Roztrieštenosť národnej scény podľa Focusu

Ako takmer každú nedeľu aj dnes tu máme nejaký ten prieskum okolo politiky, resp. politických strán, tentokrát od Focusu. A pri pohľade naň sa človek naozaj musí diviť, prečo by mali byť miestni globalisti tak silne proti predčasným. Prieskum by ich naopak mal potešiť z 2 dôvodov:

1. Jemnejší Smer aka Hlas síce s veľkým náskokom vedie, ale vôbec nemusí zostavovať vládu. Znova upozorňujem, že ak by niektorá z dnešných vládnych či mimoparlamentných "globo" strán (ako PS) išli do vlády z odídencami zo Smeru, išlo by o popretie naratívu kuciakovskej revolúcie, ktorý patrí pre miestnych atlanticistov k posvätným. To by sa veľmi ťažko obkecávalo ich voličom - osud Bugára je pre nich stále čerstvý. Nový prieskum však pekne ukazuje, že môžu kľudne Hlas obísť vytvorením veľkého globo zlepenca SaS- Oľano- PS- Sme rodina - maďari - KDH, podobne ako obišli Smer v r. 2010 (vtedy inak získal Smer vo voľbách 35% a do parlamentu sa dostala i SNS, napriek tomu skončil v opozícii). Myslím, že nová zjednotená maďarská strana bude uprednostňovať takýto zlepenec pred spoluprácou s ex-smerákmi - aj pre skúsenosť Bugára. Vieme, že v r. 2016 Bugár išiel radšej s Ficom práve kvôli Matovičovi, lebo dobre chápal ako by trnavský Borat mohol rozvracať koalíciu. Ale tabu, že chaotik Matovič nemôže byť v koalícii už padlo. Nová liberálnejšia koalícia so slabším Matovičom? To už nebude problém, to bude pre globalistov o dosť lepšie ako to čo majú teraz a aj lepšie ako koalícia Hlas-SaS-PS. 

2. Dôvodom, prečo bude ťažké vytvoriť alternatívu voči koalícii Oľano - SaS - PS alebo Hlas- SaS-PS je práve roztrieštenosť národnej scény. Pekne tu vidíme, že rezervoár patrioticky zameranej alternatívy je veľmi veľký, aj nad 15% (Republika + LSNS + SNS + Vlasť majú dokopy 14% + do toho ešte nejaké menšie subjekty). Ale keďže takýchto strán je na trhu vo vzťahu k populácii priveľa, tak hlasy pro-národného voliča vo voľbách prepadnú. A samozrejme ľahko hrozí, že žiadna takáto strana nebude v parlamente. Predpokladám, že nejaké zjednocovania snáď pred voľbami prebehnú, ale kto s kým, to si neodhadnem tipovať. Len dodám môj postoj, že s Harabinom a Dankom to bude strata času. Tí naozaj už nemajú čo veľmi ponúknuť a je bizár, že ich niekto ešte chce voliť potom všetkom čo predviedli. 

Je to v zásade jednoduché - zjednocovať, zjednocovať, zjednocovať. Maďari to nateraz pochopili a hneď už ich prieskum poslal do parlamentu. Kedy odhodia veľké egá aj tí, ktorí sa bijú do hrude, že sú národnými idealistami?

 

 
sandro

Strana Vlast zrejme konci kvoli obrovskym problemom s financiami.

Norman

Voličskú scénu nezmeníš, je to stále dokola to isté, ako vidíme. Môže sa to preskupovať akokoľvek, keď ľudia volia takto, dá sa špekulovať len slabo.

Spomínaní Maďari sú dôkazom, že sa táto krátkozrakosť teda naozaj netýka len proslovenských národných síl. Nejde ani tak o "egá", veď nemožno s každým uzavrieť kompromis. Národné sily, zvlášť tie ostrejšie, nemajú na Slovensku väčšiu podporu, ako tých cirka desať %, tak nech si národ nesťažuje (chcel som napísať, že nech si vyserie oko, ale to by sme dávali politikom zas zlý vzor). Takže je priam pozitívny zázrak, že Republike vyšlo tak rýchlo 4,7% - aj keď netvrdím, že je to ideálna strana - je proste v týchto pomeroch zas nejaký čerstvejší vietor (no, povedzme, tie ksichty sú tam už dosť dlho :).

Takže národné prvky, tak potrebné v tomto svete rozpadávajúcej sa EU a útoku afroidov, majú tých 10 maximum 20%. Definitívne potvrdené, znova a znova, národ je dosť slabý.
Potom sú tu socialisti, ktorí majú okolo 35+-10% voličov. Smer, Hlas.
Do tretice máš atlanticistov, ktorých je zas nejak 10-20%. Nie viac.
To je všetko, zvyšok sú blúdivci.
Toto je fixné.
To je ako s kyslosťou pôdy - na určitej zlej kyslosti proste zdravá rastlina nevyrastie.

A to je čoraz viac jasné, že Pelle je priťahovaný globalistickou agendou a on bude chcieť robiť koalíciu s popletencami, aj globalistami. Pelle je typický príklad naivistu, slovenského naivistu, ktorého zas ojebú (sorry za explicitnosť, ale ináč to popísať neviem).

Ináč Smer sa vraj ide premenovať na "Slovenskú sociálnu demokraciu" - azda správny krok.

A základná téma - globalisti nechcú predčasné voľby, lebo proameričania majú podstatné ministerstvá: armádu, zahraničie, vnútro, spravodlivosť. To by im nezabezpečila ani Biháriová s Trubanom :) OLANO je proamerická globalistická strana - len sa in šéf zbláznil, to je jediný problém. Je to glbalistická strana, a zvyšok jej chameleonstva - náboženské vzdych alebo liberálne priateľstvá, sú úplne nepodstatné. Ale s OLANO, respektíve Matovičom, už po voľbách nik do koalície naozaj nepôjde.

Roland Edvardsen

Veď hej, je to stále dookola rovnako na prd. A predčasné nič extra nevyriešia, asi. Možno vyriešia len Matoviča (tak aspoň niečo :-)), tak preto ich treba podporiť.

No tá Republika ešte len začína, tak si počkám. Ale zatiaľ to nie je nič iné než kotlebovci 2, takže na zadok z toho nemožno padať. Ale ako hovorím, počkám si. Avšak obávam sa, že ak aj získajú % do parlamentu bude to s nimi identické ako pri LSNS, resp. budeme presne tam, kde aj teraz.

Nuž, niet koho voliť. To síce nebolo veľmi ani predtým, ale teraz to platí viac ako inokedy. Pellegrini potrebuje ísť do koalície s tzv. akceptovanými stranami, t.j. globalistickými, aby rýchlo nedopadol ako Matovič. Dobre vieme, čo by sa tu začalo diať, ak by vznikla taká koalícia, v ktorej by bol Hlas aj Smer (a logicky by nejakou prípadnou ďalšou stranou bola nejaká taká ako Republika). To by musela miestna globo klika zase vyrábať druhú Malinovú, či druhého Kuciaka.

Takže možno Smer, aj keď Fico si to nijako zvlášť po tých 12 rokoch nezaslúži. Ľudia naozaj rýchlo zabúdajú, napr. na to aké milióny lial do mimovládok: https://www.hlavnespravy.sk/fico-mimovladkam-rozdelime-az-30-milionov-eu...

So slovenskou SD mal prísť, keď bol premiér, keď mal reálnu moc, teraz je to len kalkul a núdza skrachovaného ex-premiéra. Zachvíľu aj Matelko bude veľký nacionalista a neviem čo. To je práve tá najväčšia tragédia: že tí s potenciálom vládnuť chcú ísť s globalistami, zatiaľ čo národných tém sa potom chytajú z kalkulu hlavne politickí skrachovanci, ktorých globalisti predtým odpísali.

Norman

vždy je to nejaký kalkul, respektíve tlak zvonka, nie vnútorné pochopenie.
Ale neviem, prečo stála nazývaš či považuješ Fica za "skrachovaného". Veď bol najdlhšie premiérom, okrem neho to už dokážu len ľudia ako Merkelka, Kohl, možno ešte tak Putina zarátať, a ktokoľvek iný niečo také dokázal, určite nie je "skrachovaný", ale naopak "úspešný".
Hovorím o tom preto, že aj keď Smer a Fico určite neboli ideálni, stále to boli oponenti globalistov a to, čo dokázali, bola výhra - čiže sú dôkaz, že sa to dá robiť. Práve naši nepriatelia by chceli navodiť myslenie, že zahraničie vždy vyhrá - ale to NIE je pravda.
To nie je nejaká chvála Fica - naopak, skôr sa dá povedať, že aj pri jeho, vo viacerých aspektoch, priemernosti, sa dá so zahraničím vyhrať.

To s tými miliónmi do mimovládok - Smer robil politiku kompromisov, kritizovať mazanie mimovládok, ktoré bolo klasický ústupok - to vtedy rozkurovali kotlebovci a HS - lacný matovičizmus. Ako sme označili kotlebovcov za príliš radikálnych, neschopných cesty stredu, tak nemôžeme moc vyčítať druhej strane, napr. Smeru, že kompromisy robil - ale zas priveľké. Všetkému sa nedá zároveň vyhovieť.

Roland Edvardsen

Na tom sa však teraz normálne rehocem :-D: https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/584097-olano-mieri-ku-...
Za cca rok ísť z 25% na 9%. Hovorím, Matelko je niečo ako Bohuš z Kurvahoši, čo za rok prepil milióny. Toto bude musieť raz niekto sfilmovať, túto šialenú komédiu o trnavskom Boratovi. Je to ten klasický príbeh o zlatej rybke. A to ešte neriešim, čo môže čakať Matoviča po konci tejto vlády. V Sme (Tkačenko) sa mu už otvorene vyhrážajú kriminalizáciou a jasne píšu o podozreniach na niekoľko vážnych trestných činov pri jeho avantúrach so Sputnikom. Matovič dosť dobre dopadne horšie ako Fico a pod. Bude to brutál.

Norman

Zas - ako môžeš vôbec porovnávať dopadnutie Fica s Matovičom? Moc pozeráš liberálne noviny. Matovič bol aj v parlamente dlhodobo považovaný za "blázna" - lenže ľudia málo sledujú (parlamentnú) politiku. Vždy to bol exot, extrémista, bil sa tam, hádal.
Jeho percentá pri voľbách bola výnimka, takže si ani nerobí hlavu s tým, že ich stratil. Ja sa skôr čudujem, že ešte má 10 % - preboha, to sú čo za ľudia? Ale ako môže skončiť "horšie ako Fico" - keď Matovič na tom NIKDY tak dobre, ako Fico, nebol.
To je zas len prehadzovanie Matoviča -zástanca zahraničia, pravičiara, čiže zástancu "podnikania" a korporácií - teda prehadzovanie tohto pravičiara niekam ku Smeru. Áno, aj takýmto porovnávaním.

Je to veľmi podobné ako prehnitá zločinná blavácka kaviareň začala prehadzovať kapitalistu Kočnera niekam ku socialistom, a dokonca do alternatívy. Veď to je choré, nechať sa takto oklamať a vždy, keď oni niekoho nepotrebujú, keď im niekto zhnije, nechať si ho vhodiť na ľudovú stranu. Ale holt - oni vlastnia masmédia, asi preto to funguje.

Matovič sa desať rokov nemôže zjaviť na ulici bez ochranky, najmenej. Jeho biela kobyla, ktorú zatiahol do politiky, tiež nie. Jeho decká budú diskriminované - a dobre im tak, on ich zatiahoľ do svinstva.
Ináč, niečo podobné platí na Naďa, Kolíkovú ... časy sa budú zostrovať.

Porovnáva to s Ficom je úplne mimo.

Náhodný okoloidúci

Taraba sa ide zahrať na franského kupca Sama, ktorý zjednotil slovanské kmene v boji proti Avarom. Som zvedavý, akým kúzlom chce prekonať egá predsedov. Žeby nového predsedu nového zjednoteného národného subjektu vyžrebovali a úplne náhodou vyžrebujú jeho?

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/11/taraba-tento-tyzden-oznamime-spoj...

Truhlík

Taraba je kádehák. To je diagnóza. Podstata je permanentná vlastizrada bezhranične až po zapretie Krista ako Judáš.
Osiera v tom článku ĽSNS. Farizej.

nové