Slabúčke hryzkanie parlamentnej demokracie - vrahyňa Kolíková a alibistka Čaputová

V ponedelok podržal parlament Kolíkovú v kresle ministra spravodlivosti. V stredu Čaputová poslala problém referenda na Ústavný súd. Tomu sa povie slabosť parlamentnej demokracie.

Vládna zostava na Slovensku sa postupne rozpadá, ale pomaly. Utoky parlamentnej opozície, hlavne Smeru, síce vozom tejto vlády natriasajú, aj zopár šrôbikov už vypadlo - ale to je stále málo. Zvyšná opozícia v podstate len drží smer. Aj to je málo.

Ba čo horšie - tieto akcie je možno považovať za akúsi kanalizáciu hnevu. Keď štát spôsobil smrť bývalého policajného riaditeľa Lučanského, doslovne ho zabil, bolo rozhorčenie veľké. Dnes je už skoro pol roka po čine a ľudia na Slovensku sa zas až abnormálne intenzívne venujú svojim súkromným záležitostiam. Zas sa stal nezáujem o veci verejné nielen nutné zlo, ale pomaly až cnosť - kto sa stará o seba, robí vraj najlepšie, čo sa dá. 

Najnovšie ide minister Holý zmeniť zákon okolo stavebných povolení, aby si každá mocná zahraničná korporácia mohla stavať, čo sa jej kde chce. A reakcia - starostovi amiest urobili tlačovku, ale to je tak všetko, čo dokážu.

A tak je vrahyňa Kolíková na čele spravodlivosti, a alibistka Čaputová sa skrýva za súd.A ten zas alibisticky žiadne rozhodnutie nespraví, referendum možno bude - lebo aj to je určitá kanalizácia - ľudia prídu, tým zademonštrujú svoju vôľu - a zas zalezú domov alebo na chatu. Sme späť v minulom storočí. 

Nie že by som chcel brojiť proti referendu - poďme tam a dajme najavo, že táto vláda nemá dôveru a chceme inú. Ale - bolo by dobre masám vysvetliť, že vhodiť lístok nie je boj a len takto sa toho mnoho nezmení. 

A druhá metóda - ľudia v uliciach? Núdzový stav musí skončiť a nemôžu tu vládnuť pomery, ako kedysi keď židia odfaklili v Prahe Heidricha. Demonštrácie musia byť povolené. Ale - prvá vec je, že na dostanie ľudí do ulíc je treba peniaze, organizáciu. Druhá vec je, že ulica môže vplývať iba na mocných, ktorí sa hrajú na humanistov - to ale súčasný režim už dávno nerobí, a na Slovensku už vôbec nie. Môže ulica dosiahnuť aspoň predčasné voľby? Aj keby dav vtrhol do prezidentského paláca alebo do paláca vlády, ktorý je neďaleko a pri troške taktiky by sa to dalo zvládnuť naraz, aj tak by sa moc nezmenilo. 

Demonštrácie majú zmysel keď napríklad zničia symboly režimu. Tento dnešný ale nemá svedomie, charakter, nemá teda ani symboly. Alebo niekde stojí socha dolára? No, pred Centrálnou bankou je socha keltského biatecu, ale tá si to nezaslúži.

Režim ale má nejaké slabé miesta. Sú to napríklad domáci prisluhovači. Viete, koho myslím, máte v hlave svoj vlastný zoznam. Preto sa všade dennodenne propaguje - len žiadne hejtovanie, len žiadne násilie. Lebo len táto povera chráni zmrdov.

Ale v prírode nie je nič zadarmo. Bez tvrdosti to nejde. Zákon akcie a reakcie, ak sa niečo má dosiahnuť, niečo sa musí investovať. A postupne tento zákon milióny doteraz váhajúcich ľudí spoznajú na vlastnej koži - a potom už nebudú váhať, lebo už im žiadna iná cesta nezostane.

Alebo si niekto myslí, že bezubé hryzkanie v parlamente potrvá donekonečna? Preto sa nepýtam, či potečie krv, ale kadiaľ?

 

 

 

 

ilusion

Jednu otázku v súvislosti so seriálom Slovania predsa len položím. Kde sú tí Avari čo tu kedysi vyskakovali, lebo si mysleli, že sa im od Slovanov nič nemôže stať?

Roland Edvardsen

Upozornil by som na Hegera, ten vraj špeciálne v zákulisí orodoval za vražedného slniečkára Kolíka (ktorý vyzerá a pôsobí ako sadistická lesbo-bacharka, ako podotkol aj Fico). Tak zase vidíme tú "kresťanskú silu". A potom sa tam v parlamente objímali ako zaľúbenci. Treba si dobre zapamätať každého kto orodoval za Kolíka. Korpo splašky sa vyjadrili veľmi jasne: vláda nemôže padnúť, lebo Kolík. A vyzerá to, že sa teraz pracuje na odstavení bábkoherečky a dosadení Kolíka na čelo Žaluďov. Globalisti si urobili z tejto kreatúry svoju posvätnú kravu. Gdovin z HS nebude revidovať ten článoček o nádejnom Hegerovi? Akože fakt radšej Matovič, ako tento slizký had a farizej.

sandro

Netreba sa na neho pozerat ako na premiera. Je to proste diler chlastu. Paci sa mi, ako z neho na postoji urobili respektovaneho obchodnika lebo vraj ta vodka nebola lacna. No co, za rohom uz caka na premiersku stolicku diler travy, dalsi posun.
https://www.postoj.sk/75682/a-ci-sa-patri-aby-angazovany-krestan-obchodo...

Roland Edvardsen

Mne už príde úplne na smiech, ako na Postoji cítia silnú potrebu ospravedlňovať politikov z Oľano. Ak ide o Oľano, hocaká amoralita sa dá bagatelizovať či ospravedlniť. Ale na iných by nenechali ani nitku suchú. Aj teraz tam má Majchrák zase apologetický text na Naďa. Oni sú celkom popletení. Tak urobia rozhovor s Orbánom, ktorého jeho domáca opozícia obviňuje presne z tých istých vecí ako oni u nás doma Fica, len ešte vo väčšom meradle. Tak Orbán je ok, ale to, že oni fungujú presne rovnako vo vzťahu k Smeru vo svojej krajine, t.j. ako liberálna či globalistická opozícia v Maďarsku voči Orbánovi ich akosi netrká.

Nedávno mal Palko taký text, že prečo nemáme slovenskú verziu Orbána? No, prečo asi? Lebo KDH nebolo od začiatku podvodná strana napojená na globalistov, ktorá fatálne zlyhávala a uprednostňovala spojenectvá s liberálmi pred národnými stranami?

sandro

ano to suhlasim. KDH mohlo byt tym povestnym jazyckom na vahach v prospech dobrych sil. Ale stal sa presny opak. Asi je to proste len odrazom volicov a ver mi, ze sa mi to nekonstatuje lahko. Aj moji stari rodicia hrdo volili v 1.volbach KDH lebo to pre nich po dlhych rokoch vela znamenalo (vzhladom na neskryvane nabozenske postoje boli na nasu rodinu za komanca nasadeni ludia a npr. na VS sa dostali len stastlivci, co tam sli okolo roku 68).
Ako byvali Tisovi verni priaznivci uz ale po par mesiacoch cele KDH opluvali na kazdom rohu lebo sa to krystalizovalo velmi rychlo.

Roland Edvardsen

Z Kolíka bolo zase na grc v parlamente. Aj u Kollára: https://www.youtube.com/watch?v=c7xOpwVEtuQ
Len prečo tú špinu posledne podržali? Načo? Chceli sa voči zločinnému hovädu chovať ako dobráci a zase to dopadlo ako obvykle - hovädo sa im drzo vysmieva do ksichtu a ide si bezohľadne svoje ako parný valec. Ach jaj, akí sú len nemožní v tej Sme rodine. Tu neexistuje kompromis s niečím takým ako Kolíková. Pochopí to už konečne Kollár?

Norman

Ona si už očividne myslí, že jej justícia patrí a že teraz má vykonať veľkú revolúciu.
Pritom tá fiča vôbec vôbec necíti, že jej Lučanský visí na krku. Tomu hovädu, ako presne ju voláš, toto doteraz nedošlo. Ona nechápe, že je obvinená (len zatiaľ nie je vo väzbe).

A ani najmenej nechápe ani politické aspekty toho, čo od nej jej koaliční partneri chcú. Ona nedospela na političku, nikdy nemôže, lebo jej sociálna inteligencia je proste v zápore.

Samozrejme, u Kollára je to len úprimnosť z jednoduchosti. Je dobre, že sa žerú - ale zas budem expresívny - toto si žiada naozaj vyčistenie plameňometom.

Uvidíme, ako sa udrží vláda a či prídu tie slubované protesty z ľudu. Obávam sa ale, že veru všetci tí "rúškoví revolucionári" sa dajú teraz uspokojiť tou blbosťou, že už nemusia nosiť rúška a nemusia sa testovať, a tak títo "strašní radikáli" budú teraz vlastne podporovať režim. Tak málo im stačí, všetkým tým tupcom, čo tak strašne brojili proti "umelému covidu". Stačí, keď im režim dá pivo a otvorené obchody - a už budú zas spokojní. Títo NIKDY NIČ NEVYKONAJÚ - lebo sami sú len malomestské slniečkárske nuly.

Norman

teraz v správach dali aj Kollára, ako jej vrhol do ksichtu, koľkých Lučanských bude potrebovať, Desať, pätdesiat? Podstatnejšie ale je, že bola spomenutá aj Jankovská, ktorá špeciálne väzí mesiace a mesiace vo väzbe len preto, že ju nenávidí beštia Žitňanská, ktorá Kolíka šéfuje. Čistá osobná babská nenávisť jednej beštie Žitňanskej stojí Jankovskú doslovne život.
To je niečo neuveriteľné, čo sa tu deje. Slovensko sa prepadlo do úplnej právnej stoky.

nové