Delenie spoločnosti na dve triedy

Ako som tu už nedávno povedal, problém Covid prerástol z oblasti izolačných opatrení do oblasti chémie. Izolačné opatrenia a štatistiky sú jasná vec, biochémia vírusov je niečo, kde ešte ľudstvo dosť tápe. Preto takmer všetci len hovoria to, čo sa im páči -  a  nemá moc zmysel sa do toho chumla pridávať.

V princípe je jasné, že vakcíny na Covid sú nové a mnoho faktorov je nejasných - áno, toto ich použitie je určitý druh ich masového testovania. Ale tak nejako to je pri každej vakcíne či lieku.  Takisto je jasné, že súčasný tlak na vakcinovanie je doveľkej miery generovaný farmako firmami a jeho motívom je proste zárobok týchto korporáccií. To naozaj nie je žiadna konšpirácia, tak fungujú VŠETKY korporácie. A že ide o lieky a životy - nuž, za prvé korporácie nemajú svedomie, ani za mak, a za druhé aj pri technike, pri potravinách, pri softvéri či pri čomkoľvek ide tiež do nejakej miery o životy. Tešiť nás môže najmä to, že to najprv vyskúšali na Izraelcoch, Američanoch, Britoch ... takže pri Covide nie sme tie pokusné králiky v prvom rade my. 

Ale hovorím, nad tým som nechcel mudrovať, ide mi o iné. S očkovaním sa zaviedol covid pas, mení sa karanténa, ba dnes sa začínajú zavádzať špeciálne jazdné pruhy pre zaočkovaných pri prejazde cez hranice. A to ma naozaj rozosmialo. Je to jasné.

Pointa nie je v tom, že režim mal celý čas reči o rovnosti a (rovnakej) slobode, o univerzálnych a neredukovateľných ľudských právach, a problém nie je v tom, že to teraz režim pri prvej príležitosti zahadzuje. To, že tento režim je totalitný, nemôže našinca prekvapiť, tváriť sa zhrozene z toho, že režim delí ľudí na dve skupiny, ako to dnes robia mnohí, je proste hlúpe. Režim korporácií je taký, vždy bol a v podstate aj bude.

Čo ma rozosmialo to je to, že som si uvedomil, že nielen režim, ale aj všetci ľudia, všetci tí demokrati a liberáli, budú nadšene prijímať, keď budú mať proaktívni občania nejaké výhody. Ľudia milujú, ak majú pre seba svoj cestný pruh a ostatní musia stáť v rade. Ľudia milujú akékoľvek privilégia, aj tie, ktoré vôbec nepotrebujú, hlavne, že ich majú. Nič nemotivuje bežných ľudí viac, ako spoločenské postavenie, spoločenské ocenenie, privilégia, spoločenská pochvala. A tak je to zrazu aj s očkovaním proti Covidu.

A tak sa problematika Covidu presúva z biochémie do oblasti psychológie más. A to je pre mňa vždy oblasť radosti. Pohľad na chovanie mračna občanov, užívajúcich si separátny cestný pruh cez hranice a odhaľujúci tak svoje primitívne jadro - to upokojuje, pretože beštiu je zas pekne vidieť.

Naozaj, nepriateľské strety medzi zaočkovanými a nezaočkovanými sú výborný psychologický experiment. A treba si ho užiť, lebo možno ani dlho nepotrvá, je možné, že klesne nebezpečnosť nových variant vírusu, alebo začnú naozaj fungovať vakcíny a stádová imunita - a tento výnimočný stav zanikne. Je výnimočný, lebo tretina obyvateľstva je poslušná a očkovaná a druhá odmieta ponuky režimu - to tu v takom rozsahu a tak explicitne ešte nebolo. Možno v boľšvickom Rusku, keď bola polovica "buržoázneho pôvodu", ale to bolo iné, pretože si takpovediac nemohli vybrať.

Ale aby ste rozumeli - tí privilegovaní nechcú  a nebudú chcieť, aby sa všetci zaočkovali. Ich bude baviť práve to trestanie nezaočkovaných a preto si budú želať, aby takýto stav spoločnosti vydržal čo najdlhšie. Nik nevymyslel Covid, a už vôbec nie, aby zotročil už zotročených otrokov - ale tento stav môže prispieť k tomu, že niektorým otrokom zachutí ilúzia, že iní sú ešte väčší otroci. A také chúťky by boli len na škodu.

Táto úvaha nie je zamerana voči zaočkovaným, je zameraná proti tomu, že sa očkovanie, vec, ktorá by v zdravom národe bola založená na racionalite, dobrovoľnej zodpovednosti aj sebaobetavosti, že sa táto vec v súčasnom režime zvrhla na kupovanie a vyhrážanie, trestanie ekonomické aj sociálne.

Nuž, tento režim proste nefunguje, zas to jasne dokazuje. 

 

 

 
Náhodný okoloidúci

Viacerí virológovia Nobelisti poukazujú na to, že práve hromadné očkovanie počas prebiehajúcej pandémie najviac prispieva k vzniku nových mutácií. Otázkou teda je, koho vlastne očkujeme. Očkujeme ľuďom vakcínu, aby sa ubránili vírusu, alebo "očkujeme" vírusu človeka a učíme ho, ako obchádzať imunitu? Pokles účinnosti Pfajcera z údajných 95% na 64 % v jednej blízkovýchodnej demokracii ukazuje, že vírus je učenlivý.

Ale ak je delta naozaj síce infekčnejšia, ale zároveň oveľa menej nebezpečná, na úrovni bežnej chrípky, tak by v podstate mohla byť optimálnym prostriedkom na celoplošné premorenie s ochranou najrizikovejších ľudí pomocou nešpecifických plošne účinných antivirotík.

Norman

o delte vysvitlo, priam nechtiac, a bolo to už niekoľkokrát povedané, že je to ten vírus, na ktorý sme čakali - šíriaci sa ale neškodný.
Aký je naozaj, to sa uvidí, ale vhzľadom na neschopnosť spoločnosti aj vakcín, je to asi jediná nádej na ukončenie tohto cirkusu.

mnkr

moze prijst gama, omega, omikron...:-(

Ema

a nie obyčajnú, ale new.
Obyčajná lambda patrí kamošovi trnavského magora, ktorý nakúpil pre štát Ag testy a tučne zarobil.

mnkr

zda sa, ze mas celkom dobry prehlad o Izraeli, citas aj tamojsie media...trochu zvlastna zaluba, ale klobuk dolu

Ema

No nesleduj to :)

Náhodný okoloidúci

Mne sa zdá, že to bola asi taká dobrovoľnosť ako Matelkovo jesenné šušňobranie u nás.

slaven1

Som rád, že problém s označovaním verzií Koronacirkusu sa podarilo takto dôstojne vyriešiť, viď môj koment "Na jeseň vypukne vážna pandémia mutácie z Marsu" http://nadhlad.com/comment/41175#comment-41175

Náhodný okoloidúci

To tvrdia vedci už dávno:
1. vírus časom zmutuje tak, že zoslabne a zmení sa na menej škodlivý až neškodný
2. len šialenec môže veriť, že prudko mutujúci RNA-vírus je možné poraziť vakcínou

Dostatočne slabého človeka zabije aj rhinovírus nádchy. Na druhej strane poznám ľudí v rizikovom dôchodkovom veku aj s rôznymi tzv. komorbiditami, ktorí boli prekvapení, keď sa na vyšetreniach dozvedeli, že prekonali koroňu, lebo vôbec netušili, že boli chorí.

slaven1

> 2. len šialenec môže veriť, že prudko mutujúci RNA-vírus je možné poraziť vakcínou

Nie šialenec. To nepochopenie vnútornej motivácie (čo je za hybnosťou). Tlačenie na liečbu vakcínou mutujúci RNA-vírus budú korporácie, ktoré:

1. majú k veci produkt,
2. majú dostatočné rozpočty (na reklamu a uplatenie vládneho aparátu typu Baťová),
3. majú zločineckú vôľu a know-how (sú ochotní to robiť a majú vypracované schémy za tie roky ako na to).

Náhodný okoloidúci

Korporácie dobre vedia, čo robia. Šialenci sú tí, ktorí veria propagande korporácií, že vakcína porazí mutujúci vírus.

slaven1

Aha, to ma nenapadlo. A možno nie šialenci len "jednoduchší".

Na druhej strane, je komplexná doba, veci sú komplikované. Jeden si nestíha sledovať všetko a čo má robiť "jednoduchší" jednotlivec keď médiá sú "zaplatené".

Náhodný okoloidúci

A už je tu to, čo každý konšpirátor očakával - Pfajcer sa snaží pretlačiť opichávanie treťou dávkou, aby sa udržala hladina protilátok, a tiež kvôli novým mutáciám.
Pripomeňme si, že imunita získaná týmto očkovaním je zameraná na jeden-jediný proteín vírusového obalu, čo vírusu umožňuje veľmi ľahko túto "imunitu" obísť vytvorením mutácií.

https://akw.sk/covid-19/a-bude-aj-tretia-davka-vakciny-experiment-nevysiel/

Slizničná imunita, bunková imunita po prekonaní, nešpecifické NK-bunky (natural killers) nikoho z vakcinačnej mafie nezaujímajú. To by tak bolo, aby im nejaká imunita nabúravala trvalý tunel do rozpočtu toľkých štátov.

Ema

Corporate Profit Booster. Tak sa to volá plným názvom.

Náhodný okoloidúci

Vedci zo Salkovho inštitútu skúmali, akým spôsobom vírus škodí a prišli na to, že to je skôr cievne ochorenie. Spike-proteín z obalu vírusu poškodzuje pľúca, výstelku ciev, preniká cez hematoencefalickú bariéru, poškodzuje mitochondrie, vytvára zrazeniny. Vírus pritom vôbec nemusí byť v tele prítomný, na poškodenie orgánov postačí samotný spike-proteín. Na výskum použili umelo vytvorený "pseudovírus".

https://www.salk.edu/news-release/the-novel-coronavirus-spike-protein-pl...

No a presne tento škodlivý spike-proteín vzniká v tele aj po očkovaní experimentálnymi mRNA-vakcínami + k tomu vysoko alergénny polyetylénglykol. No nekúpte to.

Ak si dobre pamätám z toho, čo som čítal o Ivermektíne, tak jeho účinok proti vírusu spočíva v tom, že sa naviaže práve na spike-proteín a zabráni tak vírusu preniknúť do bunky. Ak je to tak, mal by byť schopný zabrániť aj poškodeniu zdravia spike-proteínom uvoľneným z usmrtených vírusov.

1488

Ak to je "laboratórny" vírus, či už vypustený náhodne alebo zámerne. Tak ďalšie varianty nemusia byť mutácie, ale tiež nové "úniky". Aj taká je možnosť..

Náhodný okoloidúci

To, že vírus je síce prírodného pôvodu, ale s laboratórne pridanými funkciami, jasne vyplýva z 3000 zverejnených Fauciho emailov. Wuhanské laboratórium a výskum koroňe zorganizovali a platili USA, takže obviňovanie Číny je z ich strany falošné pokrytectvo.
To, že nové mutácie sú tiež "úniky", tvrdí už dávno Soňa Peková. Možno sa mýli, možno nie. Ale s umelým pôvodom vírusu trafila do čierneho.
Vírus určite mutuje aj prirodzenou cestou, nepresnosťami pri replikácii, keďže na rozdiel od DNA vírusov s dvojitým reťazcom DNA tento RNA vírus nemá komplementárny reťazec, podľa ktorého by enzýmy reparázy naprávali chyby.

Norman

Vedci tvrdia tisíce vecí a všetci si protirečia, toto vyberanie si svojich "vedcov" nikam nevedie.
1. to je prírodná možnosť, ale nie istota. Respektíve je to odsúdenie ľudstva na nečinnosť, v prípade bývalého SASRS by to viedlo ku výraznému kolapsu. Ľudstvo svinčík vyrába, tak musí vyrábať aj ochranu pred ním.
2. už si to vyjadroval aj horšie, ale nie je to pravda. Ono vakcinácia má svoju cenu, aj v dobrom aj v zlom. Niečo si pýta, ale niečo aj prináša.

To sme už riešili. Samozrejme, že každá infekčná choroba má nejaký svoj štatistický dopad Táto ho ale mala či má nie zanedbateľný, a ukázala to nielen u nás, ale, nakoniec aj u nás. A nejde len o tie tisícky úmrtí - áno, niektorí to prekonali bez povšimnutia, ako je to s každou (pravdepodobne malou) náložou, ale mnohí, aj keď sa vyliečili celkom sami, mladí a zdraví, spomínajú na tri týždne skurvenej hnusoby. Ja napríklad som bol kedysi tiež veľmi prekvapený, keď mi niekde pri povinnej prehliadke v zahraničí (kedysi to v Nemecku pre ľudí z Východu bola povinnosť) zistili, že mám nejaké tuberkulózne protilátky alebo čo, tak mňou heklo - pričom som nikdy nič také nemal,a bol som a stále som zdravý ako buk, a až keď ma tam uistili, že to je len možný kontakt, a že to je úplne bežné, či tak nejako - nemôžem dnes prehlasovať, že som kedysi za socíku ja a milióny iných ľudí prekonal tuberkulózu a ani som si ju nevšimol - ako to dnes robia tí, čo sa otreli o covid. Je to analogický prípad.

Náhodný okoloidúci

Ja som nikdy nespochybňoval, že vírus je celkom vážny zdravotný problém. Poznal som ľudí, ktorí by si ešte mohli pár rôčkov požiť, keby ho nedostali.
Len to vyberanie si "svojich" vedcov platí pre obe strany, a pre tú bohatšiu a finančne a mocensky zainteresovanú stranu oveľa viac.

mnkr

aj mne podobne zistili v Holandsku z krvnych testov latentne TBC, vraj ok, ale ked sa prestanem tulat po svete mam vraj podstupit liecbu, co je pol roka ci rok a koktejl piatich antibiotik...na Slovensku doktori gulali ocami, ze co vymyslam, ze pravdepodobne detekovali pozostatky po ockovani z detstva, ze v Holandsku to v tom case uz nebolo povinne....tak neviem, dosial s tym zijem, no, na nieco clovek umriet musi...:-)

Norman

pravdepodobne to bolo ono, očkovanie na tbc, mne o nejakom liečení nehovorili, mi vysvetlili, že je to len nejaká blbosť (asi už mali viac skúsenosti), len som mal na moment obavu, že mi kvôli nejakej blbosti nedajú tie papiere. Mali dosť prísne predpisy vtedy s papiermi - a dnes si tam ládujú milión negrov ročne, určite ich neoverujú tak, ako pracujúcich z Východu v 90-tych rokoch.

Ema

tak v rámci očkovancov vznikajú kasty.
Najvyššie je Pfizer - opichaná je ňou veľká skupina Amerikou voňajúcich nadľudí. Nasleduje AstraZeneca, ktorá má pošramotené meno a pfizermani sa na opichancov touto vakcínou pozerajú zvrchu ako na niekoho úbohého, kto si uchoval celistvé krvné riečisko len náhodou a dočasne. Poslední sú sputnicisti, ale je ich tak málo, že priemerný pfizerman takého ani nestretne. Ale vie, že z ruskej vakcíny človeku na tele vyrastie rubaška s nápisom Putin.
Zvláštne postavenie má Moderna, pretože tú vyčlenili prevažne pre dispenzarizovaných onkopacientov, a tí o hry na prestíž už akosi nestoja. Tí, čo dostali Modernu protekčne, sa ňou pochopiteľne radšej nechvália.

Nič iné tu k dispozícii nemáme. Aj to je dôvod, prečo nebude vakcinačná mašinéria schopná opichať každého.

slaven1

Za seba dodávam, že šéfovi Pfizeru nedali jeho súkmeňovci do Izraelu víza, lebo "nebol plne vakcinovaný".

https://www.timesofisrael.com/pfizer-ceo-postponed-israel-visit-because-...
https://www.jpost.com/breaking-news/pfizer-ceos-israel-visit-cancelled-b...

Vo Pfizeri vlastnú medecínku nežerú a vedia prečo.

Náhodný okoloidúci

Na internet zavesí hocikto hocičo a je tam plno výmyslov, povedala moja kolegyňa, keď som ju upozornil, že od roku 2012, čiže z čias dávno pred koroňou existuje oficiálna databáza Európskej liekovej agentúry, zameraná na vedľajšie účinky vakcín.

Údaje z nej sú použité aj tu:
http://zvedavec.org/komentare/2021/07/8772-jsme-lidska-morcata-alarmujic...

Zaujímavé je fikslovanie Pfajcera s vyraďovaním tisícov účastníkov prvých fáz klinických skúšok, aby vôbec formálne dosiahli aké-také percento účinnosti.

My, čo sme si koroňou aj s dozvukmi mesiace po vyliečení prešli, o nej vieme svoje. Keby to ale bola taká hrôzostrašná choroba ako je vykresľuje propaganda, tak by som predpokladal, že sa proti nej nasadia všetky dostupné prostriedky, ako sú vitamíny a minerálne doplnky stravy na posilnenie imunity a prevenciu u zatiaľ nenakazených, že sa bude používať aj Sputnik ako najbezpečnejšia vakcína s najmenšími až zanedbateľnými nežiadúcimi účinkami, že sa masovo nasadia nešpecifické antivirotiká, osvedčené zahraničné liečebné protokoly...
Ale ono nič. Zo všetkých strán počúvam len o očkovaní ako jedinej spáse, bez ktorej nastane koniec sveta. Ba čo sveta, ale priam koniec vesmíru.

Z toho mi vychádza iba jedno - očkovanie nie je zdravotná agenda. Je to čisto politická agenda prepojená na korporácie, ochrana zdravia je len formálna zámienka.
Očkovanie neznamená, že človek neochorie, nebude prenášačom, nezomrie. To, že je človek očkovaný, znamená iba to, že je očkovaný. Nič viac.
A ak neočkovaní musia po návrate zo zahraničia do korontény, ktorú im skráti len negatívny PCR-test, bude jasne dokázané, že nové mutácie sem zavliekli práve nekontrolovaní voľne sa pohybujúci očkovanci.

slaven1

https://www.konzervativnyweb.sk/c/22697909/delta-variant-je-uz-v-nemecku...

"Delta variant je už v Nemecku dominantný," píše niektorá "novinárka" v SITA. Tak aby nie, veď tam majú voľby v septembri. Do vtedy miestny (koloniálny) režim potrebuje držať Nemcov uzavrených doma.

V septembri sú voľby v Nemecku, Rusku (QR kódy Moskovská radnica už zaviedla), Česku (na Slovensku až v Novembri), Británia aktívne rozbíja EU (jej agentúra zostavuje výbušnú situáciu vo východnej Európe - viď "rozhodnutie prezidentky", rozhodnutie "US"). Zdá sa, že ide byť veľmi ostrý August. Taký na spôsob 1968. Držme si klobúky a dúfajme, že návšteva Bergoglia aspoň do polky septembra stabilizuje situáciu v krajine. Bratská pomoc, ako naposledy, nepríde :-)

Článok "Konzervatívny web" prebral zo SITA. A tá je nejaká zaostalá, veď už je nová "drťka" s označením Gama. Strašilka Delta je už "out-dated".

"Na jeseň vypukne vážna pandémia mutácie z Marsu"
http://nadhlad.com/comment/41175#comment-41175

nové