Štyri mesiace do výbuchu

Je štyri mesiace do volieb vo Francúzsku a Marine Le Pen sa podľa určitých prieskumov stala najpopulárnejšou političkou.

Ako vieme, za reálneho protikandidáta jej postavili bývalého premiéra Françoisa Fillona. Reálny je preto, lebo na rozdiel od minulých dvoch prezidentov a iných kandidátov, zbytočných prdošov do počtu,  Fillon prešiel v podstate na nacionalistickú rétoriku. To je vlastne už teraz morálne víťazstvo nacionalistov vo Francúzsku - nie je tam už žiadne iné ideologické politikum, ktoré by mohlo vzdorovať a politika sa už teraz zmenila len na súboj nacionalizmus francúzsky, biely, kresťanský, versus nacionalizmus hnedý, arabský, islamský. Každý si môže vybrať stranu. Ale neutralita nejestvuje.

Situáciu pravdaže sťažuje to, že Fillon je kandidát falošný a jeho nacionalizmus je umelý, je to podvod. Sú to len kulisy. Je možné, že mu malomestskí Francúzi dajú prednosť ako poslednej možnosti pokračovania utópie ... ale tým len otras odsunú a znásobia. Pretože voľby určite otrasú politickou scénou, nechce sa mi veriť, že by ju Francúzsko mohlo ustáť tak, ako doteraz ... lepšie povedané, už aj teraz majú výnimočný stav, už teraz sú v nenormálnom druhom stave, a tak sa len čaká - bude to pôrod alebo potrat?

Spomenul som si na nedávne voľby prezidenta v Rakúsku, kde voliči dali nakoniec prednosť starej zelenej osobnosti pred určitým radikalizmom. Ale toto nie je situácia Francúzska, v Rakúsku ešte stále nelezú prisťahovalci doslova do domov domácich a voľby nakoniec neboli pociťované ako nejako dôležité, zásadné. Vo Francúzsku je to iné. Tam buď vyhrá le Penová, a začne nejaký proces, biely proces, alebo le Penová nevyhrá, a začne tiež proces, len v hnedom.

V každom prípade sú štyri mesiace do výbuchu. Najlepšie by bolo Francúzom ukázať, že to ide a že nebudú prví, respektíve nebudú osamotení.

V každom prípade je to smutný pohľad. Či už je to viac faktor južanskej etnickej infiltrácie, alebo románskych jazykov a kultúry - všetky tieto krajiny zlyhávali a zlyhávajú, strácajú esprit a život. 

 

 
Autor: 
téma: 
Buheh

so všetkým, čo si napísal, len to chce ešte doplniť ten fakt, že proti Lepenke stojí z druhej strany tých kandidátov viac, a vo voľbách sa ich hlasy sústredia len jednému z nich. Voliči Šarkéziho, Juppého a ďalších dajú hlas nastrčenému Fillonovi. Teda nevyzerá to zatiaľ ružovo a ak sa mloci neposnažia vykonať dovtedy ešte nejaké fakt spektakulárne akty integrácie, ktoré by ľudí prebudili, tak sa o sladké Fchancúzsko dosť obávam.

Mon dieu, keď si to tak vezmete, ako neuveriteľne sa časy zmenili. Ešte pred pár rokmi ľudia snívali o dovolenke v Paríži – dnes Paríž ani zadarmo.

Norman

trocha som to teda upravil.

Čo sa týka Paríža, prečo ten negatívny prístup? Ja teda neviem, ako to tam dnes vyzerá, ale stále je to tam desaťkrát lepšie, ako to bude o rok. Heh.

Buheh

no fakt, kto nezažil sladký Paríž z románov a piesní, tak šup šup, kým ešte z voľakedajšej romantiky čosi ostalo. Na parížske Karáčí máte dosť času aj potom.

balu

Kotleba vs. Danko. Pravý nepravý. Všetko v zymsle taktiky "ak to nevieš poraziť postav sa na čelo" A zdravé sily oddrenážuj do neznáma. Ale však to tu všetci chápeme.

Ale ináč čo môžeme urobiť pre frantíkov? Držať im palce akurát. Ako aj nemcom, švédom. Možno... keby neboli anno takí chamtiví, vykúpili všetko u nás a nechali zruinovať, možno keby nás neboli brali anno ako síce ekonomicky nie až tak výhodné ale zato menej problémové a bližšie kolónie , keby pochopili, že pri rovnakých cenách tu makáme za tretinové mzdy a nediktovali k tomu všetkému ako má byť zakrivený banán... no možno by mohli v nás - resp. vo mne - vzbudiť väčší súcit. Ale nebolo to tak, ako vieme, už dávno budú len korisťou černých papúľ ale na nás sa aj tak budú pozerať zhora ako na untermenschov. Je mi to vážne ľúto, všelio´čo som ešte chcel vidieť vo Francúzsku a Nemecku - a pripomína mi to istú mentalitu, tiež takú blízkovýchodnú. Ale posrali si to oni, my si len strážme hranice - aj od nich. A keď sa chcä prisťahovať dobezpečia, tak platia na nich také podmienky ako na našich anno.

Ale palce im držať môžeme.

Buheh

Nechaj si narásť bradu, zafarbi si ju aj s vlasmi na čierno, oblož sa výbušninou a týždeň pred voľbami sa hoď pod vlak parížskeho metra. Ak sa ti podarí nahrať aspoň 300 bodov, tak to má Marína v suchu.

Len žartujem, chýbal by si tu.

Norman

takto nikam nedôjdeš, ako je všetko niekym falšované - to je už paranoidné.

Ale hlavne k tomuto: v článku nie je spomínané, že čo môžeme urobiť pre Frantíkov, ale čo môžeme urobiť PRE SEBA.

Ak sa totiž dnes vysereš "na Frantíkov", potom sa vyserieš na Nemcov, na Rakúšanov, lepšie povedané na procesy v tých krajinách - zajtra máš čiernych zabijakov u seba doma. A potom už pôjdeme všetci do fiče. Bojovať treba na frontoch MIMO vlastný domov. Mne žiadni Frantíci sami o sebe žily netrhajú - ale chcem tam vidieť proces, ktorý zastaví ten stúpajúci kal. Tam ho chcem vidieť - nebudem sa nádejať, že ho zastavia posratí stredourópania na hraniciach s Rakúskom. Tak na to sa do boha teda spoliehať nebudem, ani na českú, ani na slovenskú, ani na maďarskú či poľskú armádu. Ach, ešte Rusi - no Rusi sa na nás takým alebo onakým spôsobom tiež len vyserú - tak, ako vždy.

"V Madride sa bujuje za Prahu" - to bol kedysi boľševický slogan, ale čo sa týka geopolitických vzťahov, tak to platí - vždy sa všade bojuje aj za naše mestá. Len treba vedieť, na koho sme strane.

Sám hovorím, že nám Západ vyžral po 1989 črevá za živa. Ale na vine sme si naozaj hlavne my sami - že sme sa nechali, že sme neboli schopní - nemali sme poznanie a vôľu prinútiť nových, sionistických zmrdov aby vypadli, neboli sme schopní sa im ubrániť ani ich potrestať. Sme toho schopní dnes? Si to ty schopný dnes - máš už vôľu niekomu naozaj škaredo rozbiť papulu? Lebo bez toho ani teraz nepôjde.

1488

v Paríži už sú no-go-zóny, ukážkový výsledok integrácie inakosti. A možno to s voľbami tam bude ten melting point, keď sa láme chleba.. Sám som zvedavý, či sa frantíci prebudili a majú energiu na zmenu. Nezabúdajme, že "realita" má jeden bonus, žiadne oslavné ódy alebo hejtovanie, farbu a smrad hovna nezmenia (pardón za to vulgárne prirovnanie).

V našej dedine sme boli otrávení a oklamaní, ako hovoril ten strarý ujo s malýma fúzikmi, a mea culpa je len z časti na mieste, travičovi treba jednu capnúť po papuli (vox populi..).

Ema

Ani jedna mimovládka sa neprihlásila do tendra

http://zpravy.idnes.cz/integrace-cizincu-vnitro-zakazka-charita-uprchlic...

Toto je čo za open society, toľkáto apatia a skepsa.

nové texty