Je na Ukrajine kľud, alebo chaos?

Krymské referendum jednoznačne rozhodlo o budúcom smerovaní tejto autonómnej republiky. Perfektne vykonaná krymská operácia sa skončila. Vhzľadom na to, že nik nebol ani zranený, a najmä to, že tento proces zabránil mnohým krvavým stretom v blízkej budúcnosti - prosím, bez akéhokoľvek humoru - by si Putin zaslúžil Nobelovu cenu mieru. To ju ale skôr dajú Breivikovi, koniec-koncov, tento nórsky psychopat zavraždil stále rádovo menej deciek, ako nositeľ nobelovky Obama.

 

Oslavy na Leninovom námestí v Simferopoli.

Mimochodom, názov námestia je v poriadku - nech národ pozná aj negatívne postavy histórie:)

 

Ale kým na Kryme oslavujú, na Donecku a inde na Ukrajine sa vláda Kyjeva už celkom rozpadá a nastávajú čoraz častejšie ozbrojené strety. Ruské obyvatelstvo je ohrozované a nie je najmenší dôvod, aby Moskva nechala čo len jedného Rusa bez ochrany.

Ministri obrany Ruska a Ukrajiny sa vraj dohodli na akomsi "prímerí" do piatku 21. marca. Podľa všetkého sa to týka situácie priamo na Kryme, ale je možné to chápať aj tak, že sa to týka celej krajiny. Kyjev musí zabezpečiť bezpečnosť všetkým obyvateľom na území Ukrajiny - ak nie, tak musí byť potrestaný.

Presne podľa previdieľ Západu. Američania stále hovoria o sférach vplyvu a svojich záujmoch, tak sa teraz aj Rusi vyjadrili, kde majú svoje sféry a záujmy. Je načase, aby niečo podobné vyjadrila aj Európa. Nie Brusel, ale Európa. Ja viem, že sa opakujem, ale treba, aby to zaznelo.

 

Predpokladám a dúfam, že na Ukrajine Rusi zavedú už čoskoro poriadok. Jediné, čo vôbec nedokážem odhadnúť je, či to zvládne ruská domobrana alebo či teraz už budú musieť zasiahnuť aj vojská Ruska. :)

Autor: 
Buheh
bez kvapky krvi. Toto musí oceniť každý, kto práve nemá na očiach krvavé okuliare majdanovky. V súvislosti s Krymom najviac teraz vreštia o ohrození svetovej bezpečnosti tí, čo realizujú svoje geopolitické doktríny desiatky tisíc kilometrov od svojej materskej základne. Prečo asi... lebo práve dostali po svojich špinavých pazúroch, ktoré naťahovali po tučnej koristi.
Prasiatko
No teraz Rusi na Ukrajinu vojskom nevkročia, vylúčené. V druhej polovici roka by to bolo možné, otázak je či aj účelné. Ale nepovažujem to za smrteľne dôležité.
s1
Ani Hitler si podľa Kotlebu nedovoľoval to, čo dnes EÚ Banskobystrický župan oznámil, že obnovili vlajkovú výzdobu na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja. Odstránili z nej európsku vlajku, ktorá je podľa neho okupačnou modrou handrou.   Banskobystrický župan Marian Kotleba nazval vlajku EÚ modrou handrou a oznámil, že ju dal odstrániť z výzdoby na úrade. "Tieto okupačné modré handry by nám už nemali pripomínať, že sme načisto stratili svoju národnú a štátnu nezávislosť," s týmito slovami vystúpil zakladateľ Ľudovej strany Naše Slovensko na oslavách 75. výročia vzniku Slovenskej republiky z roku 1939, ktoré boli dnes na Svätoplukovom námestí v Nitre. Zúčastnilo sa na nich približne šesťdesiat ľudí. Kotleba zároveň vysvetlil, že Nitru si ako miesto osláv vybrali pre jej históriu a aj preto, lebo si zaslúži, aby bola hlavným mestom Slovenska a bola sídlom prezidenta. To bude jedným z bodov programu, ktorý prestavia pred parlamentnými voľbami. Hovoril aj o dôvodoch, prečo v Banskej Bystrici odstránili vlajku EÚ. "Ani Hitler si nedovoľoval to, čo dnes Európska únia. Nemecká vlajka viala len na veľvyslanectve Nemecka v Bratislave a na žiadnych iných úradoch v krajine. Preto sme včera obnovili vlajkovú výzdobu na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja a odstránili sme okupačnú európsku vlajku a nahradili ju slovenskou," povedal Kotleba. Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja zároveň upozornil, že jeho strana chce ísť do eurovolieb a vybojovať pre Slovensko samostatnosť. Vo svojom prejave sa dotkol aj témy homosexuálnych partnerstiev. "Chceme, aby naše deti rástli v spoločnosti, kde otec bude otcom a matka matkou a nie že mama sa volá Jozef a otec sa volá Mišo," upozornil Kotleba, ktorý kritizoval aj zavádzanie angličtiny na školách alebo multikulturalizmus vo výchove detí. Nakoniec bol jeho prejav hlavne výzvou, aby jeho stranu ľudia volili v najbližších voľbách. A prečo o tom my nepíšeme? ;-)
Norman
kvôli Ukrajine. U mňa je to podobné, tiež mám Bruselu dosť, i keď donedávna som ako tak veril na možnosť zmeny.
Grigoriy
Ukrajinci podporovaní "medzinarodnym spolocenstvom" (ja doteraz neviem, co to vlastne ma byť, kto, komu, kedy a kde dal právo vydávať sa za "medzinárodné spoločenstvo") sa zastrajaju bojovať proti Rusku, chcú vraj vojnu. Aj Maďari presne pred sto rokmi chodili po Budapešti a vykrikovali "Éljen a háború" (Nech žije vojna). O päť rokov mali už len tretinu predvojnoveho územia, čvachtali sa bosí v blate, jedli potkanov, a Béla Kohn ich strieľal ako zajacov a vešal na stromy po tisickach.
Prasiatko
Citujem: " Rovnaký názor pritom zastáva aj ministerstvo zahraničných vecí vedené nestraníkom Miroslavom Lajčákom. To upozorňuje, že referendum o pričlenení Krymu k Ruskej federácii sa uskutočnilo v rozpore s Ústavou Ukrajiny a bolo vykonané pod hrozbou ruskej vojenskej intervencie. „Referendum v podobe, ako bolo pripravené a uskutočnené, je nelegálne a nelegitímne. Slovenská republika považuje toto referendum za neplatné a neuznáva ho,“ píše sa v stanovisku rezortu diplomacie. - TAK, TEDA UDALOSTI z 21 a 22. februára, ktoré priviedli juntu k moci  v Kyjeve NEBOLI V ROZPORE S UKRAJINSKOU ÚSTAVOU? Iba referendum, preto, že na to, aby sa ľudia mohli slobodne rozhodnúť, a Banderovci ich nemohli postrieľať, tak ich museli chrániť samopaly domobrany z RF?
--- nepodpísaný ---
yahoo news Uz aj Gorbacev sa zrejme slobodnejsie vyjadril, po serii svojich zdrzanlivych vyjadreni a skor vyuzitia prilezitosti mlcat, a oznacil krymske referendum za stastnu udalost s tym, ze aj ostatne casti  vychodnej UK by si z toho mohli zobrat priklad
Norman
Aj tento jeho postoj je indíciou, že nebyť toho, že ho Jelcin zvrhol  v roku 1991, tak by k rozpadu tej fomácie, ktorú riadila Moskva, nedošlo (azda okrem pobaltských republík). Komunizmus či socializmus či čo to tam mali odvrhli vtedy prakticky všetci - od posledného mužika až Gorbiho. Ale rozbiť tú ich Úniu - to bola naozaj Jelcinova vlastizrada a zločin proti medzinárodnému právu a príčina úpadku a vojen. V podstate by tá vec mohla byť považovaná za nulitnú - ako Mnichovské dohody, napríklad. Ale jednoduchšie a lepšie bude nevracať sa , nevytvárať žiadnu novú Úniu, ale vytvoriť silné a jednotne federatívne Rusko. Žiaden Zvaz, ale Rusko. Hm, podobne v Európe. Źiadna Únia, ale silné Nemecko je kotva, okolo ktorej sa tu dá existovať.  
--- nepodpísaný ---
zssr sirilo i svoju idelologiu, co bolo dalsia  ekonomicky nakladna polozka, teraz to rusko robi komornejsie. 20 rokov od 1991 bola podla mna pre nich taka priucka, ze z nej "duchovne vyziju" este 1-2 generacie. Putin niekde v rozhovore spomenul, ze akoby v 91 chybala potrebna vola to udrzat, hanbili si za svoju nepochopitenu chudobu a nedostatok vsetkeho, bezni rusi si mysleli, ze doplacaju na ostatne republiky
Norman
Ideológia či reálny socializmus, bol to kameň, ktorý (sme) mali objektívne priviazaný na nohu. To nespochybňuje nik, kto o tej dobe niečo vie. Aj taký Ondriáš len tvrdí, že to nebol 200 kg kameň, ale že mal len 10 kg, a že aj ten systém naproti má rôzne kamene, len sú na dlhšom špagáte tak ho zatial nebrzdia - čo môže tak nejako byť. Terajšie Rusko už nikdy nebude opakovať mnohé z tých debilit, čo v ZSSR vládli. Je dokonca možné, že si mnohí Rusi budú myslieť, že sa vrátili k socializmu - ale NIKDY to už nebude TEN socializmus, čo tu bol - vďakabohu. Samozrejme, niektoré chujovské atribúty ich spoločnosti zostali a k niektorým sa predsa len vrátia - ale to nie je podstatné. Rusko je aspoň veľmocou, ktoré nejakou reformou prešlo, aj Čína, ale naopak Amerika, tá ma zápchu a ich sračiek neubúda, len sa hromadia. A s Európou, v ktorje sme aj my, je to žial podobné. Žiadna reforma tu nebola - ak nerátame ošklbanie našich východných štátov.    
--- nepodpísaný ---
spravne je Gorbacev, je napoly ukrajinec.. Gorbacov je foneticky prepis, e ma prehlasovane
--- nepodpísaný ---
en.wikipedia  - perestroikaEconomic reforms In July 1987, the Supreme Soviet of the Soviet Union passed the Law on State Enterprise. The law stipulated that state enterprises were free to determine output levels based on demand from consumers and other enterprises. Enterprises had to fulfill state orders, but they could dispose of the remaining output as they saw fit. However, at the same time the state still held control over the means of production for these enterprises, thus limiting their ability to enact full-cost accountability. Enterprises bought input from suppliers at negotiated contract prices. Under the law, enterprises became self-financing; that is, they had to cover expenses (wages, taxes, supplies, and debt service) through revenues. No longer was the government to rescue unprofitable enterprises that could face bankruptcy. Finally, the law shifted control over the enterprise operations from ministries to elected workers' collectives. The Law on Cooperatives, enacted in May 1988,  permitted private ownership of businesses in the services, manufacturing, and foreign-trade sectors. Under this provision, cooperative restaurants, shops, and manufacturers became part of the Soviet scene. Gorbachev's economic changes did not do much to restart the country's sluggish economy in the late 1980s. The reforms decentralised things to some extent, although price controls remained, as did the ruble's inconvertibility and most government controls over the means of production. By 1990 the government had virtually lost control over economic conditions. Government spending increased sharply as an increasing number of unprofitable enterprises required state support and consumer price subsidies continued. Tax revenues declined because republic and local governments withheld tax revenues from the central government under the growing spirit of regional autonomy. The elimination of central control over production decisions, especially in the consumer goods sector, led to the breakdown in traditional supply-demand relationships without contributing to the formation of new ones. Thus, instead of streamlining the system, Gorbachev's decentralisation caused new production bottlenecks.Vyzera to tak, ze statne podniky, ked im bolo povolene urcit si objem vyroby, nevedeli vyrabat a predavat vyrobky ani v samotnom sssr a zacali bankrotovat..Kucma teraz v interview tvrdil, ze v decembri 1991, ked sa v bielorusku stretli Jelcin, Kucma a bielorus , tak CCCP uz bolo v tom case hospodarsky rozvratene a defacto nebolo uz co rozvracat, a preto  prijali Jelcinov navrh na rozpad SSSR. Jelcin chcel od neho aby sa dohodli na vrateni krymu rusku, ale kucma mu povedal nech tuto otazku zatial neriesia, ze pozijeme a uvidime v buducnosti. Pre ukrajinu podla neho krym nebol dar ale zataz, pretoze na kryme nebola ani voda ani zavedena elektrika. V komente niekdo spomenul, ze v 1954 bola cela ukrajina znicena a potrebovala sama velku pomoc od ruska. Krym chruscev daroval ukrajine na navrh ekonomickych planovacov. Stavala sa hydroelektraren na dnepre a k nej i kanal, ktory viedol z ukrajiny na rusky krym, a udajne aby stavba kanalu rychlesie prebiehala, navrhli priclenit krym ukrajine.Premier Primakov, tvrdil, ze Gorbacev urobil chybu, ze najskor nepodpisal s republikami dohodu o spolocnej ekonomickej zone, vraj by s nou suhlasili aj pobaltske krajiny, ale chcel najskor s nimi podpisat  politicku dohodu a nestihol nakoniec nic..gorbacevov pohladhttp://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14560280 Primakovhttp://rt.com/news/ussr-collapse-economic-reunion-649/ Ligachevhttp://articles.latimes.com/1992-05-28/news/mn-440_1_gorbachev-called-tr...
Norman
Témou tu je politický rozpad, osamostatnenie republík. Nemyslím, že by stav ekonomiky bol v tomto podstatný. Iba ak psychologicky, ako pri rozpade CSSR - každý si myslí, že dopláca na druhých a že mu rozpad ekonomicky pomôže. Takže ešte raz: Gorbačovova politika boli postupné skôr pomalé reformy, aj v ekonomike. V lete 1991 spravili ale konzervatívci (komunisti) pokus o putč, ktorý sa nepodaril, ale Gorbačov už sa reálne k moci nedostal. Ako píšeš, zišli sa traja, Jelcin, Kučma a Bielorus (nebolo to skôr ako v decembri?) a dohodli sa o vystúpení zo zvazu - vlastne k jeho rozbitiu. O tom, v akom stave bolo hospodárstvo, sa už dnes zas vedú diskusie. V každom prípade, prudké revolučné vrhnutie do divokého kapitalizmu 19. storočia muselo priniesť to, čo prinieslo - rozpad a ničenie. Hlavný mocenský problém ale neboli stavy podnikov, ale to, že boli od seba separované moc ZSSR (Gorbačov) a Ruska (Jelcin).  Gorbačov  si mal udržať zároveň moc v Rusku aj Zvaze a potom mohol diktovať svojim satelitom, čo je pre všetkých dobré. Tak by to spravil každý - lenže kedže k moci v Rusku sa dostal Jelcin,  Gorbiho nepriateľ, jeho politika sa zamerala na zničenie Zvazu.Puč mu dal zámienku - Jelcin sa vlastne dostal k moci násilím, aj keď to začali druhí.   Čo sa týka samého Kryma - nuž, v 1991 to neriešili, mali iné problémy, nechceli prilievať olej do ohňa. Ale neriešené problémy sa nakoniec vždy prejavia (a vybuchnú) - to platí napríklad aj o sionistickom nádore ovádajúcom USA.
Norman

Putin rečnil pred členmi oboch komôr ruského parlamentu a vlády. „Ukrajina momentálne nemá legitímnu vládu,“ vyhlásil ruský prezident a dodal, že terajšia vláda je pod kontrolou radikálov. Tvrdil, že prvý na rane radikálov bol Krym a obyvatelia Krymu sa preto obrátili na Ruskú federáciu so žiadosťou o pomoc. „My sme sa im nemohli obrátiť chrbtom, lebo by to bola zrada,“ povedal Putin za veľkého potlesku.

Vyhlásil tiež, že Krym urobil len to, čo Ukrajina, keď vystúpila zo zväzku Zväzu sovietskych socialistických republík a že ruské ozbrojené sily nemuseli vstupovať na Krym, lebo tam už boli na základe medzinárodnej zmluvy. „Povolený počet vojakov podľa dohody je 25-tisíc, to sme neprekročili,“ povedal Putin.

Moskva svoj ​​postup opiera o nedeľné referendum na Kryme, pri ktorom vyše 96 percent hlasujúcich podporilo zámer spojiť sa s Ruskom. Referendum na polostrove, ktorý od začiatku mesiaca de facto okupujú ruskí vojaci, Kyjev a západné krajiny neuznávajú.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/311861-putin-schvalil-navrh-zmluvy-o...

 

Z nadhľadu: Je veľmi dôležité, že Moskva neustále neuznáva legitímnosť akejkoľvek vlády v Kyjeve.

 

 

--- nepodpísaný ---
baloo
V týchto dňoch pri skoro úplnom mediálnom tichu sa koná referendum provincie Veneto na severe dnešného (ale možno, že už nie zajtrajšieho) Talianska o odtrhnutí od zvyšku Talianska. A pochopiteľne tým aj od EU a nebudú chcieť používať ďalej ani euro. Myslíte, že aj tam vtrhnú títo atlantickí mierotvrocvia niekomu rozbiť hubu? http://www.bbc.com/news/world-europe-26604044 http://rt.com/news/veneto-referendum-unnoticed-eu-318/
Prasiatko
Nuž, nie že by som sa cítilo oprávnené písať za svojich krajanov priamo zo slovenského exilu, ale aspoň pár myšlienok, ktoré by to zhrnuli. Toto referendum má zaistiť súhlas obyvateľstva, zistiť jeho mienku. Predpokladá sa, že 65-70% Benátčanov budú požadovať osamostatnenie sa od zlovôle  Ríma. Kladný výsledok nie je však právne záväzný! Akurát nám bude impulzom k vypracovaniu novej, pokrokovej ústavy (čo zaberie aspoň rok), a pár rokov potrvá zabezpečiť finančnú a vojenskú stránku osamostatnenia sa republiky Svätého Marka. Mnoho jej synov žije v cudzine, niektorí emigrovali za Mussoliniho, ako moji prarodičia, iný za lepším životom v šesťdesiatych rokoch. P.S. Spíšem pre Normanov a Emin blog akýsi článok o Venezii, aby si každý utvoril racionálnu predstavu a nedochádzalo ku tragikomickým omylom, ako keď si niektorí ľudia smrteľne vážne myslia, že Benátčania sú etnicky Taliani a iné stupídne vžité nezmyselné predstavy. Ale skrátka chce to ČAS!
s1
O Venete nie je ticho. Však vieme, že sa osamostatňuje. https://en.wikipedia.org/wiki/Veneto Veľký to symbol - Benátska republika. Som zvedavý ako sa postavia v novej ústave k buzerantizmu, juvenílke, NWO.
--- nepodpísaný ---
Industry In the last 30–40 years industrialisation transformed the appearance of the landscape, especially in the plains. The regional industry is especially made of small and medium-sized businesses, which are active in several sectors: food products, wood and furniture, leather and footwear, textiles and clothing, gold jewelry, but also chemistry, metal-mechanics and electronics. This has led to the establishment of a strongly export-orientated system of industries. Typical of Veneto is the partition of the territory into industrial districts, which means that each area tends to specialise in a specific sector. The province of Venice hosts large metallurgical and chemical plants in Marghera and Mestre, but is also specialised in glass handicraft (Murano). The province of Belluno hosts the so-called eyeglasses district, being the largest world manufacturer Luxottica a firm domiciliated at Agordo. Fashion industry is extremely strong all over the region: Benetton, Sisley, Geox, Diesel, Replay are Venetian brands. During the last 20 years, a large number of Venetian companies relocated their plants (especially the most dangerous and polluting productions) in Eastern Europe, especially Romania. The Romanian city of Timişoara is also called "The Newest Venetian Province".
baloo
ale zrovna často sa v správach nevynára. Ináč to som aj ja zvedavý, čo vytvoria za novú ústavu. Alebo je kľudne možné, že sa akože vrátia k "starému", veď Benátky hodne dlho samostatným štátom, vlastný "ústavný" (nech to volajú hociako) systém určite majú.
Norman
Tí sa chceli odtrhnúť, celý sever, či ako to mysleli. Tí už sa rozpadli? Teraz sa zasa bude deliť Taliansko na desiatky štátočkov, ako boli ešte v 19. storočí pred Garibaldim? No, pochybujem, že to ľudia naozaj chcú a mocní povolia.
s1
Reverzný proces - teraz sa budú veľké krajiny rozpadať, po tom ako sa ukázalo, že veľký moloch nie je treba (čo je blbosť podľa mňa). Niekde o tom Fursov hovorí - nebudú štáty ale regióny metropoly a okolo nich obslužné územia. Takže môže to byť aj začiatok tohto. Ešte k odkazu dole: Je rozdieľ medzi ruskými vedcami a ruskými vedcami z piatej kolóny. A keď topky berú do úst slovo vedec, treba sa mať na pozore.      
Norman

Že to niekto neobúcha Lajčiakovi, Šebejovi o hlavu. Že to nedajú v správach, že si tých politických zmrdov nepozvú na diskusiu a tam im to naživo neobúchajú o hlavu. Alebo máme s nimi tiež začať jednať demokraticky, ukrajinsky demokraticky?

 

To isté vide s komentárom

s1
http://www.aktuality.sk/diskusia/249425/video-dostal-dar-od-putina-teraz... chudacikovi uz mu vymiatli hlavu v ukrajinskych mediach ktore vlastni brat zidovskeho bankara Jacenuka terajsieho nelegitmneho premiera ktory vyviezol zlato z ukrajiny a teraz to uz len treba patricne srdcervuco zmedializovat cez bilderberg medialne prestitutky.
--- nepodpísaný ---
na ukrajine je revolucia a sasko bily, ktory nepusti z ruky svoj automat, si rad  hrava  revolucnu etudu  - verzia pre lavu ruku ( 2:47) http://www.youtube.com/watch?v=X2nMUwdh1Wk    
--- nepodpísaný ---
Тихие звуки сливаются в гром,Добро незаметно становится злом:И безобидные капли дождяПотоком смывают из камня дома. tiche zvuky sa zlievaju  v hromdobro sa nebadane stava  zloma neskodne kvapky dazda potokom stekaju zo steny domu