Holcová na koberci

V utorok vypočula NAKA vyšetrujúca prípad vraždy Kuciaka českú novinárku Pavlu Holcovú.

Výsluch trval osem hodín a vypočúvali ju striedavo traja kriminalisti. To nie je bežné vypočutie svedka. Okrem iného im Holcová odovzdala mobil. Ale odmietla spolupracovať a dať im heslá k  nemu.

V prestitútskych kruhoch vznikla panika. V nočníku N, v Aktualitách.sk a Sme spustili pokrik a zamerali sa hlavne na odobranie mobilu. Nejaké bežné vydanie počítačových dát na príkaz špeciálneho prokurátora nie je skutočným problémom, je to len malý detail, ktorého sa prestitúti chytajú. Podstatné je to, že polícia (zatiaľ) ide po správnej a jedinej logickej zahraničnej stope. Nejaký mobil je len jeden malý kamienok v dôkazovej mozaike, to som si istý. Je zbytočné špekulovať, čo presne chcú vyšetrovatelia zistiť - ak sú na úrovni, je samozrejmé, že to podozrivá Holcová a jej spolupáchatelia nemá vedieť ani si domyslieť.

Dokedy im to vydrží, je ťažko predpovedať. Spravodlivosť neplatí, toto sú silly, ktoré rozpútali aj  aféru Škripiak a dokážu verejne tvrdiť, že kolečko je kocka. Ale aj tak každý vie, kto a prečo mal jediný skutočný motív na zabitie Kuciaka. Tým motívom je rozpútanie farebnej revolúcie, zvrhnutie legitímnej zvolenej slovenskej vlády. Písali sme o tom hneď po čine,  a dnes k tomu už starému článku dokonca niekto rýchlo nabehol a snažil sa zavádzať do stratena.

V RTVS zaznelo, že akýsi "novinári" (vrátane RTVS?) žiadajú políciu o vysvetlenie policajného postupu. Novinári políciu a to práve v tomto prípade, kde sa všetci zaprisáhavali, že polícia má byť chránená od nátlaku??? Kto poštval novinárov, aby chránili aktivistku Holcovú? Sú aj oni agenti? Že sa pýtam, ako keby to nebolo jasné, že skáču ako gašparkovia podľa príkazov zvonku. Táto snaha novinárov je jasný dôkaz, že spolúčasť Holzovej na komplote zavraždenia Kuciaka pre rozpútanie farebnej revolúcie je už všeobecne známe tajomstvo. Holcová s Nicholsonom dávali Kuciakovi materiály, oni vedeli, kde práve je kde bude, oni boli schopní mu prikázať, kam má prísť a komu má otvoriť dvere.

Holcová bola teda na mnohohodinovom výsluchu v NAKA a tlač hystericky vrieska ako trafená hus. Sme najbližšie odhaleniu jedného ťažkého svinstva, vlastne je už dnes jasne viditeľné. Či sa ale dostane aj pred súd, to je už iná téma.

 

 pavla holcová

Agentka Pavla Holcová, dnes má zmenenú vizáž, žije na neznámom mieste a má ochranu polície. Systém chráni svojich drábov, svojich exekútorov.

Ale nie všetkých a vždy. Občas musia figúrky padať. Skončí Holcová pred súdom, alebo bude zavraždená? To nevieme.

 
 
vrbovčan

že z nejakého serveru zmizlo video, kde Holcová spomína, že v ten deň Kuciakovi volala. Ja som zasa videl video, kde Vagovič hovorí, že Kuciakovi volal ten deň po jeho odchode z práce. Tiež zmizlo. Ja som ho videl na YouTube. Viaceré idície tomu nasvedčujú, že ho majú na svedomí. Ale doposiaľ som uvažoval aj s altenatívou, že tie ich vyjadrenia sú zmazané na doporučenie polície, aby sa vyhli útoku zo strany vrahov ako možní svedkovia. Ešte mi vŕta v hlave Čižnárova posledná tlačovka. Viem, že polícia občas pustí do éteru informáciu, ktorá má vyľakať pozrivého a ten sa má prezradiť nejakým zmätočným chovaním. Ktorým sa usvedčí. To by ale bola bomba globálneho významu. Človek z nadácie (na globálnej úrovni) pre záchranu ľudí v tiesni.

https://www.investigace.cz/vyjadreni-pavly-holcove-ke-slovenskemu-vyslec...

Norman

Čižnár pôsobil veľmi nesvoj.
Jeden dôvod môže byť, že výsledky pátrania, keď pod vplyvom hystérie ulice chcel "rozpútať peklo", sa ukazujú ako slabé.
Druhý dôvod ale môže byť, že si naopak uvedomuje, kam sa vyšetrovanie uberá. Nie že by on osobne bol do zločinu priamo zainteresovaný, ale určite mu dochádza výbušnosť celej situácie. Tieto veci sú nad jeho dimenziu, veci nechápe, respektíve ich ani on zo svojej pozície nepozná presne - ani my samozrejme nie, ale on je im príliš blízko a ony sú naozaj výbušné - preto je on tak nervózny.

Náhodný okoloidúci

Ak nevyšetria, bude zle. Ak vyšetria, bude to ešte horšie, priam katastrofa.

Jozef Novak

Skvelý článok, vďaka zaň. Podľa najnovších správ, Holcovej už vrátili jej mobil. Tieto pravidelné nácviky Kucjakiády v uliciach Slovenských miest, mi už lezú krkom. Podobne ako za komunistov mi liezol krkom kult osobnosti vtedajšieho investigatívneho novinára Júliusa Fučíka. Po zamatovom prevrate všetci tí čo peli nad jeho hrobom oslavné ódy, sa ozlomkrky hrnuli k jeho hrobu, kto bude z nich prvý tam, aby sa mu naň vy...ondeli, slušne povedané. Mám z toho taký dojem, že ak sa majú dejiny opakovať, tak až Kucjakova rituálna obeť svoju úlohu skončí a doslúži, nastanú opäť preteky v tom, kto z nich prvý najskôr a najviac pošpiní jeho pamiatku. Aj s tými Talianskymi mafiánmi Vadalovcami pozvanými sem ešte za vlády Ivety Radičovej, je to tak že keby boli zanietenými kritikmi Kremľa, bolo by to s nimi úplne ináč. Boli by to naši milí zlatí chlapci, geroji, tak ako ruskí mafiáni B.Nemcov, Chodorkovský, Gusinský, Zakajev, Berezovský, Porošenko, Rinat Achmetov, Kolomojský, a... ďalší...

Norman

aj toto niekto myslel vážne, tak neprešiel skúškou intelektu

sandro

Mal som to tu rozpisane ked vysla sprava, ze ju vypocuvaju. Len mi do toho nieco prislo. Ale to co som pisal sa potvrdzuje. Aktivni a naivni vysetrovatelia dostali politicku stopku, policia sa dodatocne aj opsravedlni a dalej sa budu vyhadzovat peniaze na hranie sa na vysetrovanie:)
Ist po realnej stope ma Slovenska policia od medii zakazane. Toto co sa deje je absolutny dokaz mediokracie a malokto si uvedomuje, ze uplne najdolezitejsi zapas v krajine sa odohrava aktualne v RTVS. Lenze aj tam sa prehrava, Hanzelova zase v hlavnych spravach s mobilom nahana ludi.

Norman

Od začiatku začali robiť tú hru na utajenie. lenže po pár mesiacoch je čas, aby povedali, čo spravili, Ukázali verzie, napráklad
1. súkromný motív, blízke osoby - toľko a toľko osb sme preverili, ich aliby, ich telefonáty, ich prípadné motívy
2. kolegovia a konkurenti v práci
3. veci, o ktorých písal - Kočner, ten a ten výsledok, talianska mafia s dotáciami - tak aký je výsledok, nič?
4. politická provokácia - chcem počuť, čo si o tejto verzii mysli prokuratúra a AKO hlboko ju vyštrila. Nijako? Nepovažuje ju za reálnu, alebo niečo spravila? Chceme to počuť.
5. Iný motív, mňa zas všetko nemusí napadnúť ... napríklad Rusi, možno nejaký novačik ....možno nacisti, možno židia ... chcem to všetko počuť, celá verejnosť má právo vedieť, čo sa spravilo a čo sa dosiahlo ...

nové