Borovička

Kvalitné správy tvoria základ modernej informačnej spoločnosti. Vytvárajú názory ľudí, volebné preferencie... Objektívne informácie z pluralitných a neviditeľnou rukou trhu riadených nadnárodných médií sú vlastne základom našej dnešnej civilizácie. Tak radi po nich siahame, keď chceme vedieť objektívnu pravdu o krajinách dobrých (demokratických) i zlých, fuj, ako Rusko, Sýria či Kuba. Ale niekedy nezaškodí sa pozrieť, ako tieto objektívne médiá informujú svet o nás samotných. Tak napríklad tu:

http://www.mojevideo.sk/video/2aa25/slovenska_borovicka_v_americkych_spr...

Autor: 
téma: 
Kolodej

Ale to vieš že tá správa je fejk? :)

Buheh

som to už zistil :)

Ale to čo som napísal je pravda, nie?

Kolodej

som to napísal priamo tebe :) ... A áno, máš pravdu - ale tragické je to aj u nás ...

Norman

jediné vtipné som našiel v diskusii:

"Keď zistia ako nám chutí cigánska pečienka, to len budú čumieť!"
:)

Kolodej

Úprimne si ma rozosmial. Smiech je dnes dôležitý.

Ema

Je to síce fejk, ale presne tak fungujú korporátne médiá.

Najnovšie nám mediálna stoka bombasticky oznamuje, že v Rusku sa nebezpečne rozťahuje chudoba. Každý desiaty Rus žije pod hranicou biedy. Síce u nás v Prešovskom kraji je to každý piaty - a to sme člen Európskej únie a ekonomika vzkvétá - ale koho by to zaujímalo, všakže.
"Najvyššiu mieru rizika chudoby za rok 2016 vykázal Prešovský kraj, kde bolo 18,6 % ľudí ohrozených rizikom chudoby. Nasleduje Banskobystrický kraj (15,3 %), Nitriansky kraj (14,60 %), Žilinský kraj (14,10 %) a Košický kraj (13,80 %). Najlepšie na tom boli Trnavský kraj (9 %), Trenčiansky kraj (7,8 %) a Bratislavský kraj (5,4 %).
Aktuálne údaje zo zisťovania EU SILC 2016 sú okrem Slovenska zatiaľ k dispozícii z troch krajín EÚ. Rizikom chudoby bolo za minulý rok v Lotyšsku ohrozených 21,8 % populácie, v Maďarsku 14,5 % a vo Fínsku 11,60 % obyvateľov."

Hej, v Rusku bol hlad. Za Jeľcina, keď sa napríklad zo dňa na deň prestali vyplácať dôchodky a prežitie Rusov bolo ponechané na ich kreativitu. Tá je našťastie legendárna a závideniahodná. Vtedy o hlade v Rusku korporátne mediálne svine isto ani nekrochli.

Pamätám si ako keby to bolo včera, keď moslimskému matracu Petre Procházkovej Ruská federácia zrušila zákaz vstupu a tá sa po príchode do Ruska nevedela dojesť, vymľaskávala až v článku, ako jej ruské jedlo veľmi chýbalo. Isto. Vždy bolo o niekoľko tried kvalitnejšie ako chemikáliami impregnovaný odpad predávaný hlavne vo východnej časti EÚ. Teraz, po spásonosných západných sankciách, je ešte lepšie. A dostupné naozaj pre každého.
Toľko k borovichka style správam o tom, že každý desiaty Rus nemá peniaze na jedlo.

nové