Ekonómova radostná bilancia

Štátne výdavky na utečencov zvýšili v roku 2016 rast ekonomiky Nemecka približne o 0,3 %, šťastne zachrochtal šéf nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky DIW Marcel Fratzscher pri bilancii uplynulého obdobia. A chrochtal ďalej: "Štátne dávky pre utečencov majú účinok ako malý konjunkturálny program, keďže nakoniec z nich vďaka zvýšenej spotrebe budú profitovať nemecké firmy a zamestnanci".  No a pozitívny vplyv imigrácie na ekonomiku môže dokonca dlhodobo zvýšiť ročný rast o fantastických 0,7 %.

Mám pre pána Fratzschera návrh, z ktorého sa roztečie blahom. Stačí vziať do Nemecka na štátne trovy miliardu Číňanov - a deutsche Wirtschaft porastie o závratných hádam aj 200 %.

 

Pé es, vlastne pé ef: Štátne výdavky Nemecka na takzvaných utečencov dosiahli tento rok vyše 20 miliárd eur.

 
Dreamer

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/12135244/Migran...
http://www.wsj.com/articles/germany-puts-migration-related-costs-at-over...

Problém je v tom, čo sa do týchto nákladov započítava. Väčšinou sa zanedbajú náklady na zvýšenie bezpečnosti krajiny, škody napáchané imigrantami, náklady na ich sociálne zabezpečenie a lekársku starostlivosť, ... atď.!

Buheh

ako vysrstil súdruh Fratzscher je škoda sa aj vysmievať. A že ho okamžite jeho spolusúdruhovia slovutní ekonómovia z praxe i teoretických a vzdelávacích inštitúcií za to nadosmrti nezosmiešnili a nezvozili pod čiernu zem, to je len ďalším dôkazom o tom, ako je celá táto kapitalistická ekonómia, Adamom Smithom počnúc a Wall Streetom končiac, jedným veľkým podvodom. Nabubrelou pavedou, ničím podstatným sa nelíšiacou od patafyzických predmetov ako Vedecký komunizmus, Dejiny medzinárodného robotníckeho hnutia či iných podobných, ktoré sme za oných čias my starší kedysi mávali v škole.

Sinuhe

newspeaku v praxi. Fortsetzung folgt ...