Sviatok konca vojny - koniec civilizácie

Výročie konca vojny je dôležitý deň. Vždy sa naň naväzovala veľká časť ideológie režimu - ako toho predošlého, "socialistického", tak toho súčasného, "kapitalistického".

A ajhľa - napodiv, sviatok sa skončil. Ako revízia histórie, sviatok zrazu vlastne nie je.

Mohlo by sa povedať, lebo Rusi. Lebo nemožno oslavovať Rusov, keď sme s nimi vo vojne. Nie je dobre pripomínať, ako a akým spôsobom vtedajšia Červená armáda vyhrala - aj keď dlho, ba vlastne do konca, bola akási "slabá". To chce režim radšej obísť, že Rusko má skrytú silu, ktorú bežný západniar proste nechápe.

Lenže súčasná vojna v Rusku nie je hlavný dôvod, prečo bol sviatok konca vojny prakticky zrušený. Ono koniec vojny nie je prvotne o tom, kto zvíťazil, ale o tom, že mier je kvalita, ktorú si naozaj treba ceniť. A to súčasný americko-európsky režim nechce - nespomína mier, nežiada mier, nenávidí mier. Americký režim chce len jedno - vojnu.

Prehnané slová?

Nemienim nikoho presviedčať. Veď včera bol míting národných aktivistov na Hodžovom, zariadil to nezmar Marček, ale ľudí bolo len okolo stovky. Vyviezli sme sa na Slavín - ľudí tiež poskromne, väčšina, zdá sa, aj tak Rusi (možno niektorí Malorusi, ale kto ich rozlíši?). Tak načo kaziť Slovákom posledné týždne, v ktorých sa ešte môžu hrať na civilizáciu. Je síce pravda, že Lučanský v hrobe, Kaliňák v base, väčšina vodcov opozície má na krku žaloby, krajina ide spáchať energické harakiri - a tak všetci zvolili psychologicky menejcennú obrannu - tváriť sa, že všetko je v poriadku. A že oni nič.

V podstate majú pravdu - oni boli a zostanú nič. 

 

 

S týmto prišiel Týždeň k 77. výročiu. Pred pár rokmi by bol za také niečo Kotleba zavretý na desať rokov. Pamätáte, aké bolo kvičanie, keď vyvesil čiernu vlajku (na znak smútku za zbytočnými obeťami)  pri oslave SNP?

Samozrejme, oni môžu. Anglosionistické sily môžu urobiť nielen z Banderu, ale aj z Hitlera bojovníka za slobodu. Es kommt der Tag?

A naši ruskí sympatizanti? Kde sú tie "nesmrteľné pluky", kde sú ti (slovenskí) "noční vlci"? Žiaden odpor, žiaden protest, žiadna podpora ideálom? Ticho. Zbabelo zalezení.

 
Ema

Ticho pred búrkou.

buko

na ciernu vlajku sme uz zabudli.
Kotleba je blbec lebo ak by s takymito svojimi postojmi par rokov pockal, tak je o chvilu za hrdinu a este aj dake dotacie dostane. Vlastne nie, on je aj pro-rusky - takze tymto si podpisal ortiel.
Najblizsie roky to budu mat pozehnani vsetci antirusi a rusofobi.
Mozme ocakavat dalsie provokacie a nicenie pamatnikov zo strany "umelca" Kalmusa a jeho sebranky.
Toto je teraz nove politicke rozdelenie, toto je novy covid a ockovanie.
Preto sa aj Uhrik a Republika drzi velmi rezervovane, lebo im sa ti ukrajinski chlapci nacionalisti pacia. Rovnako Slovenski Branci.
A ako vieme, kedze PS a cela liberalna scena sa zmoze maximalne tak na skriekanie na Slavine a fyzicky atak na dochodcu - branit vlast nebude a planuju zdrhnut, uhrikovci sa este mozu zist..

Norman

dobre si pamätáme, keď v 2014 sa začali prejavovať výrazne ukrobanderovci . Nazvime ich tak, pretože to je proste skupina so svojím menom, ktorá síce podobne, ako takmer všetky iné politickí skupiny berie/kradne svoje symboly ľubovoľne z minulosti, ale z minulosťou je toto spojenie len virtuálne, fiktívne (napr SNS , Slov nár strana bola niečo podobné, podobne ako Demokratická strana (na Slovensku) a podobné čudá, čo vznikali po revolúcii.
Ku Pravému sektoru na Ukrajine vtedy Kotleba a kotlebovci zaujali výrazne odmietavý postoj, (na rozdiel od Pospolitosti, ktorí s nimi mali styky). Debatilo sa o tom na Prope, kde som aj ja mal výrazne protiukrajinské postoje.
Ťažko tu otvorene rozoberať, prečo tak bolo. Ale asi hlavným faktorom je to, že nech sú títo ukrajinskí aktivisti čokoľvek, v každom prípade sú SLUHOVIA medzinárodného režimu (anglosionizmu, amerických bánk). Toto je jednoznačný fakt. Útoky na Rusko a vojna, ktorú vyprovokovali, sú toho jasným dôkazom. Môžu si vytetovať aj desať ježišov kristov na čelo, aj tak je to reálne banda idiotov slúžiaca ich vlastným nepriateľom.

Preto si nemyslím, že by Republika v tomto zmenila postoj, a zvlášť teraz. Samozrejme, sú príliš opatrní - ale to sú aj kotlebovci (bez Kotlebu v podmienke sú očividne nuloví).
Podobne je v tomto stále opatrný Smer (ale tým sa človek nečuduje, sú pod drobnohľadom a pod paľbou).

Ale hlavne:
áno, som tu niekedy zámerne a niekedy proste náhodne prehnaný optimista, čo sa politického vývoja týka, ALE
nemyslím, že najbližšie roky "to budú mat pozehnani vsetci antirusi a rusofobi". Tak je to TERAZ, ale bohvie, čo bude o pár mesiacov.

Pravda je ale aj, že nevidím dôvod, prečo by sa za ruské veci mali angažovať slovenskí povedzme nacionalisti, vrátane povedzme mňa, ktorí boli roky priam kriminalizovaní za to, že hovorili aj o histórii z tej druhej stránky. Prečo by sme sa mali angažovať znova práve my??
Kde sú tí rusofili, tí antifašisti, antinemci a humanisti, čo boli tak mohutne zastúpení napríklad v Zem a Vek, a Hlavných Správach? kde sú ti iní proruskí ľudia, čo chodili po webe a vyhlasovali, že Rusko nás zachráni - pričom som im oponoval, že Rusko si nevie urobiť poriadok ani s Kyjevom, nieto aby sa mohlo či chcelo starať o naše dobro.

KDE SU DNES????

Táto potupa, čo dostali teraz pri 9. máji na Slavíne, to predsa nemôžu nechať len tak Ešte aj Smer Blaha píše, že "ľud sa pomstí" (teda alibisticky nie my, ale "ľud" sa pomstí ) - nie, na taký alibizmus nie je už doba.

Tak, páni antifašisti - do boja. Pobite sa s druhými antifašistami. 77 rokov tu tomu velíte - a čo ste dosiahli? Len sa drbete medzi sebou, ako banda podľudí. Komunistu vystriedal jeho kontrapunktový tieň kapitalista, ka a ka, obaja rovnaký hnedý maglajz, vedúci stále proti sebe vojny.
A plebs poslúcha.

kali

„Ťažko tu otvorene rozoberať, prečo tak bolo. Ale asi hlavným faktorom je to, že nech sú títo ukrajinskí aktivisti čokoľvek, v každom prípade sú SLUHOVIA medzinárodného režimu (anglosionizmu, amerických bánk). „
Viedol som s nimi niekoľko debát a v skutočnosti sa tieto typy ľudí z časti aj nevedome hlásia k odkazu fašistických a konzervatívnych (Ernst Jung, Carl Schmitt atď..) hnuti v Europe v 20 a 30 rokoch minulého storočia (mnohí sú naozaj zastáncovia národneho socializmu, ale je to ako už si sám hovoril, iba napodobovanie)). Vo Francúzku z toho vykvitla De Benoistova nová pravica v USA zase tá alt right a nás sme mali pospolitosť. Hlavným argumentom mala byť teda snaha zachovanie štátnosti a hraníc svojho kvázi národa (iróniou ale je, že tie hranice nakreslili víťazi 2 svetovej, čiže ich arci nepriatelia, čo im už nejak nevadí ale dobre) . Tiež Rusko vnímajú ako druhú stranu mince svetového globalizmu, dediča boľševizmu kde sa síce zmenili vlajky a insignie, kosák a kladivo sa síc zahodili ale imperiálna filozofia ostala (propista to treba uznať, že z časti aj pravdivo, označoval za neoboľševizmus ktorý sa kamufluje panslavizmom). Argumenty typu, že je to naj multikulturnejšia krajina vo svete, maju v Petrohrade najväčšiu mešitu vo svete a podobne... Na túto vlnu naskočil inak aj Kamas aj keď tento ešte povýšil na vyšší level a rozpráva o nejakých elitách ktoré plánuju na desaťročia až storočia dopredu a že všetko od korony až po vojnu je jeden veľký plán na zotročenie ľudi. S ním to ale celkovo od covidu ide už dolu vodou.
Nebudem tvrdiť, že sa mýlia úplne, niečo na ich argumentoch je a v mnohom sa aj dá súhlasiť, ale naozaj robiť užitočného idiota anglosionizmu to si zaslúži riadny preplesk.

Norman

To sú tie témy, ktoré ale zaujímajú v SR už iba možno nás dvoch, úplne vážne. Úplne súhlasim, čo si napísal.
Len vyjadrím ešte podrobnejšie svoj názor:

1. Nová pravica - ako na Západe, tak aj na Východe, je to príliš cargo cult. Nie že by sa nejak odkláňali od správnej tradície, o to nejde, skôr naopak, pozitívne myšlienky majú pokračovať aj vo vymenenom kabáte - a ony tie pozitívne myšlienky proste už nemajú, nikdy ich nenašli, nepochopili.
Ja osobne som bol vždy dosť skeptický voči južanským neopravičiarom, nebudem opakovať všetky dôvody. Tých východných, ukrajinských, či ruských, prirodzene nepoznám dobre, ale nerobím si žiadne nádeje, že to je čo len z polovice čo len takej kvality, ako tí na západe. Na Zapade tie myšlienky aspoň vznikali, na východe je to číra indukcia mŕtvych dogiem (hm, netrúfam si napísať, či podobnosť s kresťanstvom je len náhodná).
Ergo - pre mňa tamtie hnutia (na Ukrajine) nemajú cenu ani ako nejaký sociálny experiment.

2.Rusko: prirodzene, nesie v sebe didičstvo "boľševizmu", ale ten zas niesol dedičstvo "cárizmu", ak niekto chce ten pojem, "imperializmu". Ale "imperializmus" je vec, čo je všade a nie je to nejaké extra negatívum. Postoj nás, realistov, je práve v tom, že nechceme vytvoriť falošný ale peknučký model sveta. Chceme reálny model.
Ja pod pojmom "Rusko" rozumiem ten objektívny geopolitický koncept, daný konkrétnou geografiou a konkrétnymi historickými rasami - ktorý má týmito parametrami danú existenciu. Proste je to tam a bude to tam, ak by to tam zajtra obsadila miliarda číňanov, zmeni sa to, ale onedlho to tam znova vyrastie, ako pokračovanie predošlého fenoménu. Zmenené, ale zas to bude ten tamojší egregor. Ak by to rozbombardovali Američania a obsadili všetci možní Ukrajinci a iní bastardi, aj tak tam bude vznikať entita, líšiaca sa od okolia, znova. A znova.
V takom slova zmysle sú také bloky večné, podobne ako Čína, India a niektoré menšie. Severná Amerika tiež, ale tá sa ešte len vytvára, a už dosť smrdí.

3.Téza je, že pri týchto geopolitických tlakoch je tragické vždy miešanie sa jedného veľkého bloku do druhého. Tu to znamená blok Európy a blok Ruska. Malé strety úprostred blokov sú takmer nepodstatné, sú predmetom zmeny, ale veľké blokové tlaky sú beznádejné a kontraproduktívne.
A je takmer úplne jedno, ktorý blok je aký, morálne či efektivitou. Ruský blok je prinajmenšom dostatočne morálny, nie je to žiaden kristus na kopci, ale ani nie je žiadny barbar, a je morálnejší, ako dnešná zdegenerovaná Amerika, či Západná Európa. Je aj dosť efektívny (ono fakt kozmické lety a tokamaky a podobne nie sú len tak z luftu). A hlavne: má zdroje, čo bude najväčšie plus v blízkej a ďalekej budúcnosti.
Snažiť sa toto zničiť môže iba krátkozraký debil, to je ak ísť hlavou proti betónu..

4. Je to iný blok, nám na Slovensku to nepomôže, naopak, jeho stret s naším blokom nás skôr zničí. Ale my sme si začali.
Morálne - to teraz neznamená Rusko nejak podporovať, ale rovnako ba ešte viac to znamená odmietanie našich skurvených bláznov, čo chcú našimi hlavami ten betón rozbíjať. To odmietnutie konfrontácie je mierové riešenie, zastavenie stretu blokov, v podstate zabránenie ďalšej svetovej vojny, nech si svoje veci vyrieši každý blok sám.
Že Ukrajinci "trpia"? Oni tú revolúciu začali, potupovali a zabíjali Rusov, toto je ich nešťastná karma, ktorú si sami zapríčinili.

5 V tomto zmysle je druhotné, či je dnes Rusko multi kulti či biorealistické. Zhubná rasistická ideológia preferovania afričanov a afroidov sa beztak šíri len z Ameriky, rovnako aj ideológia využitia islamu proti Európe (zámerný zámer Američanov). V tom zmysle je jedno, koľko majú Rusi mešít - oni majú svoj islám a vedia ho skrotit svojimi metódami. A ak nebudú vedieť, je to ich problém, nie je to zámerná infekcia cudzieho jedu od nich k nám. Teda do určitej miery majú aj oni tento problém, rovnaký, ako my, ale nie oni sú -pre nás- jeho zdrojom.

6. Kamas a podobní zrejme doplatili na to, že mali falošný smer a zlú navigáciu. Covid bol už len posledné bahno, v ktorom uviazli. Nik sa nemôže hrabať v hovne bez toho, aby sa zasmradil - a konšpiračné rozoberanie covidu znamenalo podobné zahrabanie sa. Pod tým bahnom sa viacerí, zdá sa, celkom zadusili.
Tu by som chcel podobným ľuďom odporučiť novú tragédiu - a to "svetový" hladomor, ktorý zrejme do pol roka či tak nejako prepukne. Alebo až o rok? Proste o tom už predsa píšu, zrejme to nastane, a naivní alibisti, bývalí "anticoviďáci" už môžu dnes bojovať proti "zámernému hladomoru", či zároveň naopak, proti "neexistujúcemu hľadomoru", proti potravinovým prídelom a podobne. Ale hladomor je ešte menej plánovaný, ako covid a iné vírusové či iné pliagy - len je takmer iste kauzálne dané, že príde, teda hlavne v Afrike. Takže aj "anticoviďáci" zas budú mať svojho iluzórneho nepriateľa, proti ktorému môžu isť nabudúce "bojovať" - keďže proti súčasnej americkej hydre sa boja čo len otvoriť papuľu.

nové