Raráškov zoznam

Rarášek
Prednedávnom nás šokoval insitný kontrarozviedčik Juraj SMATANA, keď sa stotožnil s názorom Pavla ŠAFRA ohľadom kritérií označenia nejakej osoby za „agenta Putinovho Ruska“. Bez ohľadu na to, či osoba podpísala „nějaký vázací akt ruské tajné službě“, podľa mienky SMATANU a ŠAFRA je možné označiť ju za ruského agenta, a to na základe prezentácie určitých názorov. Medzi takéto názory patrí presvedčenie, že Krym nebol anektovaný, keďže tam prebehlo referendum; že na Ukrajine prebieha občianska vojna bez priamej účasti Ruska; že za vojnu na Ukrajine je zodpovedný Západ; že Ukrajinu ovládajú fašisti a že kam príde americká armáda, tam umierajú ženy a deti.
 
Inšpirovaní metodikou SMATANU a ŠAFRA, Smatanovým zoznamom webov, ktoré „šíria proruskú propagandu“ a tiež (dnes v istom prostredí mimoriadne populárnym) pojmoslovím zahrňujúcim termíny „ruský agent“, „užitočný idiot Putina“ a „ruský troll“, podujali sa členovia kolektívu pod vedením Slavomíra RARÁŠKA zostaviť vlastný zoznam agentov a užitočných idiotov Západu. Ocitli sa na ňom nielen osoby, ktorých konanie v prospech tajných služieb členských štátov NATO a západných mocností vo všeobecnosti bolo stanovené obdobnou metodikou, ako používa SMATANA a ŠAFR, ale aj osoby, o ktorých máme informácie spoľahlivejšej a serióznejšej povahy. Zoznam bol vypracovaný v spolupráci s kolektívom záujemcov o zodpovedajúcu problematiku, ktorí, podobne ako v prípade Smatanovho zoznamu, navrhovali zaradiť do zoznamu ďalšie mená v diskusii pod poznámkou na Facebooku. Diskusia bola živá a plodná; zahrňovala až 75 konštruktívnych diskusných príspevkov. Pozornosť, ktorú vzbudil náš zoznam, nás prekvapila: kým Smatanov zoznam za niečo vyše mesiaca zdieľalo 427 ľudí, ten náš mal v priebehu len 48 hodín 129 zdieľaní na Facebooku. Ďalšie zdieľania pritom rýchlo pribúdali a zdalo sa, že sa z nášho zoznamu stane facebookový trhák. Žiaľ, po útoku trollov Washingtonu Petra FARÁRIKA, Mariana JASLOVSKÉHO a kol., ktorí zrejme neporozumeli našim predchádzajúcim zdvorilým upozorneniam, že o komunikáciu s osobami ich typu jednoducho nemáme záujem, Facebook Raráškov zoznam spolu s jeho facebookovým profilom zakázal. Neradi by sme však verejnosť ukrátili o jeho obsah a preto ho zatiaľ sprístupňujeme aspoň touto cestou. Zároveň zverejňujeme identický príspevok na blogu na Pravde; uvidíme, ako dlho sa tam ohreje. Naďalej platí naša výzva, aby prípadní záujemcovia o rozšírenie zoznamu navrhovali (s patričným odôvodnením) ďalšie mená, a to v diskusii pod zoznamom alebo mailom na adresu slavo.rarach (zavináč) gmail (bodka) com. Nižšie uvedený zoznam stále aktualizujeme.
 
Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam agentov západných tajných služieb a užitočných idiotov Západu
  1. apríl 2015 o 17:03
Nasledujúci zoznam bol vytvorený tímom ľudí, ktorí sa zaujímajú o problematiku ovplyvňovania verejnej mienky na Slovensku zo strany tajných služieb členských štátov NATO. Zoznam, ktorý zatiaľ obsahuje prevažne osoby činné v SR, sa postupne rozširuje predovšetkým o osoby aktívne v záujmovom priestore ČR. Priamou inšpiráciou pre vytvorenie zoznamu bolo dielo Juraja SMATANU a kol. "Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o moju odbornú starostlivosť" a tiež stránka "Seznam ruských agentů na českém internetu". Zoznam vzniká z vlasteneckých motívov ako reakcia na zvýšenú intenzitu vedomej či nevedomej spravodajskej aktivity zo strany prevažnej časti nižšie menovaných osôb v súvislosti s prebiehajúcou ukrajinskou krízou. Menované osoby v mene "spojeneckých záväzkov" a snahy dosiahnuť súdržnosť obyvateľstva čo do postojov k "jednotnej pozícii Európy voči RF" de facto pracujú v prospech cudzích záujmov. Konajú pritom proti záujmom ľudu ich vlastnej krajiny, ktorý si z prevažnej časti želá udržiavať stredovú pozíciu v aktuálnom konflikte Západ – RF. Časť menovaných osôb sa venuje zhromažďovaniu informácií k predstaviteľom občianskych hnutí v ich vlastných štátoch. Iná časť zhromažďuje citlivé informácie k dianiu v záujmovom priestore RF a východnej Ukrajiny alebo sa usiluje toto dianie ovplyvniť prostredníctvom spravodajských aktivít. Ďalšia časť týchto osôb sa prostredníctvom spravodajských hier, diskreditačných kampaní, mediálnych manipulácií a dezinformovania spoločnosti usiluje ovplyvniť verejnú mienku v ich štáte v neprospech protistrany. Navrhnúť zaradenie osoby do zoznamu možno prostredníctvom diskusie k tejto poznámke "Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam agentov západných tajných služieb a užitočných idiotov Západu". Riadne zdôvodnenie návrhu je nutné buď otvorene v diskusii alebo v rámci súkromných správ.
 
Agenti slovenských (Vojenské spravodajstvo, SIS) a zahraničných (ČR, USA a i.) tajných služieb medzi tzv. politickými a bezpečnostnými analytikmi
meno a priezvisko krytie poznámka
Alexander DULEBA SFPA SR
Ivo SAMSON IBOŠ SR
Robert ONDREJCSÁK CEENA SR
Juraj MARUŠIAK SAV SR, Poľsko
Oľga GYARFÁŠOVÁ UK, IVO SR, USA
Marián MAJER SAS, CEPI SR
Jaroslav NAĎ CEPI, SAC SR
Rastislav KÁČER SAC USA, SR
Milan NIČ SAC USA, SR
Pavol DEMEŠ GMF, MZV SR USA; financovanie a koordinácia činnosti NGOs
Martin BÚTORA IVO, KP SR USA
Grigorij MESEŽNIKOV IVO USA, Izrael
Marek KAPUSTA OSF USA
Adam ČECH EH ČR
Ivana SMOLEŇOVÁ PSSI USA, ČR
Dalibor ROHÁČ Cato Institute USA
Jiří PEHE CESTA USA
 
Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti Západu medzi tzv. občianskymi aktivistami a blogermi
meno a priezvisko poznámka
Juraj SMATANA "Zmena zdola", zastupiteľstvo TSK
Juraj MESÍK Svetová banka, manžel feministky a bojovníčky za práva deviantov Oľgy PIETRUCHOVEJ
Elena GLUSHKO rozpracovaná a získaná na spoluprácu v prospech služieb členských štátov NATO počas štúdia na Central European University, BUDAPEŠŤ
Ľubica KOTMÁNIKOVÁ Smatanov nohsled, hysterická podporovateľka všetkého ukrajinského
Juraj RIZMAN Greenpeace Slovensko
Marian JASLOVSKÝ hudobník, bloger
Andrej LÚČNY informatik, "občiansky aktivista"
Vladimír SKOKNA cyklista, "občiansky aktivista" a známy checker ideologických protivníkov
Peter WEISSENBACHER IĽP, homolobista podporujúci extrémistické skupiny FEMEN a PUSSY RIOT
Hana FÁBRYOVÁ homolobistka podporujúca extrémistické skupiny FEMEN a PUSSY RIOT
Martin C. PUTNA český "literárny vedec"
Peter FARÁRIK bloger, Dennik N
Ján BENČÍK bloger, Dennik N
 
Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti medzi politikmi
meno a priezvisko krytie poznámka
Mikuláš DZURINDA poradca P. POROŠENKA USA
Eduard KUKAN poslanec EP SR
Ivan MIKLOŠ poradca ukrajinskej vlády USA
Daniel LIPŠIC NOVA USA, Izrael
Jana ŽITŇANSKÁ NOVA USA
Robert ŽITŇANSKÝ NOVA USA
Juraj PETROVIČ OKS USA
Ondrej DOSTÁL OKS USA
František ŠEBEJ poslanec za MOST-HÍD USA, Izrael
Peter OSUSKÝ poslanec za SAS USA
Magda VÁŠÁRYOVÁ nezávislá poslankyňa USA, Poľsko, v minulosti SR
Iveta RADIČOVÁ SAV USA, Izrael
Martin POLIAČIK poslanec za SAS USA
Jaromír ŠTĚTINA poslanec EP USA
Lubomír ZAORÁLEK ČSSD, MZV ČR USA
Karel SCHWARZENBERG TOP 09 USA
Alexandr VONDRA ODS USA
Miroslava NĚMCOVÁ poslankyňa za ODS užitočný idiot
Miroslav LAJČÁK MZV SR kariérny riťolez
Andrej KISKA prezident SR USA
Richard SULÍK SAS užitočný idiot
Ivan ŠTEFANEC poslanec EP užitočný idiot
 
Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti Západu medzi tzv. novinármi
meno a priezvisko poznámka
Tomáš KYSEĽ Aktuality.sk
Petra PROCHÁZKOVÁ SME.sk
Mirek TÓDA SME.sk, Dennik N
Jana SHEMESH SME.sk, Dennik N
Martin ŠIMEČKA SME.sk, Dennik N
Michal HAVRAN ml. jeToTak.sk, RTVS
Braňo DOBŠINSKÝ RTVS
Štefan HRÍB .Týždeň
Andrej BÁN .Týždeň
Andrej MATIŠÁK Pravda.sk
Jozef RYBÁR Aktuálne.sk
Juraj ČOKYNA SME.sk, Dennik N
Konštantín ČIKOVSKÝ SME.sk, Dennik N
Tomáš GÁLIS SME.sk, Dennik N
Matúš RITOMSKÝ priestori.sk, SME.sk
Mikuláš KLANG Aktuálně.cz
Pavel BAROCH Aktuálně.cz
Martin FENDRYCH Aktuálně.cz
Simona KRÁLOVÁ BBC
Vladimír ŠEVELA ECHO24.cz
Věra ŽILKOVÁ iDnes.cz
Pavel ŠAFR Svobodné fórum
Miroslav KARAS ČT
 
raráškov zoznam
 
Z diskusie na Facebooku:
 
Oznam v súvislosti s množiacimi sa otázkami a ponosmi zo strany dotknutých osôb. Vo vzťahu k ľuďom, ktorí majú výhrady či otázky týkajúce sa svojho zaradenia do zoznamu, budeme uplatňovať obdobný postup, ako v minulosti podľa dostupných informácií volil Juraj SMATANA. Máme na zreteli jeho postoje v čase, keď sa naňho obracali predstavitelia webov, ktoré sa chtiac či nechtiac ocitli na jeho zozname. Touto cestou "nespokojencov" en bloc informujeme, že je našou vecou, s kým si prajeme udržiavať komunikáciu. Nech sa na nás nehnevajú za to, že o komunikáciu s osobami ich typu jednoducho nemáme záujem.
 
Čo sa týka Jaroslava NAĎA, Roberta ONDREJCSÁKA a ďalších absolventov UMB v BANSKEJ BYSTRICI, považujeme za vhodné podotknúť, že povaha akademického pracoviska, z ktorého vzišli, čoby náborovej bázy SIS, determinovala aj ďalšie životné osudy menovaných pánov.
 
Súčasne chceme vyhlásiť, že zodpovednosť za dopady zverejnenia tohto zoznamu a diskusných príspevkov pod ním nesie osoba Juraja SMATANU, trvale bytom Nábrežná 999/13, POVAŽSKÁ BYSTRICA, tel.č.: 0907 034 666. Aktivity menovaného indivídua viedli k verejnému osočeniu osôb s odlišným názorom na zahraničnopolitické dianie a k šíreniu a ďalšiemu prehĺbeniu polarizácie a atmosféry nevraživosti v našej spoločnosti. Na nami zverejnený zoznam sa dostávajú osoby, ktoré konajú nepriateľsky a zradcovsky voči záujmom svojho štátu a jeho obyvateľstva.
 
 
 
 
 
Aktualizácia z 12. 4. 2015 o 15:50 hod.
 
Zdá sa, že sa niekomu naša aktivita veľmi nepáči. Náš blog na Pravde vymazali kompletne celý bez akéhokoľvek vysvetlenia o 19 minút od zverejnenia prvého príspevku. Nech žije sloboda slova!
 
 
 
 
 
poznámka z nadhľadu:
Zoznamy trollov vraj možno robiť iba z jednej strany. Nesloboda slova sa prejavila aj na facebooku, aj na blogerisku Pravdy - na oboch týchto portáloch bol Raráškov zoznam scenzurovaný, lepšie povedané zmazaný. Napriek tomu, či práve preto, Raráškov zoznam anglosionistických trollov z webu už nikdy nezmizne.
Koniec-koncov, taký zoznam jestvuje virtuálne už dávno, ľudia tamtých úchylov poznajú a nemožno pochybovať, že im tie veci nikdy nezabudnú. Vlastne jestvujú milióny zoznamov anglosionistických špín - každý človek má svoj.
Je úplne zbytočné, aby sa ich pokúšali zmazať - to sa im nikdy nepodarí.
Smatanov zoznam neurobil žiaden Smatana (podobné zoznamy robia, naopak, takmer všetci alternatívci, aby zosumarizovali dobré linky), tento bezcenný pamflet "urobili" média, ktoré ho vytiahli a nafúkli. Podstatný naozaj nie je ten nezmysel či ten neužitočný idiot - podstatné sú tie agresívne militaristické tlachy, ktoré zaznievajú teraz okolo toho. Ale dobre, aj tým sa ľudia prispôsobia (a budú postupovať rovnako agresívne).
Naposledy sa nenávisť pravdoláskarov prejavila v totálne jednostrannej debate v RTVS u Havrana, viď článok Branislav Fábry, ktorú som sám celú pozrel, dobre sa baviac, a aj by som napísal o nej viac, keby tí ľudia stáli aspoň za ten čas. Ale odporúčam si to pozrieť na pozadí, tak popri inej činnosti, nech viete, že oni, aj keď všetci vyzerajú ako šašovia, to myslia vlastne smrteľne vážne. Ak sa nebudete brániť a ak ich netrafi šlak - špeciál Mesík sa zdá byť na kraji takej udalosti- tak vás budú strieľať ako vlastizradcov.
 
 
 
baloo

som sem chcel dať link...
http://www.czechfreepress.cz/slovensko/raraskov-zoznam-agentov-uzitocnyc...
Ten "smatanov zoznam" - ktorý spočiatku vyzeral iba ako voľnočasová aktivita entuziastického dilina - nakoniec môže naštartovať celkom sľubné kvasenie. Ináč určitý súkromný zoznam robím aj ja, o dosť podrobnejší a prelinkovaný... takže rastie dosť pomaly, ale keď bude v použiteľnom stave posuniem verejnosti. Nič tam neni, čo by bolo tajné, všetko som zozbieral z verejných zdrojov, úplne legálne. Poprípade by bolo možno ešte lepšie urobiť "databázu" alebo web s TAG-mi (napr. tag "inakosť", "IVO" a pod.)

Norman

kedysi na starom Prope bol ten článok Kto za koho kope, ktorývzbudil nevôľu a kvôli ktorému zničili Prop. na zemaVek robia seriál Pavučina a aj tu od začiatku boli tendencie mať rubriku tomu venovanú (názov sa menil)
Ak máš zoznam, daj ho sem, urobíme článok - rozumieš, čiste akademicky, na porovnanie, Whoiswho na slovenskej scéne.
Konieckoncov, oni sa spisujú aj sami
http://nadhlad.com/content/pozyvaci-list-cislo-2

Ak budú nazývať ľudí "rusofil", budú ich volať "židofil". Ak sa pohnú krok doľava, dostanú dve facky sprava, ak sa pohnú dva kroky doprava, dostanú štyri facky zľava.
Karma.

Truhlík

Mne v tom zozname chýbajú
Mihály
za rozbitie slovenskej ekonomiky - Čarnogurský, Mikloš, Dzurinda
za bombardovanie Juhoslávie - Dzurinda, Migaš, Schuster
Pietruchová
Mika (a skoro všetci doterajší riaditelia STV a SRo)
Mikloško
Chmelár
Beňová
Kukan
Procházka
Kaščák
Hrabko
Dírer
Oravová

Náhodný okoloidúci

Raz neviem, čo si mám o tom chlapcovi myslieť. Občas síce naštve, ale zdá sa, že to má v hlave zrovnané a vyhýba sa mantinelizmu, snaží sa o pragmatickú vyváženosť. Ale možno som ho len neprekukol.

lebleu

V každom prípade je radosť ho počúvať.

Buheh

to je hra, ktorú oni radi hrajú. Chmelár je ich človek, ale hrá toho dobrého.

A áno, je radosť ho počúvať.

Náhodný okoloidúci

Nazval by som to inak - skutočná opozícia vs. kontrolovaná "opozícia". On sa navonok zdá byť mimo rôznych táborov a so snahou o vyváženosť - ako som písal vyššie. Ale prinajmenšom už to, že ho pomerne často volajú do televízie, je podozrivé.

Buheh

to je presnejšie: opozícia vs. "opozícia".

baloo

zozname väčšina tvojich lieblingov už je. Neboj, keď urobíme "fúziu" rôznych osobných zoznamov, bude dooosť podrobný, nikto tem nebude chýbať, kto sa ráta.

baloo

je samozrejme "jadrom" aj môjho zoznamu, ale už je trochu starý. Medzitým sa vynorili nové a nové tváre a zaintegroval som aj iné zoznamy, aj ten "váš" (ktorý vlastne ani neni váš ale "ich" vlastný). Napr. tento:
http://web.changenet.sk/site.shtml?section=kampane&x=764362&cat=375392
Aj koncom januára vyšiel jeden, kde otvorene pozývajú NATO na obsadenie krajiny, to som u Rostasa videl - a aj stáheu ofkors. Rastie to, rastie...

Len vravím, praktickejšie by to bolo nejako databázovo spracovať, lebo už u viacerých "aktivistov" som si všimol, ako sa pekne prekrývajú tie ich organizácie. Aktivista 1 bol zakladajúcim členom organizácie A, potom pôsobil v org. B, druhý magor 2 predtým bol riaditeľom agentúry B a zároveň členom C a D, magor 3 je zase manželkou riaditeľa D a členom org. A ... A potom sa celkom pekne vykreslí tá pavučian. Ináč som dakde aj videl nejaký web, kde nejakým flashom či cloudovým systémom boli aj vizualizované kadeaké prepojenosti medzi osobami a firmami (týkalo sa to tuším chemtrailov či už neviem čoho). Na druhej strane viem, že by bola nekresťanská robota to dať dokopy :-(

Norman

Aký pekný termín na záver - áno, nekresťanská - a práve takej roboty, zoznamov, nomenklatúry, sa oni nikdy neštítili.

1. nie je ch nakoniec až tak veľa, práve tá ich prepojenosť a nuestále krútenie v kruhu spôsobujem že sa ich zdá byť o niečo viac - ale oni sa prudko uzatvárajú a berú do funkcíí stále tých stých ľudí, často až svojich príbuzných- Nielen kvôli peniažkom, ale kvôli tomu, že nikomu nedôverujú a nikomu dôverovať nemôžu. Na slovensku je to v tejto viditelnej fronte naozaj tak pár desiatok (50) aktívnych nomenklatúrnych kádrov, a povedzme tak 100-200 neužitočných idiotov vhodných len na podpisovanie
Za nimi sú síce medzinárodne peniaze, ale je to v princípe málo ľudí!
(ak v niečom nesúhlasíš, napíš)

2 technicky:
dať to do nejakej "databazy" by nebol problém, to by minimálne mohlo vysypať rôzne druhy ich prepojení a rôzne typy zoznamov, to je ten jastarší najtriviálnejši "problém", "personalistika":) no ... to sa spraví.
Vizualizácia na webe je trocha iná vec, asi som videl, čo myslíš - to robili nejakí študenti na odhalovanie hospodárskych spojení priamo z údajov Hospodárskeho registra (nejako to ale umlklo, deťom sa asi podailo viac, než bolo tatíkom milé)
Tak vizuálne dynamicky to ale dokonalé nemusí byť, - ako bolo povedané, táto politická pavučina je oveľa prehľadnejšia, ako bežné zasraté nekonečné rodinkárske hnojisko "podnikatelov".

Vychádza mi z toho, že na nich stačí aj na papieri napísaný zoznam .

baloo

až toľko, len keďže sú všade prítomní a viditeľní, tak to navodzuje zdanie veľkého počtu. O reálnom počte prehľad nemám, môže byť aj tak, ako píšeš, podľa mňa je ich trochu - ale nie rádovo - viac, ale to je jedno, v podstate s tebou súhlasím.
No toť jeden technicky neveľmo prehľadne riešený projekt (z Maďarska)... no nevým, úmysel je určite dobrý, a určite je za tým kopa (nekresťanskej ;-) roboty...
tempo part
v PDF:
http://www.tempopart.hu/aktak/szabI.pdf
http://www.tempopart.hu/aktak/szabII.pdf
http://www.tempopart.hu/aktak/szabIII.pdf

Norman

chcelo by to aspoň takéto niečo, zobraziť tie vzťahy:
http://nadhlad.com/misc/zlepenec/zlepenec.htm

alebo takto,
s patričnými detailami separovane
http://nadhlad.com/misc/zlepenec/mobilpatern.htm

baloo

Maestro?
Tak teda jo, vole, ako američan hovorí: WOW. Todlec je přesně vono. Ten prvý síce moc nefunguje, ale ten druhý... tak to je kvintesencia dokonalosti.

Norman

pripomína mi to detstvo.

baloo

síce medzitým na trik (http://d3js.org/) ale aj tak je to výborné.

Norman

niektoré veci som nerobil sám:), ale napriek tomu je to vceľku dobré.)

Nie je to dokonalé, viem si predstaviť (resp. som videl) pre náš účel lepšie zobrazenia, ak tam u tých D3js niečo ešte lepšie nájdeš, daj vedieť (aj hladať je umenie)

"Databáza" sa spraví lokálne a tá potom naseka podobných zobrazení podľa požiadaviek.

baloo

na Joomle, síce ešte mi neni všetko jasné, ale aj tam vidím isté možnosti. A dáky SQL do pozadia.

Norman

to sa zaobíde aj bez sql,
ale sql sa nauč, aby si vedel, bez čoho sa zaobideš

Ľubov

Je to neuveriteľné.Kedy sa toto s Tebou stalo? Ani Leonardo by to lepšie nevymyslel.Teraz v pokore budem pol dňa mlčať.

Kolodej

Ja by som tipoval ze Smatana je vlastne náš človek ... lebo takú medvediu službu akú urobil on - to sa len tak nevidí :)) Stádo idiotov. Oni už sú úplne mimo reality.
A Chmelár - no to je pripravený človek keď takí očividní idioti ako Mesežnikov či Samson už nebudú použiteľní. Je veľkým zástancom multikulturalizmu. Čiže 80% medových motúzov a 20% sračiek. Ale aj jeho ľudia čoskoro prekuknú. Doba sa zrýchľuje, klamstvá sú čoraz viditeľnejšie a klamárom začína svietiť nad hlavou 100 W výbojka. Bude dobre :)
Inak, ako sa máte? Čo ste robili na veľkú noc? Baloo - olievaš či šibeš či čo?

baloo

ale trámy som hobloval a brúsil... je to otrasná robota na x dní, plno bordelu a hluku a inokedy nemám šancu byť doma 5-6 dní, takže som to využil na takéto prízemné aktivity. Len trošilinku som polieval, u nás v ďalekej Hungárii (pri dobrom vetre sa aj dopľujem...) sa tá sadomazo časť nepestuje. Kýbel vody hej.

Kolodej

a nepáči sa ti ten vidiecky šmrnc? S trískami a tak? :)

baloo

aj tak ešte zostalo až-až... o jeden šmrncoidný prvok menej. Pripravujem základ na antikoro, umelý mramor a dymové sklá. Cobydup máme XXII. storočie na krku a ja ešte furt pobehujem pod trámami, ktoré akoby čerstvo vypadli z gátra. Aj bazén musím znova vykachličkovať aby bol "in", navrtať nové diery pre novú golfovú sezónu a ten Aston Martin je o 30 cm dlhší ako som rátal, tak teraz môžem aj zadnú časť garáže prerábať, čo je prúser, lebo aj výťah musím presunúť... Vidiecky život je plný roboty.

Norman

čo ja viem, na Slovensku sa tiež moc nebičíkovalo (aj keď to nebolo homogénne), ale na Morave to bol hlavný proces. Pravda, v moderných časoch sa to všetko pomlelo a umelo ponafukovalo)

Norman

Chmelár nie je tak ich človek, ako Mesežnikov či Samson. Tí dvaja sú ťažkí insideri, Chmelár je mimo - aj keď, samozrejme, ako každý podobný akademik, je zrejme ľahko zatlačiteľný k múru a potom manipulovatelný (čo sa aj posledné roky stalo)
Čiže na jednej strane by som ubral spikleneckej teórii, že "všetci" sú ich, ale na druhej strane by som zdôraznil skutočnú uzavretosť tvrdého jadra - plazov bez svedomia, bez citu (Samson, Meseznikov).
Ovšem stavať na Chmelárovi sa samozrejme nedá, to je ako stavať cestu cez priepasť na prasknutej doske. Dokonca ani jeho štýl rozprávania nie je to pravé - je príliš deformovaný rokmi prednášok, čo mu síce dáva určitú plynulosť a rutinu, ktorú žiaľ nemá nik z nás, ale aj zbytočnú ukecanosť.

Kolodej

Jedna partia - ja neviem - u nás, keďže sme malá krajina, je to jedna partia. Ale vo všeobecnosti sú čuráci vytipovaní podľa užitočnosti. Tzn. môže si plniť vrecká kým sa delí a ideologicky vyhovuje. A chmelár vidí trošku viac ako títo tajtrlíci, ktorí zmrzli v situácii aká bola pred 5-10 rokmi. Ale myslím, že chce lízať riť rovnakému pánovi. (To si myslím, nie fakty :))
A ty Norman? Ako veľká noc? :)

Norman

chmelár bude bezpochyby poslúchať, veď on poslúcha. On robí toho "dobrého policajta" už tým, že taký je. On je proste ambiciózny - ergo vždy bude poslúchať.
Veľká noc výborne. To ja v pohode, dobre, že sa pýtaš, človek si uvedomí, ako bolo fajn.)

(a to ešte treba spomenúť aj zábavu v sobotu na Slavíne)

Kolodej

so Slavínom ma dnes potešila diskusia za článkom v poľskej tlači o rajde motorkarov Noční vlci po Európe - tým pádom aj cez poľsko, s názvom:
Noční vlci v Poľsku - obľúbenci Putina prejdú cez Sliezské vojvodstvo.
http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/nocne-wilki-w-polsce-trasa-czy-ulub...

Článok nie veľmi priateľsky zameraný :) ... banditi, gang, proputinovský ... no kompletná novomluva.
Čo ma potešilo, boli reakcie Poliakov v diskusii za článkom. Veľmi potešujúce, rozumné a v konečnom dôsledku motorkári z Poľska, ktorý každoročne chodievajú do Katyne, budú Nočných vlkov doprevádzať a "chrániť". Aj keď si myslím, že tej ochrany nebude treba. Pôjdu aj cez Brno, BA ....

A Chmelár je čurák, ale zas, kým nám pomáha, treba ho nechať :D

Norman

Okrem iných, dnes sa pridal k žalostnému pišťaniu aj Šimečka na DenníkuN. Spomína tam akési "klamstvá", ktoré vraj zaplavili infopriestor, samozrejme z Moskvy, ale aby vraj ceľkovo zahubili pravdu
je to zamknuté: https://dennikn.sk/98816/miznutie-pravdy-na-internete/?ref=tit
Toto píšu títo ľudia po vládnuti "postmodernizmu" s ich relativitou voči pravde, cti a hpdnotám ako takým. To píše tvrdý či skôr natvrdlý ideológ podobný Bilakovi, rovnako nič nechápajúci, rovnako bez akéhokoľvek vzdelania. Pre sluhov sionistov bola pravda len to, čo hlásali oni, načo mali prakticky monopol - ak je len trocha otvorená diskusia, v panike zdrhajú.

Samozrejme, treba dodať, že nemôžete veriť špinavej beštii ani keď kvičí. Objektívne nie je doba, aby si niekto nahováral nejaké víťazstvo a ak špinavý nepriatel piští a bedáka, je to skôr ich taktika (diktovaná zvrchu, šimečkovci sami si to ani neuvedomujú).
Akokoľvek, nedá sa považovať za víťazsvo len nejaké bedákanie, ale až keď nepriateľ dostane muchoľapkou riadne po väzoch. Ak hajzlík bedáka a ustupuje do sračiek, treba ho nechať a cieľ je až vtedy, keď sa v nich utopí.
Keď bude vo verejnorávnej TV aspoň raz týždenne dvojhodinová relácia "alternatívnych" médii, najlepšie niekoľko takých, POTOM môže šimečko naozaj bedákať. Lebo potom ich lož pôjde naozaj do sračiek.
Zatial si dávajte bacha a abstraktne povedané-kopte ich do gulí kde len môžete. Kohokoľvek z nich, akokoľvek.

Idril

Ako spominal Norman, ten propacky zoznam bol na svoju dobu fakt pekne spracovany, preto pridavam link:
http://prop.wz.cz/kto_za_koho.htm
Dufajme ze v buducnosti sa Raraskov zoznam doplni aj o konkretnych prispievatelov (nielen napr. stat). U mnohych sa vie od koho dastavaju "mamon", krasne je to rozpitvane napr u Lipsica:
http://www.lipsic.net/2013/12/vies-co-lipsic-chod-do-prdele/

Ľubov

vždy sa mi podvedome hnusil,opäť vidím,že ten vnútorný hlas sa nemýli.Zhodou okolností,po dlhej dobe som si včera večer pozrela stv2.Film Vyšší princip.Myslela som si,že chcem iba vidieť prirodzenú aristokratickú krásu Jany Brejchovej,"Babičku v nohaviciach",statočného profesora F.Smolíka a ich herecké výkony,dnes niečo neznáme,jednoducho,umenie.A potom mi to došlo,aká som trubka,že to nevidím.Dnešok je naozaj posledný možný čas postaviť sa na stranu vyššieho princípu,alebo nie. Lavírovať sa nedá.Doba udavačstva a zbabelých svíň,prasiatka prepáčte,je tu stále.Nechcem,aby to znelo nejak pateticky,ale predsa len Seneca ml. "Nemo patriam amat ,quia magna,sed quia sua est".Nikto nemiluje svoju vlasť preto,že je veľká,ale preto,že je jeho.

Dusanbe

je vedena profesionalna diskreditacna kampan. Ziadni amateri by nedokazali takymto sposobom, v takom rozsahu a tak dlhodobo posobit na potencionalnych Lipsicovich volicov.

V tomto je na nasej politickej scene Lipsic jednoznacne vynimocny.
Jeden cas mi dokonca do e-mail schranky pravidelne posielali prehlady jeho udajnych avantur a frajeriek.

Je preto vhodne polozit si otazku - kto a preco, ma az taky zaujem odstavit ho.
Ved na prvy pohlad, nie je nijakou vynimocnou svinou medzi ostatnymi "celnymi predstavitelmi" nasej politickej sceny.
Mam dojem, ze Lipsic sa spomina v Gorile, ale ako niekto, kto este nie je kupeny a robi problemy.
Takze moze za tym byt zaujem hlavnych oligarchickych skupin - Lipsic je pre nich nepohodlny - je nezaradeny, nie je kupeny a teda ovladatelny.
Zavadzia im v politickom priestore - moze uberat percenta nejakej novej stranicke, ktoru vytvorili aby efektivnejsie sklbili ekonomicku a politicku moc a v pripade, ze by sa nebodaj dostal do vlady - este vecsi problem.
Samozrejme - toto je len jedna z mnohych moznosti, mne sa ale celkom pozdava.
Neznamena to samozrejme, ze Lipsic nemoze byt naozaj svina. Moze, ale sucasne
velmi vadi inym velkym sviniam.
Viem, ze pocas svojho ministrovania, rovnako ako vsetci ostatni, napr. Gorilu moc neriesil.
Mohol a nechcel, alebo naopak, alebo cakal nez daju viac, alebo nechcel vziat - kto vie...

Kolko je z toho, co mu pripisuju na lipsic-net a podobne, pravdy a kto je Lipsic v skutocnosti - to uz si musi kazdy vyriesit za seba.
Ja len upozornujem, ze je tu jednoznacne velmi velky zaujem a bol vykonany kusisko profesionalnej prace /= penazi/, aby sme si mysleli, ze Lipsic je taky, ako ho vykresluju.

Buheh

Je fakt, že nemôže za svoje meno a svojich vzdialených (?) príbuzných, ktorí patria medzi prominentných US citizenov, samozrejme FUN rádio.

Dokonca ani za svoj nesympatický ksicht človek do značnej miery, do určitého veku nemôže.

Za čo ale jednoznačne môže, je politika, ktorú robí, a veci okolo toho. Viac občanovi netreba vedieť, aby si ho zaradil. Uvažovať nad tým, či by sa on možno zachoval inak, keby nebol ovplyvnený tými okolo seba... takto by sme mohli poľutovať hociktorú politickú sviňu, ale to ja neberiem: všetci majú občiansky preukaz, keď lezú do politiky.

Ja si myslím, že zrátajúc vyššieuvedené tri skutočnosti, a najmä ten výnimočne nesympatický ksicht, je možné, že nejakému jedovatému dôchodcovi by veru mohol stáť aj za hádzanie ohováračských letákov do schránok.

Ľubov

je to vlastne ? Pravda je,že ma prekvapili niektoré podrobnosti(letenka,faktúry,fotografie).Boj v komunite? To by nám vyhovovalo.Vzhľad muža je nepodstatný.Verte mi,že je to o biopoli.

Kolodej

že z hovna tortu nespravíš, aj keď kilo šľahačky na ňu nakydáš. Už len tým, že sa pohybuje medzi sviňami, sám sa jednou stáva/stal. Zbytočne márniš čas nad Lipšicom či akýmkoľvek iným súčasným politikom. Nebojuješ proti nim (čau Norman :) ale za svoje ciele.

Idril

Ta diskreditacna kampan proti Lipsicovi sa vedie od kedy sa pustil do P. Ruska a J. Malcharka za predaj Paroplynoveho cyklu Hascakovi - jeden z najlepsich privatiazacnych kseftov Penty.
Tie konkretne osoby, ktore su v pozadi stranky lipsic.net uvadza na svojej stranke M. Krajniak (dalsia postavicka z Gorily a hlava strany NOVA):
http://www.poslednykriziak.sk/otvoreny-list-jaroslavovi-hascakovi-penta-...

Dusanbe

na Milana Krajniaka kydá hnoj Marián Krajňák....

Pekné, kôň aby sa v tom všetkom vyznal.
Ale dá sa vôbec vyznať v Augiášovom chlieve ?

Ľubov

že toto je malé,provinčné Slovensko. Aké je potom to väčšie hnojisko. Človek to rieši väčšinou tak,že sa snaží žiť vo vlastnom svete.Ozaj,neviete,kedy a kadiaľ pôjdu Vlci cez Slovensko? Testosterón,čo neslúži nikomu,tak to aspoň na mnohých z nás pôsobí. Slavín,1.mája ?

Buheh

Len tak náhodou, neviete niekto čo sa stalo so serverom inespravy.sk? Má len poruchu alebo spáchal samovraždu na ukr spôsob?

Kolodej

zatvorili dobrovoľne. Mali tam vyvesený oznam asi pol roka. Že z dôvodu dlhotrvajúcej nechuti k ,,, bla bla bla ... končia.

Buheh

Vďaka.

Norman

k ľudstvu?

Kolodej

k robeniu tej roboty, čo obnáša vytváranie inespravy.sk :)

Norman

Ja som tam moc nechodil, ale ktovie, ako to robili. Každodenný digest ... hm.
To vlastne teraz vznikol priestor "na trhu". To by chcelo zas nejakú "nekresťanskú prácu" a vymyslieť nejakú automatiku. Prečo nenechali aspoň tie staré stránky ... hm.

A to im nemohli vytvoriť priestor pre ministerstve obrany, ako to urobili pre sionistu Samsona? Hm, zaujímavé, veď demokracia a sloboda azda funguje, pre všetkých rovnako, nie?

Norman

ty s tým niečo máš spoločné?

Norman

Ako tak pozerám, Iné správy prešly pod Prop
http://www.protiprudu.org/ine-spravy/

Hm, ja to nesledujem, ale to tam nenaísali? A to akože teraz skončii, len odovzdali technológiu propu, aebo to robia ďalej? Sám propista si sťažoval nedávno ....
Ale v podstate je to len RSS, to isté spraví jedno menu s bookmarkami a s Open all na konci.
Chcelo by to lepší digest.

Ľubov

Možno si myslíme,že je nás málo,že na našom hlase nezáleží,že nič neovplyvní. Bola som prekvapená,ako po stretnutí Lavrova so Slovákmi na Slavíne "našim" viackrát volali kolegovia z Ruska,očividne potešení,spytovali sa na podrobnosti. A to sú ľudia,čo v podstate ani tak politiku nesledujú.Ale jedno je pravda: od takého toho liberalizmu a protiputinovského,prozápadného postoja nastal zásadný obrat,to je objektívna realita.V Rusku sa rodí niečo nové,ale ja to neviem definovať,nemám na to,iba viem,že je to nové (resp.zabudnuté a ožíva to?)

Buheh

priamo súviselo s tým, čo si napísala, ale neviem kam inam to prilepiť – našiel som pekný citát, vraj priamo od najsamotnejšieho pápeža, teda bývalého:

„Musíme stále putovať z tábora do tábora, spolu s pravdou, tou utečenkyňou z tábora víťazov.“

Sociálny patologista

Muhehehe, vyzerá to na zaujímajú komédiu :-D. Nič ma nepoteší viac ako keď zmrd spadne do jamy, ktorú vykopal pre druhých.

Ale predsa len pre isté upresnenie: výraz "biely odpad/biela spodina (white trash) zvyknem používať občas i ja na označenie ľudí, ktorí síce majú biele telo, avšak nebielu dušu :-) . Každopádne dobre vieme, že primitívni hajzli ako Šoltés to jednoznačne myslia v ťažko rasistickom a nenávistnom duchu voči bielym. Pre nich je bielou spodinou väčšina normálnych Slovákov so zdravými názormi.
Zaujímavé, že kretén sa bráni tým, že to nemyslel v rasistickom zmysle napriek tomu, že vetu začal slovami "nie som rasista".

A prosím pekne, čo je toto za jeblú vetu: „V skutočnosti si nemyslím, že ako príslušník privilegovanej bielej väčšiny môžem hanobiť bielu rasu.

Tak za prvé, škaredá opica by mala vysvetliť ako to myslí s tou privilegovanosťou. To, kde prišiel na to, že bieli Slováci sú na Slovensku privilegovaní? Privilegovaní oproti komu? Cudzincom? Oproti nebielym? Je tu snáď nejaká legislatíva, ktorá by dávala špecificky bielym Slovákom nejaké špeciálne privilégia (bokom to, že by na tom nebolo vôbec nič zlé, skôr naopak)? O čom to preboha melie?

Za druhé, prečo by príslušník danej skupiny nemohol byť rasistický a nenávistný voči vlastnej skupiny? V skutočnosti je nenávisť voči "vlastným" omnoho opovrhnutiahodnejšia než naopak. A opäť ma zaujímajú zákony. Kde ten primitív prišiel na to, že sa ho hanobenie nebude týkať, lebo hanobí skupinu, ktorej je (formálne) príslušníkom (hoci s takým ksichtom má naozaj celkom odvahu, keď tvrdí, že je biely. Veď je na polemiku to, či je to vôbec človek :-)).

sandro

ten hajzlik ma tu drzost este aj vyhrazat sa cez media policajtovi ktory ''TO'' podpisal. Inak jeho vysvetlenie ''white trash'' je uplne mimo misu a podla mna zamerne lebo skutocna definicia by pre neho ziadnu polahcujucu okolnost neznamenala. Ked uz, tak sa to pouziva na upadnutu a zdegenerovanu cast bielej populacie, ktora na predmestiach splynula s cernochmi a miesancami a prisposobila sa ich mentalite. Takze uplny opak toho, co ten degenerat tvrdi.

Norman

white trash je výraz výrazne rasistický.
Za prvé vlastne už tým, že špecificky upozorňuje, že je reč nie o obyčajnom, teda "hnedom" trashi, ale o vzácnejšie sa vyskytujúcom "bielom" trashi. Už v tom je ten výraz rasistický, no joke.

Ináč jeho obhajoba, že výraz "nemá s rasou nič spoločné" je úplne irelevantná - zákon trestá za urážanie akejkoľvek skupiny obyvateľstva, a to bieli, a dokonca aj ich "spodina", sú. Nik nemá právo propagovať všeobecnú nenávisť ani voči bezdomovcom, ani proti žobrákom, ani proti cigáňom, proti akejkoľvek sociálne slabej skupine. Nech už bude tento Soltesz vyvsvetlovať ako krútiaci sa červík, že myslel kohosi iného, aj tak niekoho myslel a hlavne niekoho označil - a to je trestné. To by každý mohol tvrdiť, že nápisom "icík je sviňa" myslel ako prezývku miestneho žobráka a nie všeobecný názov pre žida.

Ak ho súd neodsúdi, utvorí precedens, otvorí Pandorinu skrinku.
Len do toho.

Ináč, veľmi sa mi páči, ako sa tento Soltesz idiot odvoláva na "schopnosť porozumieť napísanému textu v súvislostiach". Takže v súvislostiach:-) Akože "ja som maďarský žid, ja môžem všetko, a vy ste bieli ľudia, vy musíte držať zobák."
Kiežby som mu raz mohol tie súvislosti vysvetliť, aby nedopadol ešte horšie. Ale to sa už asi nepodarí, nebude poučený a zastavený, takže jeho osud vidím veľmi čierne.

Norman

Ako sa dalo čakať.
Čo sa týka používania spojení "čierna spodina", "židovská spodina" - som rád, že Samuel Gdovin akoby čerbal inšpiráciu aj z našeho článku - to je celkom prirodzené, viac hláv, viac rozumu. Možno škoda, že nepoužil ako ukážku aj ten pojem "židovská spodina" - myslím, že sa nemusel báť, bolo by to použité naozaj v opisnom zmysle a v podstate je to naozaj varovanie.

K samej veci:
právo má ten, kto má moc. A moc má tendenciu sa presúvať, meniť. Soltész teda nemusí pochybovať, že si ho spravodlivosť počká a raz za ním príde. Jedného pekného bieleho dňa ...

Tento odmietnutý prípad je v právnej praxi precedens len čiastočne, ale je precedens v morálnom a etickom zmysle - výrazy "čierna spodina" či "židovská spodina" možno použiť v osobnom rozhovore s poukázaním na tento prípad - aby človek obhájil svoj slovník. Čo sa týka verejných textov a verejných prejavov - takmer iste možno teraz používať pojmy "URČITA čierna spodina" - jasne je povedané, že sa tým nemyslí celá populácia, ale je časť. Napríklad:
"Do Európy smeruje v posledných rokoch výlučne určitá čierna spodina" - skvelí a dokonalí černoši zostávajú zrejme niekde doma, hm.
"Na svetové dianie má negatívny vplyv určitá židovská spodina - aj na škodu skvelého, dobráckeho, múdreho a vzdelaného zvyšku židov". Kto môže oponovať?

Úplne bez irónie a preháňania - ten nápad, že treba upozorňovať vždy na to, že je reč o ČASTI danej množiny, to si treba zapamätať a je to dobrá inširácia z tohto prípadu. To môže človeku ušetriť mnoho komplikácií.
A ďakujem vyšetrovatelovi, že to aspoň skúsil.
A vlastne treba v akomsi zmysle poďakovať aj samotnému Soltészovi - naozaj jestvuje aj biela spodina - on sám je toho jasným príkladom (aj keď on je očividne akýsi hnedoidný bastard, preto tak belochov nenávidí).

Náhodný okoloidúci

"Biele privilégium" je rasistický protibelošský koncept, podľa ktorého bieli majú vyššie spoločenské postavenie nie preto, že sú inteligentní a myslí im to a poctivo pracujú, ale údajne preto, lebo žijú na úkor "utláčaných" farebných "menšín".
https://en.wikipedia.org/wiki/White_privilege
https://cz.sputniknews.com/svet/201802066732248-studenti-esej-privilegiu...

Nikomu ani len nenapadne uvažovať, že by za nižším spoločenským postavením "menšín" mohlo byť napríklad toto:
https://www.youtube.com/watch?v=7WYVkhI53Yc
Alebo toto:
https://www.youtube.com/watch?v=MIroYU_wwAk

Norman

Ja tie ksichty nezbieram, ale všetci vieme, že Soltesz je známy provokatér. On z toho doslovne žije.

Na druhej strane, ja by som týchto radikálov, ako je on, nezavrhoval ako ceľkom bezcenných. Predsa len na niečo ich aktivita slúži. Ak ho súd neodsúdi za jeho urážanie bielych, za jeho reči o "bielej spodine", bude sa dať zajtra písať o "čiernej spodine". Alebo o akejkoľvek, napríklad "židovskej spodine".
Ja by som to kľudne tak bral, že je to dovolené. Ale odporúčal by som prokurátorovi, aby sa na toto spýtal priamo súdu, aby sme to mali explicitne.

K tomu ma napadá, že vlastne ľudia ani nevedia, čo je dovolené a čo nie. Nie je to nikde naozaj definované, je to nechané na "znalcoch". Hm, to je podobné, ako by nevydali predpisy, ako platiť dane, ale podľa ľubovôle znalcov by došli za kýmkoľvek, povedali by "ty si zaplatil primálo, znalec to tak vyhodnotil, že si to nespravil dobre" - a zavreli by dotyčného platiča a ani by nevedel, za čo.

Čo sa týka "čiernej spodiny" či "židovskej spodiny", mali sme už podobné precedensy. Keď syn Stb hajzla Havran písal o "slováčikoch", spomínal som, že odteraz je možné písať o "židkoch". Občas to aj používam. Škoda, že sa podľa toho neriadia viacerí. No, myslím že aspoň ten výraz "čierna spodina" je naozaj potrebný.

Ešte raz, pre radosť, aby sme to vyskúšali:
"nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť čiernu spodinu“
"nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť židovskú spodinu“

Hm, má to niečo do seba, ak Soltesza oslobodia, navrhoval by som to dať ako nápis na tričká predávané LSNS.

Ľubov

takáto fuška
http://zemavek.sk/izrael-bude-platit-civilom-za-chytanie-africkych-migra... ale zas nič pre našinca,ten sa už narodil s lopatou v ruke.No,manuálna práca pre takých benčíkovcov je aj tak najlepšia terapia.
Ako hovoril dedko:"Rýľ do ruky a humno porýlovať,potom vyšľahať bičom a znova rýlovať."

Náhodný okoloidúci

To nie je ich jediná finta proti ilegálom. O inej zaujímavej a inšpiratívnej finte som čítal pred niekoľkými týždňami, myslím, že na espharkovi.
Aktivisti odmietači ilegálov vyhľadávajú ilegálov a rozdávajú im súkromné adresy aktivistov-vítačov s tým, že sa tam u nich môžu ubytovať.

nové