Ďalší diskriminovaný hnedý kretén

V Lahti sa konajú zimné Majstrovstvá sveta. A pretože už samotný systém je zrejme nastavený tak, že preferujé krajiny tretieho sveta, zas tam je jeden, ktorý si vraj doslovne obul lyže prvýkrat na štarte. Reprezentant Venezuely, nejaký Adrian Solano, mal osobne tú drzosť prísť do Lahti a postaviť sa tam na štart behu mužov na bežkách na 10 km, medzi mužov, ktorý venujú tomu športu dušu.

Ten jeho "beh" potom aj tak vyzeral. Stelesnenie spoločnosti idiokracie, akurát že teraz nebola tá idiocia mentálna, ale fyzická, viditeľná na každom jeho kroku.

To samé o sebe je hnus. Ale poďme sa pozrieť, ako sa k tomu postavil Denník N. 

 Citujem:
 

Už pri prvom odraze sa zapotácal, šmyklo ho dozadu a mal čo robiť, aby ustál úvodné metre pretekov. Po pár krokoch už nemal toľko šťastia, neskôr prišiel ďalší pád a po ňom ďalší.

Kvalifikačné preteky nedokončil, a hoci ho označili za najhoršieho na svete, práve on je hlavným hrdinom začínajúcich sa majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní.

 
Noviny netaja, že chlap úplne vybuchol, že je najhorší na svete. To nevadí, podľa novej generácie bezpohlavných je hlavným hrdinom. Áno, je hrdinom - lebo je neschopný, nesebakritický, drzý. 

Napriek viacerým pádom však ukázal snahu a húževnatosť, vďaka ktorým sa stal jeho príbeh internetovým virálom.

Nie, jeho prípad sa nestál virálom, ale análom, výsmechom hnedých kreténov - azda to novinári nechápu?  Ale chápu - ale pre nich klamať znamená dýchať.
 
„Možno som niekoľkokrát spadol, ale to, čo sa skutočne počíta, je, že vždy budem mať snahu vstať a pokračovať ďalej,“ dodal.
 
Snahu? Snahu by ten človek ukázal, keby sa pripravoval, mal nejaké výsledky, a priam sa bojím povedať, že aby mal nejaký talent. Pretože talent - to znie ako šlachetný, lepší,  germannadčlovek, hitler, genocída. Mať talent je zločin. Stačí, keď si blbec neprizná, že je horší ako zlý. Pravda, to sa toleruje iba hnedým opiciam - vy, bieli, vy musíte makať, na vás je hodená výkonnostná spoločnosť, vám nič neodpustia, potkanie preteky, vy nemáte právo ani na život.

A nielen to. Noviny N hneď aj objavili, kto je na vine: diskriminácia, lebo ho (vraj) nepustili pred mesiacom do Švédska. Vraj ho považovali za utečenca, imigranta, a tak sa Solano nemohol mesiac pripravovať.
Riešenie je jasné: odteraz treba každého do Európy a do Švédska vpúšťať, lebo čo ak by medzi tými opicami neboli len inžinieri a doktori, ale aj nejaký talentovaný lyžiar?
 
 
Disclaimer - po slovensky popretie:
v článku boli použité vulgarizmy ako hnedák, opica, migranti, kreténi. Ale podarilo sa mi vyhnúť nadávkam ako kiska a takisto slovám ako židáčik. 
Nie, tento článok nie je žart, v princípe sa nemienim smiať ale riešiť problém vážne a chladne.
 
zdroj: Denník N
 
 
 
Sinuhe

dnes papagájovali výsledky akéhosi výskumu, podľa ktorého už len 10% Slovákov považuje imigráciu za problém (pred rokom to bolo podstatne vyššie percento). Predpokladám, že výsledky tohto "výskumu" sa v ďalšom kroku budú interpretovať ako väčšinová túžba občanov Slovenska po otvorení hraníc a vítaní votrelcov.

Sinuhe

Snaha bez schopností je nanič. Je nezriedka smiešna a zvyčajne trápna. V Nemecku (a hádam aj u nás) veci už pokročili ďalej: zamestnávateľ zamestnancovi vyhodenému pre neschopnosť nesmie do posudku napísať, že ho vyhodil pre neschopnosť, , lebo neschopák by sa mohol sťažovať, že zamestnávateľ mu svojim zlovoľným posudkom pokazil možnosti pracovného uplatnenia na trhu s otrokmi a teda mu pokazil život a žiadal by milión euro odškodnenia. A sudca - absolvent právnickej (prepytujem) fakulty - by mu to odškodnenie od zamestnávateľa priznal. Aby sa tomuto vyhli, tak v Nemecku v pracovnom posudku neschopákovi zamestnávateľ napíše, že "bol mimoriadne snaživý" alebo "vedel prejavovať mimoriadnu snahu" pri riešení pracovných úloh. Takže ak v SME vyzdvihovali snahu toho človeka, tak vlastne v inotaji (ktorý už teraz ovládame aj my :-) napísali, že to bol neschopný debil.
(Len tak na okraj a pobavenie pripomeniem, že vyhodenému homosexuálovi sa do posudku píše "má pochopenie pre inakosť" a sukničkárovi zase "vie vyjsť v ústrety potrebám ženského kolektívu" ... )

Náhodný okoloidúci

Údajne sa diali také veci, za hlbokého socíku niekoho nevzali na VŠ pre neschopnosť až debilitu a taký človek sa potom po prevrate v 1989 vyhlasoval za disidenta, ktorému pre jeho názory nebolo umožnené študovať. Aj keď priznávam, že o nikom konkrétnom neviem.

nové