Pellegrini vojde do histórie Slovenska

Joker Matovič práve udeľuje ďalšiu plačovú konferenciu. Zas o pol hodinu posunutú. Je vyžutý, pokašliava a hovorí zúfalé banality, najmä teda to, koľko metrov štvorcových má byť vyčlenených v obchode na jedného zákazníka a že si máme možnosť kúpiť elektroinštalačný materiál. Škoda, že nám nepovedal, koľko metrov káblov na hlavu. Dnes sú tam s ním len ďalší dvaja účastníci. Ešte nedávno ich bolo celé stádo, tuším až osem. Môžeme len špekulovať, prečo ten pokles v Jokerovych radoch.

Dozvedeli sme sa, že včera pribudlo 23 nových pozitívnych výsledkov testov. Prišli z Národného referenčného centra, ktoré testovalo takmer 750 vzoriek. Od súkromníkov zatiaľ výsledky neprišli, lebo "nemajú prepojené databázy". To nebolo v cene, ktorú im platí štát? A nefungujú im ani telefóny, či emaily? Divné. Kde je teraz mladá sila Truban, aby im pomohol svojimi skúsenosťami?

Slovensko má teda do soboty 28. marca necelých 300 ľudí pozitívne testovaných na koronavírus SARS-CoV-2, z toho 85 je v špitáli, dvaja sú na JIS-je, jeden na pľúcnej ventilácii. Zaujímavé je vekové zloženie. Z dospelých ich je najmenej vo vekovej kategórii nad 60 rokov.

Výstupy Ústredného krízového štábu, ktorý vraj rokoval dnes až do rána, sú mizerné až žiadne. V tejto situácii je čoraz jasnejšie, že ak by nebolo rýchlych a ráznych krokov predošlého predsedu vlády Petra Pellegriniho, Slovensko by bolo stratené. Vďaka Pellerinimu už táto neschopná banda nemá čo pokaziť. Bez nadsázky sa dá povedať, že Pellegrini zachránil Slovensko. Svetlé miesto v našej histórii má isté. A našu hlbokú vďaku. Zabránil množstvu utrpenia a zachránil veľa životov.

Dúfajme, že - napriek pokašliavaniu - nebude Matovič nasledovať príklad britského premiéra Borisa Johnsona. Nepotrebujeme mať z Jokera koronavírusového martýra. Nech ho skláti to, čo je jeho skutočným problémom. Jeho vlastná chorá povaha.

 

Pé es: nebol by to Joker, keby aspoň raz nekopol. Je zakázané nosiť na verejnosti respirátory s filtrom, ktoré sú proti koronavírusu účinné. Najskôr povedali, že tým ľudia ohrozujú ostatných, ale nakoniec vysrstilli, prečo ten zákaz. Lebo taký respirátor používa Fico.

 

 
Roland Edvardsen

Matovičov súčasný primárny hyenizmus, za ktorý ho treba dennodenne zvoziť pod čiernu zem, spočíva v tom, ako tandemu Pellegrini-Sáková, ktorý zabránil na Slovensku obdobnému vývoju ako napr. vo Švajčiarsku (ak už chcete nejakú krajinu prirovnateľnú k Slovensku, prosím. Tu majú v pomere k počtu obyvateľstva 28x viac nakazených! Plus doteraz 242 úmrtí a my 0) nielenže vôbec nepoďakoval, ale ho, za pomoci hlavnej globo-korpo triády Sme, Nko, Aktuality, každý boží deň očierňuje - a to obzvlášť trápnymi hoaxami, ako napr. vtedy, keď veľkohubo zahlásil, že Štátne hmotné rezervy mali úplne prázdne sklady. Bodaj by aj nemali, keď všetko čo v nich predtým bolo museli už okamžite distribuovať.
Na Matovičovi je až smiešne, ako chorobne žiarli na Pellegriniho, ako ho to nesmierne rozčuľovalo, že za nejakým smerákom odrazu stojí väčšina národa. Preto si potreboval vymyslieť rozprávky typu nefunkčné testery hodné do Dunaja (po ktorých okamžite chmatnú Česi, že áno).
To, že sme vďaka Matovičovej spomalenosti nateraz prišli o 150 000 testerov, tiež médiá hlavného prúdu riešiť nebudú. Matovič musí byť nateraz šetrený a za žiadnu cenu nesmie byť vykreslený v horšom svetle ako Smer - to je dnešné avízo pre mediálnych globo zmrdov.

Ľubov

Je to naozaj hnus,čo stihol urobiť za týždeň,ale asi najodpornejšia je manipulácia s cenami testov.

https://www.facebook.com/smersd/videos/2593880440896522/ toto trvá 50 minút,už druhý krát počujem od prestaviteľa Smeru,že ak títo siahnu na sociálne najslabších,pôjdeme na barikády. Takto to povedal . Dobre,všetko je dnes možné.Aj to,že pôjdeme.

Roland Edvardsen

Dobrá tlačovka Smeru. Inak, ak to náhodou niekto nezachytil, tak zo Smatanu sa stal štátny tajomník na ministerstve ŽP: https://domov.sme.sk/c/22370085/vlada-vymenovala-statnych-tajomnikov-sma...
Opäť vidieť, že globo mafie sa vedia svojim potkanom štedro odvďačiť - a čo tam po nejakej kvalifikácii na problematiku životného prostredia, že?
Smatana im tam dobre zapadne, do celkovej mozaiky, medzi takých ako bábkoherečka, vytočený kaderník-minister či ďalší atlantistický agresor Naď (no, len problém bude, kde sa im teraz nájdu prachy pre ten Globsec?).

Sinuhe

inak by som ju prehliadol.

Luko

"Vďaka Pellegrinimu už táto neschopná banda nemá čo pokaziť." Myslím, že má!

Pre Maťka je teraz nákaza záchranou, lebo má ospravedlnenie na čokoľvek, aj na ničnerobenie. Čo by asi robil bez nej? Akosi si neviem predstaviť jeho ántré bez terajšej nákazy. Vyblyskuje sa vďaka nej každý večer v TV, ale na čom by sa blýskal bez nej?
Trocha sa bojím toho, čo robia jeho "spoločníci", ak na verejnosti práve neriešia koronavírus a čo potajme v zákulisí kujú. Pred čo nás o chvíľu postavia ako pred už hotovú vec, až pominie nebezpečenstvo. Okrem Maťka, Krajčího a sem-tam všeobecne niečo štekne aj Kollár, nie je nič počuť.
Programové vyhlásenie vlády má pekný úvod:
"Nová vláda Slovenskej republiky sa v plnej miere stotožňuje s Programovým
vyhlásením vlády Slovenskej republiky z roku 2016, ktoré schválila Národná rada Slovenskej
republiky uznesením z 26. apríla 2016 č. 24 a plynule bude pokračovať v jeho plnení."
Má však aj bod "5. Posilniť úlohu štátu a ochranu verejného záujmu.", za čo sa dá schovať úplne všetko.
Ako si dať pozor, keď sa nič nezverejňuje a ťažko uveriť, že od rána do večera (a Maťko aj v presčasoch - sám si to spočítal) riešia len vírus.

sandro

Ze nema co pokazit? Otvorenie obchodov si za 14+ dni vyziada tragicke obete na zivotoch v SR. Dnes ked som videl z auta tie dlhe rady ludi pred obchodmi(stavebniny npr), tak som obelel od zurivosti. Ludia komunikovali na hromade, ruska sli raz hore raz dole(prave manipulaciou sa nakazia s vyssou pst-ou ako keby ho nemali). V podstate mesiac som iba doma zasobeny jedlom, strelivom:) a vsetkym co treba, ale raz za cas clovek musi niekde ist a ked vidi, ako to vsetko kazisvet pokazil jednym idiotskym rozhodnutim... to je do placu. Slovensko si vdaka Matovicovcom a Sulikovcom otvorilo branu do pekla. A Fico? Lebo nie Pelle ale Fico rozhodoval.. Vdaka Ficovi dnes moze npr. moj kamarat, ktory vypravuje kamiony npr. do krajin ako Turecko stale robit milionovy biznis. Vsetky krajiny EU tam maju zakaz, len my a Bulhari nie. Prave vdaka tomu, ze sme boli prvi, ktori zavreli hranice. Prave vdaka Ficovi dnes ma Slovensky kamion stale otvorene dvere. Drzim vam vsetkym palce budem sa za vas modlit(ano aj za vas co o to nestojite, sorry:) ). Za koho sa vsak modlit nebudem, to je ten white trash(ako by Arpy Soltes povedal), ktory nas raz privedie do hrobu vsetkych.

mirage

je quasikomunist. zaklad vo vychove, ako hovoria jeho oponenti, a ten mu asi pomohol k tym rozhodnutiam ako vypoklonkovat mad. prezidenta na hraniciach, poslat nekrestan. migrantov do r*ti, zavriet teraz hranice

uzavriet hranice bol dobry priekopnicky cin, dalej ale mala nasledovat dom. karantena pre ita. lyziarov, ludia nad 62 sa mali do urcitej miery izolovat, a samoizolovat, tj napr. ak pracuju dat im volno ak chcu a 60% nahrada mzdy, otvaracie hodiny v obch., 1 hod na prechadzku v parku, nejaka segregacia v mhd, na verejnosti v kontakte s nimi povinnost drzat odstup 1-2m, uradnici pri kom. s nimi nosit rusko,

ale firmy, ktore budu pokracovat vo vyrobe, v sluzbach, povinnost vytvarat rezervny fond na epidemiu, ktory bude mesacne odvedeny statu a do 2 rokov bud pouzity alebo vrateny firmam
pretoze, hosp skody, co su teraz, tak to je akoby sme platili uletene sumy na zdravotnictvo pre ludi nad 65 a aj v zdravot. musi byt nejaky strop, ludsky zivot nema nekonecnu cenu.
takze nie celu spolocnost ochromit a otr*vovat nosenim rusok na ulici

skoda, ze tato zdravot, kriza sa prekryvala s volbami, pretoze rozhodnutia odch. aj prich. vlady su pod vplyvom volieb - prvi nechali lyziarov, druhi zaviedli ruska

sandro

Ruska su stupidnost. Behom chvile sa v tom prostredi vytvori skvele podhubie na mnozenie vsetkych bakterii, proti virusom nechrania, neda sa v tom realne dychat dlhsie ako par minut a chori s kaslom(tam to ma zmysel) maju sediet doma. Stado ale blaci to, co sialeny Joker diktuje. Uz mi len chyba pri odchode z tlacovky sialeny rehot, miznuci v pozadi. Pritom kazdy fanaticky pretlacatel ockovania musi pri Ficorespiratoroch FFP3+ s ventilom chrochtat blahom. Je to ukazkovy prostriedok kolektivnej imunity. Brani nakaze, ale v urc.pripadoch nebrani prenosu choroby na ludi, ktori sa nechrania. Preto by ho malo mat co najviac ludi aby sa choroba neprenasala a zmizla - trivialna logika. Odporucam UK eBay, Ficorespiratory v celych baleniach po desiatkach ks sa tam stale daju zohnat cca 6-7e/ks. Doktori z miestnej nemocnice mi za ne bozkavaju ruky.

Norman

"Preto by ho malo mat co najviac ludi ..."

No proste nie sú. A teraz čo. Na UK eBay? Vážne? A ako dlh vydržia? pre celú krajinu?

Ináč, rúška sa dajú žehliť a prať. Nie sú to, čo skafander - ale lepšie, ako nič - čo vás niektorých na rúškach tak štve? To, že britské, švédske a iné opice ich nezaviedli? A kde sú dnes?

Roland Edvardsen

Nedá sa konštatovať, že tie rúška vôbec nepomáhajú - pomáhajú, aj keď v prvom rade a predovšetkým psychologicky. No, tiež sa mi nepáči, že to musím nosiť a neviem sa dočkať, kedy už nebudem musieť. Ale to čo sa mi páči je možno prekvapivá skutočnosť, že práve Slováci a Česi ukázali takú odlišnú mentalitu, povedzme ázijskú (pro-kolektívnu), než zvyšok Európy, práve skrz tieto rúška.

Norman

Oni určite bránia kvapôčkovej infekcii. A určite fungujú ako indikátor spolupráce. Pripomínajú, že je tu pandémia. psychologicky držia ľudí na odstup - pretože každý s tým rúškom vyzerá nebezpečne.

Čo sa týka správania Slovákov a Čechov, tak naozaj vidno suma sumárum príkladnú disciplínu. Môžeme byť jedna z mála krajín, čo to preskáče s úspechom.

sandro

ja reagujem primarne na zakaz Ficorespiratorov. Na stupidne oznacenie ludi, ktori pouzivaju tieto lepsie respiratory za pomaly kriminalnikov. Respirator s ventilom(a teda pohodlne dychanie aj niekolko hodin) vs dusenie v rusku. Nikde nehodnotim stav bez ruska vs stav s ruskom. To by bola uplne ina debata a aj pomerne zlozita. Na to si asi ani netrufam. Kazdopadne, ked rusko, tak nie tak ako to ludia robia, ze si ho 100x daju dole a spat lebo sa v nom neda vydrzat.

Ľubov

A vieš,placebo pomáha. Všimla som si dnes,že chlapík,išiel z obchodu s "jednorazovým"rúškom,mal ho už také zhuntované a špinavé, ale on sám vo veľmi dobrej nálade,zhovorčivý, v ruke flaša rumu ,len akosi každý od neho bočil.A ktovie,možno je alkohol naozaj lepší dezinfekčný prostriedok ako rúško.
Čo sa týka Fica,dnes sú progresívci šťastní ako už dávno nie,Ficovi k o n e č n e zobrali ochranku.
Veľká vec sa podarila....( sarkazmus).

kali

Podstata a princip nosenia tých rušok sa dá parafrazovať ako "ty chraniš mňa, ja chranim teba". Preto nemá zmysel nosiť respiratory, dokonca ani plynové masky, lebo filtrujú vzduch ktorý nadychneš ale nie ten čo vydychuješ, tým sa straca zmysel toho masového nosenia ochrany dychacích ciest. Ľudia by to, už mali konečne pochopiť, že tie ruška nenosime preto aby sme ochraňovali seba, ale druhých a toto sa podvedome velmi ťažko prijma v dnešnej dobe.

sandro

Pane Boze, za co ma tresces.

Ľubov

Včera som sa na pošte pýtala práve na Anglicko. Balíky neberú.Pred troma týždňami sme niečo posielali deťom,vraj je to stále v Nemecku. Spoľahlivo to funguje do Čiech a ....prekvapivo do Bieloruska.
Ako odišiel Pelle, skončili aj informácie o rúškach zo Zornice,so strieborným vláknom. Rovnako nič nevieme,či S.Nicolaus už prešiel na výrobu dezinfenkčného alkoholu. Tak je to,novinári sa o tom boja informovať,lebo by sa to mohlo dotknúť ješitného magora.

sandro

Lubov, nepouzivam postu. Aj ked pokial mam dobre info, tak akurat nedorucuju domov ale baliky este beru. Mozno sa zmenilo. Pouzivam DPD. Chodi mi to priebezne kazdy tyzden, zatial spolahlivo.

Roland Edvardsen

Mne to príde tak, že Matovič jednoducho potrebuje silou mocou ukázať, že "niečo robí", tak prichádza aj s rôznymi zbytočnými či až kontraproduktívnymi rozhodnutiami (lebo všetky tie základné rozhodnutia beztak už dávno prijala predošlá vláda. Matovič sa už môže teraz sústrediť viac na ekonomiku, ako zvládnuť následnú finančnú krízu). Netreba zase strašiť nejakými talianskymi scenármi, ale to otvorenie obchodov si mohol odpustiť.

Fico nerozhodoval, to je prehnané tvrdiť. Skôr sa mu dá uznať, že v štruktúrach strany si vychoval takých ľudí, ktorí v krízových situáciach vedia čo treba. Pellegrini so Sákovou mali už na konci voľné ruky - a tam ani nebol čas ani potreba pýtať si nejaké povolenia od šéfa strany. Ale poďakovať treba celému krízovému štábu. Fico inak, potom čo povystrájal Matovič (v tom čase, keď ho vykopli z krízového štábu), aj natočil video, kde sa vyjadril, že podporuje rozhodnutia Pellegriniho (a samozrejme skritizoval Matoviča).

Fico predovšetkým neurobil tú chybu, že stranu budoval ako "one man show", niečo čo robil a robí Matovič. Ak má byť Smer autoritárska strana, tak potom Oľano je už úplná totalita s kultom vodcu, či skôr niečo ako sekta. Matovičov veľký problém je, že nemá osobnosti - a určite teda nie nezávislé, ako to chce podsúvať. A vidieť to teraz pekne aj na tých plačovkách. Tí ľudia pôsobia dojmom, ako by bez Matovičovho povolenia nemohli ísť ani záchod. Strašné.

Ľubov

Toto mi naháňa skutočný strach. Večer nájdem pre porovnanie zoznam poslancov slovenskej národnosti,čo hlasovali za zrušenie federácie, v roku 1992 v Prahe,mám to odložené.
Nie som až tak skostnatená,aby som bola všeobecne proti 26 ročným poslancom,ale tu je ich skutočne príliš veľa.
Kde je sila autonómnej osobnosti,kde sú skúsenosti a kde je aj skutočné vzdelanie? Bez akýchkolvek zábran si tam nasadili svoje deti,prípad Luntner,alebo Ledecký.
https://www.obycajniludia.sk/ludia/zvoleni-poslanci/