Matovič včera a dnes

Matovič je už jasne na hrane. Včera nevládal či odmietol ísť na tlačovku, ale potom si usporiadal vlastnú - to je evidentná podvedomá túžba byť zas v opozícii, keď si mohol na svojich tlačovkách kvákať čokoľvek - bez akejkoľvek zodpovednosti.

Nie sme prví, ale musíme tu do archívu zaznamenať, že od včera, 16. decembra 2020, Slovensko už nemá predsedu vlády (tak sa vyjadril Pellegrini).

Ale netešme sa predčasne, to neznamená, že naozaj odíde. Ľudia takto postihnutí síce môžu kedykoľvek skolabovať, ale niektorí rovnako dokážu byť poháňaní chorou energiou - keď ťažoba a tlak je priveľký, jednoducho na ňu zabudnú a idú ďalej. Takže ktovie, možno budeme musieť ešte bojovať a bude musieť ešte zaplakať.

Celý tento kolaps pravicovej vlády netreba ale vidieť tragicky. Slovensko proste postopuje medzi prvými do skupín krajín, ktoré sú v rozklade. Nechcem použiť ošúchané termíny ako kríza, ale ani kolaps či podobne, lebo toto je nová situácia, ktorá tu dlho nebola. AK vôbec sa dá povedať, že tu niečo také bolo - situácia svetová je dnes principiálne unikátna, takže aj kolapsy štátov sú unikátne.

Ergo - Slovensko sa medzi prvými dostane do situácie, keď budú ľudia volať po tom, čo vzdelanci poznajú ako "vojnový komunizmus". Dosiahnuť to už teraz má výhodu - je to ako zostup do údolia, kým je pokoj - ostatní tam až neskôr z hrmotom budú padať z výšok. A dopadnú horšie.

Ale to nie je irónia, ani to nie je negatívny pohľad - naozaj to tak je.

Na záver naozaj len jedno - ak ho bude naozaj musieť odviesť vo zvieracej kazajke, bude nám ľúto tej zábavy, ale zaslúži si to. Bude mu tam lepšie. Ale treba povedať - spomedzi politikov to bol za 30 rokov najlepší stand up komediant.

Roland Edvardsen

Hej, komediant. N.O sa pýtal, či mi tento stand up nebude chýbať. Nuž, problém Matelka je v tom, že to nie je len nejaký truľo typu Danko, ale jedna amorálna a nebezpečná sviňa nepoznajúca hranice. Dnes obvinili Žigu (nuž, nie zrovna najsympatickejšia postavička, ale aj tak) a bude sa pokračovať. Je tu insiderské info, že Matelko a lipšicoidná klika za ním majú pekne spísaný zoznam, ktorý pôvodne chceli stihnúť do Vianoc. Konečná majú byť Fico a Pellegrini (t.j. kompletná likvidácia politickej opozície. A s kotlebovcami si potom už hravo poradia. Kotleba je beztak už jednou nohou v base). A sú tu indície, že Matelko naozaj priamo zasahuje do týchto procesov. Ako mohol dopredu vedieť, že zatknú Haščáka, napríklad? (Ten debil to ešte naznačil na FB pred zásahom).
A bolo by tiež načase sa začať viac sústrediť na Sulíka. Hovorím, je to vyscanec, ktorý dobre vie čo robí a zneužíva Matelkove ochorenie na svoj rast. Sulíkovi sa darí prezentovať sa ako obeť, ale treba byť všímavejší. On si už hrá svoje hry a účelovo podpichuje citlivé miesta labila.

Náhodný okoloidúci

Síce sa na Matelkovi smejeme, ale zároveň už dobre vieme, čoho je schopný, akých podrazov a zákerností sa dopúšťal a stále dopúšťa a jeho fantázia ešte stále nie je vyčerpaná. Súhlasím s tým, že je nebezpečný až toxický.

Norman

zatváranie politikov je určite Matovičov radikálny ciel. Možno jeden z tých, prečo je mu ľúto odísť. A prečo ho tam Lipšic a spol, v určitom zmysle, držia - minimálne tým, že ho prehovárajú, aby to nevzdával. Tak to vidím.

Predstava, ako zavrú Kotlebu, Pelleho a Fica do basy, je ... absurdná. A - možno by tak ich stranám len pomohli :-)
K tomu ma napadlo, niečo od Čarnogura o tom, ako noví predsedovia dodžubali KDH :-) Teda nič v zlom, chápem, má roky, ale aj tak - takéto tu akože vládlo 30 rokov.
https://www.christianitas.sk/meciara-nezvrhli-mimovladne-organizacie-hov...
Len neviem, komu to vytknúť - asi sebe. Mali sme ich všetkých vyhádzať už roku 1995. Ale v realite - nebolo síl.
A nie je doteraz.

Roland Edvardsen

Zatvorenie lídrov strán opozície by tým stranám rozhodne nepomohlo, skôr naopak- zničilo by ich ho. Tieto zatváračky a obviňovačky opozičné strany poškodzujú: žiadne také, že "martýrstvo" im priženie voličov neplatí, resp. toto sa veľmi preceňuje. Áno, tvrdé jadro týchto strán ostane pri nich, ba dokonca tam efekt martýra môže posilniť upnutie sa k strane. Ale tvrdé jadrá nebývajú až také veľké. Naopak, na majoritného, neangažovaného, voliča to bude pôsobiť skôr odstredivo.

Smer bez Fica by už nebol Smer a tá strana by rýchlo išla dole - a mohli by jej hroziť ďalšie rozkoly, boje o nástupníctvo a vlny odchodov. A Hlas tiež stojí a padá na Pellegrinim (tam boli prieskumy od Vox politico medzi voličmi strán, ktorý faktor je pri voľbe danej strany pre nich rozhodujúci. U voličov Hlasu je to na 70% líder. Naproti tomu pri voličoch PS bola osoba lídra rozhodujúca pre 0,6% a voliči skôr odpovedali, že rozhodujúci je program, odbornosť a hodnoty a pod.). A LSNS bez Kotlebu tiež stratí - to je tiež, podobne ako Smer a Hlas, strana postavená na 1 mužovi. Kotleba je istý symbol - preto ho tí voliči volia. A v skutočnosti nemá v strane za seba adektvátnu náhradu (nie, ani Uhrík, ani Mazurek to nie sú).

Norman

Keď vynecháme humor, tak stále platí, že čo je krátkodobo prospešné, môže mať v dlhšom horizonte úplne iný nebezpečný efekt. Prirodzene by sa napríklad LSNS mohla rozpadnúť, prepadnúť pod zvoliteľnosť - ale ten mýtus by tu zostal. A mýtus funguje naveky, toho sa ťažko zbavia - práve naopak, len by rástol. Taký Husák, napríklad, skončil v base, a o desať rokov na to ho vyniesla situácia na čelo štátu, a to na ďalšie desaťročia.
Pre politika ako Fico je pár rokov v base vyslovene glorifikácia a koruna kariéry.
Zároveň by to bolo ospravedlnenie jeho chýb - strana by neskončila vďaka chybám, ale ju rozbili nepriatelia.

Roland Edvardsen

Inak som ho práve počúval u Závodského. Panebože, to je iný pacient. :-D .

"Napichám si všetkých desať vakcín, aj keď umriem, mne to je jedno" a obdobné rečnícke "skvosty".

Ľubov tu píše, že či sa jeho voliči necítia nadradenými. No neviem, pri takomto zaostalom čudu? Ja sa dnes skôr divím odvahe tých, ktorí sa k Matelkovi budú verejne hlásiť. :-)

Ľubov

sú inkognito, ale predtým,ojoj.
Oni sú naozaj ako on. Zbabelí a prefíkaní.
A nesmieme zabudnúť ani na žalude. Kolík,udavač,nejaké Kiskove tlačenky,kto tých volil,veď je to strašné ((( .

Roland,normálne snívam,źe sa objaví nejaká jasná hviezda,hrdina,rytier, nie Don Kichot,ale ozajstný.
Povie niečo a bude to platiť.Bude ochrancom naozaj najslabších . Ale hlavne bude normálny.
(všetci sme už unavení z tejto divnej reality,asi preto tie sny)

Luko

Jasná hviezda, hrdina, rytier a ešte k tomu ozajstný a normálny. Je príjemné vedieť, že ešte niekto sníva.
Musím sa pod ten sen podpísať tiež, aj keď na zázraky neverím. Už sa nedejú, lebo sme na nich prestali veriť.
Je mi to ľúto.

Náhodný okoloidúci

Myslím, že toto označenie najlepšie vystihuje Matelkove duševné pochody. Vo svojej podstate to je diagnóza.
Tejto diagnóze nasvedčuje aj nemiestne používanie prehnaných pojmov, ako je napríklad jeho preslávená "atómová zbraň".

Luko

S tým "vojnovým komunizmom" si zabil. No, možno som to úplne (až do konca) pochopiť ani nechcel, lebo ako som sa začal škeriť, už som nechcel prestať.
A komediantov (síce bez stand up-u) sme mali veľa - Kelňa Murovať Lipták, Migaš, Jureňa, Jahnátek, Gašparovič (aj keď Šuster by tiež mohol mať sólo), generátor Danko, kupec superbytu Číž, ... aby som ich všetkých vymenoval, musel by som dlho listovať v svojej brožovanej (dnes paper-bag) pamäti, ale kto by tak dlho čakal, že?

Náhodný okoloidúci

Igor konečne dosiahol úroveň svetových politikov a štátnikov a zaradil sa k osobnostiam , ako sú Donald Trump a Emanuel Macron. Nie však svojou štátnickou múdrosťou, ale len tým, že tiež dostal koronavírus. Nech si ho užije, aj s "atómovou zbraňou" v nose.

Truhlík

Za najhoršiu slovenskú vládu po 1989 považujem Dzurindovu 1998-2006. Matovič nijako nedosahuje také parametre.
Problém vidím v tom, že kto po ňom nastúpi ? Biháryová s Nicholsonovou ? V takom prípade ešte bude ľúto za Matovičom.
Teraz aspoň čakám, že naozaj Matovič pozatvára VŠETKÝCH, ak má taký zoznam. Je za čo. Škoda je len, že kresťanskí demokrati z toho uniknú. Viac od súčasnosti a budúcnosti nečakám.

Roland Edvardsen

Je to na polemiku. Taktiež Matovič nie je u moci ani rok, takže lepšie by sa porovnávalo pri dlhších časových obdobiach. Dzurindovci zaiste majú na rováši mnohé vážne ekonomické a anti-sociálne zločiny, ktorých úroveň Matovičova vláda už nedosiahne - aj preto, lebo už za tie roky prebehol istý vývoj, spoločnosť je už citlivejšia, viac sa kontroluje, atď. Ono zo Smeru sa robí teraz monštrum, ale faktom je, že aj ten bol postupom času transparentnejší a opatrnejší, než ako bývali v najdivokejších časoch mečiarovci a dzurindovci.

Ale dzurindovci napriek všetkému boli viac pragmatickí a mali lepšie zvládnuté riadenie. Naopak, problém tejto vlády je naozaj fanatizmus, amatérizmus a strašne nízka, naozaj netolerovateľná, politická (ne)kultúra. V tomto určite má nateraz Matovičova vláda prvenstvo. Matovič určite nepozatvára všetkých, ako si to možno niekto naivne predstavuje - žiadna "očista" a obdobné bludné floskuly. Tu ide len o veľmi neférovú politickú súťaž, kedy voči svojim politickým nepriateľom začal zneužívať silové zložky. Takéto gangsterské spôsoby voči politickej opozícii si ani dzurindovci nedovolili - v tomto Matovič prekročil Rubikon.

A naozaj nechápem, čo stále máte s tým, že po Matovičovi automaticky musí prísť niekto horší? Úplne rovnako môže prísť aj niečo lepšie - aspoň o trochu. Nicholsonovej strana je beztak dnes pri moci a PS celkom slušne zastúpia žaludi (u ktorých väčšina podporila za GP progresivistického urválka Honzu). Biháriová je zlo, ale nepovedal by som, že nejako signifikantne väčšie, než to čo je dnes vo vláde.

sandro

Dzurindova vlada napachala strasne skody a vedome skodila Slovensku. To bolo ale este obdobie, kedy nebol parlament uplne plny idiotov a vseobecna akceptacia idiotizmu nebola tak daleko aby mohla byt ministerkou npr. Remisova. Diali sa ale neuveritelne podle veci. Ja si doteraz pamatam ako npr. Zsolt Simon v r.2012 Z POMSTY odvolal spickoveho diplomata Miceka, ktory nam zachranil Tokaj. Simon v r.2004 po dohode s Madarskom povolil Slovensky Tokaj iba na 500ha !! Pritom oficialne sme mali registrovany Tokaj pod vyse 900ha(vino odtial malo ochrannu znamku Tokaj). Ked sa vymenila vlada a na ministerstvo prisiel Jurena z HZDS, tak sa to samozrejme zmenilo spat a Madari hned sli na sudny dvor EU. Vdaka vybornej praci ludi od HZDS dostali na frak a Tokaj nam bol oficialne uznany v plnej miere napriek tomu, ze SIMON vsade vyblakoval, ze sud prehrame a nebude ani tych 500ha. Ked prisli saboteri opat k moci v 2012 tak sa nastastie uz len cakalo na rozhodnutie sudu a Simon nic robit v tomto nemohol. Nasledne, v reakcii na rozhodnutie sudu v prospech Slovenska odvolal Miceka z pozicie v Medzinárodnej organizácii OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), kde ako jediny reprezentoval strednu a vychodnu Europu. Nahrada za neho nebol mozna, takze vdaka primitivnej pomste jedneho madara prisiel obrovsky region o zastupenie. Viac tu https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/167719-simon-narychlo-odvolal-exp... Toto su Slovaci, ktori budu vzdy nenavideni. Nasi ludia s intelektom a zapalom. Doteraz preto tak strasne vsetci(ved vieme o kom) nenavidia npr. takeho Bindera. Napriek tomu, co sa tyka Matovicovej vlady, tam je to uz uplne bez zabran. To je naozaj spodina, charakterovo, intelektualne a aj moralne. Da sa len suhlasit s tym, ze tu uz ide o totalny rozklad statu do poslednej suciastky, takze Dzurindova era bola aj napriek vyssie napisanemu este selankou Slovenskeho naroda. Na zdravie, mam otvoreny 4putnovy vyber od Ostrozovica, tak asi preto ma to napadlo:)

Norman

Dzurindova vláda (a sily s ňou spojené) sú zodpovedné za odovzdanie všetkého podstatného do rúk zahraničia.
To je proste zločin, ktorý sa nedá odčiniť, a už ani v podstate ani napodobiť - pretože už nie je také množstvo hodnôt.
A hovorím tu nielen o činnosti od 1998, ale tieto sily tu pôsobili aj predtým. A úplne to skončilo zle po roku 2002, keď naozaj dosť neočakávane dostali ešte mandáta na jedno obdobie. To už sa celkom prepadli do zločinneckej bandy - a aby im to nebolo hodené na oči, začali z "kradnutia" obviňovať iných.

Žiaľ, tu ani neboli na vine voliči, ale celková primitívnosť slovenskej politickej scémy: Mečiar bol magor, ale Dzurindovci, Čarnogur a všetci títo ešte viac.

Toľko k tomu, kto zapríčinil najviac zla.

Matovičova vláda je banda amatérov, na čele so psychopatom - ale ich dosah je limitovaný (našťastie, žiaľ, lebo už nie je čo zničiť takým spoôsobom, ako to spravil Dzurinda a Mikloš).
Čo sa týka trestania - ak niekto začne s obesením Mikloša, dobre. Ale ak sa púšťajú do sociálnej demokracie, tak je to zas len typická boľševická revolúcia - tomu nemožno tlieskať ani náhodou.

A Haščáka zavreli nedopatrením, Matovič je jeho človek a len sa mu šmykli jeho buldoci - to sa rýchlo urovná a bude zas na slobode.

Ľubov

Meno Mikuláša Dzurindu bude navždy spojené s povolením preletov humanitárneho bombardovania.Bolo zabitých viac,ako 3 500 civilistov

Ja som sa vtedy za Slovensko hanbila ako pes a vinu cítim stále. Účet ,Dzurinda, si ešte stále nazaplatil.

sandro

Vsetko ma svoju postupnost a tak ako Dzurindovci ozobracili narod o vsetko hodnotne, tak tato banda nema uz ziaden problem uskutocnovat na tomto narode dystopicky scenar so vsetkym co s tym suvisi. Toto je skutocne uz Dystopia. Zacali posielat na beznych ludi protiteroristicke komanda(niezeby to Dzurindovci neboli schopni, ale spolocnost by reagovala vtedy uplne inak ako teraz), okliestovat najzakladnejsie ludske prava a slobody. Moj nazor je aj ten, ze okolo nas sa formuju standardne suverenne regionalne mocnosti, ktore sa chcu obhajit, pricom my sa pomaly ale isto menime na akusi guberniu. Myslim si, ze to najcennejsie o co nas moze tato a dalsie vlady pripravit tu este stale je a je to nasa statnost, ktora nie je samozrejmostou, aj ked to dnes tak vyzera.

Náhodný okoloidúci

Podstatný rozdiel medzi Ficom a Matovičom je v tom, že zatiaľ čo Fico u časti verejnosti vyvoláva nenávisť, aj to len výdatne živenú zapredanými médiami, tak Matelko vyvoláva pravé nefalšované zhnusenie.

Roland Edvardsen

To je dobrý postreh. Zhnusenie a opovrhnutie je lepší popis než nenávisť. Je to jednoducho Joker. Ale Matovič sa to teraz dosť snaží uhrať na ľútosť a mesiášsky komplex ("dohryzený pes, všetkými odmietaný, čo by obetoval svoj život aj za 1000 ľudí") - na čo sa niektoré precitlivelé a naivné povahy môžu zase chytiť. Je to prototyp úbožiaka a lacného manipulátora.

sandro

Matovica caka hlavne rezignacia a coraz viac sa v kuloaroch hovori o tom, ze ho nahradi Nad. V tomto svetle mi pride Matovic razom ako spickovy premier:)

Roland Edvardsen

No, Matovič určite nikdy nebude pôsobiť ako špičkový premiér, ale súhlasím, že Naď by bol ešte väčšie zlo. Ten človek na mňa tiež pôsobí ako psychopat.

Náhodný okoloidúci

V prípade Matelka sme sa zhodli, že vzbudzuje oprávnené zhnusenie a bytostný odpor. Napriek tomu všetkému má istú prirodzenú inteligenciu a politické inštinkty. Ale Naď je len tupý politruk (z ruštiny - političeskij rukovoditeľ), ktorý robí to, čo mu káže šém v hlave.

Roland Edvardsen

Matovič je nedovzdelaný vidlák, ale má istú úroveň "interpersonálnej inteligencie" obchodníka, t.j. vie v danej chvíli vycítiť, čo treba národu marketingovo predať. Akurát v úlohe premiéra sú kritéria ľudí na neho vyššie a dnes ho už vedia lepšie prekuknúť.
Avšak Naď...to je fakt len tupý pes, bez invencie, bez akejkoľvek charizmy (Matovič je aspoň Joker, má nejaký "štýl" a nejaký druh magnetizmu), arogantný, odťažitý, nepríjemný človek už od pohľadu. Akože s ním by si veru Oľano veľmi nepomohlo. To vážne, nech tam radšej dajú tú Šofranko, o ktorej síce nikto nič poriadne nevie, ale keď už bola jednotka na ich kandidátke, tak nech ukáže, či je fakt tak dobrá. :-)

Dusanbe

Naď je ukážkový oportunista úrovne práporového politruka.
Ako taký - oplechovanej ambasáde vyhovuje nadmieru.

Ľubov

ide vám rozkliknutie článkov v ľavom stĺpci ?

Náhodný okoloidúci

Nešlo, už ide. Aj bez mRNA vakcíny :D

Norman

Jáj, myslíš na mobile? :-)
Treba povedať, že na mobile. Ono na mobile kopa vecí je aj tak na figu, ale že to až tak môže byť odlišné, to je prekvapujúce. Moderná technika. Ale azda teraz je tá základná s klikaním už opravená. (ale môže dôjsť k nejakému experimentovaniu, takže zas dočasne to bude preč).

Náhodný okoloidúci

Tiež mám technickú otázku. Včera sa mi začali do Nadhľadu miešať vyskakovacie okná s reklamou, keď kliknem napríklad na prihlásenie alebo na názov článku. Je to nové nastavenie Nadhľadu, alebo to začal robiť svojvoľne môj prehliadač?

Norman

tiež som to zaregistroval, včera večer, a dnes trocha overoval... Je to zrejme nejaký vírus, len neviem, či náhodný, alebo vyvolaný nevôľou niekoho konkrétneho - ale tak či tak sú ľudia proste kokoti, to je jasné. V oboch prípadoch. Čo za debila robí také niečo? Homo sapiens, technológie 5G a Artificial inteligence - načo by to takým idiotom asi bolo, že.
Skúsim preinštalovať ten posratý Drupal, takže treba dúfať a počkať. Veď človek sa rád hrabe v bachore chorých stránok, čo by mohol robiť na Vianoce ... :)
Po čase to akoby trocha prestáva, takže človek môže čosi nakliknúť, ale samé to určite neprejde. Dík za definitívne info, že je to všade. Tvoj prehliadač NIE je na vine. Ani to nie je nejaké posraté nastavenie, je to to najhnusnejšie, čo môže byť.

Náhodný okoloidúci

Keď kliknem dva razy napríklad na prihlásenie, vyskočí tá reklama, na tretie kliknutie vyskočí to, čo chcem otvoriť.
Predtým som používal starší NB s Linuxom, ale ten mám v servise, a tak nedobrovoľne používam novší s Win 10 a neprišiel som zatiaľ na to, ako vypnúť Secure Boot a preinštalovať ho na Linux, aby som si mohol všetko nastaviť podľa seba, aj vyskakovacie okienka, a nebyť odkázaný na svojvôľu a vrtochy hlavného predajcu vakcín a svetového špicľa.

Norman

je to podobne, ako s covidom - výrobca je zodpovedný akosi historicky, toto je všetko výsledok nenažratosti a ZLOMYSELNOSTI. Samozrejme, obyčajný človek potom namiesto toho, aby mal pokoj, musí takým alebo onakým spôsobom bojovať s týmito rôznymi mnohorakými prascami. Zlo nie je koncentrované, ale rozptýlené v hlavách tvojho suseda.
A pomoc sa ťažko hľadá, skôr sa naopak nejaký urazený chce ukázať. Bohvie.

Ľubov

že technicky sa to zhoršuje. HS sa už pomaly nedajú čítať,blikajúce reklamy sú tak neskutočne vtieravé.
Na Nadhľade reklamy nemám,ale pýta odo mňa nejakú captchu,a to predtým nikdy nerobil a je taký akoby nestabilný.

ps.To asi už bude tá umelá inteligencia,Okoloidúci. (((

Norman

druhá veta termodynamická. Nakoniec zomrieme.
Dokonca aj keď sa niečo zlepšuje, tak sa to inde zasa zhoršuje

Ale nenapísala si, Lubov, či ti to s tým ľavým stĺpcom robilo na mobile. Alebo na tablete? A či ti to už nerobí. To potom ťažko.

HS má nielen reklamy, ale aj zaťažujú počítač - ja ich vypínam hneď, keď ich už nečítam. Ale to je tiež ktovie kto za tým - a dávať tisíce a tisíce do firmy, ktorá to má ustrážiť, ako to musia občas robiť - to tiež nie je cesta.

Ľubov

na tablete to robilo,ale už nerobí.Beštia zaliezla.

Norman

Nie, tak to bolo tým presúvaním, bolo to aj na normálnom monitore, to sa opravilo, ale že by to bolo tu dobre a na mobile či tablete ináč, to by som neveril. Ešte keď si sa pýtala Okoloidúce si aj on myslel, ž ehovoríš o tom probléme, ktorý je vyriešený. Len náhodou som sám použil mobil.
Ale nevyriešil sa problém, len sa našla obchádzka. Tak sa bude riešiť aj Covid.

Toto nie je stabilné a nejaké dokonalé prostredie, ale experimentálny priestor. Za nič sa neručí. Ani za obsah textov.
Ani za dĺžku jestvovania.

Norman

Som vyskúšal pod nickom Lubov zapísať príspevok, žiadnu captchu to nechcelo a všetko bolo OK.
Reklamy tiež už nevyskakujú do nových okien, či tabpages - je možné, že mali nabúraný server, na ktorom to beží.

Pristupujem k tomu vážne a zodpovedne ako dlhoročný IT profesinál: kedže momentálne problém nevidno, vyhlasujem request za neopodstatnený a chybu za odstránenú. Práca : 12 hodín. Plus testovanie, 24 hodín. Spolu 4,5 dni práce. Dajme na 5 dní.
Tu mi to podpíšte.

Ľubov

Dvanásť hodín, 5 dní. Norman,Ty to podľa všetkého robíš zadarmo,tento druh musí prežiť.

Norman

No, pointa toho vtipu je v tom, že som neurobil úplne nič, a zmizlo to.

Je pravdepodobné, že problém bol inde.

Norman

ale ešte aj tu ma vykrádajú, bez čo len napísania zdroja.
https://politolog.blog.pravda.sk/2020/12/21/nasa-vlada-v-kybli-zdravotni...

Nemám na Pravde účet - som bol bloknutý - takže mu tam nemôžem napísať niečo o copyrighte.
Ak niekto máte, a chcete pre mňa niečo spraviť, upozornite ho tam.

Ľubov

Uvedomila som si,že je chyba hocikomu vôbec venovať pozornosť. Vtedy som sa akosi rozpísala viac o mimoriadne nechutnom stvorení,vyzerá ako Ken.-),a je mladý a proti fašizmu.
https://noizz.aktuality.sk/big-stories/marek-mach-o-politike-na-slovensk... Norman ma vtedy stroho upozornil,nech si ho nevšímam. Aj ro robím,použila som ho teraz len ako ilustračný príklad.Zhnusenie je emócia,ktorá bude rásť a to geometricky aj medzi takými typickými dobrákmi,ako som ja.
Nenávisť, to je iný level.

nové