Kto vyrieši rómsky problém?

Neviem koľkí z vás zaregistrovali nedávne stanovisko europoslanca Miroslava Radačovského k jednému z najvážnejších problémov akým Slovensko dlhodobo čelí. Vyberám:

“Spôsob riešenia rómskeho problému, ktorý niekoľkokrát p. Nicholsonová verejne ako slovenská politička prezentovala a to sterilizáciou rómskych žien, je podľa môjho názoru neetický a pripomínajúci riešenia nie z tak dávnej minulosti, kedy boli ľudia sterilizovaní z dôvodu rasovej príslušnosti. Nič na tom nemení skutočnosť, že ide o dobrovoľné sterilizácie. Takýto spôsob riešenia môže mať pre niekoho nádych rasizmu, xenofóbie a nechcem sa vyjadriť ešte čoho, pretože v nálepkovaní mám svoje skúsenosti. 


Priznám sa, že toto Radačovského vyjadrenie k dosť možno jedinému rozumnému návrhu, s ktorým Nicholsonová dokázala prísť, je pre mňa ďalším rozčarovaním – hoci predvídateľným vzhľadom na celkový stav našej pro-národnej scény.
 
Pán Radačovský si zaslúži pochvalu za distingvovanejší či citlivejší prejav než býva u strany LSNS zvykom, nie však za obsah toho čo tvrdí. Vychádza totiž z toho ako ďalší zbabelý slniečkár (viď aj jeho celková argumentácia). Radačovský si, pokiaľ ide o túto otázku, kľudne môže ísť podať ruku s profesionálnym buzerantom Weisenbacherom. Je celkom hanbou pre tzv. národovcov, že ich nejaká liberálna opica s maturitou dokázala v niečom takomto prekonať.

Áno, ja som jednoznačne za dobrovoľnú sterilizáciu (akýchkoľvek asociálov bez ohľadu na etnicitu), rovnako ako za preplácanie antikoncepcie a prezervatívov pre sociálne odkázané komunity, sexuálnu výchovu k zodpovednosti a povinnú predškolskú dochádzku pre rómske a iné marginalizované deti.

Prečo?

Nuž, lebo fakty. Dnes je koeficient inbrídingu u rómskej populácie jeden z najvyšších v rámci populácií EU. (Link)

Vážení, inbríding nie je žiadna sranda. Dlhodobý inbríding má za následok vážnu debilizujúcu akumuláciu rôznych recesívnych ochorení - dnes majú Rómovia vďaka nemu výrazne zvýšenú incidenciu a prevalenciu kongenitálneho glaukómu a mcad poruchy, k tomu treba pripočítať aj tbc, hepatitídu typu A, samozrejme aj toluén, ktorý im doslova rozleptáva mozog a fakt, že cca 70-80% rómskych žien z oblastí ako Lunik IX videlo gynekológa asi tak často ako zatmenie Slnka. O pohlavne prenosných ochoreniach radšej nebudem ani písať. Treba si prečítať napr. knihu Psychologie Romů od P. Bakalářa. Áno, je to zlé, veľmi zlé.
 
Skrátka ako rezervoár pre štúdium genetických porúch sú cigáni bezpochyby perfektný bio - materiál, doslova prírodný, vyselektovaný experiment pre humánnych genetikov. Lenže kto všetky tie strašné choroby nakoniec zacvaká? A aký prínos môže mať populácia s priemerným IQ v rozsahu od 70 do 83 bodov aj vzhľadom na automatizáciu a čoraz vyššie požiadavky na kognitívne schopnosti?

Musíme si už priznať pravdu: bez skutočne radikálneho štátneho zásahu do niektorých ľudských práv našej rómskej populácie sú vyhliadky pre Rómov, ako aj zvyšok obyvateľstva Slovenska, veľmi nepriaznivé. Upozorňujem, že podľa istých odhadov bude v r. 2025 už každý desiaty obyvateľ Slovenska rómskej etnicity. Toto nie je o žiadnej nenávisti, ako sú to schopní interpretovať kdejakí ideologickí poblúdenci či mimovládkoví darmožráči. Naopak, tu ide o to Rómom reálne pomôcť a pozdvihnúť ich.

Takže povinné umiestňovanie do škôlok, hygienická prevýchova, povinné genetické testovanie rodičov, vzdelávanie v osadách ohľadne škodlivosti inbrídingu, masívna kampaň za dobrovoľnú sterilizáciu a jej preplácanie, preplácanie antikoncepcie a interrupcií, obmedzenie rodičovských práv vrátane výrazne silnejšej kontroly zo strany sociálok, siahnutie na dávky v prípade zanedbania školskej dochádzky, atď, atp. Toto všetko sú eventuálne nástroje na zlepšenie stavu, aby sme mali možnosť vyhliadky, že raz prestane byť naša cigánoidná inbridná populácia závislá na čuče a touléne takým obrovským bremenom na slovenskom zdravotníctve a sociálnom systéme.

Ale toto proste pánbičkovým naivistom kam patria aj kotlebovci a iní tzv. národovci proste nevysvetlíte. Tým stačí, že ich kdejakí kuffovci a chromíkovci naučia pater noster a je vybavené. Však glaukóm sem, glaukóm tam, hlavne kondóm a tabletky fuj a preč. Dôležité je, že pán Ježiško bude mať na nebíčku radosť a my môžeme z tohto megaproblému aj naďalej vytĺkať politický kapitál, že áno. :-(
0
Norman

Myslím, že v dnešnom svete je len otázka času na vystúpenie jasných požiadaviek na:
1. zníženie rastu populácie až na zníženie populácie
2. na vyžadovanie tohto práve v krajinách preľudnených (rast populácie v posledných desaťročiach) a v krajinách chudobných, krajinách postihnutých ekologickými kolapsami, krajinách vybývaných. V týchto sa nebude v žiadnom prípade poskytovať ako možnosť "migrácia", ale pre nich LEN a LEN zníženie pôrodnosti. Ale neznamená to, že aj v tomto im máme ísť príkladom my bieli - je to v prvom rade na nich, aby znížili svoju populáciu na čísla z v prvej polovičke 20 storočia.

Norman

obávam sa, že v jeho prípade zas Slovensko prehralo pri svojom zvyku voliť "nových" "nepolitických" ľudí. (Radičová, Kiska, Čaputa a podobne).
Radačovský môže byť fajn, ale nie je jasné, aké má názory, a byť v EU si nezaslúži a zrejme tam nebude na nič. Ak sa navyše odtrhne od názorov a politiky ĽSNS, tak bude proste zradca.

Roland Edvardsen

Nicholsonovej návrh bol veľká vec v tom, že mal potenciál prestať robiť zo slova sterilizácia také tabu. To je dnes stále prvý krok, bohužiaľ, ďalej sme sa nepohli. Je to úplne normálny operačný zákrok, ktorý dobrovoľne podstúpili tisíce ľudí.

Radačovský samozrejme chce odkazovať na NS Nemecko. Lenže sterilizácie (aj nútené) sa predsa bežne robili v liberálnych demokraciách. A robili sa u mentálne retardovaných, bez ohľadu na rasovú príslušnosť.

Norman

komunistický sudca sa nezaprie a asi moc z histórie naštudované nemá.

"... kedy boli ľudia sterilizovaní z dôvodu rasovej príslušnosti."

Nikdy a nikde neboli ľudia sterilizovaní pre svoju rasovú príslušnosť, ak ak, tak maximálne niekde v britských alebo amerických kolóniach.

Ľubov

Jeho zviditelnil predsa rozsudok ,ale hlavne následné slová Kiskovi so známym odporúčaním.

Zrazu je taký opatrný. Tento flek v EU parlamente mu zviazal ruky. Gratulujem Norbertovi Lichtnerovi ešte raz,že sa im na to vykašlal.

Cigánov pozorujem ,pred 30 timi rokmi boli podstatne zdravší. Aj mentálne,aj fyzicky,tu dolu(na juhu) som nevidela už dlho štíhle cigánske dievča. Myslím si,že na tomto úpadku má svoj podiel aj strava z reťazcov,príšerné sladké limonády z lídla, a ich hlavné jedlo:mäso s chlebom.

ps.Pardon,zdravší, hlavne mentálne sme boli všetci.

Roland Edvardsen

Hej, v texte som mal spomenúť aj obezitu a cukrovku. A aj skutočnosť, že sa dožívajú o 15 rokov menej ako zvyšok obyvateľstva. Je to jasná dysgenika, fyzická i mentálna a ak sa ten problém nedá vyriešiť, tak nech sa aspoň stabilizuje tak, aby sa epidemicky nerozrastal - a preto každý, kto hovorí o riešení rómskeho problému a myslí to seriózne musí spomenúť nejakú formu kontroly ich pôrodnosti.

Radačovský urobil opak - voči kontrole pôrodnosti sa ohradil a riešenie vidí naivne vo farároch (a toto ja považujem za veľký omyl, ktorému mnohí Slováci uverili). Niektorí farári možno dokážu do istej miery s touto populáciou pracovať, áno, s ich poverčivosťou a tak, dajme tomu silne angažovaný farár (koľko bude takých s výdržou?) možno dokáže u časti z nich zmierniť niektoré patológie ako napr. kradnutie skrz strach z Boha, ale reálne páky na vyriešenie podstaty problému cirkev nemá. Tej ide primárne o indokrináciu a rozrastanie poverčivých cigánov jej v skutočnosti vyhovuje, lebo sa na nich dobre trénuje misijná činnosť. Tu máte príklad, ako to aj tak väčšinou dopadá:https://svetkrestanstva.postoj.sk/44401/v-kostole-ich-nechcu-boha-chvali...

Prečo ich asi v kostole nechcú? Lebo nie sú hluční a zdivočelí a nezasmradia celý priestor kostola, tak že ostatní nebudú mať nič z farárovej kázne? :-)

Norman

Marek Červeňák je Róm. Žije v Šarišskom Jastrabí v okrese Stará Ľubovňa. Spolu s manželkou vychovávajú v miestnej rómskej osade deväť detí. „Ale chceli by sme mať dvanásť apoštolov,“ vtipkuje Marek, ktorý nás víta na miestnom družstve
----
Slušné slovo nenachádzam.
Asi tak to si zoberú z biblie.

Norman

V sakristii s nami sedí aj Marek a mladá mamička Lucia, ktorá počas liturgie čítala úryvok zo Skutkov apoštolov. Napriek neľahkému textu („My, Parti, Médi, Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kappadócie, Pontu a Ázie, Frýgie a Pamfýlie, Egypta a líbyjských krajov okolo Cyrény...“) jej to išlo bez problémov.
---
Super, taký ťažký text zvládla ta mladá žena.

Roland Edvardsen

Ako som už písal, žiadnych "turingov" Kuffovi veru neporodia, ale možno vzhľadom na tie masívne počty po vzoru 12 apoštolov by nejakého toho briskného rehoľníka vzhľadom na nejakú Gaussovu krivku vyprodukovať mohli, možno – pri šťastnej náhode a na znak vďaky Božej ustanovizni. :-)

 

 
 

Norman

Predtým rodili len tak.
Teraz sa len naučili to zdôvodniť napríklad apoštolmi.

To je horšie ako zlý vtip.

Norman

ľebo ho (Radčovského) nik z verejnosti a z nás naozaj nepozná - takže sa nestalo nič, len bol niekto nepripravený strčený na flek a zavalený peniazmi a mocou.
Čo sa týka cigáňov, ich situácia sa zhoršuje, lebo všetci lepší spomedzi nich od nich zutekali a zaradili sa do spoločnosti najlepšie, ako vedeli - a zostáva v obciach naozaj len tá najhoršia selekcia - často premiešaná aj s bielym odpadom. To už naozaj nie je problém etnika, to je problém miešaniny bez názvu, ktorá tu ešte pred 20 rokmi ani nebola.
Ale aj voči miešaninám, či práve voči nim, treba robiť kroky.

Ema

do roku 1976, ale na nich zrejme Radačovský nenarážal
https://en.wikipedia.org/wiki/Compulsory_sterilisation_in_Sweden

Radšej si tam ale mohli nechať svojich Cigánov než tie ich súčasné moslimské getá rozlezené po celej krajine.

Norman

to nie je rasový dôvod, ale sú tri dôvody:
1. medicinske
2. mentálna choroba
3. celková neschopnosť sa postarať o potomstvo

Nebolo to teda podľa rasy či etnicity - i keď prirodzene najviac do toho spadali nejakí tuláci a podobné sociálne vrstvy.

Roland Edvardsen

Hej, proste to bola len obyčajná korelácia: medzi debilnou asocialitou a tmavším pigmentom.

Ema

mentálnymi poruchami a neschopnosťou riadne vychovávať svoje potomstvo, netreba ju predsa otvorene menovať. Takto sa s nimi zviezli aj debilnejší Švédi, čo bola pridaná hodnota programu.
Ak by bol taký program na Slovensku, body 2 a 3 by stačili na sanovanie osád typu Mašličkovo. Nemuselo by tam padnúť žiadne škaredé rasistické slovo na C či R.

mnkr

"vzdelávanie v osadách ohľadne škodlivosti inbrídingu"

Roland Edvardsen

Asi nevieš, že sú u nich bežné partnerské vzťahy medzi bratrancami a sesternicami. Vzdelávať sa môžu aj inde, ide o pointu.

mnkr

...ale ako aj to, ze su voci takymto vzdelavacim aktivitam rezistentni...ako by si im to chcel vysvetlit, aby tomu porozumeli ?

Roland Edvardsen

Keď im vedia farári vysvetliť jednoduchým spôsobom príbehy z Biblie, tak sa im dá spôsobom im zrozumiteľným vysvetliť aj toto. Pozri sa, ja som tam len hodil zopár nápadov. Nikto netvrdí, že sa nedajú nájsť aj iné. Príliš to analyzuješ.

nové