Bilinguálne gymnázium

V prípade mladého extrémistu, ktorý sa vyhrážal vystrielaním všetkých politických odporcov, a ktorý sa zároveň jasne prejavil ako stúpenec Čaputovej, je relatívne ticho. Vyjadrujú sa k nemu len alternatívne sily, napríklad Harabín:

Priatelia,
rád by som začal tým, že Slovenskom zarezonovala kauza gymnazistu Emila H., ktorý sa vyhrážal smrťou skupine obyvateľstva.

Všetky indície nasvedčujú tomu, že v prípade mladého muža došlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu násilia proti skupine obyvateľov podľa § 359 Tr. zák.( č.300/2005 Z. z.), ktorý hovorí:

(1) Kto sa skupine obyvateľov vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou, alebo spôsobením škody veľkého rozsahu, alebo kto použije násilie proti skupine obyvateľov, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) z osobitného motívu,
b) závažnejším spôsobom konania, alebo
c) verejne.

S uspokojením by som napísal, že celým Slovenskom zarezonovala táto kauza, žiaľ, nie je to tak.

Slovensko mlčí.

Znalci mediálnej masáže totiž dobre vedia, kedy kričať na plné hrdlo a kedy „držať hubu…“.

 

Koniec citátu, celý text tu.

 
Ako vieme, spomínaný extrémista Emil Hodál chodí na tzv. bilinguálne gymnázium C.S.Lewisa. Tam je hlavný zdroj choroby slovenskej spoločnosti.
Toto gymnázium už svojou dvojazyčnosťou naznačuje, že patrí cudzej ideológii, nie domácej tradícii. Ale to nie je všetko, čo je na ňom pozoruhodné.
Dalo by sa čakať, že inštitúcia šíriaca liberálne a utopistické názory je spojená s modernosťou, progresom či dokonca formálnym racionalizmom, ale nie je tomu tak. Na svojej stránke majú o sebe napísané:

Každého žiaka vzdelávame a vychovávame k tvorivému a kritickému mysleniu, k zodpovednosti voči sebe, druhým a svetu a k schopnosti tvoriť komunity v duchu kresťanských biblických hodnôt

Krátke vysvetlenie:

"kritické myslenie" je kryptotermín pre ideológiu roznecovania nenávisti - je to ideológia hejtovania menšín proti väčšinám, žien proti mužom, úchylákov proti normálnym a cudzím votrelcom proti bielym Európanom. Nazývajú to "kritické myslenie", pretože je založené na neustálom kritizovaní a štvaní cielenej skupiny. V podstate "kritika" znamená  mobbing a šikanu toho najhoršieho trazenia.

Slovo "zodpovednosť" je krycím pojmom pre fanatizmus najhoršieho razenia. V ich očiah je povinnosť sa angažovať a slúžiť politickým silám, lebo je to "zodpovedné". Toto ospravedlňuje všetko a tí, čo sú proti, sú zločinci, minimálne nezodpovední zločinci.

Najviac chcem ale upozorniť na poslednú časť "v duchu kresťanských biblických hodnôt". Opäť tu vidno, že kresťanstvo je piata kolóna anglosionizmu, že nik nevychováva poslušnejšie ovečky ako kresťantsvo, že nik nevychováva ochotnejších fanatikov na zabíjanie, ako "biblické hodnoty". 

V tomto prípade sa jedná o jednu z protestantských siekt. Na to, aby sa sledovalo, ako tu vytvára novotvary a naťahuje chápadlá, a vôbec o negatívnych aspektoch protestantizmu, hlavne amerického, by bol treba celý samostatný článok.

 

Zajímavý je aj ich postoj ku "komunite". "Komunitou" myslia samozrejme vlastnú komunitu, nie komunitu iných. Citujem z ich stránky:

"Komunitu chápeme ako skupinu ľudí, ktorí sú bez ohľadu na rôznorodosť sociálneho či svetonázorového zázemia schopní akceptovať a prekonávať vzájomné odlišnosti. Sú schopní otvorenej zmysluplnej komunikácie a spolupráce na ceste za spoločným cieľom, to všetko vo vedomí vzájomného bezpečia."

Dobre, vynechajme fakt, že tá istá definícia by sa dala použiť aj na národ a že teda medzi progresívcami a národovcami v princípe teda nie je veľký rozdiel - čo sa týka prvotných ideálov, na ktoré sú liberáli lákaní. Všimnime si ale predsa len ten terminus techniku "komunita" ako taký a uvedomme si, že jeho podobnosť s "komunizmom" nie je ibá náhodná a jazyková. Zhrnuté jednou vetou: ako aj v historickej minulosti, aj tu vidno, že komunistický fanatizmus šírili sekty a uzavreté náboženské smery.

Čo dodať ku tej škole? Kým budú takéto vredy slúžiť ako zdroj nákazy, slovenský národ nevyzdravie. Dosť sa teraz píše o muničných skladoch a prípadne iných zariadeniach cudzej (americkaj) armády na Slovensku, aké je to pre nás nebezpečné a strata samostatnosti - v skutočnosti sú ale azda ešte viac nebezpečné tieto školy, ktoré ako základne ideologických zbraní hromadného ničenia tu fungujú posledných tridsať rokov.

Tieto decká sú naočkované "misiou" a tak sa nemožno čudovať, že sú to fanatici nenávidiaci svoju krajinu, svoj národ a v podstate aj svojich rodičov.

Proti týmto fanatikom pomôže len  stret s rovnako motivovanými a lepšími bojovníkmi opačnej strany. Nič iné ich nezmení. Lebo ako sme čitali na prejave jedného z ich premytých mpozgov, parafrázujem: "zajtra vás všetkých postrielame". K takej vyhrážke nemožno byť ľahostajný a nechať to len tak.

 

 

Táto svoloč nie že vás chce strielať, ale predpovedám, že naozaj bude zabíjať vaše deti a vnukov, respektíve bude zodpovedná za to, čo sa bude diať.

Autor: 
forma: 
afinabul

Našinec sa musí najskôr opýtať, či môže:
https://zapisnik.mrkni.si/tlacove-vyhlasenia/333-generalna-prokuratura-v...

Luko

Náš národ ani vyzdravieť nemôže. Prečo?
Čosi som robil na kuch. linke a jedným uchom počúvam aj TV (moja tam sledovala akési varenie). A čo počujem? "... máme tu cesnáčik, paradojčky, papričky, cibuľku, fazuľku, pekné mäsko, oregánko, smotánku, ..." Otočím hlavu aby som toho buzíka videl a on to roker tvrďák, potetovaný od krku po nehty, na obrazovke vzor mužnosti. A vo vnútri - slaboch a buzík. Tak ako môžeme vyzdravieť, keď je omladina takto a týmito "vzormi" od detstva predestinovaná ich navoňavkovanými fekáliami? To nepôjde.

Roland Edvardsen

On to vraj nemyslel vážne, ale chcel účelovo napodobniť rétoriku kotlebovcov a obdobných typov na webe - toť jeho trápna obhajoba.

Popravde, keď som tie statusy po prvýkrát čítal, tak môj prvý dojem bol taký, že to musel písať nejaký troll, ktorý chce zdiskreditovať "čaputovcov". Jednoducho je to až okato primitívne a extrémne.

Každopádne, aj ak to nemyslel vážne, tak je na počudovanie, že gymnázium, ktoré sa takto prehnane vychvaľuje, produkuje takýchto mentálnych kriplov, ktorí nedokážu posúdiť dopady takýchto statusov, to ako to vyznie.

Ľubov

No rozdelení sme,presne na polovice. Jedna sme my,druhá oni. Pokial druhá strana bude produkovať aj naďalej takýchto mentálnych úbožiakov,v podstate som optimista.

Je tu niečo oveľa vážnejšie,ako hypnotizácia týmto novým druhom bábky-Čaputovej z Gurunu.-) Takto ju nazvali v posl.infovojne,zapáčilo sa mi to.Ide samozrejme o tie muničné sklady na Záhorí.Zrejme najskôr pôjde dolu cena nehnutelností a potom,neskôr aj to ostatné.Pellegrini sľubuje ,že nič zlé ne do vo lí,žial,neverím mu ani slovo.-(.

ps. Do kroniky : https://www.youtube.com/watch?v=CGPM_QoXGrk

Roland Edvardsen

Nepovedal by som, že spoločnosť je rozdelená len na nejaké dva veľké tábory (resp. ja by som rozlíšil 3 skupiny).

Ak teda budeme vychádzať z výsledkov prezidentských volieb, tak konzervatívny anti-systém má cca tých 25%. To vôbec nie je málo, naopak, ak čítate mainstreamové plátky, tak viete, že tie sú z toho celkom zdesené. Anti-systém čo do počtu ľudí totiž reálne narástol. Ale stále to je len štvrtina.

Potom je tu aj organizovaný liberálny tábor, ktorý tiež nie je čo do počtu zanedbateľný - a predovšetkým má široký mediálny priestor a zdroje.

A tretiu skupinu tvoria ľudia, ktorí sa buď o politiku až tak intenzívne nezaujímajú, alebo sledujú v podstate len mainstream, hoci nejde o nejakých vyhrotených liberálov, prípadne aj typy, ktorým dnešné status quo viac menej vyhovuje, resp. nemajú chuť proti nemu nejako bojovať. Ale patria sem napr. aj dôchodci voliaci prevažne Šefčoviča, voliči Smeru všeobecne a tak.

Ja sledujem anti-systémovú scénu už dobrých 10 rokov a za ten čas môžem na základe môjho dlhodobého pozorovania konštatovať, že mentálnych úbožiakov je i táto scéna plná. Mne bohato stačí vidieť, že tí istí ľudia, ktorí sa tu idú pohoršovať nad prítomnosťou amerických vojakov majú zároveň fantázie o nejakom "veľkom oslobodení" Rusmi. Hnus. A táto fanatická či nekritická pro-ruskosť ničomu nepomáha, skôr len odpudzuje vyššie stredné mestské vrstvy. Nič si nenahovárajme: alternatíva bude často priťahovať ľudí na okraji, dysfunkčných jedincov, bláznov a pod. - jednoducho ľudí, ktorí nemajú veľa čo stratiť.

A problémom je i to, ako veľmi rozdelená je i táto scéna. Veď sme to videli aj teraz pri rozkole kotlebovcov a harabinovcov (a verte, že liberálny tábor mal z tohto inú radosť. Sám viem ako ľudia z tohto spektra hádzali statusy o tom, ako si len berú pukance s Colou a so zábavou pozorujú ako sa harabinovci a kotlebovci do seba púšťajú). Dokiaľ tu bude prevládať takýto egoizmus a diletanstvo, neschopnosť zameriavať sa na to čo je podstatné a zlé, sebecké stratégie, tak je jasné, že netreba čakať žiadne zázraky - skôr naopak.

Norman

je zas treba povedať, že k podporovatelom Harabína patrili aj ľudia, ktorí donedávna alebo aj teraz by sa nezaraďovali ku "alternatíve" alebo "protisystému". Je pravda, že sa táto vrstva rozširuje, je ich čoraz viac. Aj preto je škoda, že kotlebovci vlastne ani neskúsili sa pridať k tejto množine. Aj z ich pohľadu - svojimi už určitými politickými skúsenosťami ju mohli čiastočne ovládnuť, pomohli by aj sebe, aj im.

Na druhej strane sa nemožno čudovať, že je tu ten rozpor medzi starými radikálmi a strednými meštiakmi. Aby libtardom tie ich pukance s kolou nezostali v krku a nezadusili ich. Tento systém im vydrží len dovtedy, kým sa masy nechajú klamať médiami. Akonáhle by sa odrezala sila jedovatých médii, boli by títo psychopati nahratí a dali by sa pozametať.

Preto si médiá tak bránia. Ale je čoraz viac isté a jasné všetkým, že cez média vedie najľahšia cesta na zničenie zla.

Roland Edvardsen

Harabin dokázal k sebe prilákať časť voličov Smeru a SNS, ktorí sú síce pro-národní, ale nevolili by Kotlebu, pretože je to pre nich už príliš veľký extrém a diletantizmus. Samozrejme svoju rolu zohral i pragmatický prístup (volí sa ten človek, ktorý má najvyššie preferencie).

Ale celkom by ma zaujímal presný počet reálnych libtardov v populácii. Myslím naozaj takých, ktorí uvažujú v ideologickom rozmere. Je jasné, že nie všetci voliči Čaputovej alebo i niektorých opozičných strán sú vyhranení ideologickí libtardi, ale im len vadí korupcia, Smer, "mafiánsky štát" a pod. a čítajú a pozerajú len mainstream.

Ja to hovorím už dlhšie: alternatíva sa nemôže venovať len takému úzkemu výberu problematík akému sa venuje - navyše z ktorých niektoré sú naozaj marginálne. Nemôže to preboha byť len o migrantoch a LGBTI, event. ešte aj o tých debilných potratoch.

Ono aj prevarená téma korupcie, ktorú tu libtardi politicky zneužívajú, sa dá spracovať "alternatívne". Čo tak založiť silné proti-korupčné hnutie inšpirované Singapurom za vlády Lee Kuan Yewa? :-) Ten viedol iný anti-korupčný džihád, na ktorého konci išiel Singapur hospodársky hore a dnes je to najmenej skorumpovaná krajina Ázie. Len sa zabúda, že si to celé vyžiadalo pomerne dosť nekompromisné, autoritatívne postupy a veľmi veľa ľudí skončilo v base. :-)

A keď už Singapur a Lee Kuan Yew, tak prečo nie aj singapurská podpora pôrodnosti vzdelaných ľudí?

Podpora pôrodnosti, sociálne otázky, vyriešenie cigánskej problematiky (si všimnite ako sa také HS vyhýbajú tejto téme, napríklad. To je celkom hanba, že téma cigáni bola v alternatíve takto odložená nabok), právny štát - aj toto by malo byť témou alternatívy. A ak by alternatíva dokázala prísť aj s niečim progresívnym, myslím progresívnejším riešením niektorých problematík, vedela by viac zaujať aj tých mešťanov. Nemôže to byť donekonečna len o modlení a vyplakávaní.

Norman

samozrejme, nie všetci voliči čaputovej sú liptardi, to je na tom na zlosť, že väčšina je "len" skupina naivných, ktorí si myslia, že za prezidenta majú voliť podľa nejakých ľudských sympatií a podobne.

Čo sa týka Kotlebu, aj keď ten chlapík má hodne energie v sebe, nie je vhodný byť za prezidenta, z viacerých dôvodov. Ak mali mnohí problémy s Ficom za prezidenta, s Kotlebom to platí ešte viac - jeho kandidatúru možno považovať len za kandidatúru z dôvodu dosiahnuť popularitu, teda z dôvodov, z akých kandidoval napríklad Daňo - a to je na Kotlebu azda už príliš málo - mohol sympatie, ktoré má u svojich voličov, využiť lepšie.

Ale podstatné v tvojom príspevku je to, že naozaj viaceré tie témy tzv. "alternatívy" sú "otrávené", Platí to napríklad pre LGBTI, ktoré sú marginálne, potraty, ktorých počet klesá, a podobne. A naopak, sú vynechávané iné témy, ktoré ešte po tebe zopakujem:
-anglosionistická plutokracia
-dysgenika priamo u nás (teda tzv. asociáli, cigáni)
-podpora rodiny, a to predovšetkým vzdelanej rodiny, potlačenie nie potratov, ale rozvodovosti - tá je na Slovensku väčší zločin a problém
-nekompatibilita náboženstiev, teda nemožnosť spolužitia kresťanov s islámom a židovstvom. Podobne ale nemožnosť aj tradičnej nordickej tradície (teda väčšina našeho kultúrneho života) je nemožná skombinovať s islámom a židovstvom. Okrem iného hlavne preto, že podstatou severu je sloboda - a islam aj židovstvo sú založené na mentálnom otroctve.

Toto sú témy, ktoré musia byť povedané. Samozrejme, rôzne tieto spravodajstvá, ako aj tebou spomínané HS, nie sú alternatíva - ony na problémoch a alternatíve hlavne zarábajú. Neriešia žiadne z týchto tém, ani náhodou.

Toto potrebuje dosť výrazné zdroje, aj mentálne aj finančné. Aspoň takých ludí, ako Chmelár či Blaha, ktorí by mali dosť času na spracovanie tohto a venovanie sa tomu. Aspoň nejakých takých ľudí, s takými možnosťami, aby ste ma správne chápali - tí dvaja sa samozrejme venujú iným témam na úrovni svojho svetonázorového horizontu(v podstate marxizmu) - ale podobných akademikov tieto témy potrebujú. Na Slovensko sa ale dosť zdrojov a podporovateľov týchto tém proste zrejme nenájde. Okrem iného aj pre to, že sa aj "alternatíva" venuje zbytočným kreténizmom.

Taká je situácia, Slovensko je malé a proste to zo seba nevytlačí, lebo ľudia sú príliš chudobní a nemajú zdroje, aby sa riešili témy na vrchole spoločenského poznania. Nič sa nedá robiť, veď nemáme ani majstrov sveta v šachu alebo nevyriešime ani problémy kvantovej fyziky , hech, čo sa dá robiť :-)

Ľubov

Dnes je pondelok. Týždeň pred druhým kolom som nahliadla k protivníkom. Je to všade,nielen na gymnáziách,tá agresivita. Tu,istá novinárka z Týždňa má chuť fyzicky udrieť nevoličku Čaputovej.

https://www.tyzden.sk/lifestyle/54226/preco-volit-caputovu-tu-je-pat-ori...

Nie je nič odpornjejšie,ako fanatizmus.Je to jednoznačne vážne ochorenie.Ale zas je dobré,ak vieme ,kto je naozaj chorý.

Náhodný okoloidúci

Včera som na pol oka a na pol ucha sledoval O 5 minút 12 na STV1 a žalúdok sam i dvíhal z tých bludov, čo tam trepal Osuský. Napríklad niečo v tom zmysle že Európu od nacizmu oslobodili USA a podobné hlody.
Tak si napíšme, aká je pravda:
1. USA takmer počas celej 2. svetovej vojny intenzívne obchodovali s nacistickým Nemeckom
2. účasť USA na oslobodení Európy od nacizmu (keď s Nemeckom kvôli verejnej mienke prestali obchodovať) bola len kozmetická
3. vojská USA vliezli do Európy z dvoch dôvodov
- zabrániť ZSSR a Stalinovi v ceste až k Atlantiku a udržať v západnej Európe svoj vplyv
- vykradnúť nemecké technológie a mozgy
4. ešte koncom vojny Gueit Buitein pod vedením vojnového zločinca Churchilla spolu s USA plánovali operáciu Unthinkable (Nemysliteľné), ktorej cieľom bolo s využitím nemeckých vojakov zaútočiť na vojnou zdevastovaný ZSSR, k tomuto našťastie nedošlo.
5. USA nemajú spojencov ani priateľov, majú len svoje záujmy. Keď im to vyhovovalo, predali Saddámovi chemické zbrane a poštuchali ho, aby ich použil proti Kurdom aj proti Iránu. Zapletený v tom bol Rumsfeld. Keď im to prestalo vyhovovať, tak Irak napadli, rozbombardovali a obvinili z použitia chemických zbraní, ktoré do Iraku predtým sami predali. A opäť v tom bol namočený Rumsfeld. Toto je pravá tvár USA a anglosionizmu, bez ohľadu na to, ktorá bábka je momentálne pri moci.

Norman

že to myslel vážne. To sú ich reálne postoje - nejde ani tak o to "strieľanie", to majú z bežnej americkej pop kultúry, že si nevážia život. Ale ide tu v prvom rade o tu ukážku ich pohŕdania čímkoľvek ľudským, prirodzeným.

Okrem toho, ako hovoria marxisti, vidno na ňom aj to triedne vedomie - z neho hovoria len a len prachy, ktoré prináša jeho triede spojenie s mimovládkami, s cudzími mafiami a vládami. Z týchto ľudí hovorí nie ich svedomie, ale ich peniaze - preto sú tak bezcitní.

Samozrejme, že patrí na 5 rokov do basy. A to podľa súčasných zákonov, to myslím úplne vážne.

bonsmann

Podľa súčasných zákonov do basy, podľa zdravého rozumu mu mali v škole a doma rodičia poriadne naložiť aby sa nemohol týždeň posadiť. Podľa jeho "liberalnych" názorov prezentovných na socialnych sietach by stým musel súhlasiť.

Roland Edvardsen

Dobre, jeho skutočná motivácia za statusmi napokon nie je až tak podstatná. Podstatné sú tie myšlienkové pochody, ktoré jeho statusy odhalili v celej nahote - viď to zdôraznenie vyššieho sociálneho statusu, vzdelania, Bratislavy či mimovládok a opovrhovanie pro - slovenskosťou. On bol len úprimnejší, otvorenejší než býva zvykom. Takto to treba vnímať.

Norman

Áno, on bol len otvorenejší a úprimnejší - ale tu je práve ta dilema - je preto menej vinný?
Tu je práve chyba určitých etník, že sú milostivé voči svojim nepriateľom.
A potom sa čudujú, prečo je nimi stále opovrhované, prečo sú stále bezmocné a otrokmi.

Bohužiaľ, tu treba zmenu.

slaven1

Hampl na svojom FB:

Sorosovi lidé vydají 170 milionů korun na korumpování pracovníků české justice, včetně soudců. Platit budou norští daňoví poplatníci. Tuto další děsivou korupční kauzu se ani nenamáhají skrývat. Dokonce si koupili ministerstvo spravedlnosti, aby jim to pomohlo organizovat. Neuvěřitelné! Něco podobného nebylo myslitelné nikdy v českých dějinách. Analytička Gatestonova Institutut Judith Bergman si všimla, že v řadě případů vynášejí evropské soudy rozsudky, které fakticky nejsou založeny na textu zákona, ale na stanovisku nějaké neziskovky. Tady vidíme kořeny toho. Je stále jasnější, že máme na vybranou. Buď tu trpět multikulturní neziskovky nebo uhájit základní občanské svobody. Nemůžeme ale mít obojí zároveň.

nové texty