Farizejská sekta

Pozrel som si nedávno dlhšie avizovanú debatu istej, židokatolíckym webom Postoj silne propagovanej, trojice: Hlina, Kiska, Matovič. Prvý dojem: takže toto má byť podľa, vraj tiež "alternatívneho" Postoja, na Slovensku niečo ako "konzervatívna alternatíva/hrádza" voči...Voči čomu? Progresívcom?  Ale veď práve s nimi títo židokatolíci predsa už dlhodobo plánujú ísť do vlády (aj spolu s liberálnou, JebemAZR, SaS). Načo sa títo ľudia stále chcú hrať? A čerešničkou na torte k diskusii bol článoček od Čobejovej, kde nám píše aj o akejsi osobnej charizme Kisku. Aj takéto poznámky ukazujú, ako sú títo ľudia mentálne nastavení, ako vnímajú (alebo skôr nevnímajú) realitu.

Obzvlášť iritujúce je, ako sa neustále štylizujú do úlohy akýchsi "najautentickejších katolíkov", ako podsúvajú, že "správny" katolík predsa volí KDH (event. KÚ v Oľano alebo krúžkuje "slušných" Remišovú a Šeligu u žaľuďa). A následne sa takí ako Mikloško velice sťažujú webom ako Aktuality, ako vraj "tí ostatní" zneužívajú kresťanstvo. Tak, tak, zneužívať kresťanskú kartu očividne môže len KDH, chápeme.

Veru, ak si to náhodou niekto nevšimol (hoci to by musel byť slepý ako patrón) Postoj je vlajková loď KDH. Nedávno sa tam Majchrák snažil nešikovne presvedčiť o akomsi hoaxe proti KDH.  Hej, úbohučké KDH, ktorému všetci krivdia, keď ho nazývajú liberálnym (ak už, tak skôr sa krivdí Smeru, ktorý niektorí označujú za liberálnejší, hoci vývoj v strane, po Kuciakovi, bol opačný a strana má dnes konzervatívnejší charakter, ako v minulosti).

Podľa Majchráka a spol. Hlina uzatvárajúci pakty s pedo-feťáckym spolkom, alebo Štefanec obhajujúci autogynefila v EP sa nám len zdajú. Rovnako ako sa nám zdá vlažný postoj Hlinu, či celkovo KDH, ku kolonizácii Európy tretím svetomVeď ako píše Majchrák, KDH má predsa také "esá", ako za Američana vydatú Evu Grey, ktorá preukazuje svoju ideologickú "čistotu" v Nku (akoby to, že takýmto konzervám nemá problém Nko alebo Sme poskytnúť priestor, na rozdiel od iných, tiež o niečom nevypovedalo). 

Ja keď som sa prvýkrát dozvedel, že Hlina sa stal predsedom KDH, tak som len krútil hlavou, ako mohli tieto kruhy až tak upadnúť, že si toto zvolili do čela. Určite nebudem jediný, kto ho dovtedy nevnímal ako niekoho, kto by vôbec patril do tohto kresťansko-konzervatívného milieu. Hlina mi bol známy napr. ako ten, ktorý fyzicky napadol smeráka Martvoňa, alebo, v záujme uspokojenia svojej narcistickej úchylky, sa išiel velice pobiť s chlapcami zo SP. Ale predseda kresťanskej strany? Takýto človek? 

Darmo Lojzo machruje, že sa mu, na rozdiel od Danka, Kotlebu či Harabina, podarilo udržať tradičnú rodinu. Ono totiž existujú aj iné, a veru aj horšie, hriechy, ako orgazmus v náručí konkubíny. Ale dobre vidno, že tých si Lojzík, neovládajúci ani 10 božích prikázaní, až tak vedomý nie je.

KDH teda nie je žiadna solídna alternatíva voči progresivizmu. Naopak, skončí ako handra, do ktorej si Truban s Biháriovou budú utierať svoje špinavé topánky - o tom nepochybujte. Je to totiž už dané všeobecne slabošským charakterom týchto, Amerikou ovplyvniteľných, "cuckservatívných" strán a politikov. Bolo by nadlho rozoberať, prečo zrovna títo "kóšer" konzervatívci sú na tom osobnostne tak zle, ale je to tak. "Konzervatívci nič nezakonzervujú", veta, ktorú treba tesať do kameňa - presnejšie, títo kóšer určite nie.

Áno, KDH môže byť úprimne konzervatívne v niektorých (viac či menej druhoradých) bio-etických témach, fajn, ale problém je v tom, že nie je pro-slovenské, nie je proti globalizmu. Nebude držať s V4, ako by držali ľudovejšie strany ako Smer, SNS či ĽSNS. A pod vedením Hlinu asi ťažko dúfať, že by sa niekedy mohli transformovať na niečo ako PS v Poľsku alebo maďarský Fidesz. Ide o stranu v područí anglosionizmu (globalizmus, Modrá ríša, Globohomo, slobodomurárstvo, nazvite si to ako chcete - viete o čom píšem) a vždy sa pridali i pridajú na zlú stranu. KDH-áci sú ako tá povestná farizejská sekta - slúžiaca cudzím záujmom, nie svojmu národu. A Slováci sú si toho dobre vedomí. Preto, napriek skutočnosti, že 70% z nich sa hlási ku kresťanstvu, táto strana nikdy nemala, a dúfajme, že ani nebude mať, na Slovensku širšiu podporu.
0
Roland Edvardsen

Som sa teda rozhodol, že sem hodím tento FB komentár k hentým našim "cuckservative"/kóšer konzervám. A ajhľa, zrovna dnes mi na monitore pristál aj tento intelektuálny "skvost":https://blog.hlavnespravy.sk/16995/nezamestnanost-romov-zapricinil-smer-...

Tutkovou nemá asi veľmi význam sa zaoberať, keďže za (viac či menej) postihnutú ju berú aj vo vlastných kruchoch. Bez preháňania, ale Tutková (inak veľmi príznačné meno :-)) bola pre pro-life hnutie niečo ako Danko pre vlastenectvo - kontraproduktívna. Si pamätám, ako mi istú dobu cestou do školy prichádzalo zle od žalúdka, keď som prechádzal popri ceste, kde bol vylepený ten jej neslávny bilboard. Nuž, 98% reakcií, s ktorými som sa na toto stretol, boli niečo v štýle: "nech už tá šialená krava ide s tým do p...". Good job, Tutková :-), to si kľudne mohli povedať všetci tí pro-choice "pietruchovci".

Ale Tutková touto jej najnovšou zlátaninou (propagovanou webom, ktorý sa chce tváriť ako politicky nekorektná alternatíva. Vážne, oni tam nejako aj rozmýšľajú nad tým komu dajú priestor?) celkom pekne demonštruje, že reprezentuje len odlišnú odnož slniečkárov. Ak si niekto myslí, že toto je niečo proti-systémové, radikálne odvážne či "alternatívne", tak potom nerozumie povojnovej politickej realite, tomu v akom stave sa naša západná spoločnosť nachádza.

Samozrejme, človek by nemal podporovať niečo len z toho titulu, že je to alternatívne alebo politicky nekorektné, ale zvážiť, či je niečo správne a pravdivé alebo naopak. Ale aj v tomto smere Tutková prehráva, jej pohľady sú hlúpe a škodlivé. Základný problém je v tom, že Tutková klame a zavádza, a to navyše fanaticky a bez diskusie. A človek len rozmýšľa, či sa to tak dobre naučila v kostole, ale práve naopak, to v nej ostalo napriek nedeľnej škole.

Norman

V portáli Postoj je stelesnená celá politická "životaschopnosť a múdrosť" kresťanstva, v tomto prípade konkrétne katolíctva. Postoj stelesňuje to, ako sa tézy kresťanstva dajú otočiť na čokoľvek, aj na podporu najhoršieho anglosionizmu, najhoršej globalistickej plutoktacie.

Postoj je projekt, ktorý bol od začiatku naplánovaný na túto úlohu. Boli do neho vložení ľudia, ktorí predtým pln pracovali pre spomínaný globalizmus, zväčša v .týždni. Projektanti sa ani nenamáhali nájsť iných ľudí, rovno týchto overených, ktorých majú v hrsti. Jediné, čo títo autori (mierne) zmenili, to bol slovník a formálny naratív. Presadzujú to, čo predtým - len tentoraz nie pre "demokraciu", "občiansku liberálnu spoločnosť" či "slobodu" ako takú - ale teraz pre "kresťanstvo", pre "morálku" a jednoducho dokonca pre "boha".

Postoj je dobrý príklad, lebo jeho vznik je jasný, jeho ľudia sú staré známe mená, je to dobrý príklad. Postoj nechcem démonizovať, pretože ani nie je najhoršie zlo - lebo je takto odhalený.

Za oveľa horšie zlo by som označil to plíživé, ktoré menej nápadne vniká do alternatívy nenápadne a otravuje ju slabosťou. Otravuje ju obmedzovaním smerov a hodnôt, ktoré dovtedy táto alternatíva poskytovala.

Tento posun a vplyv globalistov, v tomto prípade by sa dalo povedať "satanistov", je jasný ako v mediálnom priestore, tak aj v politických ľudových hnutiach. Táto plíživá obrna neovládla ani zďaleka všetko, ale má tú tendenciu rásť a otravovať ďalej. Tutkovej blog je len jeden z množstva dôkazov, a to práve aj na Hlavných správach.

KDH je toho najlepším príkladom. Len by som ešte dodal, že súčasný kolaps KDH pod vedením Hlinu nie je ich prvým zločinom. Podobne zlyhali hneď po prevrate 1989, keď sa pod vedením Čarnogurského dali plne do služieb tých istých síl, akým dnes slúži Hlina. A tak to aj vtedy dopadlo - pokus vatvoriť samostatnú sebevládnucu spoločnosť zlyhal, všetky podstatné firmy buď pripadli zahraničiu, alebo boli zničené, vrátane firiem v poľnohospodárstve alebo aj v kultúre.
Toto je už jedna dokonaná vlastizrada KDH z minulosti. Tá dnešná s Hlinom je len jej opakovanie.

PS Konzervativizmus.
Pod týmto slovom je často tá istá plíživá otrava, len inač maskovaná. Konzervatívne sú zrazu Oľano, Žaľudi aj Sme rodina a ktokoľvek. Bohužiaľ, "konzervativizmus" sa stal pohodlnou módou.
Keď nejako tohto dnešného marazmu bude už dosť, tak sa "liberalizmus" zahodí a globalisti nahodia totalitu "konzervativizmu". Nielen bežní ľudia, ale ani "politici" a "analytici" či "sociológovia" na Slovensku nebudú zase raz schopní pochopiť ten triviálny podvod.
Príznaky tohto márneho ďalšieho prevratu už vidno všade.

Norman

O tom, že výsledkom pozdvihnutia pseudonáboženských vášni do politiky je aj ďalší článok v Postoji.
https://www.postoj.sk/51175/gott-mit-uns-alebo-o-krestanstve-z-ktoreho-i...
Citujem:

Problémom nie je to, že kresťania sú rozdelení v rôznych stranách. Tak to bolo vlastne vždy, v tomto niet žiadnej novinky. Príklady hádam ani netreba uvádzať. Nóvum, ktorému čelíme, spočíva v presvedčení istej skupiny ľudí, že jedine oni sú tí autentickí a všetci doteraz boli a sú liberálni, falošní, slniečkarskí a podobne
---

Za prvé to nie je žiadne "novum", že každý veriaci, kresťan, katolík sa považuje za jediného majúceho plnú pravdu. To majú spoločné, viď aj moslimov či pravoslávnych. Nie je to nóvum, pseudonáboženstvo v politike vždy takto končí: najprv robí z ľudí otrokov, a keď sa už nedarí udržať ich odpor, tak ich poštve navzájom všetkých proti všetkým. A oni sa zabíjajú navzájom. TO je ten pravý démonizovaný "fašizmus", ktorý zas hrozí.

Miroslav Letrich (Katolícky kňaz, duchovný správca katolíckych škôl v Levoči - v tej Levoči, kde nedávno vystrájala masa cigáňov) sa nehanbí použiť výraz "buldozérové kresťanstvo". Samozrejme, na tých druhých. Ale dobrý pojem, i keď kresťanstvu takmer lichotí, lebo už dávno nemalo silu buldozéra.
Tento "kňaz" má ešte takú drzosť, že svoj článok nazve "Gott mit uns", aby sa samozrejme schovával za útočenie na minulosť a na Nemectvo. Prečo tak podlo a zbabelo do toho ťahá iný národ, keď sa jedná len a len o jeho náboženskú neriešiteľnú dilemu?

Roland Edvardsen

Lettrich sa nedávno pustil aj do Blahu: https://www.postoj.sk/49690/vedra-hnoja-komunistickeho-trolla No, ja mám tiež istý problém s tým Blahovým šaškovaním okolo komunizmu, ale to nie je o tom, že by Lettrichova ideológovia tiež nemala žiadne obete. Napríklad, keď sa vtedajší pápež Gregor XIII dozvedel o tom, ako katolíci počas Bartolomejskej noci zmasakrovali viac hugenotov (vrátane žien a detí), než kedy zomrelo kresťanov v rímskych arenách, tak na počesť masakru heretikov usporiadal vo Vatikáne slávnostnú omšu. Takto "pro-life" boli katolíci 16.storočia. Samozrejme, jeden môže namietať, že problém boli ľudia a ich prístupy a interpretácie, a nie ideológia. Ale nie je to obdobná apologetika akú majú ľudia ako Blaha pri komunizme?

Inak Lettrich mi utkvel v pamäti, ako relatívne dosť sionistický typ. Spomínam si na nejaké jeho texty a poznámky, kde sa zastával Izraela v izraelsko-palestínskom konflikte. Alebo si ho s niekým mýlim? Každopádne ideové inklinácie ľudí okolo Postoja sú pomerne známe, sú čitateľní. Je to trochu škoda, lebo Postoj má niekedy aj celkom dobré texty a hlavne tak nejako naznačuje, ako by to mohli robiť aj iné alternatívne weby. Ono za tými ich textami vidieť istú profesionalitu, istú úroveň, resp. to, že to robia profesionálni novinári, nie hobbysti, dobrovoľníci ako na HS a inde.

Norman

Čo sa týka profesionality, neporovnával by som ho ani tak s Hlavnými Správami a inými projektami viacmenej nadšencov, ale s Denníkom N. Voči Denníku N prejavuje vyššiu mieru normálnosti. Na obe ale platí staré české "Dejte mi lidi, já to udelám". Je ľahké robiť projekty s balíkom peňazí, za ktoré si kúpia čas a aj nejaký ten mozog na trhu.
Na druhej strane vidno, že katolícky konzervativizmus sa nechá ľahko kúpiť (prípad Postoj), ale ťažko nachádza dobrých ľudí (prípad HS - a to ktovie ešte koľkí tam nie sú takí skutoční katolíci).

Čo sa týka sionizmu - Lettricha si teraz narýchlo nespomínam, ale spojenie katolíctva so sionizmom dnes naozaj nemá ďaleko od seba (pápež nie je žiadna nová výnimka).
Ale sionizmus by som sem neťahal - mňa skôr fascinuje tá jeho moralizujúca drzosť ohľade "obetí komunizmu". Taká tá dobre známa supovitosť a kanibalizmus na obetiach. To je spoločné podobným smerom, aké zastupuje Lettrich ( "duchovný správca katolíckych škôl v Levoči" - no to sa máme na čo tešiť, keď sa ich novým liberalizmom stane ich konzervativizmus.)

Najviac odráža ale dilemu či blbosť Lettricha to, že by chcel Blahovi podsunúť hriechy socializmu, ale zároveň podsúva, že Blaha nie je socialista. Títo talmudisti nemajú nikdy dosť, ani pri peniazoch, ani pri ideológii - chceli by mať všetky strany a všetky pravdy.
A to, že sa už začiatkom decembra 2019 vyhrážal Blahovi paragrafmi za komunizmus, to považujem za NAJPODSTATNEJSIE. Z takých zmrdov, ako je Lettrich, pochádzajú základné udania a podnety.

Roland Edvardsen

Som prebehol diskusiu pod tým Lettrichovým článkom a píše tam aj Tutková - a zase proti rasizmu a LSNS. :-) Hovorím, Tutková dobre odráža tento vývoj: boj za zygoty sa spojí s bojom proti "fašizmu", LSNS, pracujúcej triede a bielym. Hej, toto bude ten ich nový liberalizmus, ktorý sa stane konzervativizmom, ako si to výstižne napísal a Tutková je akoby pomyselná predzvesť.

Norman

ale ako píšeš, jej persona dobre stelesňuje, kam boj o zygoty povedie. Budú sa musieť rozhodnúť aj tí, čo sa dnes tvária aspoň neutrálne - a obávam sa, že sa rozhodnú zle. Pretože im bude ponúknuté hrať "konzervativizmus" pre anglosionistov - a oni to radi urobia. Radi budú súhlasiť s tým, aby zostali páni hore, ak oni nahradia spodných drábov.
Pochopil si ma úplne presne.

Norman

Fakt ani neviem, odkial ten link padol, ale vyskočila mi stránka LeFigaro
https://www.lefigaro.fr/
Je layoutom úplne ako postoj.sk.
Je to náhoda, len to ukradli alebo, najpravdepodobnejšie, je v tom spolupráca?
To by ma zaujímalo.
Siaha podpora Postoja až do Francúzska?
Zrejme.

Norman

Nedokázal som dopozerať či dopočúvať tie ich bláboly. Matovič a Hlina sú prvoplánoví populisti, a to ešte nie dobrí. Kiska takisto vie, že sú to len prázdne reči a že terba, aby dostal moc - nič iné ho nezaujíma. Všetky tieto "témy" (LGBT, zdravotníctvo, školstvo ...) potom pôjdu na bok.

Sú to ale , ako vieme, všetko takí bezcharakterní psi, že určite neudržia koalíciu, ak ju aj zložia.

Prekvapil jedine Majchrák (ten napravo) - má odporný hlas a asi mal takú trému, že pôsobil ako idiot. To poteší :)