Americké panstvo na Slovensku a Matovičovo odvolávanie

Písal som o tom pred dvoma týždnami, a asi nezaškodí sa nad situáciou znova zamyslieť. Toto je dokonca ovela dôležitejšie, ako hlasovať o formalizme vstupu Fínska a Švedska do NATO (i keď ani tam by som nehlasoval za - nech militaristické lemry vidia, že Slovensko nefunguje)

Úloha je jasná - US panstvo na Slovensku nesmie padnúť. Koalícia je síce od začiatku labilná, Kiska zdrhol riešiť svoju pozemkovú kriminalitu, Kollár sa v čase maximálných zákazov rozváža s devkami a terorizuje nemocnice, ale to sú pre tých, čo ovládajú média, maličkosti, ktoré sa zmažú.

Hlavný problém je Matovič, ktorý sa vo svojej mentálnej chorobe úprimne chce hrať na spasiteľa a preto prestáva počúvať všetkých, aj americké mafie. Navyše rozhádzal do vetra všetku svoju potencionálnu autoritu, stal sa úplne bezcenný, všetkými nenávidený pandrlák na šachovnici. A tak je najprv zhodený na ministerstvo financií, a teraz musí ísť preč aj odtiaľ. Matovič je momentálne najväčší problém americkej vazalskej mafie na Slovensku. Vyrobili si ho síce sami, lebo ako vždy, zas to celé dokefovali, ale teraz už objektívne vadí aj im.

A tak Sulík dostal pokyn, že to má zariadiť. Vyzval Matoviča už v lete na odstúpenie a kedže to neuspelo (štýl: "Neľahnem, čo som kurva, šak ma zhoď"), presunula sa SaS akože do opozície a odtiaľ dala podnet na odvolanie ministra financií. V podstatne naivná a primitívna hra. SaS je teda vraj v opozícií, už týždeň(!!) a tak z toho dôvodu žiada Hlas a Smer, aby jej návrh podporili. A oni - naozaj neuveriteľné - idú podporiť najviac proamerickú stranu v dnešnom parlamente. 

To je prvý fakt, ktorý nepustí a malo by byť jasné, o čo ide. Hryzú sa zahraničné strany a žiadajú podporiť opozíciu v tomto boji kurvy proti prostitútke.

Druhý bod na zamyslenie je to, čo sa stane, ak Matoviča teraz a takto odvolajú. On sám s tým pracuje a hovorí o tom - SaSka sa vráti do vlády,  Olano zostane vo vláde, vráti sa teda stará silná väčšinová proamerická koalícia. Matovič je psycho, lož a podvod je jeho pracovná metóda - ale v tomto má pravdu. Naozaj sa to stane, lebo k tomu netreba nič, len sa proste akoby akceptuje požiadavka SaS zo začiatku leta. Sulík a celá proamerická strana vyhrá, vyšinutý element Matovič bude odstráneý z ich cesty. Len z ich cesty, vrátia ho do klubu, kde bude skákať a hrýzť opozičné sociálno-národné strany Smer, Hlas, Republika. Kto by to nechcel, dva bonusy jednou ranou.

Ja chápem, že 90 percent z nás Matovičom pohrda a vieme, že by mal odísť z vlády a byť ťažko potrestaný za zločiny, čo napáchal. Ale to, čo chcú podporiť hlasovanim Hlas, Smer a možno aj Kotelebovci a Republikáni, je klasický amaterizmus a zabetónovanie americkej nadvády na Slovensku, minimálne na ďalší rok a pol. Jedine Taraba a jeho trojica už pochopil a explicitne sa odmieta toho zúčastniť, ak mu naozaj nedajú záruku predčasných volieb - to, čo sme tu varovali, že žiadna taká zarúka nemôže jestvovať, a teraz mu ju už nik, ani Sulík, nedáva. Po odstránení Matoviča bude koalícia na opozíciu kašlať, a považovať ju za použitý toaletný papier.

Pravda, možno sú udalosti  silnejšie a táto koalície tak či tak skončí o mesiac  na hnojisku (spolu s celým hospodárstvom Sovenska). Možno prípadné zajtrajšie odvolanie Matoviča tiež privodí prakticky okamžitý rozpad koalície - taká možnosť tu bezpochyby je a láka, ako vsadiť si lotériu. Ale aj tak - ja by som nehlasoval za takýto jasne zameraný návrh z dielne špinavej proamerickej strany SaS. Iba za nedôveru voči celej vláde, opozícia sa predáva zas lacno.

Proste: Matovič nestačí, treba ukončiť celú vládu, celú koalíciu, celé toto volebné obdobie. 

 

 

 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Ja by som povedal, že je to naopak, teraz je lepšia stratégia odvolať Matelka a Taraba sa týmto odkope ako zradca (napokon aj reakcie na FB na jeho adresu ukazujú, že ľuďom sa vo všeobecnosti jeho prístup neľúbi).

Jednak, nie je pravda, že bez SaS je táto vláda menej pro-americká (stačí sa pozrieť kým nahradili saskárskych ex-ministerov. Vedľa agresívneho jastraba Káčera aj Korčok pôsobí ako umiernený. A Sulíkovi sa naopak vyčítal príliš pragmatický postoj k Rusku. Inak len pre zaujímavosť, najviac pro-ukrajinskí/pro-atlantistickí nie sú voliči SaS, ba dokonca ani PS, ale podľa nedávneho prieskumu práve voliči Olajna).

Za druhé, je nepravdepodobné, že by už len tak zobrali olajnáci medzi seba SaS, potom čo už došlo k výmene ministrov a hlavne po tom, čo by im odstrelili Matelka. Veď to by bolo ad absurdum aj na slovenskú politiku (ktorá vo všeobecnosti je totálne absurdná, hlavne posledného 2,5 roka, ale aj tak). Navyše Matovič má z časti dosť pravdu v tom, že Sulík zdrhá aj preto, aby na jeho hlavu nešiel nesledujúci ekonomický kolaps. Sulíkovi dnes už viac vyhovuje byť v opozícii (a napokon sama Cigániková sa nedávno vyjadrila, že nechce aby sa SaS vrátila do vlády i v prípade, že Matelka odvolajú). Áno, Matovič a Taraba teraz takticky živia túto tézu, že sa SaS potom vráti - ale je to len sprostá manipulácia. Nevráti sa.

Za tretie, na Matelkovi vidno, že nechce opustiť ministerské kreslo, že sa trasie a nezvláda to (aj preto to odvolávanie posunuli až na utorok). Je to jednoduché - treba robiť vždy to, čo u neho vyvolá nervový záchvat. Viac záchvatov = väčšia pravdepodobnosť rozpadu vlády.

Norman

veď sme sa o tom krátko bavili, subjektívne je ťažko sa udržať a nekopnúť do magoriča,
ale aj preto som zhrnul znova racionálne argumenty proti hlasovaniu so SaS.
.
Tu je jeden zásadný bod - táto koalícia bez SaS je menšinová a vlastne nefunkčná,ide sa celá zrútiť,
ak bude koalícia aj so Sas, bude zas pevná, ale nerozhodná, neschopná.
.
Ja viem, že návrat SaS je nenormálny, ale oni to tak môžu spraviť. Matovič im to tak poradí a poslanci Olajno radi poslúchnu. Za prvé ich tlačia tí amíci, za druhé Matovič povolí všetko, len aby neboli nové voľby. A aj keby sa SaS nestala znova vládnou stranou, nemala ministrov, aj tak bude podporovať vládu - to bude reálna "menšinová" vláda, to SaSka dá. Dokonca aj keby sa formálne nič nestalo, SaSka bude proste naozaj podporovať koalíciu - teraz má tendenciu to nerobiť.
Sulík sa za mnistre teda nevráti, ani sa nechce, ani ostatní minsitri sa nevrátia. A myslím, že aj Matovič už nechce robiť , ten dojem, že mu na tom ministrovaní záleží, je podľa mňa typický jeho psychopatický cirkus. Je to jeho typická výroba martýra zo seba.

.
Nepíšem to sem ako nejakú propagandu, ale ako prognózu. Ako odhad, že odvolanie nepovedie nikam.
.
A ak, tak mali od SaSky NAJPRV dostať napríklad odvolanie Mikulca, či tam je ochotná zaplatiť. Alebo ešte lepšie, odvolanie Naďa . Až potom za odmenu by Sulík dostal Matoviča. Takto , opakujem, opozícia poslúži SaSke a nedostane nič. Iba slabú nádej, že to rozbije koalíciu, aj keď určitá logika teda tvrdí, že nerozbije, ale naopak.

sandro

Pisal som to v minulosti aj teraz. Matovica neodvolat. Po odvolani sa veci akoby navonok zacnu stabilizovat, pritom to bude len falosny pokus o prezentaciu novej, funkcnej vlady bez neho.. A umieranie Slovenska bude pokracovat. Tato vlada si potrebuje nabit hubu a to cim skor brutalnym padom o zem. Toto vsak rozhodne Matovicove odvolanie neprinesie, naopak, prinesie to jeho dalsie zotrvavanie v nej.
Celkovo je to uplne absurdna vec, zahlasovat s opoziciou za odvolaine klucoveho politika vlastnej vlady a potom vladnut dalej :) Aspon vidno, co vsetko je mozne v mene udrzania proatlantickej vlady. A este budeme cumiet aj dalej... V hre su veci ako mobilizacia dalsej nepotrebnej Slovanskej masy smer vychod a to mozu nove, nepripravene volby, prekazit.

Norman

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/642484-snaha-sas-vratit-sa-do-vla...

Sulík už hovorí o predčasných voľbách. No, zdá sa, že sme mali pravdu. Tamtým zmrdom netreba skočiť na prvú ponuku, zásadne a nikdy.

Ale zdá sa, že Sulino predsa len nechce hneď teraz utiecť do Austrálie. No, Austrália je skurvená diera... ale v skutočnosti je to najlepšie riešenie. Sulino, go.

Norman

Sulíkpvci sami hovoria o tomto hlasovaní (o nedôvere Matovičovi) ako o svojej "snahe vrátiť sa do vlády".
Hlasovať spolu s SaS za to, aby sa vrátila do koalície a vlády, bolo vrcholne riskantné. Ak by sa tak stalo, mala by opozícia (Smer, Hlas) na stole denne výčitky a výsmešné argumenty, že za to predsa sami hlasovali.
.
Takto zostal čierny Peter v rukách Tarabu a Kufovcov, ale nech už boli ich konkrétnejšie motívy akékoľvek, nezaslúžia si ten pokrik o "zradcoch". Matovič sám je naozaj teraz už druhotný element, jeho poslanci by ho už kludne a radi "oželeli", nezhodili by kvôli nemu vládu.
.
Teraz je vláda naozaj v menšine a ak je Sulík nasratý, tak toto nie je v presnom slova zmysle "menšinová vláda" - toto je len nestabilná rozpadávajúca sa vláda, bez reálnej možnosti zákonodárnej iniciatívy atď., bez podpory z nejakej nevládnej strany. Vláda KEDYKOLVEK odvolatelná.
Toto Sulík až do konca podporovať nebude. Aj Američania teraz jednoznačne vsadia na SUlíka a ProgeresivStranu, čo iné im zostáva. Voľby budú, a to čoskoro (nie som si istý, ale dúfam)

Norman

Američania vsadia teraz na SaS a PS. V Olane majú teraz už len Naďa, ostatných oželejú. Naď urobí to isté, ako Krúpa a prebehne k SaS, alebo ho teda usáci tiež obetujú - aj tak urobil pre nich všetko, čo mohol, pritom je nenávidený, bezcenný, teraz ho američani ako odmenu zahodia a zabudnú.
Stredom snahy bude Hlas. Ten o všetkom rozhodne. A spraví tak až po voľbách.
Do ich hláv nevidno, ani do toho, pri akých podplácaniach boli, ale jedno je isté - čím menej hlasov bude mať Hlas, tým skôr sa prikloní k Smeru a slovensko-sociálnym hnutiam. Ak bude mať viac hlasov, ako Smer, a Pele bude (musieť) tvoriť vládu, je riziko jeho zlyhania najväčšie. Ak sa ale naopak bude musieť len pasívne pridať, urobí to možno správne.

(to sú analýzy za predpokladu, že by veci išli kľudne ako doteraz - a to splnené nebude. Spoločenské vozidlo v nasledujúcich mesiacoch bude odrbané o steny dráhy a pomery sa budú meniť "katastroficky", teda prakticky nepredvídateľne. )

slaven1

https://t.me/casusbellilive/74000

Sieťou dnes preletela informácia, že aj v našom národno-oslobodzovacom boji zahynul na okrajine Štefan Potocký. Moja myseľ sa o túto informáciu „zastavila“ ako auto o strom.

Je predsa vojna a vo vojne zomierajú ľudia. No sú cudzí. Smrť je anonymná. Tu zrazu konkrétny našinec. Zomrel v boji mladý človek, ktorého som poznal. V boji.

Rozhodol sa bojovať vo vojne a veď vo vojne sa zomiera. Vo „filmovej vojne“ spravidla zomierajú zlí nepriatelia. A v skutočnej nie. Zomierajú aj dobrí a statoční. Vojna si nevyberá.

Štefan Potocký bol to jeden z najlepších synov nášho národa. Korenie. Aktív. Víťaz.

Putin vo svojej minulotýždňovej reči pripomenul Rusom niektorých ich hrdinov. Zacharčenko. Motorola. Givi. A kde sú naši hrdinovia? Tu je jeden a ďalší stále bojujú.

https://www.infovojna.bz/article/video-exkluzivni-preklad-projevu-vladim...

Je plno silných slov. Prečítaš si ich, prejdu ti vedomím. Na chvíľu ťa zastavia a moment vyšumí.

Aby silné slová ostali v tebe na veky, treba k nim silného slovitela. Človek-nositeľ. Je to okamih textom ako tento neprenosný.

Vo mne až do smrti ostane hlboká a pravdivá myšlienka, ktorú mi dal práve Štefan Potocký:

Víťazi sa nevzdávajú, tí čo sa vzdajú nikdy nezvíťazia.

sandro

Stefana si velmi dobre pamatam z Gorila protestov. Bol to muz cinu, ktory zomrel ako chlap a za svoje presvedcenie. Bojoval po boku Lugancov od r.2014. Zucastnil sa bojov v Mariupole, odkial vyprasili a pochytali Azovcov, ktori sa dnes rehlia z pohodlia pri stredozemnom mori a preberaju ocenenia za vrazdenie civilistov. Stefan to schytal zrejme niekde pri Ukroofenzive pod Charkovom.

nové