Sloboda vyznania pre židov neplatí

Izraelské úrady odobrali licenciu kresťanskej stanici GOD TV,  ktorú obvinili, že sa vo svojom kresťansky zameranom vysielaní orientuje na židov a snaží sa ich získať pre kresťanskú vieru, 
      Medzinárodná kresťanská vysielacia spoločnosť GOD TV spustila vysielania svojho kanála Šelanu (v preklade Náš) v Izraeli koncom apríla 2020, pričom deklarovala, že jej cieľovou skupinou sú kresťania.
      Spustenie vysielania novej stanice v ponuke káblových televízií však v Izraeli okamžite vyvolalo protesty pre obsah programov. Vtedajší minister komunikácie David Amsalem vyhlásil, že televízia Šelanu je "misijným kanálom", ktorý sa snaží obrátiť židov na kresťanstvo.
      Rada pre káblové a satelitné vysielanie následne začala vyšetrovanie s cieľom zistiť, či spoločnosť GOD TV pri podávaní žiadosti o licenciu zámerne skreslila obsah svojich programov.
      Predseda rady Ašer Bitton v nedeľu povedal, že na základe prieskumu a vypočutí zainteresovaných správ bolo prijaté rozhodnutie, že vysielanie televízneho kanála Šelanu musí byť zrušené do siedmich dní.
      Bitton dodal, že žiadny kresťanský kanál pre židov v budúcnosti nebude automaticky diskvalifikovaný, keď sa bude uchádzať o licenciu - bude však musieť získať súhlas mediálnej rady, čo vedenie Šelanu neurobilo.
      GOD TV vysiela svoj náboženský program v približne 200 krajinách a tvrdí, že má niekoľko stoviek miliónov divákov.
      Izrael sa síce v USA teší silnej podpore zo strany evanjelikálnych cirkví a hnutí, ale ich misionárske aktivity v Svätej zemi sa snaží obmedzovať.    
      Izraelské právo výslovne zakazuje darovanie peňazí alebo iných darov na podporu konverzií k inému náboženstvu a úrady vo všeobecnosti veľmi pozorne monitorujú aktivity misionárov na svojom území.
      Podľa údajov izraelskej vlády sú kresťanmi asi dve percentá obyvateľov Izraela, najmä Arabi. 

 
Lea

Včera som bola pozrieť výstavu poklad Inkov na Bratislavskom hrade. Na tom by nebolo nič neobvyklé.

Akurát pár poznámok k hradu a Podhradiu, pod bralom hradu :

V okolí hradu žijú veľmi pokojní a vyrovnaní ľudia, žiadni sedláci, pánbohzaplať, ukázali nám cestu a dovolili nám normálne zaparkovať, ako občanom mesta, platiacim mestské dane, v blízkosti svojich príbytkov, občanom, ktorí si šli pozrieť výstavu na bratislavskom hrade. A nemuseli sme platiť nechutné parkovné v hradných garážach. Ale nie o tom som chcela. Mimochodom, výstava je úžasná.

Paradox nastal, keď sme sa rozhodli navštíviť ešte Archeologické múzeum v Podhradí..

Páni, na toto korzo, ak ste Bratislavčania a máte čas, choďte sa kuknúť, lebo ako ja, skameniete v nemom úžase..

V Podhradí smozrejme vyrástla nechutne prepotená a horúca štvrť na Žižkovej ulici. Úprimne, bola som to pozrieť prvý krát, od doby, ako to stojí. Vážne nechutneeeé...

Ale iné veci, ako priblblá architektúra, ničomnosť, a pocit rozpredania lacnej "zeleniny podhradia" ma zošokoval. Kostol Najsvätejšej trojice, ktorý stojí v ešte ako tak záchranenom Podhradí, hneď vedľa novovybudovanej štvrte v okolí Žižkovej ulice ( chudák Žižka, fakt neviem, či a prečo zrovna tento vojvodca musí niesť meno tejto ulice, ale zrejme je to tak trochu viaczmyselné) takže ten kostol je vlastne, ak som to správne pochopila, v správe Maltézskeho rádu rytierov Jeruzalema. To znamená, že kus našej pôdy, kultúrnej pamiatky, časti mesta, spravuje kto vlastne ?? Spravuje iný štát, resp. iný štátny subjekt. To je fakt niečo nevídané !

Nepustili nás do archeologickeho múzea, lebo bolo 3 minúty po pol piatej a o pol piatej je posledný vstup. Dobre. Nechce sa vám robiť za pár eur vstupného nadčas päť minút, chápem... Nedalo mi však a šla som sa pozrieť ďalej, po tej ceste smerom k mestu, že čo sa to s tou Vydricou vlastne deje ?????

Neuveríte, ja som sa ocitla v dobe Inkov. V dobe Egypťanov. V otrokárskej spoločnosti... A myslela som si, že som sa ocitla v akomsi pomyselne hroznom časovom tuneli, vrátila som sa do doby späť, spred tisíce rokov...

Pred sebou som videla hradné bralo, zcelené betonážnou injekciou, a pod ním pobehujúce a pracujúce klbko ľudí. Bolo tam prachu, veľa, nakoľko sa upravoval svah, to konkrétne hradné bralo, Kempelenov vodovod nechápal, a aj nebohý Kempelen dakde v raji zrejme krútil hlavou, hradné bralo sa brúsilo a vyrovnávalo, sa formovalo hradné bralo že až, a ti úbohí robotníci tam pobehovali a pracovali aleže úplne bez akejkoľvek ochrany, rúška, nejakej ochrannej masky, alebo čohokoľvek iného, určeného na ochranu zdravia pri práci. Bolo tam prachu a prachu z tej drte vápenca, som si pomyslela, áno, toto sú otroci, stavači pyramíd... Toto je živé peklo... Živý happening pekla... Bolo asi 28 stupňoch celzia, možno aj viac.

Verte, že pri pohľade na toto, som si pomyslela, že ja sa pozerám na ríšu Inkov, kde otroci stavali pyramídy a všetko to tu už skratka raz bolo a toto je dejavu...(...)

Choďte si to prežiť a vidieť a uveríte, respektíve nebudete veriť svojim očiam a vnemom, či ste v 21. storočí...

TO NIE NÁBOŽENSTVO, ALE MAMON Z NÁS UROBIL EŠTE AJ V 21. STOROČÍ OTROKOV, ČOHO SOM BOLA SAMA OČITÝM SVEDKOM.

Je to pre mňa niečo nevídané, na Slovensku v kontexte práva na pôdu a práva zaobchádzania so slobodnými občanmi ako pracovníkmi vrámci dojednania práce a podmienok zdravia pri práci. Je to niečo tak nevídané, že sa pýtam, ako je to možné, že si tieto skutočnosti v našom hlavnom meste, v práci na Podhradí, bývalom to mieste obývanom Židmi, nikto nevšimol..

A vy, Maltézski rytieri, pardon, otázka, to že ako je možné, že vy tu na Slovensku spravujete kus pôdy a stavby, aleže tak závažnej a lukratívnej, časť našej národnej histórie, územia, dejín ako takých, to, že kúsok od vás sa dejú tie strašne veci s lacnou pracovnou silou, ľudia si poškodzujú zdravie pri práci v katastrofálnych podmienkach, priamo pred vašimi očami, to nikoho netrápi,.. hm ????!!!!!

A tam neďaleko padá biely dážď prachu na otrokov, ktorí stávajú nové sídla, v ktorých budú uložené peniaze.... a náboženstvo a ich najvyššia kasta sa v podobe kríža na kostole, čoby vlastníctva nehnuteľnosti, tomu len v tichosti prizerá ??

O " zabetonovaní " celej tejto veci, paradoxne aj s ohľadom na množstvo prameňov pitnej vody v Bratislave, nehovoriac..

.

Ešte poznámka, prečítala som si na internete " Južné podhradie Bratislavského hradu ", kapitoly a dokumentácia architektonických reliktov Vydrice, od Zuzany Ševčíkovej, veľmi dobrá práca opierajúca sa o vedecký vyskum. Píše sa tu o jednej etape života Podhradia, siahajúcej až do cca 15., 16. storočia. Údajne žili na území Vydrice a Žižkovej ulice, podľa vykopávok, ktoré sa tam našli, z obdobia v čase 17. a 18. storočia, okrem iných, aj veľmi bohaté rodiny Slobodomurárov, miestnej šľachty a Židov. Domy boli postavené s vysokou mierou kvality a remeselníctva. Šlo poväčšinou o nemecké a maďarské mená, samozrejme Bratislava bola veľmi kozmopolitné mesto obchodu, takže bohatí obchodníci a šľachta. Po presťahovaní vtedajšej exekutívy do Budína, tieto domy zanikli, resp. na ich miestach boli postavené lacné domy a ubytovacie zariadenia pre lodnikov a drobných obchodníkov, prevažne židovského pôvodu.

Zrejme preto si akoby dakde v podvedomí neurózy vyplývajúcej z vlastníctva a moci niekdajšej slávy mnohých rodín, robia určite skupiny nárok na toto územie. Veď vlastne sa v súčasnosti pod kepienkom filantropie, dobročinnosti, pomoci chorým a dobrovoľníctve, dajú kryť tie najstrašnejšie psychické poruchy určitých etnických a spoločenských skupín obyvateľstva.

Toto sa deje všade, ibaže, v iných krajinách sa tieto skupiny podieľajú súčasne ďaleko viac na udržaní ekológie a zároveň estetičnosti verejného priestoru, za to, že dostanú verejné statky a tým spojenú moc, " za euro " , i čoby aj za cenu potlačenia kultúry miestneho obyvateľstva. Neuróza týchto skupín nedosahuje také rozmery, ako je tomu u nás na Slovensku, v Bratislave. Tu si dovolia ďaleko viac, lebo je im to dovolené.

Ako si povedal Norman, vlády štátov maju vo svete aleže veľmi rozličný stupeň autority voči týmto skupinám, u nás je to ozaj len taky miestny folklór. Nemáme nikoho statočného, odvážneho, ktorý by politiku charakterne zvládol. Taky sa žiaľ ešte bude musieť iba narodiť. Avšak aj tak, škody spôsobené za tie 3. storočia už nikto nikdy nezahojí.

Lea

Ospravedlňujem sa, opravila som v svojom horeuvedenom príspevku info o vlastníctve kostola. A tiež upravila text. Nejedná sa o vlastníctvo, ako som si pôvodne myslela, ide o správu. Ostatné skutočnosti sú pravdivé a popísala som ich tak, ako som ich videla.

Môj príspevok je aj pre mňa poučením Norman, že treba písať nie nahnevaná a vytočená :) Keďže som bola zvedavá a veci si ďalej dohľadala, týmto sa ospravedlňujem, že som sa opierala v príspevku o svoje nedostatočné info.
Ďakujem.

Norman

skôr mám dojem, že toto je jediný portál, čo sa práve hnevu nebojí. Autentického hnevu. Radšej sa zmýliť, ale uvedomiť si svoj postoj. Či jeden kostol patrí tak či onak tomu či onomu cudzincovi je jedno, podstata je tá, že to nemajú v moci lokálni ľudia.

Náhodný okoloidúci

Ďalšia podstatná vec je, že v tých kostoloch bez ohľadu na vlastníctvo a spravovanie sa vyznáva cudzia okupačná ideológia z blízkovýchodnej púšte.

Ja viem, pokusy o hlásenie sa k Perúnovi sú také umelé, kontinuita bola na storočia prerušená a zachovali sa len útržky a krátke zmienky, aj to len v zdrojoch od cudzincov. Alebo v ľudovej slovesnosti, ak sa chceme vyhnúť cudziemu slovu "folklór".

Norman

slovo "folklór" je používané ako negatívne preto, lebo označuje tú "slabú" tradíciu. Folkór označuje tú tradíciu, ktorá je otrokovi ponechaná, aby sa bavkal.
Samozrejme, nemám nič proti "folklórnym slávnostiam" a iným takým zábavam - len chcem pripomenúť, že to veru nestačí, že to hovorí málo. Nič proti tancovaniu, spievaniu či čipkám - ale s tým nikoho neporazíme. Nech sa tým bavia babky, ale nie národ.

Ale "folklór" má aj iné formy. Väčšina politiky Slovenska v 19. storočí bol len slabý "folklór". Väčšina politiky Slovenska v prvej polovici 20 storočia bol len slabý neúspešný a zúfalý folklór. Nič z tej doby neukazuje víťaznú cestu.
A potom už politika Slovenska vôbec nebola. A vlastne napriek formálnej samostatnosti doteraz nie je.
Ja viem, že sa ľahko kritizuje - ale vážne, nech idú všetci s týmto do .... pekla.

Lea

Práveže to nie je jedno, Maltézsky rád na Slovensku sa záštiťuje pomocou chorým, slabým a inými ďalšími charitatívnymi aktivitami. Je to o. i. aj Maltézska pomoc Slovensko - mimovládka, skladajúca sa z členov Rádu a dobrovoľníkov. Jej aktivity úzko koordinujú s veľvyslanectvom rádu a organizáciou členov Maltézskeho rádu. Členovia rádu patria do asociácií a velkoprijorátov predovšetkým v susediacich krajinách. www.orderofmalta.sk, www.maltezskyrad.sk, www.maltezsapomoc.sk

Bola to v minulosti ministerka zdravotníctva Smeru, Kalavská, ktorá tu v minulosti čosi splietala o spolupráci vrámci zdravotníctva s týmto rádom :)) Aj preto ma šokovalo to, čo som na vlastné oči videla v Podhradí a podala som o tom svedectvo cez horeuvedený príspevok.

Samozrejme, že nám je jasné, to " tak ojeté" neustále zdôvodňovanie vládnych dohôd a nariadení cez nejaké vyfabulované dôvody, najlepšie charitatívne. Veď cez prizmu charity a demokracie vznikli na Slovensku všetky mimovládne organizácie a nadácie. Skvelá práčka peňazí mimochodom aj. Pardon, že opakujem, čo už fakt hádam všetci vedia.

Ten rád, keďže už čosi, alebo kohosi spravuje a stará sa do veci verejných, kašle na to, aký má " výhľad z okna " a čo v priamom prenose zo svojich vlastných okien vidí...
O " výhľade z okna ", katolíkov v Dóme sv. Martina, nehovoriac...

Mimochodom, to že my si jednoducho nevieme ustrážiť vlastnú kultúru a dedičstvo, je už hádam všetkým úplne jasné. Na porovnanie : členovia židovskej náboženskej obce to vedia skvele a erudovane. V blízkosti židovských cintorínov sa v Bratislave za posledných 80 rokov nepostavilo aleže vôbec nič, a keď sa náhodou chcelo, zabránilo sa tomu nejakým zvláštnym omylom na magistráte a odložili sa to na večné veky, lebo...

Pod bratislavským hradom sa postavili garáže. Bezva. Hneď na to sa vymyslí nový parkovací systém pre BA, aby mali pracovníci novovzniknutych budov - biznis centier, kde parkovať, lebo zamestnanosť a inklúzia. Neviem, prečo už aspoň keď už, tak niektorí múdrejší a ekonomicky zdatnejší jedinci v parlamente konečne nepredložili zákon o možnosti odvodu daní firiem do pokladnice mesta, vrámci parkovania pre zamestnancov firiem. Ale naozaj všetkých zamestnancov, cez ktorých firma odvádza odvody, vrámci parkovania ich áut v podzemných platených garážach v meste. To by nám, potom zrazu akoby zázrakom, áut z ulíc hlavného mesta ubudlo.

Bežná fyzická osoba nedostane prenájom od mesta na nájomný byt, pozemok. Miesto toho odpredá mesto celé štvrte oligarchom, aby tam postavili byty a sídla firiem, lebo zamestnanosť, a teda hrubý národný produkt... a mamon... a ďalšie nezmysly, a zadá developerom zadanie - zásaďte stromy a vytvorte cyklotrasy a park na hranie pred deti...a kaviarničky...a lavičky ..vytvorte mesto v meste a všetko bude ok.

Celospoločenská obsesia cyklotrasami a parkami s dvomi preliezkami pre deti a dvomi novovysadenými stromami k tomu, mimochodom väčšinou odpočítaná cez náklady na stavbu z pridelených vybavených eurofondov, je kurzom súčasnosti a tiež diplomom vyštudovania developersko oligarchickej univerzity súčasnosti, ktorá úplne pohltila Bratislavu. Politici, ktorých si tieto Skupiny kúpili, vymýšľajú rôzne akože blbosti verejného záujmu, ktorými zakrývajú hnus estetiky a blbotu svojich voličov..

A tak dokolečka dokola... Netreba riešiť siahoťažkú politiku v Európe a svete, stačí sa pozrieť ľaľa cez " vlastné humno, či plot " . Sú to stále tie isté opakované príklady stepných neuróz. Príklady stepnej neurotickej infekcie mozgu.

Amen :)

Ľubov

Hej,je to tak. Jediné,na čo máme aspoň zatial ešte aký taký vplyv sú naše vlastné rozhodnutia.
Práve som niekde čítala,že medzi psychické poruchy patrí aj sociálna idiocia,nekritický,až exaltovaný obdiv k istým etnikám,tu radšej skončím.
Prečo im je teda dovolené všetko? Pretože si nás kupujú. Spomínaný Mamon-teraz trochu nekorektne: blízky príbuzný babylonského Baala (kresťania Baala volajú Belzebub-pán múch),ovláda človeka cez najnižšie reflexy,závisť,chamtivosť. Sme takí? Áno,bohužial,sme.Tak čomu sa čudujeme.-((

Ešte k Maltézom. Mám rada tieto témy, neviem prečo.Viac templárov, rosekruciánov,rytierske rády všeobecne-myslím,že aj Rolanda baví táto časť dejepisu. Pôvodne za ich vznikom nebol chtonizmus,ale čistá idea. Presne o tomto hovorí aj Jan Kefer vo svojej Syntetike. Všetko sa to nakoniec zvrhlo,len naozaj silné osobnosti ostanú verné.Nepodľahnú.
Momentálne rozmýšľam nad jezuitmi,asi kvôli Františkovi. Kto vlastne sú a komu slúžia?
Pozri si pár citátov od jezuitu a geológa( prekvapivo spájal geológiu s najvyšším duchovnom) Pierra de Chardin.
https://www.goodreads.com/author/quotes/5387.Pierre_Teilhard_de_Chardin mne trochu pripomína,nejakou esenciou.-) nášho Andreja Kmeťa. Ale to by bolo na dlhšie...

Ľubov

Hej,je to tak. Jediné,na čo máme aspoň zatial ešte aký taký vplyv sú naše vlastné rozhodnutia.
Práve som niekde čítala,že medzi psychické poruchy patrí aj sociálna idiocia,nekritický,až exaltovaný obdiv k istým etnikám,tu radšej skončím.
Prečo im je teda dovolené všetko? Pretože si nás kupujú. Spomínaný Mamon-teraz trochu nekorektne: blízky príbuzný babylonského Baala (kresťania Baala volajú Belzebub-pán múch),ovláda človeka cez najnižšie reflexy,závisť,chamtivosť. Sme takí? Áno,bohužial,sme.Tak čomu sa čudujeme.-((

Ešte k Maltézom. Mám rada tieto témy, neviem prečo.Viac templárov, rosekruciánov,rytierske rády všeobecne-myslím,že aj Rolanda baví táto časť dejepisu. Pôvodne za ich vznikom nebol chtonizmus,ale čistá idea. Presne o tomto hovorí aj Jan Kefer vo svojej Syntetike. Všetko sa to nakoniec zvrhlo,len naozaj silné osobnosti ostanú verné.Nepodľahnú.
Momentálne rozmýšľam nad jezuitmi,asi kvôli Františkovi. Kto vlastne sú a komu slúžia?
Pozri si pár citátov od jezuitu a geológa( prekvapivo spájal geológiu s najvyšším duchovnom) Pierra de Chardin.
https://www.goodreads.com/author/quotes/5387.Pierre_Teilhard_de_Chardin mne trochu pripomína,nejakou esenciou.-) nášho Andreja Kmeťa. Ale to by bolo na dlhšie...

Tona Nagua

Sionizmus tu ťaháš, heš ,že čistá idea.
https://youtu.be/Eb520HkZQvo

Ľubov

Nagua,navrhujem zmier. Vnášať sem takéto osobné animozity pokladám za škodlivé.Ale predovšetkým je to hulvátske voči trvorcom tohto webu.
Dobre,asi som zišla z rozumu,keď som sa Ťa pýtala na Smer.-),som proste zhovorčivá . To je všetko,sme naozaj veľmi odlišné- tu ale nikto nie je rovnaký a rešpektuje sa to. "Žiješ svoj život ako každý iný a na nikoho sa nepodobáš," hej,presne takto sa mi to páči.
Máš svoje silové zvieratá,ja sa chcem stať kresťanom. Práve teraz,keď končí.

Lea

Ďakujem, Ľubov. Áno, správne si ma pochopila.

Inak, áno tiež ma zaujíma história, a opakujem opakované, že Bratislava je esenciou všetkých pnutí, komplexov, nenávisti, zlodejstva a ponurou vlajkovou loďou každého režimu, každej doktríny, je tak dokatovovaná, že skúmať jej históriu, nájsť zdroje na pravdivý výklad všetkých cností a činnosti s ňou spojených vrámci jej obyvateľov, je práca na jeden celý život. Knihy a dobové fotografie, a svedectvá možno ešte ľudí, čo čosi v nej zažili. To je jediné, čo ostalo.

O Andrejovi Kmeťovi viem. Život týchto polyhistorov a vôbec život tých čias v akom žili, bol zrejme, dovoľujem si tvrdiť, jednou veľkou absolútnou slobodou. Dnes už o nej len čítame. Po pravde, nechcela by som mať dnes 15 ani 25 rokov. Skratka, už by som nechcela zažiť to všetko, čo príde. Lebo to bude veľmi zlé.

Naša mladá slovenská generácia vôbec netuší kto je a kde má nejaké svoje uzemnenie, svoj pomyselný kompas a ani ho nehľadá. Možno sú výnimky, o ktorých neviem.

Inak, ak je pravda, čo som sa dočítala o farárovi Karolovi Scherzovi de Vasoja, ktorý na začiatku minulého storočia pôsobil vo farnosti najsv. trojice v Podhradí, je neuveriteľným príkladom tiež čohosi, čo sa nazýva totálna odvaha a sloboda tých čias. Nabrať odvahu a ako kňaz, ktorý sa stal kňazom proti svojej vôli, uniesť svoju milovanú ženu z kláštora, mať s ňou 2 deti, a pritom pôsobiť ako katolícky farár, je akoby vystrihnuté z dákeho príliš romantického filmu. Ako duchovný človek, hovorím o Scherzovi, ísť príkladom, bežným každodenným životom, žiť v pravde, pomáhať ľuďom, zachraňovať, robiť to, čo je poslaním duchovných v plnom rozsahu, je nanajvýš jeden veľký zázrak. Áno odvaha Ľubov, to je to čo nám chyba, a láska k tomu, my už totiž strácame akúkoľvek odvahu a ani neskúšame nejakú nájsť. A čo je smutné, na odvahe druhých sa priživujú rôzne subjekty, vznikajú vyznamenania, a nadácie.. Je to hnus.

Tento portál je o odvahe, i keď anonymnej. A ďakujem Ti aj za slová Pierre de Chardena.
Bolo by nanajvýš poučné a odvahy plné skúmať naše dejiny, dozvedieť sa viac a byť neustále zvedavý. Áno, to je to najviac. Byť zvedavý. Vstúpiť do tmy a nebáť sa.

sandro

Je to v najlepsom zaujme Izraela, zrusit tu stanicu. A musia byt ostraziti. Ak by sa podarilo obratit zidov na krestanstvo, tak by do roka a do dna bola z Izraela cisto moslimska krajina :) Militantni krestania-katolici ako ja, su vyraznou mensinou.

Norman

Izrael nemá právo obmedzovať slobodu médií v krajine takýmto spôsobom.
Či to bude pre nich dobré, alebo zlé, je mi absolútne jedno - to je ich posratý problém, že sa tam blbci natlačili.
Čo si urobili, to majú - neznamená, že im budeme tolerovať ich svinstvá len preto, lebo nejakí Arabi sú azda ešte menej gramotní. Poriadok a hodnoty musia byť, aj u semitov.

sandro

Moj koment len ironicky hodnoti dnesnu, este donedavna krestansku Europu a co by sa stalo, ak by nebodaj zidia konvertovali. Ked pisem ze ''v najlepsom zaujem Izraela'', tak ano. Je to v ich zaujme(nikde predsa nepisem, ze aj v nasom).

Norman

ja nekritizujem príspevok, kde sa pripájam, len vyjadrujem určitý postoj, ktorý podľa mňa by mal zaznieť k danej téme, a na tomto protáli.
A kedže moje postoje k týmto témam sú kritické, nepriateľské a odmietavé, zdá sa, že kritizujem predošlý príspevok. Nie vždy je to tak, a ak aj som kritický, plati toto: chápem tu komentáre ako otázky: "je toto už dostatočne tvrdý postoj z hľadiska nadhľadu?" a ja len upozorním - bacha, nie je, to a to by sa ešte dalo považovať za zmäkčilosť, slabosť či omyl :-)

Tie utopistické srance, ktoré sú často nazývaní slovom "slniečkári", teda títo sranci majú taký hlúpy termín "chill out zona". Pripadá mi ten názov sprostý ako oni sami, lebo slovko "chill" nám znie ako nepríjemný mráz, také pichlavé slovo - ale oni to považujú za "relax". Akokoľvek, takáto relaxačná zóna má byť aj tento priestor na portáli - relax, kde sa môže hejtovať a vyjadrovať nespokojnosť, hovoriť to, čo síce takmer všetci vedia, ale takmer nie je miesto o tom hovoriť.
Pretože to človek potrebuje pre svoje duchovné zdravie. A na tom jedinom v koncoch záleží.:)

nové