Prigožinovi preplo a urobil akýsi pokus o prevrat

Prigožinovi preplo a so svojimi vojakmi súkromnej Vagnerovej skupiny sa pohol na Moskvu. Tak sa to dá interpretovať.

Tento pokus o prevrat posilní pozíciu Putina. Výrazne ju posilní. Spomente si na ostatný taký pokus v Turecku - od pokusu o prevrat je Erdogan nespochybniteľný.

Je dokonca možné povedať, že toto ak nie že zorganizoval, tak vyprovokoval sám Putin a jeho generáli. Ľudí ako Prigožin je ľahko zmanipulovať. 

"To, čomu čelíme, je zrada. Zrada, ku ktorej viedli prehnané ambície a osobné záujmy,“ povedal Putin v čiernom saku a čiernej kravate - a myslel tým zrejme nielen samotného Prigožina.

Situáciu budeme sledovať a doplníme. Žiadna vojna nie je jednoduchá.  

 

Doplnok na druhý deň:

Zaznamenávame, že situácia bola už večer zmenená a strany sa dohodli na riešení. Prigožin ide do vyhnanstva do Bieloruska. Vagner grupa bude akosi rozpustená, alebo prestavaná. Prekvapivo rýchly koniec výbušnej situácie.

 

 

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/672412-putin-vzbura-vagnerovcov-je-...

 
Ema

a krvi nepriateľa prahnúci bol naposledy istý George Patton.
A potom do neho v Mannheime nabehol náklaďák.

Výsledkom Prigožinovho zaťatého zeleného magorstva je totálne rozmlátený Bachmut. Mal sa držať afrického Mali. To je jeho úroveň.

Inak "kolektívnemu západu" zhorklo sobotňajšie ranné kakavko. Na čele Ruska namiesto decentného a humánneho Putina mäsiar Prigožin ... hrôza pomyslieť.

slaven1

Súbory, kde Prigožin vyzýva k protištátnej činnosti boli zahraté včera večer (23.6 19:25):

„Niekoľko ruských telegramových kanálov uviedlo, že podľa metadát, ktoré dostali, boli zvukové súbory odoslané Prigožinom predtým nahrané. Týka sa to tak oznámenia o začiatku povstania, ako aj prvej správy o údere ruskej armády na základňu Wagner PMC. Teda, všetko bolo naplánované.“

https://t.me/s/bigshocktheory/32926

Dnes je možné vygenerovať kadejaké realistické video

https://www.technologyreview.com/2021/02/12/1018222/deepfake-revenge-por...

Jeden z vážnych výsledkov Prigožina za posledné obdobie bolo, ako poukázal na zradcov na najvyšších etapách OS RF. Wagner sa ukázala ako vážna prekážka sabotáže vojenskej činnosti ala 1941 - 1943.

Ešte treba prešetriť čo sa stalo. Ono, stále sa jede. Prevrat stále beží.

Vyjadrenie Putina:

http://kremlin.ru/events/president/news/71496

Ema

Ale zato vieme, že akýsi Krčmárik v smetiarni vyhlasuje, že "Rusko sa musí dostať na úroveň Rovníkovej Guinei". Tomuto sa v Podkarpatí hovorí, že informácia.
Krčmárikovi by mal niekto dospelý konečne prezradiť málo známy fakt, že Rusko je jadrová veľmoc.

slaven1

Čo bol hlavný dôvod, prečo obsadili vedenie letectva v príslušnom obvode Rostov na Done.

„..sanitárne lety lietajú normálne. Všetko prečo sme vzali [miestny] generálny štáb je, aby letectvo nebombardovalo nás, ale ukrajincov...“

https://t.me/s/Prigozhin_hat/3811

Ono Prigožina možno dopálilo čo sa deje (zase ďalšie rany pod pás od kádrov generálne štábu z 90tych), čo využili nepriatelia RF na odštartovanie skutočného prevratu s tým, že z vonka sa to javí ako práca Wagnera (keď je v krčme bitka, ťažko sa sleduje od koho všetkého dostaneš ranu).

--
> Tomuto sa v Podkarpatí hovorí, že informácia.

Heh, "dolárové" média (Sorošky, Trnkovcov, LPGTA3, ČTK, TASR) ma ani nenapadlo otvoriť, za účelom zistenia čo sa deje :D

Ema

na generálnom štábe pri samovare:
- Poďme trochu pobobmardovať Vagnerovcov.
- Nie zlý nápad. Aj tak sa furt nič nedeje.
A idú.

Mne sedliacky rozum hovorí, že Prigožina bolo treba silne nakrknúť, lebo sa nevedel rozhýbať k pochodu na Moskvu.

Každopádne armádnych súkromných kontraktorov - všelijaké tie Blackwatery - treba nasadzovať zásadne ďaleko od svojich hraníc.

Apropo Strelkov:
"Po zrelej úvahe úplne odmietam Prigožinovo vyhlásenie, že ruské ozbrojené sily dnes popoludní zaútočili na tábor Vagnerovcov, považujem ho za úplnú lož. Ak došlo k útoku, tak ho (logicky) mohol uskutočniť len samotný Vagner (alebo skôr inscenácia). Dôvod: na likvidáciu "Vagnera" absolútne nie je potrebné zasadiť nejaké údery na nejaké tábory. Stačí "tresnúť" samotného Prigožina. No možno spolu s ním aj niekoho ďalšieho z jeho najbližšieho okolia. To je všetko. A zabíjať obyčajných vojakov a veliteľov je úplná hlúposť - na to majú dosť rozumu aj Šojgu a Gerasimov. Keby raketami zasypali samotného Prigožina s jeho "radou veliteľov", ešte by som tomu veril.
A tak je to lož. Bodka."

slaven1

Tento 22 hodinový "prevrať" by som opísal ako "asymetrická odpoveď Rusov":

"Západ" dlhodobo pripravuje v Rusku prevrat (vymýšľa, podpláca, kompromituje) a nakoniec si Rusi pokus s prevrat spravia sami.

Norman spomenul Turecko 2016. Podľa mňa to dobre trafil. Tam išlo o imitáciu prevratu, resp. taký "slabučký" prevrat, ktorého výsledok bolo posilnenie pozícií Erdogana (vyjavila sa jeho opozícia z radov predstaviteľov armády a verejnej správy. Okolo 60tis ľudí dostalo padáka).

V štábe RF je plno zradcov, predajných indivíduí z 90tych. Ostane nie je to prvý raz, keď armáda RF - rovnako ako ruská spoločnosť - musí prejsť "vnútornou konsolidáciou". Pripomeňme si "vojenské úspechy" Wermachtu, keď došli 28km pred Moskvu v prvom rade ako dôsledok nečinnosti vtedajšieho generálneho štábu (boli tam nasraný na čistky z 1937 roka, resp. boli „nedočistení“).

--
Aká krajina taký Blackwater.

Pripomínam, že tá britská súkromná armáda o sile cca 800tis ľudí - G4S - u náš prevádzkuje sanitky.

Girkina komentovať nebudem, je to marginálna postava v RF. Nášmu infopoľu ho podsúvajú (spomínajú ho) Sorošky a ďalší. Navyše mi nepríde nejak chytrý.

Ema

a odporca Šojgua a Gerasimova neverí, že by útočili na vagnerovský tábor.

Krátka vagnerovská kultúrna vložka sa podľa všetkého skončila. "Kolektívny západ" sa môže vrátiť k svojmu business as usual - masívnym dodávkam zbraní chochlom, štedrému financovaniu ukrajinskej čiernej diery, príprave dvanásteho kola sankcií a v prípade českého deda mráza aj k vytipovávaniu lokalít na internačné tábory pre Rusov žijúcich na slobodnom a demokratickom kolektívnom západe, ktorý nám každý závidí. Duda možno ponúkne Osviečim a mrochta s pĺžom Naďom prispejú lágrom v Seredi. A z Ruska s jeho surovou krásou urobíme Rovníkovú Guineu, všakáno.

slaven1

Najroztomilejší prejav na svete
https://t.me/s/SALOBOY/22506

https://t.me/s/SALOBOY/22495
Očakávanie: Národ trhá od seba bijúcich sa Wagnerovcov a MO
Realita: Wagnerovci trhajú od seba bijúcich sa dôchodcov

Radoví Rusi vidia zradu v "elite" (v tomto prípade MO RF). Viď čo som nedávno písal: už aj takí Sudánci vedia o vojne viac ako genštáb RF.

https://nadhlad.com/comment/44972#comment-44972

Ako prvé obsadili Sudánci televízne veže. Televízia na okrajine 16 mesiacov od začatia ŠVO stále zasiera mozgy. Atď.

V 90-tych, keď v ruskej armáde neplatili normálne výplaty, ostali pracovať hlavme zlodeji (predávali vojenský majetok), zradcovia, ľudia, ktorých vydržiavali iné krajiny a organizácie. No a títo sú o 20 rokov neskôr vo vedení armády. Je to tam zhnité. Kádre, ktoré ich nahradia sa formujú teraz vo ŠVO.

Čakáme až tzv. "prebehne vnútorná konsolidácia ruskej spoločnosti". Naša úloha je nedať upadnúť našej krajine (Slovensko, širšie Československo). Zatiaľ sa nám to darí v porovnaní s Maďarskom slabo - naše územie kontrolujú Američania (9.2.2022). #mig29 #s300 #vycvikUkroTeroristovNaVýchodeSlovenska #výplachMozgovMládeže

Tu prikladám odkaz na dokumentárny film, ako to vyzeralo v ruskej spoločnosti pred vpádom Napoleona a ako prebiehala vnútorná konsolidácia vtedy.

https://www.youtube.com/watch?v=Lp5e9Pdx6fk
[ 1812. Первая Отечественная. Документальный фильм Егора Холмогорова ]

Vtedy vrámci „vnútornej konsolidácie“ – nielen armády ale celého spoločenského spektra – nechali zhorieť Moskvu.

Jozef Novak

Vďaka názorom ktoré odzneli na Nadhlade, mi napadá aj taká možnosť, na základe môjho brata slovenského Chochloida, ktorý pri každej návšteve u mňa rozprestrel mapu Ruska s vyznačenou ukrajinou, na ňu položenú fotku Putina a už to aj mastil: pravá, lavá! Taká nevera poslovensky: jeho zákonitá manželka žiarli na jeho milenku a jeho milenka na Putina. Vraj za všetko môže Putin. Kým za Brežněva on opichával zdravotné sestričky, za Putina ho už naopak, opichávali sestričky(Pfeizerom), ba aj ich doktori. To bolo zakaždým: Putina zavrieť a povesiť na väzenskú teplákovú bundu! Zastreliť !zneškodniť! Vravím: "buď rád že Putin žije! Dáva aspoň zmysel tvojej biednej existencii.". A zrazu ich mokrý sen sa naplňuje Prigožinom a Wagnerovcami, ktorí by mal strhnúť Rusko hlboko do zničujúcej vojny, na konci ktorej by prišla bohatá hostina supov zlietajúcich sa zo západu. Tak ako kedysi sa to podarilo spraviť s Nemcami. Tí sú však už po svojej klinickej smrti, na rade je teraz Rusko tak ako si to ešte tesne po porcovaní Nemecka plánovali víťazi. Prinajmenšom by sa im šikol zopakovať si aj scénár z roku 1917, akurát nám tu zatial chýba ten povestný výstrel z Auróry, ktorý ohlasoval útok na Zimný Palác.

Ema

že Rusko poznajú len z fantazírovania "analytikov, špecializovaných na Ruskú federáciu". Väčšina z nich sú všelijakí chazaroidi, ktorých predkovia neuspeli v drsných ruských podmienkach a odtiahli na západ. Zvyšok sú analytici, ktorých títo platia. V rodinách chazaroidov je nenávisť voči Rusom dedičnou diagnózou. Zhypnotizovaný kolektívny západ teraz mašíruje na hranu priepasti a pred nosom mu blinkenovia ťahajú transparent "Porazíte Rusko a budete hodovať."
Ja mám pred Rusmi rešpekt. Čisto pracovne - tak pragmatických, konštruktívnych, na cieľ zameraných ľudí táto planéta inde nemá, si dovolím povedať s plnou vážnosťou. Každý, kto ich maľuje ako národ ožratých ozembuchov v rubaške to s nami nemyslí dobre.

Jozef Novak

Najlepšie bolo Vaša poznámka: "a konečne zas budú môcť žrať velkými lyžicami...!".

Norman

" ... Putin v čiernom saku a čiernej kravate ..."
Bude teraz tmavé až čierne sako a tmavá až čierna kravata ďalším symbolom podpory Ruska?
Symbolom jeho magickej sily?

Ema

spúšťačom Pavlovovho reflexu u západných "lídrov", že treba rýchlo volať Šojguovi.
Včera mu vytelefonúvali Biden (poteš pánboh kráľovnú), Macron, Scholz..., ale to urgentné volanie nemalo, samozrejme, nič spoločné s Vagnerovcami, pretože Američania, samozrejme, o prípravách na prevrat vedeli najmenej tri dni dopredu atakďalej.

Norman

kedysi si veľkí muži dávali k menu to, čo veľkolepé vykonali. Putin od dnes môže mať titul Wagnerobijec - pretože porazil Wagnera, a to bez boja, to už je čo povedať.
Teším sa, keď tam bude mať aj Zelenského-bijec - toho síce nie bez boja, ale zato naozaj jeho hnusné črevá na beton. Zelenský by mal trpieť umerne o to dlhšie, o čo dlhšie trvá táto vojna.

Truhlík

Najväčšia súkromná armáda na zemeguli - G4S operuje aj v Slovensku.
https://www.g4s.com/sk-sk
https://en.wikipedia.org/wiki/G4S
Tu je taký krátky rozbor.
https://www.youtube.com/watch?v=pBowX3EoUvw

slaven1

G4S parazituje na Slovensku na systéme rýchlej zdravotnej starostlivosti - sanitkách. Dosť dobre ich tu dávame "nažrať" z našeho.

https://nadhlad.com/comment/45307#comment-45307

nové