To už je naozaj pod úroveň (Matovičove požiadavky)

Komentovať Matovičovu tlačovku nemá význam. Nielen, že tieto ich ťahanice o ministerstvá  sú pod úroveň, ale úplne ma znechutilo zas to nervové rozkolísanie človeka, čo chce riadiť vládu. Ten človek je zmekčilý slaboch, skutočne pacient zrelý na liečenie.

Myslím, že dnes to povedal zas Blaha - ak Matovič neodstúpi, bude tu zas len naťahovanie ďalšie dva tri týždne. Je to trestuhodná strata času - len preto, že maniodepresívny infantil si nechce priznať celú pravdu. A tak bude celá krajina ochromená, až kým si to nepriznajú aspoň SaS a Žaľudi.

Len musím ešte zaznamenať, ako sa globalistické mrciny (bývalí ministri, ale aj médiá) snažia, aby Korčok zostal na svojom poste. Globalistických ministrov je v tejto vláde priveľa - a aj preto treba jednoznačne nové voľby. Vyjadriť nedôveru vláde a nové voľby.

Samozrejme, že riešenie, že Matovič bude vo vláde ako minister a Heger si len sadne formálne na jeho stoličku, by bol výsmech verejnosti (nielen plešatému politicky úplnému blbovi Sulíkovi). Ak by na to Riško Balónik pristal, tak to by mu niekto musel priložiť nôž na krk (znova pripomínam - Korčok a globalisti).

A otázka na záver, hlavne na polomŕtvu dušu Baťovú:  KDE sú naše Sputnik vakcíny? Kedy bude očkovanie? 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Som to včera večer pozeral s rehotom - je to fakt lacná mexická telenovela s príšernými výkonmi. Magor si to všetko musel napísať na papierik a len (a len) prečítať, lebo ak by mal hovoriť z hlavy, zase by tam mal meltdown. A aj tak z toho textu bolo cítiť zúrivosť, psychopatiu a túžbu po pomste. A samozrejme rýchlo utiecť a neodpovedať na novinárske otázky, aby sme nevideli to nervové zrútenie.

A včera Sulík Na Telo, to bolo tiež pekne strašné - je to debil. Pôsobí ako debil, ktorý ani nevie čo vlastne chce a čo vlastne robí. Vraj osobné vzťahy nie sú zlé. Čože? Veď vláda padá práve pre neskutočne toxické vzťahy a nenávisť, pre patologické vlastnosti propagonistov (veru, nielen Matoviča). Sulík nech si nič nenahovára a neprestiera. Matovič ho dnes nenávidí ďaleko viac ako nejakého Fica či Pellegriniho. Sulík ho za posledné dni tak ponížil a dourážal, že to úzkocitný psychoš jeho kalibru nemôže predýchať. Čo myslíte, ako sa Sulíkovi nakoniec pomstí? Čo ešte vymyslí?

Norman

Nechcem preháňať, ale keď som pozeral (zo záznamu) dnešnú Sulíkovu tlačovku, tak som sa ešte nikdy na týchto pajácoch nezasmial, ako na ňom.
Ten pako Sulík sa vyjadril, že odstupuje - ale pri otázkach vyšlo najavo, že on si to predstavuje tak, že sa zas do vlády vráti.
To asi aj tí novinári ba aj jeho stranníci od prekvapenia nedýchali, jemu úplne drbe, on nechápe základnú logiku. On chce odísť, aby sa vzápätí vrátil. Keď sa ho šokovaná novinárka spýtala, na aké miesto, povedal že na to isté, na miesto ministra hospodárstva. Musel som to stále zastavovať, ako som sa smial. Ak som roky sledoval veci verejné len preto, aby som videl toto číslo, tak to stálo za to.

Roland Edvardsen

Hej, teraz to pozerám zo záznamu. Jemu naozaj drblo, normálne mu začalo šibať ako Igorovi, počas tohto vládneho roka. Teda on bol vždy divná, obskurná postavička (a napojená na pochybné živly. 13x na raňajkách u Kočnera nebola žiadna náhodička, takto Sulík funguje), ale popravde, považoval som ho za o čosi inteligentnejšieho. Mňa tiež nedávno odrovnalo aj to, ako obhajoval tie Gröglingove čistky na vysokých školách a očividnú likvidáciu akademickej slobody. Vraj poriadok musí byť a nech si nerobia na výškach čo sa im zachce, nejako tak sa vyjadril. A toto má byť liberálna strana? Akože chápem, že Gröhling je niečo ako jeho ženích/zať (či skôr nevesta? :-)), ale aj tak. Neskutočné. Sulík je dnes tiež už celkom na úrovni takých ako Igorko, bábkoherečka, Kollár a pod. - nejaké rozdiely sa stierajú, sú len kozmetické. Táto vláda musí čím skôr skončiť, nemôžu tu predsa vládnuť takýto magori.

Norman

normálne mu drblo :-))

Dusanbe

že mňa Sulík vôbec neprekvapil. Presne to zapadlo do mojej dlhodobej predstavy o ňom.
Strašne by som sa zasmial, ak by Joker Matovič teraz vytiahol na nich všetkých - Žaluďov, prezidentku aj SAS-károv nejakú ďalšiu zo svojich obľúbených habaďúr, nejakého skrytého Jolíka z rukávu.
Pravdaže, zdá sa, že v obehu sú už len známe karty a Matovič ťahá za kratší koniec - ale mohol by prekvapiť, nech sa ešte pobavíme.

Norman

Jeden si predstavuje "demisiu" tak, že odíde na jeden deň, a na druhý deň sa vráti na to isté miesto (podpredseda vlády pre hospodárske záležitosti).
Teraz prišlo upresnenie čo sa týka Matoviča - ten si predstavuje "demisiu" tak, že premiéra bude robiť jeho sluha Heger, a on sám, Matovič, bude mať novovytvorenú pozíciu "vicepremiér pre boj proti korupcii". Nielen minister, nielen nové ministerstvo, ale "vícepremiér" :-))

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582070-aky-post-vo-vlade-je-pre-m...

Nie, to mi nehovorte, toto ste v živote nevideli, toto tu nikdy nebolo a dá sa to vysvetliť len úplným (i keď možno dočasným) zrútením ich schopnosti myslieť po viactýždňových nervákoch dohadovania sa.

Norman

Sulík má zas tlačovku. Zrejme mu už niekto cez noc vysvetlil, aké hlúposti včera kecal a ako to Matovič myslí.
Takže teraz platí, že ak Matovič neodíde z vlády, SaS má záujem mať svoje tri ministerstvá, tak ako doteraz.
Ten debko nechápe, že tým vlastne zrušil svoje tlačenie, aby Matovič odstúpil. Ešte raz - ak ostane Matovič, ostanem aj ja (Sulík). :-)
Dávam to sem len do archívu, lebo za rok by človek už ani neveril tomu, ako to bolo.

Sulík je okrem všetkého ešte aj slaboch.
Prirodzene, jeho rozporuplnosť vzniká tým, že má svoje názory a do toho sa mu pletú tlaky zvonku (globalisti) s inými cielmi. A tak to stále pletie.

sandro

Toto bude zaujimave. Matovic bude vlastne obideny stylom - my odstupime len proforma a vratime sa, ale ty Igor, ty odstupis naozaj a vratis sa na nejaku nezmyselnu poziciu. Tak je to teraz nastavene. S tymto moze mat Igor problem, kdeze ho pozname a zostava sa len modlit k vsemohucemu aby mu pomahal pri vymyslani nejakeho kvalitneho podrazu voci kolegovcom z koalicie:) Nech to ide dole pekne s rachotom a ohnostrojom.

Norman

je síce asi v tieto dni veľmi smutný, ale ak mu globalisti nepohrozia nejakými inými vecami - tu by som menoval precedens Kočner, bez srandy - tak nemôže prehrať. Ale to mu stopercentne pohrozia, takže Matovič sa zlomí a ustúpi im.
Globalisti to vidia teraz tak:
Matovič podá demisiu, nastúpi Heger, a ten, na pokyn Matoviča, tlačeného do kúta, navrhne novú vládu. Nebude v nej Sulík, ale možno tam bude zas Kolíková, a samozrejme Korčok (Krajniak možno tiež, ale ten sa asi už bojí).
Mstovič tam tiež nebude.
To je možnosť, akú chcú globalisti a snažia sa dať Matovičovi ponuku, aká sa neodmieta (v pravom zmysle toho idiomu - buď poslúchne, alebo bude trpieť). Toto je ICH predstava.

Pravdepodobnejšie a lepšie pre všetkých sú nové voľby. Matelko zostane v kresle, kým mu explicitne SaS a Žaludi nevyjadria v parlamente nedôveru.
Vhzľadom na pandemickú situáciu a z nej vyplývajúce nálady obyvateľstva by sa ale mali už viacerí z nich baliť a sťahovať niekam do Strednej Ameriky (ja viem, som optimista, to sa nestane).

Roland Edvardsen

Matovič to musí uhrať tak, aby nejakým spôsobom ponížil Sulíka (a ešte lepšie aj žaluďov). Ale ako? Nemôže odísť len tak, bez pomsty.

A stále je mi ťažké pochopiť tú averziu voči predčasným voľbám, aj od Nka, Soltésza, skrátka globalistickej kaviarne. Ak budeme vychádzať z prieskumov tak z predčasných +- vychádza:
- značné zúženie cirkusového klubu Olajno plného kdejakých náboženských fanatikov, homofóbov, extrémistov a pod. To by liberálne kaviarne malo predsa tešiť, či?
- vypadnutie Kollára.
- viac Smeru v parlamente, áno, ale jeho mäkkšej a technokratickej, pellegrínovskej, varianty. Naopak, Fico bude mať menej poslancov.
- národniarske strany (LSNS, Republika, SNS, Vlasť...) by sa asi ešte nestihli skonsolidovať a je relatívne dosť pravdepodobné, že by žiadna z takýchto strán už nebola v parlamente.
- s veľkou pravdepodobnosťou by v parlamente bolo PS. A posledné prieskumy im dávajú relatívne dosť slušné %, už nad 7%.
- väčšie % pre liberálnu SaS.

Takže prečo také vehementné NIE predčasným? Jediná odpoveď na to (a to mám aj od tých, ktorí poznajú Tódovú a jej kruhy) je to, že šmelinár a psychopat má pre nich stále cenu v tom, že má dať Fica do basy. Áno, toto je dôvod, prečo globalisti, napriek všetkému, ešte stále maľujú Matoviča ako menšie zlo než je Fico (viď jeden z posledných článkov v Nku, kde ich porovnávali). Matelko, Remišová a obdobní fanatici im majú v tomto poslúžiť - tak ešte potrebujú, aby nejaký ten čas vydržali.

Dusanbe

nám vypadol slizký had Naď.
Ten neodchádza, naopak - v čase totálnej vládnej krízy rokuje o nerozbornom priateľstve, ďalšom rozvoji a prehĺbení bratskej, pardon vazalskej, vojenskej spolupráce s pani veľvyslankyňou USA.

V médiách rieši, kde, ako a prečo potrebujeme a dáme Matoviča, kde bude jeho nové miesto.
Všimnite si titulky článkov v posledných dňoch - minimálne na Pravde - Naď opakovane rieši osud Matoviča.

Naď je teda pevný - stálica, on je ten pevný bod, zakotvený vo vláde zrejme spoza plechového plota, ktorý je mimo akékoľvek zmeny či výmeny v tejto vláde, mimo tieto prudké politické turbulencie.
Všetko je v pohybe, nevieme, ako píšeš, kde skončí Sulík, demisiu podáva Korčok, ale Naď -naše svetlo v tmách ostáva svietiť.

Roland Edvardsen

Naď už otvorene hovorí o tom, že novým premiérom bude Heger. Možno globalista Naď už upratal Matelka a ten zajtra dá tú demisiu. Ale čo so Sulíkom, že? A ak Matelkovi vytvoria ten zbytočný úrad vicepremiéra, tak potom sa naozaj nič nemôže vyriešiť, to bude totálna fraška. Matovič bude stále vo vláde a bude ju tam kontrolovať a poťahovať s astenickým subíkom Hegerom - bude tieňový premiér.

Dusanbe

je Naď ?
Konformný štátny úradník, ktorého vytiahol z politickeho odnikiaľ Matovič= OĽaNO a dosadil ho za ministra.
Z pohľadu politickej moci, popularity či nejakej voličskej podpory je to absolútna nula, posledný človek oprávnený na to, aby niekam posielal či určoval miesto Matovičovi.
Je to zas mediálna hra na ovčanov.

Norman

to boli len reči pablba Naďa.
Dnes aj Čaputa vyzvala na demisiu, ergo je už asi rozhodnuté, a dá demisiu. Ale bohvie, pri pacientovi sa nikdy nevie. On je schopný proste vládnuť, navrhne nových ministrov, a v pohode. Keďže pako Sulík sľúbil, že za voľby hlasovať nebude, tak sa Matovič nemá čoho báť (teda okrem toho, že ho zavrú, zhabú majetok jeho bielej kobyle, alebo skopu jeho Karolínku ... ).

Norman

No tak sme to dali dohromady. Globalisti nechcú voľby, pretože bez ohľadu na nejaké aj pre nich pozitíva, bol by ohrozený osud týchto troch ministrov. Kolíkovú možno považovať za určité krytie súdnej mašinérie, ktorá ma prehltnúť čo najviac smeráckych osôb (možno aj toho Fica, ako si to kaviarenskí chmuľkovia malujú a honia pritom pod perinou).

Ale aj keby teraz globalisti zlomili Matoviča a pristal by na svoj odchod z vlády - po krátkom čase by im to v parlamente pravdepodobne zhodil. Konieckoncov, dnes aj Kollár hysteričil, oni to neudržia.

sandro

Elegantne obidu Matovica. Je to uz uvarene. Zozeriem kefu ak to tak nie je. Matovicova podmienka rezignacie ministrov je scestna, ved predsa oni dnes vsetci otvorene hovoria, ze idu do rovnakych kresiel opat, takze je uplne jedno ci odstupia teraz alebo by boli rozpusteni odstupenim premiera. Navyse, ak pojde Matovic do totalnej zhovadilosti ako je nejaky minister korupcie, tak to bude totalny klinec do jeho rakvy lebo toto je snad jediny sposob ako moze zo seba urobit este vacsieho idiota ako doteraz.
Dalsia vec je ta, ze na priklade Pelleho sme jasne videli, ako sa meni pozicia Fica - neotrasitelneho muza, ktory ukoluje noveho premiera. Trvalo to realne mozno mesiac a Pelle sa zacal trhat. Umoznila mu to funkcia a moc, ktoru Fico realne stratil. Takto isto dopadne Matovic, aj ked on teda dopadne ovela horsie.
Takze zatnime zuby, mame pred sebou dalsie roky trapenia. Sorry, nerad kazim tuto party, ktory sa rozbehla velmi vyzivne, ale je vidno, ze tie sily, ktore toto spustili kvoli Sputniku si to cele postrazia.
..no a do toho vsetkeho este spuchnuta Caputova v prezidentskom palaci.

Dusanbe

Matovičovi nadávame do psychopatov. Pardon vlastne nenadávame, len odhadujeme diagnózu.

Ja mu tak prajem, aby mu to vydržalo, aby sa mu naozaj ešte podarilo spraviť toľko neracionálnych a nepredpovedateľných ťahov, že sa z toho "globalisti" poserú.
Pardon, chcel som pravdaže napísať - požerú.
Vlastne mu - týmto spôsobom - tiež držím palce.

sandro

Matovic je skutocne genius. Pokorne priznavam, ze som ho zase podcenil. Vymyslel to trivialne a zaroven dokonale. Upiekol s vlastnymi poslancami dohodu, ze vlastne nie on ale poslanci OLANO odstupia ak odstupi ON:)) Perfektne:) Vyzera to tak, ze je dokonane, taketo zoskupenie uz nema ziadnu sancu, aspon ja v tom verim. Drzme si palce, nech mu to vyjde!

sandro

Tak veru. Ta prvotna analyza sa mi potvrdila 100%. Politika na Slovensku je velmi lahko citatelna, veduci cinitelia totiz disponuju nulovou suverenitou v konani. A ak si to aj chvilku myslia, tak externe sily zasiahnu, ako teraz v pripade Matovica. Mozme len tipovat, ako a kto mu to oznamil, vysledok je ten, ze ho obisli a vsetci poloidiotski lokaji sa vracaju naspat do uradov.

Ema

Magor zostáva na ihrisku a na pozícii premiéra má svoj chvostík, ktorý dokonale kontroluje.

sandro

No pozor, toto je jeho totalna prehra . V podstate sa stalo len to, ze on polozil premiera a ide nizsie. Zvysok sa nemusel vzdat nikoho a nicoho, urobili len tie trapne divadielka s docasnym odstupovanim. On na pozicii ministra financii(sam neverim co som prave napisal - MINISTER FINANCII) bude celit zase len posmechu a vysmechu. Treba sledovat, ako bude jeho vplyv klesat. Aj ked, on realne ziaden nema. Kto si este spomenie na jeho ''omylom'' skartovanu vypoved sekretarkou v r.2011, ktorou vraj mohol sposobit obrovske problemy vtedajsim silam reprezentujucich to, co tu vladne teraz? Aj vtedy mal silacke reci a snahy, ale ked sa o tom dozvedeli globalisticke sily, pretocili sa im panenky a nas hrdina siel vypovedat znovu:) Nasledna vypoved uz bola podla sablony. Zahladzovaca vtedy robil Centes, ktory tot nedavno usiel hrobarovi z Covidovej lopaty.
Rovake to bolo aj teraz. Silne reci, velke plany, no a po umravneni skutek utek.

Norman

Ale aj Matovič zostáva, len si vymení miesto s Heegerom.
Ale súhlasím s tebou - politika je čitateľná, lebo záujmy sú jasné. Tento stav, ktorý dnes "dohodli", traja bez štvrtého, považujem za prehru globalistov. Saska už dala síce pozitívne odozvy - ale ktovie, kto v noci zavolá Sulíkovi a zajtra bude zas všetko inak.

Je možné napríklad aj to, že Čaputa nepodpíše vládu, kde bude Magor ako minister financií (ako Pellemu nepodpísal vládu s tým Rážom na poste ministra). Nuž, ktovie, možné to je.
Ale je rovnako možné, že to globalisti teraz tiež už vzdajú a všetko odkývu.

Roland Edvardsen

Prečo to popisuješ ako prehru globalistov? Všetky globalistické plátky písali o tom, že chcú 2 veci: 4-koalíciu a Hegera ako premiéra. A teraz to majú. Ak niečo nechcú tak sú to predčasné. A Kolík, Korčok, Naď, Gröhling a iní globo miláčikovia pokračujú. Čaputa to všetko pekne popodpisuje - je bludom, že ona je voči tejto vláde tým, čo bol Kiska voči vláde Smeru. A ani Žaludi sa nerozpadli a natvrdlá kompa žiarila a omieľala "Igor to dal na štátnika". A vysmiaty Joker, provokatívne si dávajúci dole rúško s jeho nechutným "bude dobre" a prirovnávajúci sa ku Kristovi, je tiež spokojný. A zo Sulíkovej tlačovky, kde pozýva Matelka na večeru, musí byť človeku až fyzicky zle. Fuuj, grc, fraška. Ale nepochybujem, že národ je dnes v inom amoku. Petícia za referendum bude mať nad 400 000 podpisov veľmi rýchlo. A to budú iné protesty, ak raz skončí ten núdzový stav.

Norman

Globalisti, saska a žaludi, chceli aby bol Matovič potrestaný a odišiel z vlády. To sa nepodarilo.
Matovič sediaci vedľa Hegera nie je to, čo chceli.

To, čo dali na tlačovke, bolo veľmi slabé a neisté. Veď dobre vieš, že zajtra bude zas všetko inak. Remiška výrazne rozbila svoj kľub, všetky ich strany utrpeli. V boji treba mať pevné nervy. To gesto "Dobre bude" bolo úbohé. A Sulíka som zatiaľ nevidel - ale chápem to tak, že tlaky globalistov ustali, a tak ten blbec si zas myslí, že bude zasa všetko v pohode. Nebude.
A myslím, že toto zdvihlo nervy mnohým. Mnohým. Majú zas na hrbe o pár vriec karmy viac.
Ešte nič nevyriešili, ešte nič nepreskočili, ani najmenej. Všetok hnoj zostáva pred nimi. Akurát ľudia, ako aj ja, sa rozhodli, že tých debilov nemožno ani najmenej šetriť.

Roland Edvardsen

Hej, už som pokojnejší, keď to napíšeš takto. :-) Jasné, že ešte nič nevyhrali. A Matovič tú spokojnosť len hrá a provokuje. V skutočnosti už kuje pomstu a vlastne aj to, že ide na ministerstvo financií je akt pomsty voči Sulíkovi. To, že musel po roku opustiť za takýchto okolností premiérsku stoličku je mimoriadne ponižujúce, bez ohľadu na to, či ostane alebo neostane vo vláde. Vychádza mi to tak, že skôr prehral on.

Norman

nič sa nevyriešilo, ale toto je proste zlom - ďalší ich pokus. Či im to nejako vyjde, to je neisté. Kto vyhral a kto prehral je tiež ťažko povedať, viď aj Sandrov názor, to sa dá vidieť rôzne, ja s ním súhlasím v tom - Matovič to dlhodobo neustojí.
Ja som mal dnes nervy tiež posunuté, maličkosť to nebola. Ale teraz ešte pozerám to o 5 minút 12 a napodiv ma to uspokojuje - ten Heger je naozaj blbec, a teraz už aj argonatný blbec. Akonáhle vedel, že bude premiér, stal sa arogantný.
No nič, predýchať a tešiť sa, ako im vopcháme hlavu do hnoja. Ale asi nie my, ale naozaj už ľudia.
Tu sú len dve možnosti - buď prejde covid a ľudia ich zabijú, alebo ani covid neprejde a ľudia ich zabijú.
Hm, som asi príliš veľký optimista, ja viem.
Samozrejme, nikoho na násilie nenavádzam - naopak - ale máme menšiu čítanosť, ľudí asi nezastavíme, hm. Preto dúfam, že budem pri tom, aby som aspoň tam ľudí skúsil zastaviť :)
Ale už bez irónie - tamto sú naozaj dve možnosti, čo oni pred sebou majú. Dúfam. Pardon, tipujem.

Ľubov

že aj ja momentálne fandím Matovičovi

proti tým mimovládkarským ropuchám kolíkovej a čaputovej. Logiku to nemá,to je čisté podvedomie.-). Ráno múdrejšie večera,zajtra uvidíme,kto ďalší podá akože demisiu.Oni vśetci akoby na niečo čakali a snažia sa získať čas.

Roland Edvardsen

S niekým ako Matovič človek pri zmysloch a so základnou hodnotovou výbavou nemôže sympatizovať či mu fandiť. To tu naozaj ani nepíš. :-)
Ja chcem vidieť, ako sa budú navzájom čo najviac žrať, urážať a robiť si naprieky. Nefandím nikomu, resp. fandím všetkým v tom, aby zasadili čo možno najviac úderov - čím tvrdšie, tým lepšie. Asi tak. :-)

Norman

Dá sa to pochopiť, o čom hovorí Ľuba. Práve teraz, ak by Magorič proste vládol v trojstraní, alebo dokonca v dvojstraní, a tvrdil by, že je všetko v poriadku - by sa navzájom ďalej kopali a ako ich dráma by to bolo veselé.

Ale reálne štát potrebuje funkčnú vládu a Matovič je príliš veľký zločinec a NEBEZPECNY had aj na to, aby sa používal aj čo len ako baranidlo, to máš zas ty pravdu.

Roland Edvardsen

Ale áno. V podstate by som bol najradšej, ak by Matovič ostal premiérom - takto by sa totiž zvýšila pravdepodobnosť predčasných. Jeho vynútená demisia je v skutočnosti plán globalistov zabrániť predčasným a udržať túto vládu (a zároveň mať nad ňou väčšiu kontrolu). Takže áno, neverím, že by som to niekedy mohol napísať, ale fandím Matelkovi (v tomto zmysle). :-)

Luko

A vy ostatní, gentlemani, preskočte na ďalší príspevok - toto je osobné (malá upútavka?).

Ako vidím, nie som sám, kto sa v tejto "kope info-sena" momentálne stratil. Vždy, keď sa mi to prihodí, ten večer vypnem TV, nečítam správy a začnem písať báseň. Kedysi som krížil lúšťovku, ale to ma rýchlo začalo nudiť. Tak som ju lúštil tak, že som vyplňoval len tajničku. To zasa rýchlo prestalo baviť moju milovanú, pretože keď si kúpila časopis a dolistovala až ku krížovke kde už bola hotová tajnička, trošilinku protestovala. Aby sme sa už nikdy, ale naozaj nikdy nevadili, bolo ľahšie prepnúť od lúštenia a k básňam. Je to veľmi podobné ako krížovka. Tak isto hľadáš slova, ale nie podľa návodu autora krížovky, ale také, čo dávajú zmysel s tými susediacimi a ako celý súbor slov aj niečo zmysluplné hovoria. Navyše musia držať zvolený rytmus, čo je celkom zábavné. Samozrejme, že môj rytmus nie je daktyl, trochej, jamb ani spondej, ale prepísať to do nôt a taktov by to išlo. Je to úžasný relax a keď si to ráno prečítam a zistím, že to naozaj dáva zmysel, strčím to spokojný do šuplíka (v NTB) a mám na nejaký čas čistú hlavu. A väčšinou sa mi tiež rozjasní tá kopa informácií a zmrskne sa na malinkú kôpku, ktorá sa už dá prebrať a nájsť "tú" ihlu (ak chceš). Nikdy som to nikomu neukazoval (len mojej milovanej, ak sa mi podarilo zveršovať niečo vtipné, čo by ju mohlo pobaviť) a mojim vnukom (ak to bolo vhodné k ich zábave), pretože nemám ambície svoje veršovánky zverejňovať. Je to len môj "taký" relax - výborný.

Keď v mojom živote nastal problém, tak bol veľký vždy len dovtedy, kým som ho správne nepomenoval. To znamená vysvetliť jeho podstatu niekomu druhému tak, aby pochopil, čo mi ten problém robí a kde pramení. A keďže sa nerád zdôverujem druhému (vlastne mu tak odhaľuješ svoje slabosti), tak si to zveršujem sám pre seba a ráno ...
... ako píšeš - ráno múdrejšie večera.

Ľubov

ďakujem Ti za to,že sa tu občas prejavuješ aj takto, čiastočne osobne. V skutočnosti je ale každý človek sám.-).
Vćera som sa naozaj sekla s tým "fandením" Matovičovi,zle zvolené slovo. Zrejme je to v skutočnosti škodoradosť,keď sa škreti hryzú medzi sebou. Zatial Sputnik trčí v nejakej garáži a Ivermectin je zakázaný.
Potrebujeme sa zachrániť. Spomenula som si ,neviem prečo,na niektoré antické osobnosti,na ktorých vyrástla Aténska republika https://cs.wikipedia.org/wiki/Drak%C3%B3n

Nedávno som tu mudrovala,že si musíme začať zvykať na prichádzajúce schudobnenie,veď aj skromnosť má svoj pôvab,nenápadný. No Okoloidúci to odmietol,zfleku,pretoźe nie je nič dobré na tom,že 99 % má menej ,ako 1 percento .Má pravdu,uznávam.
Doteraz sme boli neustále v defenzíve ,neznámi a nedotknuteľní za oponou, dúfam konečne vyliezajú na Božie svetlo.

Norman

Sú tieto možnosti
1. Buď zlomia Matoviča, ten vypadne, ale zostane tam vláda magorov a globalistov (prípadne dokonca aj s Matovičom)
2. Matovič bude vzdorovať a potopí celú vládu a koalíciu a budú nové voľby

Jednoznačne je lepší bod 2 a to je to, o čom bola reč, že mu držíš palce. Držať mu palce, aby to rozkopal celé. To je v poriadku, tak rozmýšľame všetci.

Luko

Vystihol si to krátko a dobre, Norman.
Kedysi tu bola aj rubrika "Humor" (dnes už zabudnutá), tak si sem trúfam "šupnúť" aj niečo (možno) trocha úsmevného. Myslím, že to nevadí.

Ešte k tej škodoradosti - Ľubov.
Nedávno tu nami dvoma spomínaný Grossmann v "Návštěvních dnech" (niekedy pomenovaných aj "večerech") Šimkovi povedal: "Vyprávěj, Slávku, člověka to potěší, když slyší o cizím neštěstí."
To dokonale vysvetľuje všetko, nie? :-)
A aké asociácie Ťa priviedli až k Drakónovi netuším (len tak opatrne hádam - trest smrti?), ale súhlasím, že by sme sa z histórie mohli a mali poučiť, príp. sa k osvedčenému aj vrátiť.

Náhodný okoloidúci

Je to síce trochu mimo hlavnej témy článku, ale keď už si tu spomenula Ivermectín a agresívnu kampaň voči nemu, milá Ľubov, uvediem sem osobnú skúsenosť jednej mojej kolegyne, mladšej odo mňa a "srdciarky". Dala sa zaočkovať a 5 dní po druhej dávke sa začala cítiť zle, išla si dať vyšpárať nos a bola pozitívna a ako srdciarka je pritom dosť riziková. Aj jej manžel ochorel, horúčky cez 39. Jej sestra našťastie pracuje v Rakúsku v nemocnici, zohnala jej Ivermectín balenie za 6 eur, pre ňu aj pre manžela a rýchlo doviezla na Slovensko. Kolegyňa aj manžel si ho užili podľa odporúčaného dávkovania (12 mg) a na druhý deň úplná pohodička ako keby im nič nebolo. Takže mám z prvej ruky, že to funguje.
Ale nepočujeme a nečítame nič iné ako očkovanie, očkovanie, očkovanie. Lenže - očkovanie je dlhodobá PREVENCIA a ľudia potrebujú LIEČBU a potrebujú ju HNEĎ, to im vakcína nezabezpečí, ani Sputnik to nedokáže.

No a k téme článku - na toto sme rok čakali, na takéto trenice a spory. Vychutnajme si to, ale buďme bdelí a ostražití, lebo keď niečo padá, môže sa pritom toho dosť poškodiť a nevratne zničiť.

Ešte k tej skromnosti. Skromnosť je jedno a chudoba je druhé, všetkým nám je jasné, že to nie sú synonymá. Inými slovami, ľudia sa delia na hladných a nenažraných. Stred medzi týmito dvoma skupinami tí nenažraní vedome odstraňujú.
Ja osobne som aj zástancom solidarity, aj zástancom zásluhovosti.
Pokiaľ sa človek snaží a robí niečo pre spoločnosť, treba k nemu byť solidárny. Pokiaľ sa niekto len fláka a vedome hádže zodpovednosť za seba na iných, treba sa k nemu správať podľa princípu zásluhovosti. Myslím si, že to je najracionálnejšia cesta spravovania spoločnosti, ale ani jedna naša doterajšia vláda k tomu nedospela.

1488

pár názorov na tento liek pustili teraz v marci aj na ta3. Ak si nezachytil video - prax potvrdzuje, čo si už písal..
https://www.youtube.com/watch?v=k3ysgWnBsxw

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za odkaz, videl/počul som na TA3 rozhovory s nejakým slovenským lekárom žijúcim v Kanade aj s J. Mesíkom, oba v relácii Tak takto. S Mesíkom sme možno na opačných stranách barikády pokiaľ ide o politické názory, ale v tomto boji za schválenie Ivermectínu mu fandím.

Tu je pekné zhrnutie ťaženia proti Ivermectínu. Čo viac chceme ako dôkaz, že o zdravie a zastavenie predčasného umierania vláde a BigPharme nejde?

https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/25/dezinformacie-zo-strany-mainstrea...

Norman

Dobrý článok, lebo čo sa týka farma firiem, tie nepoznajú zľutovanie. Len aby som zopakoval:
Vystrnadiť lacný a zrejme jeden z najlepšie funkčných vakcinačný Sputnik je jeden zločin, čo sa deje (nielen na Slovensku, ale tu to bije do očí, lebo sme na tom biedne aj priebehom, aj počtom iných vakcín).
Druhý, ešte väčší zločin je Ivermectín, ktorý v posledných dňoch sa stal znova a úplne nepochopiteľne objektom útoku Bruselskej EU, a pre bežných Slovákov zostáva nedostupný (aj keď celebrity či mocni sa ním zásobujú). To je ZLOCIN. Samozrejme, sú za tým priamo a jednoznačne farma firmy, ktoré chú predávať svoje drahé gebuziny.

Len pripomínam, že na efektívnu obranu proti tomuto stavu by opozícia potrebovala mať vybudovanú politiku, že "Covid matters", a že vakcinácia je cesta (aj keď neistá a samozrejme niečo stojaca aj riziková). To u nás na Slovensku zo známych dôvodov švejkovania a bohorovnosti nie je.
Aj preto Rakúšan dostane Ivermectín na predpis za pár drobných (a podobne je to zrejme všade po Európe, bez ohľadu na to, čo si tá krava v Bruseli hovorí). Nie tak na Slovensku, kde ŠUKL Baťová v starej dobrej tradícii poturčencov horších od turka, ako aktívny idiot zabíja Slovákov. Ona konkrétne. Raz niekto za toto pôjde do basy, a to na dlho. Nehovorím, že si to zaslúžil, ale Tisa za toto kedysi obesili.

Dusanbe

obyvateľov Slovenska je zaočkovaných.
V Maďarsku, kde schválilo ministerstvo zdravotníctva už 7 vakcín - pretože je núdzový stav a je potrebné očkovať veľa a rýchlo je to:
"Yet some 1.8 million citizens have already received their jab. Quite a good result for a country with a population of some 9.7 million."
Čiže takmer 20 %, oproti slovenským 4,6 %.
Ako píšeš - v tom lepšom prípade do basy.
Pretože je to obyčajný hnusný zločin na ľuďoch.

Dusanbe

Tak predsa vytiahol nejakého Jolíka z rukáva !
"Boj proti korupcii" - to nemôžu SAS, Smerodina ani Kiskovci nič namietať - aj keď chcú pravdaže ostať pri korytách najmä kvôli nej !