Trocha gnozy - Timothy Freke

Autor: 
téma: 
Ľubov

Ako si tak prepisujem pomaly tieto preložené texty pri zemeguli(keby nás nebodaj zavreli),aha čo som objavila : Tomáš,článok 42
IS povedal:

Staňte sa okoloidúcim.

Týmto zdravím:).Okoloidúci práve písal,že má overených 8 generácií svojich predkov,za čo velký rešpekt. Neviem,čo tento takmer zenový odkaz znamená,tak Ti to len oznamujem,že to tam je,v gnostickom evanjeliu,Tvoj nick.
Norman,kedy si toto všetko prekladal,čo Ťa k tomu viedlo a či v tom nebudeš prípadne pokračovať?Veľa sa teraz totiž hovorí o nejakých dvoch formách islamu,o koránickom(ktorý je údajne ok) a o tomto, súčasnom,čo sú nejaké patoky.Mám z toho pocit,že Európu v neďalekej budúcnosti má riadiť ten intelektuálny,ušlachtilý islam a to,čo sa zmocňuje západu bude slúžiť východu.Čo zas nie je až taká nepríjemná predstava.
Logicky ma teda napadá,ak sú dva druhy islamu,sú predsa aj dva druhy kresťanstva. Asi odtial ten záujem o gnostické texty. No nič,ak s tým islamom,takým,alebo takým neprestanú,asi sa naštvem a dám sa pokrstiť.Akcia,čo vyvoláva reakciu.

Norman

Nemusíš to prepisovať, určite si to môžeš uložiť k sebe na disk, vprintovať ... - ale dobre, dorobím to aj do nejakého pdf formátu.
Analyzované na slová je to vďaka dostupnosti slovníkov na webe a mojim prekladacím programom, čiže je to dielo až posledného desaťročia. Slovenský text je samozrejme filozofická interpretácie, zahrňuje skúseností viacerých desaťročí (mojich) až tisícročí (iných :).
Ďalšie preklady nebudú, lebo tieto tri diela sú jadrom troch základných kultúrnych blokov a ak niekomu nepomôžu tieto, tak najbližšie asi nič.

Každá kultúra má svoju ezoterickú a exoterickú časť. Ale mystický islám je tu pre každého na dosah aj teraz, iný islám nám netreba a v žiadnm prípade ho neakceptovať - je to len ďalšie, ešte hrubšie chaldejsko-abrahámovské otroctvo. Pozor zas na tie beštie.
S krstom je to tiež na zváženie, lebo ako hovori tradícia IS - mnoho ľudí je pri studni a nič/nik v nej. :)

Ľubov

Veď hej,presne toto som čakala:). To nie ja,to program. Norman,Norman,že si Ty v skutočnosti nejaký odborník?

Samotný prepis je pre mňa relax.Písať rukou už skoro nevieme,zistila som,že je to takmer umelecká činnosť.K samotnému obsahu,je to tak rozsiahle,taký široký záber,že som si vybrala predsa len to,čo mi je aj fyzicky najbližšie,a to filozofia raného kresťanstva.Dostala som sa takto až k sv.Augustínovi.Vlastným menom Aurélius Augustín,žiak aténskych škôl.Je to tak,v jednoduchej reči ,hľadá presne tie isté odpovede ako Nonula. Alebo ja,alebo Ty. " Prečo si nás stvoril?"A ten krst,to bolo len také gesto,predstava,že moji vnuci nosia na hlave uteráky ,je mi odporná.

Posielam Ti niečo na čítanie,ak by si mal viac času. Na časopise Vesmír ma zaujalo,že vychádza skoro 150 rokov.http://casopis.vesmir.cz/clanek/asimovovy-zakony-robotiky

Náhodný okoloidúci

Ja som to neoveroval, zdedil som to. Nebudem sa predsa chváliť prácou niekoho iného. Ako som písal inde - dedičstvo predkov :) Alebo gramaticky správnejšie dedičstvo po predkoch.