Kresťanský Postoj zúrivo zaútočil na kresťanské Hlavné správy

Ako sa hovorí, za dobrotu na žobrotu. Darmo sú Hlavné správy pedantické v dodržiavaní faktickej pravdy a politickej korektnosti - naši nepriatelia ich nemajú radi a nebudú mať radi. A zaútočili na nich práve cez pseudoalternatívny, a možno povedať aj pseudokresťanský portál Postoj.

Zneužitý je zas podnikateľ a podivný agent Kočner. Článok je založený na údajoch textov, ktoré mal agent Peter Tóth mesiace niekde v cudzine, a potom ich slávnostne priniesol NAKA ako "dôkaz" (a zrejme aj hneď posunul Denníku N). V týchto krátkych správach sa Kočner pýši pred Bödörom či Glváčom, že má vplyvna HS, ba že je ich "akcionárom" - ale "inkognito".

Verím, že aj keď možno nie všetky, ale mnoho Kočnerovych výrokov v Threeme je autentických. Z tých je jasné, že on je naozaj typický posametový podnikateľ - amorálny hochštapler, ktorý preháňa a preháňa, nafukuje svoje vzťahy, neustále sa klamne chváli konexiami a svojou silou. Ak sa nemýlim, podľa Threemy nakopal aj samého "Fica do zadku". Kto by tomu neveril, že. Aj ako obrazné spodobenie je to ale číry nezmysel. Podobne Kočner preháňa a zneužíva to, že HS vtedy preberali rôzne články, aj texty Petra Tótha.

Kto chce psa biť, palicu si nájde. Akcia na sprofanovanie protiglobalistických síl, ktorá dosiahla svoj míľnik zavraždením eléva Kuciaka, sa prejavuje aj sprofanovaním alternatívnych médií.  Údajne závadovou osobou sa stal teda Kočner, Tóth a teraz aj bývalý policajný prezident Gašpar a tak podobne. Štvanica naozaj ako v 50-tych rokoch totality. Dnes sa nezatvára - ale metódy totality sú dnes oveľa mocnejšie, opozičníkov netreba dať do basy - sú obaľovaní informačnou pavučinou klamstiev a diskreditácie. Kto ešte podal ruku Kočnerovi alebo ho pozdravil? Ja nie, ale som si istý, že takých je veľa a je možné, že Kočner zámerne tieto kontakty rozširoval, aby mal korisť do svojej pavučiny. Je jeho pavučina súčasťou globalistického jedu? Môže to byť, ja to tak vidím.

Dobre, Kočner sa pohyboval vždy na hrane, podvody a zneužitie amnestií prezidentom Kováčom, na takého si treba dať vždy pozor. Ale neuveriteľné je, že proamerické svine by chceli urobiť závadnú osobu už aj napríklad z policajného prezidenta. To je skutočné vrchol, lebo podľa tejto logiky by bol maximálne závadný Kočnerov brat a Čaputová osobne.

Je evidentné, že medzi kresťanskými servermi nepanuje žiadna "láska a odpustenie". Systém chce širokopásmove Hlavné správy zničiť. A to napriek tomu, že sú korektné a neobsahujú žiade "konšpiračné teórie". Vlkovi sa žiadna ovca nezavďačí tým, že sa pred ním skloní.

Samozrejme, včerajší článok z Postoja prevzali a rozšírili aj Denník N. Tam, u špecialistu Vladimíra Šnídla, treba v určitom zmysle hľadať zdroj tohto konceptu, veď Nko vlastní Threemu, len z nejakého dôvodu prepustili prvensvo Postoju - zrejme v predstave, že musia s ohováraním HS bodovať najmä u katolíkov (čitatelov Postoja). Mnohí veriaci majú teraz dilemu - je naozaj Postoj taký podlý a tak spojený s ultraliberálmi z Denníka N?  Nuž, bezpochyby je - toto spojenie článkov to dokazuje a je dôležitejšie, než obsah textu v ňom.

Nemienim nijako kritizovať HS v tom, že tak naivne skočili na pascu a uverejnili na pokračovanie rozsiahly rozhovor s Gašparom. To bolo čudné už vtedy - prečo až tak podporovať Smer, keď tento sa sám nedokáže postarať a investovať do vlastných masmediálnych nástrojov? Z pohladu dneška je jasné, že Kočner bol a je neustály provokatér. Aj vtedy zámerne provokoval - niet pre neho motívu, prečo by sa mal zastávať Gašpara, ktorý bol už na zem padnutý. Ale je jasný jeho motív v tom, že navedie alternatívcov, aby sa na zem padnutých drôtov chytili. Nie Gašpar chcel niečo povedať, podľa samotných SMS Threemy to Kočner bol iniciátorom tohto spojenia. A HS sa pod vplyvom jedovatej návnady, ktorý sa nazýva "čítanosť", nechali nachytať.

Píšem to ako ďalšie varovanie, s akými hajzlami máme do činenia. Nemyslím tým len Kočnera, ale tých za ním, ktorých sa aj on bojí.  HS reagovali na tieto obvinenia laxne, ale uvidíme, ako sa veci budú vyvíjať - my radšej v mene verejnosti pozorne sledujeme, rátame a určujeme stupeň viny. 

 
slaven1

Keby si nenapísal o tom článok, tak ja napíšem koment. Jeho nadpis by bol "Postoy škaredo píše o Hlavných správach" a jeho obsah by bol "Klan stojaci za marginálnym portálom Postoy.sk škaredo píše o Hlavných správach. Pravdepodobne preto lebo zle pánbožkujú, nesprávne vykladajú SLOVO (akože) BOŽIE. A tak na nich Postoj nakydal." No a pridal by som ešte odkaz na ten "príspevok".

Keďže si sa k tomu vyjadril, Norman, môj komentár je iný :D

slaven1

A kto slintá v tom článku? Kto je Maťko H-anus? Z popisu o autorovi aj s poznámkami či vôbec čítať tú somarinu:

Vyštudovaný (tu prvé zaváhanie) germanista, svoj pracovný život začal ako učiteľ (ďalšie zaváhanie), až presedlal na novinárčinu (červená). V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako redaktor v týždenníku Domino fórum (červenšia už nebude - to je ten týždenník čomu šéfoval František Jebeš?), v decembri 2004 stál pri zrode časopisu .týždeň (červená červená), od roku 2008 do roku 2014 v ňom pôsobil ako zástupca [amerického patriota a] šéfredaktora (tutovka).

Tí Postoyáci, to bude dáka chamrať, keď dávajú priestor prežitkom typu Maťko H-anus.

slaven1

za ich redakciu:

Informácie, ktoré dnes priniesol web Postoj o tom, že Kočner je akcionárom Hlavných správ, sú úplné nezmysly.

Kočner, a nielen on, mal záujem o kúpu Hlavných správ, ale jeho ponuky neboli akceptované. Od túžby a chvastúnstva je teda k realite dosť ďaleko.

Hlavné správy majú od začiatku jediného výlučného vlastníka. Kočner ich teda neriadi ani nefinancuje.

Nárast príjmov je spojený s nárastom čítanosti, ktorá sa v roku 2018 skoro zdvojnásobila.

Hlavné správy boli a zostávajú jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku nevlastnené oligarchami ani zahraničnými korporáciami.

redakcia

 

Norman

Dnes udržiavanie témy pokračuje: lož treba opakovať a opakovať a opakovať. Pripomínam, že globalistom nejde len o spojenei Kočner -HS, ale o fiktívne spojenie HS-Smer a teda o skutočný záverečný ciel spojiť Kočnera so Smerom.

 

Tentoraz sa Filip Struhárik predal a  pokračoval v kopaní do HS

Po tom, ako našiel nejaké parametre, ktoré vychádzajú pre N lepšie, ako pre HS, čím sa šéfom určite zapáčil, musel skonštatovať, že ale HS sú predsa len štíhle a nizkorozpočtové. citujem:

Napriek niektorým pozitívnym číslam nie sú Hlavné správy v dobrej situácii. Redakcia je poddimenzovaná, nemá peniaze na väčší počet redaktorov a má problém so získaním inzercie

No hurá, tak tú korporátnu despociu predsa len zachránime :-) Na druhej strane sa človek pýta, odkiaľ to vlastne Struhárik chce vedieť? No hej, HS asi nemajú desiatky prestitútov, akých má N a SME. je to zrejme boj Dávida s Goliášom - ale vieme, ako dopadol. Áno, Struhárik, vás si systém platí mnohých, aby ste mu robili otrokov - to ale nemáš byť na čo hrdý.

Ale je zaujímavé, že taký podvratný portál ako HS platený z Moskvy a priamo od Putina, má mať podla denníkaN finančné suchoty. Tak ako to vlastne je, súdruhovia prestitúti, musíte sa dohodnúť na verzii vášho klamstva.

 

A Struhárik pokračuje o kúsok ďalej:

Keby chcel Kočner ovplyvňovať obsah iných veľkosťou porovnateľných médií, vyšlo by ho to výrazne drahšie ako v prípade Hlavných správ. Pomer cena / výkon je v tomto prípade lepší ako v prípade redakcií s fungujúcim hospodárením.

Zas je tu rozpor - ťažký milionár Kočner (a vraj Smer ) sa musia uchádzať o pozornosť HS, lebo nemajú na to, aby svoje verzie dostali ináč do médií???? A toto je vraj ten "unesený štát" mafiami, ako o Slovensku blúznia globalisti??? Toto - hlavný mafián je nejaký chudák, ktorý sa musí doprošovať alternatívneho portálu (financovaného aj z fondu pre telesne postihnutých)? No to keď sa dozvie Blaha, spadne od rehotu na zem.

To si, Struhárik, výrazne pokefoval :)

Ale toto aj mňa rozosmialo, Na záver, to tam azda vložil aj niekto oný, ako autor.

Hlavné správy nemajú skúsených a renomovaných novinárov, ktorí by vedeli čeliť prípadným pokusom o manipuláciu. Nemajú editorov, ktorí by kontrolovali prácu reportérov. Preberajú informácie z nedôveryhodných zdrojov bez toho, aby ich overili. Nezverejňujú opravy na nepravdivé tvrdenia. Nemajú etický kódex, ktorý by dodržiavali a ktorý by im poradil, čo majú robiť, ak ich niekto požiada o službičku.

Takto fungujúce médium je ideálnym partnerom pre ľudí, ktorí ho chcú zneužiť.

Keď sa zamýšlam, aký "etický kódex" majú "renomovaní" predajní prestitúti, povestná Lúgenpresse, tak ma prepadá čierny cynizmus. Šefredaktora Zemaveku Rostasa  strkajú do basy kvôli citovaniu Štúra, šéfredaktora HS Sopka obviňujú z uverejňovania statusov politikov, čo je asi tiež zločin v našej židokreťanskej demokracii. 

Áno, takto sa pretláča autocenzúra, presne ako za Husáka, veď to aj vedú rovnako hnusné papule zo zahraničia.

 

Roland Edvardsen

Postoj → Denník N→ Sme: takto to dnes postupovalo. Sú očividne skoordinovaní a dnes sa rozhodli pre frontálny útok na HS. Dôvod? Určite nie ten, že HS je nejaké kresťanské či konzervatívne. Napokon Postoj, ktorý vníma HS ako konkurenciu, je tiež. Tu ide o to, ako HS písalo o Smere, že nejde silou mocou o médium, ktoré by malo proti-vládnu agendu. A preto sú HS nežiaduce.

Apropó Postoj. Tiež by mohlo byť zaujímavé, ako to majú s financovaním a kto všetko za nimi môže stáť. Veď napokon nemajú ani platený obsah ani nevychádzajú papierovo. Ale profesionálnych novinárov si zaplatiť vedia. A to rovno z Týždňa (Hanus, Daniška, Krivošík i iní. U Hríba im to toľko nevynášalo? :-)).

Príde mi inak celkom smiešne, ako sa Postoj snaží pasovať do role "my sme tí inteligentnejší kresťania", a pritom propagujú úplne rovnaké fundamentálne iracionalizmy s akými sa dá bežne stretnúť aj v kresťansko-konzervatívnych médiach, ktoré Postoj označuje za konšpiratívne, to za prvé.

Za druhé, Postoj sa prezentuje ako apolitický a zároveň obviňuje HS z nadŕžania Smeru a LSNS, ako keby sám nefungoval ako proti-vládne a proti-kotlebovské médium preferujúce strany Oľano a KDH.

Ono dnes sme svedkami obrovskej manipulácie zameranej na tzv. kresťanského voliča a Postoj tu plní veľmi dôležitú úlohu: vieme, že globalisti bez strán Oľano a/alebo KDH nebudú môcť asi zložiť vládu. Potrebujú sa čo možno najšikovnejšie skoordinovať a pospájať a ideálne dostať oba tieto subjekty do parlamentu. A HS im to do istej miery pri tejto agende zavadzia.

Norman

Sú to doslovne čistky ako za čias Stalina.
Na základe nepodložených tisícov strán nejakých textov.

Základným motívom sú voľby a 70 melónov, ktoré sa Kočner rozhodol pýtať od svetového kongresu. Lenže obávam sa, ba považujem za isté, že si za ten polrok do volieb tak zvyknú na odjebávanie ľudí - myslím obrazne, spoločnské odfaklovanie - že s tým už neprestanú.

Skôr či neskôr nastane stav "kto z koho".

Roland Edvardsen

Ja si naozaj pripadám ako u debilov. Kočner je typická ukážka patologicky klamárskeho podvodníka, nabubrelého rozprávača, chválenkára - klinický psychológ by asi konštatoval narcistickú poruchu osobnosti spolu s kompulzívnym klamaním, so sociopatickými tendenciami. Väčšina z nás sa vo svojom života s takýmto typom človeka mohla stretnúť a vie, že je veľmi ťažké veriť čomukoľvek čo povie, že takýto ľudia majú veľmi bujnú fantáziu - a to až do bodu, že možno aj sami uveria svojim klamstvách, že úplne sa u nich stiera rozdiel medzi realitou a ich vymysleným svetom.
Tu sa však mediálna stoka hrá na to, že Kočnerove slová sú posvätné (lebo jej to vyhovuje, lebo to potrebuje politicky zneužiť, to je jasné). A títo ľudia majú tú drzosť niečo vypisovať o kritickom myslení a intelektuálnej nadradenosti oproti pochybovačom. To je úplne absurdné, šialené!

Ema

Kočnerovu Threemu.
Kočnerákulum vždy odpovie to, čo globalisti potrebujú a toto božské posolstvo je nespochybniteľné.
Napríklad, že Brucho je "inkognito akcionár" HS, čo je zjavné zo stavu HS personálneho i technického, a najmä z pravidelnej rubriky o umučených svätých.

On tento Abrahám sú taký citlivý a dobrý človek, ako zo židovskej anekdoty. Obáva sa o Bruchov krk. Alebo je to odkaz od Shaviva v rámci stratégie a kampane?
https://www.ta3.com/clanok/1162180/siahnu-kocnerovi-na-zivot-podla-polit...
V októbri Kočnera potichu previezli z Bratislavy do Leopoldova. Nevedeli o tom ani jeho advokátikovia. Len Denník N vedel a pohoršoval sa. Brucha im vyfúkli.

nové