Teroristický akt na Kerčskom moste

Za útokom na Kerčskom moste stojí Ukrajina. Tu nie sú žiadne pochybnosti. Ide o teroristický útok zameraný na zničenie kritickej civilnej infraštruktúry Ruskej federácie. A autori, vykonávatelia a objednávatelia - špeciálne služby Ukrajiny. 

A zahraničné mocnosti.

Putin to oficiálne oznámil.

https://t.me/newsfrontsk/13390

Ale treba sa dobre dívať, aby bolo jasné, že tam nie sú len nejaké rozpaky z aktívít Ukrajiny. Za Putinovým výrazom vidím jeho spracovanie toho, čo už elity v Moskve s ním na čele rozhodli. Ešte pred vytvorením tohto videa. Putin vždy chladnokrvne hovoril aj o najčiernejších možnostiach - teraz o nich nehovorí, ale sú tam prítomné.

Odpoveď môže byť rôzna. Príde skôr, ako ekonomický kolaps, na ktorý si na Slovensku počkáme asi do konca roka, kedy definitívne budú jasné nové ceny tepla a elektriny. Vo zvyšku Európy to možno príde o niečo neskôr. To je ale pre Moskvu príliš ďaleko, spraví niečo onedlho, a aj keď to tak narýchlo nebude nejak efektívne, bude to určite pre mnohých smrteľné. Bohužial pre tých, čo sa previnili "len" svojou pasivitou. Ale tak je to vždy - prvé idú pasívne ovce.

Tak sme sa dostali do klasickej špirály smrti a nie je nik, kto by ju zastavil. Možno len dúfať, že jednotlivé kostky domina popadajú rýchlo a prerušia tak samovolne fatálnu reťaz. Aby tí mladší spomedzi nás mohli raz rozprávať svojim vnukom, aké veselé časy zažili. Ha ha.

Ak sa ale dominová reťaz včas nerozpadne, nebude mať kto rozprávať. Respektíve nebude komu.

 

 

nové