny význam.

(Ako vzácne súznie Chruščovova beznárodová vízia so snom súčasných západných megakorporácií.)

Západ, samozrejme, zákon Ruskej federácie, anulujúci rozhodnutie ukrajinského komunistického papaláša Chruščova o Kryme, neuzná. V tejto informačnej vojne je Krym len plnkou pre čoraz redšiu a trápnejšiu propagandu západných korporátnych médií, ktorá je zvestovateľom blížiacej sa skutočnej vojny.

Je len na nás, Európanoch, či bude náš kontinent po tretí raz - a zrejme definitívne - zničený paranoidnými psychopatickými Anglosionistami.

 

Bonus: Russia, China Mock Divide and Rule

"As it stands, what we do know is that 2015 will be a hair-raising year in myriad aspects. Because from Europe to Asia, from the ruins of the Roman empire to the re-emerging Middle Kingdom, we all still remain under the sign of a fearful, dangerous, rampantly irrational Empire of Chaos."

PF 2015, drahí priatelia.

 

 
Náhodný okoloidúci

Zaujímavý a poučný rozhovor s Nikolajom Starikovom - o tom, ako Stalin chcel zaviesť zlatý rubeľ miesto dolára, ako odmietol Bretton-Woodsky dolárový monopol a ako vlastizradca Nikita Sergejevič podriadil Sojuz Amíkom.
http://politikus.ru/articles/38475-stalin-shel-k-tomu-chtoby-sozdat-fina...

JKPT

Nikita Chruščov = Salomon Pearl Muter

JKPT

Teraz ale bez irónie, vážne - prajem všetkým pekný a pokojný zvyšok vianočných sviatkov...

jery

ale aj Hirošima a Nagasaki pôjdu pod drobnohľad právnikov odborníkov na medzinárodné právo:ведь преступлениям против человечности нет срока давности

http://politikus.ru/events/38833-naryshkin-prizval-ocenit-atomnuyu-bomba...

Ema

toho zverstva?

Keby sa Norimberský tribunál spravodlivo zapodieval zločinmi proti ľudskosti, a nebol len primitívnou pomstou Nemcom za ich trúfalosť, museli by odvisnúť aj všetci "architekti" systematického teroristického vybombardovávania nemeckých miest, Dresdenu predovšetkým.
V Norimbergu sa však kobercové bombardovanie civilnej infraštruktúry na program dňa nedostalo. Dôvod snáď netreba objasňovať.

A mal by byť ešte jeden tribunál, nakoľko zločiny proti ľudskosti sú nepremlčateľné. O tom, čo sa dialo v Európe tesne po vojne. To by sa hengalo na slučke aj zopár "bratov" Čechov, a veľa biblicky vyvolených uebermenchov.

Keď spravodlivosť, tak kompletnú.

Norman

že ak by sa Rusi držali reality, tak by začali drnkať nielen do Horošimy, ale aj do spomínaného bombardovania nemeckých miest.
Na to ale Rusi nemajú gule ani dosť rozumu - som chcel pôvodne napísať, ale potom som si to rozmyslel, keď sú tie Vianoce, načo hovoriť ľuďom nepríjemnú pravdu.

Buheh

a nenapísal si to.

jery

Kde stratili gule Nemci? Drážďany, pokiaľ viem, nespadajú pod kuratelu RF.

Ema

...či ty, jery, nevieš, kto prehral vojnu a doteraz smie akurát tak držať hubu a basu s najväčšími teroristami, akých táto zem kedy nosila.

Náhodný okoloidúci

Jak je to možné?

Jak je možné, že stát, který v poválečné historii rozpoutal a vede vede nejvíc válek, je považován za synonymum mírové politiky a jeho představitel dostal Nobelovu cenu za mír?

Jak je možné, že stát, který opakovaně porušuje mezinárodní právo, je považován za arbitra v dodržování mezinárodního práva?

Jak je možné, že stát, který od konce druhé světové války nejvíc používal zbraně hromadného ničení a masově vraždil obyvatele jiných států, rozvracel jiné státy, posílal jejich obyvatele do bídy, násilí a emigrace, je považován za symbol humanity?

Jak je možné, že stát, který opakovaně lhal a prokazatelně podváděl při uvádění celých zemí a regionů do válek, násilí a nestability, je považován za symbol pravdomluvnosti?

Jak je možné, že stát, ve kterém po desítky let vládnou korporace, oligarchové a legalizovaná korupce, je považován za symbol vlády lidu, tedy demokracie?

Jak je možné, že stát, který špicluje své obyvatele i obyvatele jiných zemí, znemožňuje jiným zemím vybrat si svobodně měnu, ve které budou obchodovat a svoji politickou budoucnost, unáší obyvatele jiných států a mučí je bez možnosti soudu na utajených místech, je považován za symbol svobody?

Jak je možné, že stát, ze kterého vzešly ekonomické krize a podvodné tržní turbulence otřásající světovou ekonomikou, určuje pravidla světové ekonomiky?

Jak je možné, že stát, který vytvořil a podporoval fenomén islámského transnacionálního terorismu a sám se chová jako největší světový terorista, vydírá a zastrašuje, případně vojensky napadá jiné země kvůli svým politickým zájmům, je považován za hlavního protagonistu protiteroristického boje?

Jak je možné, že stát, který opakovaně podporoval fašisty a fašistické převraty v různých zemích, je považován za symbol protifašistického boje, lidských práv a humanity?

Cožpak se všichni politici takzvané civilizované a vyspělé části světa úplně zbláznili, když to dopustí?

http://outsidermedia.cz/jak-je-to-mozne/

Buheh

a možno ste to už videli inde, ale aj tak, pre istotu – zaujímavý 26-minútový filmík o Kryme očami Američana. Američan trochu dosť uletený, ale navštívil zaujímavé miesta a ľudia mu na kameru povedali vlastne všetky dôležité pointy ohľadne krymskej záležitosti. Oplatí sa vidieť:

http://leva-net.webnode.cz/news/krym-ocima-americana-dokument-titulky-/

Norman

Skutočne dobre vystihnuté... Krymské vojny, ako sa história opakuje, veľmoci štvúce už vtedy Turecko proti Rusku ... atď.

A zabalené do stručnej dynamickej formy, ktorej azda (mladí) amíci ale aj naši huráchujisti ako tak dokážu rozumieť. Viac pre nich už azda ani nemožno spraviť:)

Náhodný okoloidúci

Jedna od Nikolaja Starikova:
rusky: http://www.chelemendik.sk/_____965203716.html
česky: http://www.nwoo.org/2014/12/28/starikov-co-probehlo-na-ukrajine-geopolit...
Chcel som ju preložiť a zavesiť sem, ale predbehli ma bratia Česi, tak som to vzdal.

Druhá od "Pozortovateľky", podrobná a mnohé vysvetľujúca:
http://aeronet.cz/news/sedm-zemi-do-peti-let-a-americky-dolar-vstava-z-m...

Norman

No neviem, ale dosť taká naivná a prvoplánová pozorovateľka. Sú to tie dôležité udalosti, ale spracovanie dosť povrchné.

Napr: "Projekt „Nový Střední východ“ a „Sedm zemí do pěti let“ jede podle plánu... "

Ako ide podľa plánu, keď ten výrok je z roku 1991, to mal byť hotový ešte v roku 1996?!

A konieckoncov, to, že sa veľmoc USA strategicky rozťahuje, to má byť prekvapenie pre koho? Pre totálne zblbnutého obdivovatela USA alebo kto o tom ešte nevie? O tom vie každý, ide o to, kto sa k tomu stavia pozitívne a kto negatívne. Ľuďom treba vysvetliť nie to, že sa to deje, ale že je to zlé a že USA majú jedovaté zámery diktované jedovatou zmijou v Neyorku.

Hm, asi najlepšie moje výhrady voči "Pozorovateľke" vyjadruje táto mapka tam.

To je asi tak informačný prínos, aby každý vedel, kde sú tie moria... :-)

Nič v zlom, proste ma to rozosmialo:)

Náhodný okoloidúci

Je dobré mať dar hľadieť na svet s nadhľadom a porozumením.

тик-так часики

https://www.youtube.com/watch?v=FIbMo4_7IJI

С Новым годом, друзья!

jery
firstovka

dobra urazka hymny..ale tak rusi sami vedia co sa im paci

firstovka

https://www.youtube.com/watch?v=njnvKxiMD9k

Начли. Сказал начли!

Жил-был Николка-самодержец всей Руси
И хошь на рыло был он малость некрасив
При ем водились караси
При нем плодились пороси
Ну в общем было чего выпить-закусить

Но в феврале его маленечко того
Тады всю правду мы узнали про его
Что он жидовчиков громил
Что он рабочих не кормил
Что не глядел он дальше носа своего

Жил-был товарищ Сталин р'одный наш отец
Он строил домны, строил ГЭС и строил ТЭС
При нем колхозы поднялись
У лордов слезы пролились
Капитализьму наступил тогда пиздец. (триндец)

Но тут кормилец наш негаданно того
Тады узнали мы всю правду про его
Что он марсизьм нарушал
Что многих жизни полишал
Что в лагеря загнал он всех до одного

Жил-был Никитушка сам ростиком с аршин
Хаша делов не так уж мало совершил
При ем пахали целину
При ем пихали на Луну
При ем дорвались до сияющих вершин

Но в октябре его маленечко того
Тады всю правду мы узнали про его
Шо он с три хрена накрутил
Шо он Нассера наградил
И шо свербило, дескать, в жопе у его

А мы по-прежнему все движемся вперед
А ежель кто-нибудь случайно и помрет
Так ведь на то она история
Та самая которая ни столько ни полстолько не соврет

Оба в карцер !

firstovka

А дальше Брежнев был, который Леонид,
Он целиной был и бровями знаменит,
При нем хорош был хоккеист,
И мировой имперьялист
Дрожал от страха как осиновый он лист.
Но в ноябре и он немножечко того...
Тогда узнали мы всю правду про него!
Что у него был паралич,
Что он в марксизме - не Ильич,
И он евреев не пускал на Брайтон-Бич!

firstovka

Kto sa chce pocvicit v rustine
Vcelku zaujimava cast2 "chruscevci" ako sa v 50r. rozislo albansko so zssr, v knihe ktoru napisal alban. lider enver hodza

http://royallib.com/book/hodga_enver/hrushchev_ubil_stalina_dvagdi.html

Da sa citat online . V lavo rozklinkut + Оглавление, a kliknut na cast chruscevci
Lepsie sa vsak cita (biely podklad cierne pismo) ak sa stiahne vo formate fb2 - co je pdf, kde sa z obsahu da cez linky skakat na jednotlive kapitoly.
Subor Fb2 je ale zazipovany( rozbalit sa da iba cez platenu sluzbu zip), tak je potrebne stiahnutu knihu vo formate fb2.zip prekonvertovat na subor fb2.7z (vo win7 je rozbalenie 7z zadarmo). Na knihu si je dobre otvorit samostatny priecinok.
1. Stiahnut subor fb2.zip do downloads a odtial pretiahnut do zvoleneho priecinku pre knihu
2. prekovertovat stiahnuty fb2.zip subor na fb2 .7z subor cez stranku
http://www.convertfiles.com/
3. po uploads a convert sa po chvili ukaze link prekonvertovaneho suboru royallib.com.fb2.7z- klinknut nan pravou mysou a vybrat Save link as.. (ulozit link ako..) a ulozit do vytvoreneho priecinku pre knihu
4. kliknut na ulozeny subor royallib.com.fb2.7z pravou mysou a zvolit extract here (rozbal tu), rozbiala sa tri subory, z toho 2 su len zastupcovia velkosti 1kb a treti je samotny textovy subor fb2
5. ist na znovu na http://www.convertfiles.com/
a prekonvertovat fb2 subor na pdf - natiahnut fb2 subor do okienka input a v output okienku zvolit pdf
6. po uploads a convert sa po chvili ukaze link na prekonvertovanu knihu.pdf, kliknut pravou mysou a Save link as..

Náhodný okoloidúci

Krymskí Tatári sa chystajú vyzvať Najvyšší súd RF, aby vyhlásil odovzdanie Krymu Ukrajine N. S. Chruščovom v roku 1954 za nezákonné.
http://politikus.ru/v-rossii/40709-krymskie-tatary-poprosyat-vs-priznat-...

nové