Chýba akýsi plyn a akási močovina - tak vypíname ekologické brzdy

To, že chýba AdBlue, prípravok pre naftové motory, je už nejaký ten deň známe. Teraz s tým prišla už aj oficiálne Pravda.

Začiatok je pri zemnom plyne. Zdražel či chýba, a tak Duslo Šaľa odstavilo výrobu. Prestalo vyrábať aj AdBlue, ktorý treba do naftových motorov kategórie Euro 5 a vyššie. To sú aj nákladné vozidlá, autobusy. Bratislavský dopravný podnik má zásoby na dva týždne, potom motory nenaštartujú. Iba ak by ... vypli software, ktorý tieto veci stráži.

Lucifer v pekle sa rehoce, ako nedostatok spôsobí, že ľudia sa vykašlú aj na tie doterajšie ekologické predpisy. Vypnú software, budú páliť čokoľvek a akokoľvek, začínajú zas vo veľkom spalovať posledné uhlie, vytnú akékoľvek stromy a prirodzene vyhubia čokoľvek, s nadšením, ak sa im bude zdať, že to čo len trocha pomôže.

Prečo? Nuž, ich mentálny mechanizmus nemá dôvod, aby to robili inak. Tak sa ani nepýtajú, že prečo. Riadia sa emóciami, a začína prevládať strach. Zatiaľ je to strach z toho, aby neboli ukrivdení, neskôr to bude priam sebazáchova.

V takom stave žiadna racionalita nefunguje, ale ona tam vo väčšine prípadov z nich aj tak buď dedične nie je, alebo bola zničená v rannom detstve.


Ekonomistický bordel

Teoretici ekonómi mlčia, nedokážu vysvetliť, prečo je plyn zrazu tak drahý. V podstate možno povedať, že systém už teraz zlyhal, ekonomistické utópie sú v kýbli, "neviditeľná ruka trhu", ktorá "všetko vyrieši", je asi strčená niekde v zadku. 

Lenže toto nie je len ďalšia kríza systému z dôvodov jeho vnútorných rozporov, jeho hlúposti a krátkozrakosti. Teraz dochádza koniec ilúzie nekonečných zdrojov, toho klamstva, čo ľudstvu nabúchali do hlavy podvodníci na začiatku industrializácie, teda cirka pred dvesto rokmi. A pritom to bola taká pekná až satanská utópia - len, vždy je to tak, utópiam chýba vždy len tak -tak málo - ako teraz, niet napríklad nejakej močoviny, či nejakého iného plynu či prdu či čoho. Ináč by sme už boli v dokonalom konzumnom raji. Áaach.

Pripomínam, že roku 1945 žila na svete nejaké jedna až dve miliardy ľudí, len malý zlomok z nich jazdil autami a skoro nik autobusmi. Nepoužívali plasty a ich obživa nezávisela na umelých hnojivách a palivách z druhého konca sveta. Industrializácia je základný omyl, základná lož slubujúca to, čo nikdy nemohla splniť - ale plutokratické anglosionistické šialenstvo s globálnym dosahom je práve to, čo sa spustilo pred tými 75 rokmi.

Tak málo rokov stačilo týmto dnešným dinosaurom,  aby spálili Zem. Presne tak, ako to múdri ľudia predpovedali pri začiatku toho šialenstva, keď s ním bojovali. 

 

 

arid planet

 

 

 
 
0
kali

A potom keď už naozaj dojdu zdroje, keď už sa tá moderná technologická civilizácia, ten vrchol ľudského vývoja rozpadne jak domček z karát tak to dôležité bude a zato sa bude aj krv prelievať, že kde na napiť, najesť a v teple vyspať, tak potom vyholená opica zistí, že mentálne žiaden pokrok nedosiahla len zdomestikovala svoju prirodzenosť surogátom industrialna civilizácia, zistí, že skutočne neni ničím iným len tou opicou.

sandro

veru, 8 miliard ludi napichnutych na distribucii ZIVOTNE dolezitych surovin... V case ked dojdu, bude ludi este pravdepodobne ovela viac. Bude to peklo.

Ema

Vyzerá to, že kto sa dnes bude pozerať na sever, fakt uvidí polárnu žiaru
https://www.solarham.net/

nové