Bude opäť mierna zima?

Minulý rok bola mierna zima, treba dúfať, že podobne mierna bude aj tento rok. Pokiaľ viem, väčšina bytoviek, ale aj rodinných domov je vyhrievaných plynom, a tak ich situácia nie je ružová.

Ukrajina totiž ohlásila embargo na tranzit z Ruska cez svoje územie, a to ako letov, tak aj plynu.

Ja viem, do zimy je ešte ďaleko - to ale len znamená, že dovtedy sa situácia len vyostrí.

Začínam sa mierne znepokojovať o svojich spoluobčanov a blízkych ... Ale zas, keď si spomeniem čo len na včerajšiu ich podporu Palestínčanov, hneď sa mi uľaví. Úprimne povedané, je všetko v poriadku, zaslúžia si to.

Autor: 
region: 
Prasiatko

Pozri si zlovoľný hororový článok :)
http://www.lidovky.cz/putin-ma-problem-separatisticke-choutky-na-strateg...
Ak je pravda, že separatizmus sa ako bumerang raz vrátí aj voči RF, čo potom MUSÍ čakať USA, ktoré po celej planéte rozhádzalo desiatky krvavých bumerangov?!! Nie som rusofilné, len chcem spravodlivosť, ak má byť potrestané malé zlo, najprv nech je rozdrtené to gigantické s celoplanetárnymi chápadlami. Potom nech je premňa zamňa aj zima.
Podpora palestínčanov? Slobodne ich ignorujem, Židmi opovrhujem a ty slobodne mažeš komentáre, čo sa ti odo mňa nepáčia, lebo si malá...pestovaná ľudská mína :p

eru24

nema ziadny problem, je to len sen marginalov, aspon na Sibiri

Norman

Je to len mokrý sen Petry Procházkovej a jej pánov. Iba debil to môže brať vážne.

Náhodný okoloidúci

V takom prípade by malo do trubiek Severného prúdu ísť smerom na západ len toľko plynu, aby nezvýšilo na reverz.
A čo sa týka leteckého tranzitu, prežije cestovný ruch na západe bez ruských turistov? Tí totiž začali objavovať vlastnú krajinu...

Norman

Ono na reverz aj tak nezvýši, čiže tým horšie pre Slovensko.

Každý rozumný človek na Slovensku teraz musí dúfať, že sa Kyjev zrúti do zimy.

Ak by som mal byť mierne konšpiračný či paranoidný, tak poviem, že sa Američania s Rusmi a Malorusmi dohodli. Žial, zlá vôľa je objektívne nerozpoznatená od blbosti, je to v podstate to isté. Výsledok pre nás je v každom prípade ten istý.

-eru-

kedze pochybujem, ze Porosenko s Jacenjukom su tak blbi, aby zastavili tranzit do Europy, hoci chcu reverz plynu, musi za tym stat nieco ine, a kedze to Rusom vadit nebude, dokonca usetria za tranzit cez Ukrajinu, pricom plyn pojde inymi trasami a aj ropu mozno dovazat tankerami, je jasne, ze jednym z cielov vlady je znicenie Ukrajiny a Ukrajincov.

Norman

Samozrejme, sú to hrozby a je to blufovanie - ale veľmi ľahko sa môže stať, že cez Ukrajinu tranzit nepôjde, teda ani cez Slovensko, ani na Slovensko. Kedy to bolo posledne - rok 2011?