Pochod antifašistov

Včera podvečer o 18-tej sa uskutočnilo v Bratislave na námestí SNP stretnutie antifašistov, na protest  proti zvoleniu LSNS do parlamentu. Urobili aj malý okružný pochod cez Michalskú a Hlavné námestie (nech aj turisti vidia). Potom bol do desiatej nejaký koncert.

Akcia bola organizovaná cez web, a aj keď som neveril, že tam príde väčší počet ľudí, podľa všetkého ich tam predsa len bola vcelku slušná tisícka. Žiaľ, kedže som to podcenil, nebol som sa pozrieť, a to nemyslím ako iróniu, naozaj by som tých ľudí chcel vidieť zblízka. Nie že by som ich nepoznal, organizovali to vraj priamo antifáci, ľavicoví radikáli, a poznáme aj bratislavskú kaviareň a malomesto, aj naivných študentov, ktorí stále ešte veria sľubom systému o ich skvelej budúcnosti a kariére. Ale predsa, naživo je naživo.

Musím tu spomenúť, že Bratislava pred pár rokmi odignorovala Dobrovodského pochod za zákonnosť proti parazitom, a to, že Bratislava vytrvalo odmieta podobný druh aktivity. Ona dokonca odignorovala výrazne aj demo za prijímanie "utečencov", ktoré zorganizovali vlani v lete niektorí chronicky známi pouliční blázni. Zdalo by sa, že pre malomeštiaka hlavného mesta je ulica príliš špinavá.  Aj mítingy za zdravotné sestry či naše drahé učiteľstvo vyzneli veľmi bledo. Ale ako vidno, na antifašistickú tému sú blaváci a prechodní blaváci predsa len ochotní do ulíc výjsť.

Nemienim tých ľudí nejako zhadzovať. Nemienim ich považovať ani za nepriateľov. Aspoň urobili niečo, zoradili sa, zobrali do ruky fakle a pochodovali ...nie, pardon, fakle predsa len nemali, to majú tí druhí ... ale nevidím v tom veľký rozdieľ. Pochodovali za svoju vec proti zatuchnutému zlu - aj keď sa pomýlili v tom, kde naozaj to zlo leží a čo to je.

Ale ono nebude problém týchto ľudí nasmerovať správnym smerom. Jediné, čo ich zatiaľ udržiava v omyle, je ich spoločenské postavenie, ich blahobytný život - na rozdieľ od väčšiny bežných obyvateľov Slovenska. Ale príde deň, a to veľmi skoro, keď sa aj tento ich posledný ostrovček komfortu naivnej prešpurkskej utópie potopí ako šlahačka v ich káve.

Och, naozaj ľutujem, že som tam nebol, naozaj mam rád optimistov, aj keď sú hlúpi, naozaj som ich chcel ešte vidieť takto pokope, možno to bolo naposledy. Chcel by som vnímať ich rozhorčenie z prehratých volieb. No hej, určite ešte budú podobné zhromaždenia a rôzne davy, aj davy ich svetonázoru, sa znova stretnú na námestí - ale naozaj si myslím, že už budú len pesimistickejší, menej nadšení, menej si istí a čoraz viac beznádejní a sklamaní.

Neuveríte, že to myslím vážne, ale naozaj mám rád antifašistov. Kedysi po 1989-tom sa robili vtipy týmto smerom o komunistoch, takže nepoviem nič originálne - wirklich by aj týchto mali dať do rezervácii a chrániť ich, aby sme si zachovali ich posledné skutočné exempláre.  

 
Autor: 
baloo

v podstate trošku nechápem.

Boli voľby, celkom férové a hľa, dostala sa tam tiež úplne férovo jedna strana, ktorá sa im nepáči. Tak prečo nenapíšu na svoje transparenty rovno, že "chceme demokraciu len odtál-potál"? Keď skoro každý desiaty volič tam chce vidieť Kotlebu, tak tam chce vidieť, veru taká je už tá prenádherná demokracia. A Kiskové detinské trucovanie... fakt, ako decko, ktoré sa nevie zmieriť s tým, že mu zobrali lego, prinajmenšom nedôstojné. Nepozvať hlavu strany, ktorej dôveruje každý desiaty občan, no štátnik jak hrom. Prečo nevyhlási tiež, že "demokracia je odtál-potál"? Pravidlom demokracie č. 1. že môže vyhrať len strana, ktorá predstavuje "európske hodnoty" aj keď to už dnes dávno nie sú ani európske ani hodnoty a akonáhle blbý volič to nepochopí, tak šupho do ulíc. Ináč tipujem, že keby sa aj rysovala nejaká koalícia s ĽSNS, tak Búto... pardon Kiska to jednoducho nepodpíše, čím sa opäť zachová ako veľkolepý svojprávny štátnik.

Ale máš pravdu, Normane, asi chlapcom a dievčatkám velice rýchlo padne pena na kapučíne len je tu jedna dosť znepokojujúca vec, a to americké vojská na našom (akože V4) území. Čo keď tu nie sú kvôli Ukrajine? Každý takýto demokratko by nadšene vítal hociaký puč, občiansku vojnu s flüchtlingami, koncentráky, bársčo, len nech sú za tým amíci alebo aspoň brusel a majú naďalej tú svoju mentálnu podporu. Nepodceňujme, nakoľko sú takíto lidičky indoktrinované a je im laufr jedno - ako vždy aj bolo - čo je so zvyškom Slovenska a ľudu. Len aby pena nepadla na kapučíne.

Norman

normálne si ma inšpirovals týmto, "európske hodnoty".
samozrejme som to už počul x krát v poslednom čase, ale tu ma napadlo, že je to vlastne výborny názov pre NASE HODNOTY.
Kľudne to rovno napíšem, že treba vyhostiť všetkých ilegálov, lebo nerešpektujú Európske hodnoty. A vôbec, treba kiskovsky dodrbať a možno tiež vyhostiť každého, kto nerešpektuje európske hodnoty.

Ja stále spomínam na sametové heslo "nie sme ako oni". Už vtedy som s ním nesúhlasil, a aj teraz skromne hovorím "Sme ako oni a ich metódami im natrhneme papule", presne tak, ako to oni robia svojim oponentom.
Ja som proti revolúciam, proti experimentom, som za kontinuitu a mierny pokrok v rámci zákona... som plne za Európske hodnoty. Dostanu kurevsky pocitiť, čo to naozaj je.

baloo

kurevsky pocítiť, že definovať veci tu majú právo iba oni :-)

Ale ináč máš pravdu. Ja som už tiež rozmýšľal, čo sa skrýva za týmto gumeným pojomo, že "európske hodnoty". Definoval ich niekto, sú niekde aj napísané? Vlastenectvo nie je medzi nimi? A ochrana žien, rodiny a tak? Urobia nejaké akože "európske" normy za nás - ale keď treba sami ih ležerne preskočia (napr. schengen, ochrana vonkajších hraníc EU, rovnoprávnosť a žiaden dvojitý meter a pod.)? To sú potom aké "hodnoty"?

Daj vedieť ak sa na niečo chystáš, viac hláv viac vymyslí a mám akurát 1,5 nevyužitých hemisfér.

Norman

Štastie praje pripraveným. Chystáme sa predsa všetci. Celý čas hladáme.

Tento email tu nie je živý (ani istý),ale fasbúk, aj pri všetkej sledovanosti, ba možno práve preto, je najpohodlnejší. Dan Norman. Ani toho moc neoživujem, ale predsa.

Ako píšeš ty sám, teda tvojimi slovami:
MY im dáme kurvsky pocítiť, že definovať veci tu máme právo iby my!
Presnejšie:
My im dáme kurevsky pocítiť, že zákony prírody neznásilnia.
Ergo - chystám sa im pomáhať. Lebo ak im nenapravíme papule my, urobí to príroda kruto a absolútne nemilosrdne.

baloo

som ti žiadosť o priateľstvo. Pomme potešiť ľudomilov svojou kreativitou :-)

Buheh

ľudia, to sú tí, ktorých si treba vážiť. To sú tí, ktorí ostali komunistami aj po 89-om a to sú aj títo, o ktorých píšeš. Teda samozrejme, ak len nejde o ľudí, ktorí sú za to platení.

Ale myslím, že s tými počtami to bolo trochu inak. Ja by som povedal, že zloženie akcie bolo takéto:

- hardcore slniečkári ........................................................ 019,5
- popletení študenti a dementi ......................................... 100
- zamestnanci US embasy a Mr. Soroša ............................ 150
- fotografi, novinári .......................................................... 100
- náhodní zvedavci, ktorí nevedeli čo to je za akciu ............ 300
- homeless 4. sektor, ktorí čakali, či bude niečo zadarmo ... 050
- našinci, ktorí ako Norman boli zvedaví na tú ZOO ............ 300

spolu ............................................................................... 1019,5

Norman

k tomu druhému videu:
Majú tam jedného ožratého a psychicky chorého kriklúna, a ani s tým si nevedia poradiť.
To je ich spoločnosť.
Des a úbohosť.

Buheh

Hm, peknú placku s prečiarknutým Kotlebom tam ukázali.

Tak som si spomenul na krásny textík, ktorý som sem onehdá prilepil a akosi mi príde aktuálne ho tu dnes zopakovať:

(našiel som na Outsider media: Buďte bdělí, vlastenci)

"Už víte, na jaké mítinky máte chodit a na jaké ne?

Jak rozlišit lidový majdan od akce podplacených ruských teroristů?

První příznak lidového majdanu jsou biotoalety. Pokud uvidíte, že tam jsou biozáchodky, je to jistojistě lidový majdan. A jak to? Babičky přinesou pirožky, dědečkové přivezou biozáchodky. Aby se bylo kde posrat. Po těch pirožcích.

Druhý příznak lidového majdanu je pódium. Pokud uvidíte pódium, na němž vystupují umělci, znamená to, že jde o majdan lidový. Protože lid vždy s sebou bere pódium pro umělce. A pokud na něm pódium není, je jasné, že mítink byl zaplacen Kremlem.

Třetí příznak lidového majdanu jsou američtí senátoři. Pokud přiletěli senátoři, jde o majdan lidový. Protože na akce placené Kremlem američtí senátoři nepřilétají. Pak už je to tutovka.

Čtvrtý příznak lidového majdanu je, že probíhá po dobu několika měsíců. Je to proto, že lidem netřeba chodit do práce, když místo toho mohou jíst pirožky, žít ve stanech a srát na biotoaletách. A taky sledovat ty umělce. Anebo americké senátory. Přesně tak se chová normální lid. To jen teroristi placení z Kremlu musí jít v pondělí do práce, aby přišli na mítink až další neděli.

A konečně pátý, zcela jednoznačný příznak lidového majdanu je, že vás na něj pozve soukromá televize. Pak už je to zcela jistě lidový majdan. Lidovější už ani být nemůže. A pokud žádné televizní kanály nevysílají pozvánky, znamená to, že jde o mítink uplacených teroristů. To jen oni jednají tak tajně, že po sobě nezanechávají žádné stopy.

Už je vám jasné, na jaké mítinky máte chodit?

Zdroj: pikabu.ru
Námět: Pavel Ryževskij
Překlad: Stan"

afinabul

Poslanec Smeru Dušan Jarjabek nepovažuje SNS za extrémistov.
http://www.sme.sk/c/2785150/fico-meciar-slota.html

Buheh

Cigán hovorí o Kotlebovi a o tom, kto je fašista a kto nie je fašista. Nie je dlhé, odporúčam pozrieť:

https://www.youtube.com/watch?v=oP-xlDlGcqk

Sinuhe

sú aj rozumní Cigáni s nadhľadom ... :-)

Norman

V podstate vidno, že situácia je jasná a ktokoľvek s dobrou vôľou ju dokáže pochopiť.

O to väčšia hrôza,že systém a jeho ideológovia, inštitúcie, nie sú schopní reagovať ani najmenej podľa reality, ani len čiastočne tak nie, ako tento chlap.
Je to dôkaz dnešnej chorej totality.
Je to aj preto, že aj tento Cigáň musí žiť medzi svojimi a dobre vie, čo sú zač, kdežto prešpurská kaviareň nemusí zatiaľ ani najmenej prísť do styku s realitou.