Už mi toto zabitie Filipínca začína ísť hore krkom

Už mi toto zabitie Filipínca začína ísť hore krkom. Nuž, všetci vieme, že pro-systémové médiá a slniečkári doslova milujú vykorisťovať tento druh tragédií. Ale ako už mnohí správne poukázali, kde bol moralizmus a rozhorčenie politikov a médií, keď došlo k zavraždeniu Slováka cudzincom z Indie?

A koľko Slovákov mláti takto cudzincov? Niekto niekedy popieral, že i medzi Slovákmi sú steroidové gorily s nízkym IQ, ktoré sa nevedia kontrolovať a môžu vás potencionálne zabiť? Veď napokon Slováci tu tvoria väčšinu, takže je pochopiteľné, že vzhľadom na nejakú štatistickú pravdepodobnosť a rozloženie osobnostných typov v populácií občas dôjde aj k takýmto tragédiám. Čo je na tomto prípade také unikátne, že sa kvôli tomu musí robiť všetok ten humbuk? Asi to, že ide o veľmi raritné prípady, čo?

 

 

 

 juraj hossu
Obvinený násilník (v strede) so svojimi kamarátmi
(doplnené afinabulom)

Norman

Bolo to podobné, ako nedávno v Prahe, keď tí mongoli z Holadnska ale doslovne dokopali čašníka.
Vtedy tiež nik nevyskakoval o rasizme. Keď Ind podrezal Slováka, nik ani nepípol. Slováci sú ako ovce, ktoré sa doslovnes radosťou nechávajú podrezať a nik neprotestuje..
A keď náhodou nejaký typický moderný nabúchaný baran skopne filipínca, ovce idú blačať na námestie (zajtra, v stredu na SNP zas). Zas sa môžu bičovať, respektíve, odrodené stádo bude mať zasa hodinku nenávisti na Slovákov.

Jozef Novak

Vypadá to ozaj podobne. Ovčania idú zas bľačať na námestie? Síce to prípad "H.Malinová" až tak nepripomína, ale zneužitie toho prípadu ako politickej páky proti Kaliňákovi, to už môže. Mali postaviť pomníček ako svojho času Slovenský vajda Mikuláš Dzurinda, keď sa chcel zbaviť politickej zodpovednosti za rasistickú vraždu Daniela Tupého. A šikovne sa z toho vykrútil. Presstitúti voči nemu ani nepípli a ovčania zostali kľudne doma rozvalení vo svojich leňoškách.

Norman

1. treba pripomenúť, že Tupého zapichli určite z iných dôvodov, ako nejakých rasistických. Ako obeť do vreštiacej mašinérie sa im hodil len preto, že mal dlhé vlasy, že bol ľavicová spodina ( podobne ako bol Filipínan hnedoid, alebo ako bol Kuciak "novinár"). Tupého zabili mafiáni náhodne, na rozdiel od Kuciaka, ktorého zabili kozmopolitní farební revolucionári zámerne.

2. Dzurindu neštvali a nenaháňali, lebo to bol samozrejme ich človek. Obviňujú len tých, ktorých chcú obviniť. Podľa šikany masmédii sa dá jasne vidieť, kto je na ktorej strane. Vtedy boli teiž demonštrácie, spomenň si, ale nie proti vláde, boli len proti "nacistom".

Jozef Novak

Práve ohlasili zmenu scenára malého pouličného divadielka. Pochod "za" Filipínca sa odkladá. Pre veľké dažde. Tie úvodzovky som uviedol zámerne. Konečne som prehliadol to čo som doposiaľ nevidel. Z tej tvojej poslednej vety to však bilo do očí: tie zhromaždenia sa NEkonajú ZA niekoho a už vôbec v náš záujem, tak ako sa to podsúva verejnosti, ale predovšetkým PROTI niekomu. Oprav ma ak sa mýlim.

Norman

ale opraviť ta musím len v tej maličkosti, že ten pochod sa mal konať ale bol odložený UŽ v stredu, keď náhle padla na Bratislavu prietrž mračien. (ak teda náhodou nehovoríš o nejakom inom ďalšom odklade ... )
V Košiciach a ešte niekde malé pochody boli.

Tie pochody a demonštrácie sú ako Orwelovské polhodinky nenávisti. Hecujúce zhromaždenia. Ja ani nie som proti, ale mali by teda aj iné politické smery robiť to isté. Faklové pochody, demonstrácie odhodľania - tak by to malo byť, ak by na to národ mal silu a inteligenciu. No ... nemá ju ... no veď dobre, možno dorastie.
Je to proces dospievania. Ako keď rastie strom, pomaly ... ale niekedy ako z vody.

Jozef Novak

Vďaka. Už do toho asi lepšie vidím. Fakt, ovčania chodili do ulíc aj za D.Tupého. Už si spomínam. Skutočne už som si spomenul, že nie kvôli tupému Dzurindovi, ale Tupému Danielovi a jeho domnelým "rasistickým zabijakom". Ak som to ale správne pochopil, tak by potom na presstitútky a ich vreštiace stádo na ulici, nezabral ani tucet pomníčkov v štýle D.Tupého. To ale znamená, že potom tieto Slovenské ochotnícke divadielka prebiehajú zdá sa, podľa úplne iného scenára, než som sa pôvodne domnieval.

Nespokojný „občan“

Sme ako ovce – vždy sme takí boli. Aj za Slovenského štátu sme prezriekali kabáty podľa toho, aký režim bol aktuálne najsilnejší – či Nemci, či tzv. demokrati, komunisti, atď. Len málo ľudí je nekompromisne oddaných ideám a svetonázorom; vyššiemu cieľu. U nás je aj teraz pekne vidieť, že sa nič nezmenilo a nová generácia, ktorá prevezme kormidlo, nie je nič iné než šedá konfromná masa, všade naokolo len PLEBS. Čo si takýto PLEBS zaslúži? Jedine pozitívum je, že Anglicko padne ešte pred nami a ja sa toho pádu dožijem. Oni si zaslúžia všetko, čo sa na nich rúti.

Roland Edvardsen

Výborne, že si nám sem hodil odkaz na jeho FB. Naozaj odporúčam pozrieť si nielen fotky, ale i kolónku "páči sa mi". Táto steroidová gorila nebola v nijakom prípade "rasista" alebo "kotlebovec" či čokoľvek podobné, ako sa naznačuje médiami a inými zmrdmi. Naopak, skôr sa zdá, že to bol tak trochu negrofil.

Roland Edvardsen

A Blaha si môže dať facku za svoje hysterické výlevy o vyholených neonacistoch v bomberách, ktorí ho (a jeho kamarátov) naháňali v 90-tych rokoch a chceli zbiť (alebo aj zbili), a ktoré účelovo a manipulatívne spojil s uvedeným prípadom.

Roland Edvardsen

Teraz som si uvedomil, že slovo vražda, ktoré som vo svojom FB statusu použil je úplne nepatričné. Nešlo tu totiž o vraždu, ale zabitie, v čom je podstatný rozdiel, a preto gorile hrozí len 7 až 10 rokov.

Wotan

a treba ho potrestať. Ale trestným činom je aj osočovanie a podnecovanie ľudí k nenávistnému osočovaniu. Aj to by už bolo potrebné začať trestať.

Čo predchádzalo hádke nevieme. Prečo sa ten hlupák, ktorému steroidy udreli na mozog, pustil do tých aziatiek a akú úlohu hral ten ich (pasák?) v celom konflikte, to sa musí ozrejmiť. Aj to, čo náhodou ten orangutan z DS nerobil vyhadzovača. O 4.30 ráno sa niečo stalo a o tom sa dozvieme až na súde.

Ale čo určite viem, je cieľ prečo sa cešlá kauza tak idiotsky medializovala. Manipulátorom išlo o takýto typ reakcie:
"name •
toto som tu uz pisal, prepacte ked sa opakujem ;)

za prve: bratislava v piatok v noci je jednoducho dzungla plna ozratych a sfetovanych agresivnych sprostych ludi. slusnych ludi tam uz nestretnete..
za druhe: za danych okolnosti je zazrak ze sa taketo incidenty nedeju castejsie. hlavny vinnici: alkohol, drogy a steroidy, ktorymi su dnes napichany vsetci mlady svalnaci. vsetko to zvysuje agresivitu. svoj podiel maju aj zeny, ktore sa chovaju, obliekaju a rozpravaju ako stetky z panonskej - to potom este zvysuje agresivitu chlapov. proste cele zle..
potom staci malo a tragedia je na svete. zivot nikto nevrati a ten utocnik bude roky v base snivat nad tym co vsetko by dal za to keby mohol vratit cas..
ludia, chovajte sa ako ludia a nie ako besne zvery a nebudu taketo zbytocne tragedie..."

Ten úbožiak nebýva v Bratislave a v živote sa neocitol v zahraničí o 4. ráno. Nemôže porovnávať a prd vie o tom, ako to vyzerá v Bratislave. Cieľ je vytvorenie alebo podporenie negatívnej nálady, vyprovokovanie extrémnych reakcii.

Jozef Novak

Fakt vďaka tým rôznym indivídúám mám z Bratislavy, nemám z toho Slovenského hlavného mesta príliš dobrú mienku. To sa k nám do vlaku dovalilo z Bratislavskej stanici stádo primitívov. Drzých sprostých nevychovaných... Odvtedy Bratislava 0-bodov. Škoda, neni to v mojích možnostiach zrovnávať Bratislavu po dôkladných povojnových etnických čistkách, s bývalým Prešporkom.

Wotan

60 rokov! Najmä z východného Slovenska! Môžem Ti odpovedať za rodinu starých prešpurákov. Pozri si životopisy prezidentov, predsedov vlády a ministrov za posledných 60 rokov. Koľko z nich sa narodilo v Bratislave?

Porovnávaj Bratislavu s hlavnými mestami Európy a metropolami nad 1. milión. Bratislava s okolím už dosahuje podobnú veľkosť. Ja mám možnosť porovnať, lebo behám po Európe (za svoje). Je to jedno z najčistejších a najbezpečnejších miest v Európe. A povedia Ti to aj ľudia zo zahraničia, pokiaľ ovládaš ich jazyk a dokážeš s nimi komunikovať.

Ja nemám dobrú mienku o sprostých vidlákoch, ktorí nepoznajú situáciu vo svete a kydajú na Slovensko ako besní! Recept je jednoduchý - nepáči sa Tu tu? Choď do r.t. a nesmraď tu! Slovensko nič nestratí a budeš mať možnosť ukázať vo svete, aký si macher. Čakajú na takých ako Ty s ovorenou náručou ... :-D

https://www.numbeo.com/quality-of-life/in/Bratislava

porovnaj to napríklad

https://www.numbeo.com/quality-of-life/in/Rome
https://www.numbeo.com/quality-of-life/in/Paris

Ja viem, vidláci majú vlastné indexy kvality života. Žiješ v Bratislave? V koľkých mestách v cudzine si bol?

Ľubov

starý svet mizne,dokonca ešte aj na dedine.A o hlavných mestách škoda hovoriť.Momentálne je to nezvratný proces,tiež ma to až fyzicky bolí,keď kníhkupectvo z môjho detstva je zrušené a teraz tam predávajú nejaké bezcenné zvratky. Centrá hnednú,volačo sa presunie do predmestí,ale aj obchoďáky onedlho padnú ,lebo ich porazia íšopy.
Všimlal som si,že ľudia si dávajú donášať domov už aj žiarovky,plienky pre deti....oh.-(.

O Prešporku nepochybujem,že bol čarovným miestom. Sú nejaké spomienkové knihy,fotografie.Ale hovorím,treba to prijať a pokial možno vydržať,musí prísť niečo nové po tejto dekadencii.

Wotan

ako v minulosti. Kedysi sme boli mladí a pekní, potom ako nám ostalo iba to "a", pozeráme na minulosť ružovými okuliarmi.

Klasická ukážka je reakcia "pamätníkov" na kúpenie v Dunaji. Všimnite si dobre fotografie
https://t3.aimg.sk/magaziny/gqiDv396QNnes9CZJgt1JQ~Na-sl-vne-Lido-chodil...
https://bratislava.dnes24.sk/images/photoarchive/sized/700/2015/06/12/Ku...

Tú špinu a spôsob, ako ležia pri nej "rekreanti". Ja si dobre pamätám, že voda smrdela, bola studená a nakoniec to vidno aj na fotografii, koľko ľudí skutočne v tej smradľavej studenej stoke pláva. Oproti tomu je Draždiak, kde sa chodia kúpať najväčší humusáci (aj ja:-D), čistá voňavá letná studnička!

Napriek tomu na facebooku sú krásne spomienky, idealizujúce to kúpanie v studenej smradľavej stoke!

Dusanbe

tupé bezcitné hovado kope človeka ležiaceho na zemi do hlavy.
Niet k tomu čo dodať - či to robí v Prahe, alebo v Bratislave.

Wotan

Sú problémy, o ktorých na MNO sa nesmie nahlas ani potichu čo i len v náznakoch spomenúť. Nechcel by som byť ministrom obrany v krajine, v ktorej obyvateľstvo schováva hlavu do piesku a politici mu ju ešte viac zahrabávajú! O médiách na Slovensku je škoda utratiť slovo ...
My nedokážeme nahlas pomenovať najpravdepodobnejšie hrozby suverenite Slovenska. V médiách politici fantazírujú o hrozbe útoku z Ruska, idioti z opačného tábora fantazírujú o útoku na Rusko. Diskusia o nákupe výzbroje sa deje v duchu podobných fantasmagórií, pričom sa k technickým otázkam vyjadrujú nekompetentní ministri a štátni tajomníci, čo chvíľu smrdeli alebo stále ešte smrdia na stoličke ministra alebo štátneho tajomníka. Plitruk NATO štátny tajomník Ministerstva obrany SR Róbert Ondrejcsák sa dokáže bez zodpovedajúceho vzdelania vyjadrovať k technickým otázkam, čerešničkou na torte je exminister za SaS z Radičovej vlády Galko.
Najväčšiu hrozbu suverenite Slovenska nepredstavuje Rusko a USA. Tou hrozbou je občianska vojna na Ukrajine! Pravdepodobnosť jej vypuknutia sa každým dňom zvyšuje. Hlúposť vládnucich špičiek na Ukrajine dosahuje úplne absurdné rozmery. Fantazírovanie od útoku na most cez Kerčský prieliv až po útok na Doneckú ľudovú republiku. V Odese a na Zakarpatskej Ukrajine to vrie a blázni chcú útočiť na Rusko?
Výsledkom by bol vojenský konflikt, kde na strane Rusov by bojovali vzbúrené jednotky ukrajinskej armády a „dobrovoľníci“ z Ruska, špecialisti vyzbrojení najmodernejšou a veľmi drahou technikou.
Moja rodina na výčiny Banderovcov na SLOVENSKOM ÚZEMÍ má veľmi zlé spomienky. Tak ako boli vytláčaní z Ukrajiny Banderovci smerom na západ, situácia sa môže opakovať ale v podmienkach podstatne problematickejších (ťažká výzbroj, letectvo). Podľa môjho názoru nie je problém či tento konflikt vypukne, otázne je iba kedy.
Prečítajte si napríklad :
https://cz.sputniknews.com/videoklub/201805297439920-ukrajina-donbas-let...
https://dennikn.sk/686717/vojna-na-donbase-fabrika-dymi-rakety-lietaju/
https://svet.sme.sk/c/20742396/ukrajina-konecne-priznala-vojnu-s-ruskom-...
http://www.topky.sk/cl/11/1714351/Ziadny-zmrazeny-konflikt--Na-Donbase-j...
Iba blázni dokážu strkať hlavu do piesku nevidia možné dôsledky pre Slovensko!
Rozumná reakcia by bola urýchlene sa pripraviť na vpády jednotiek, utekajúcich pred Rusmi na Slovensko. Naozaj môže byť niekto naivný, že prenasledujúce jednotky Rusov, keď uvidia našu impotenciu, sa zastavia na našich hraniciach a z východného Slovenska sa nestane bojisko? Naozaj sú na Slovensku ešte takí hlupáci, čo veria že NATO si bude páliť prsty z Ruskom kvôli prebiehajúcim bojom napríklad v okolí takej diery, akou je Stačkin?
Dokážeme ochrániť vzdušný priestor proti takým hrozbám, akými sú útoky civilným lietadlom na JE?
V armádních novinách vyšiel odvážny článok na túto tému:
http://www.armadninoviny.cz/ceske-stihacky-gripen-slovensku-nepomuzou-1....
Prečítajte si pozorne ten článok! Pripomínam že Francia vyčlenila iba na ochranu svojich JE 8 stíhačiek Rafale. Ak zoberieme do úvahy výcvik a opravy, je požiadavka na 14 nadzvukových stíhačiek oprávnená!
Diskusia na Slovensku dosiahla neuveriteľne stupídnu úroveň. Diletanti drístajú neznesiteľne sprosté argumenty, pričom sa zamlčuje že :
1. SAAB prestal vyrábať JAS 39 Gripeny verzie C/D a nová podstatne drahšia verzia E je len vo vývoji. http://www.armadninoviny.cz/gripen-e-vyvoj.html Dodávky drahého Gripenu E sú v nedohľadne!
2. F-16 V je v boji overená a dostupná stíhačka. Prevádzkové náklady sú väčšie ako u Gripenu CV/D, ale pre Gripen E nevieme ohodnotiť ich výšku! Tu sa nejedná iba o spotrebu paliva, ale o náklady na kompletnú logistiku!
3. Slovensko nedokáže prevádzkovať dvojmotorové stíhačky tak, aby piloti mali nelietané minimálne 100 hodín ročne! Ostáva ešte iba kórejský KAI KF-X, ktorý je ešte vo hviezdach.
To že nákup lietadiel je predmetom politického boja a technické, ekonomické a vojenské aspekty sa dostávajú na okraj pozornosti rôznych demagógov, dosvedčuje situácia vo Švajčiarsku:
http://www.armadninoviny.cz/nove-stihaci-letouny-a-pvo-pro-svycarske-let...
a v Kanade:
http://www.armadninoviny.cz/kanadska-odysea-se-stihacimi-letouny.html
A reakcie našich politikov, vrátane „národovcov“ ĽS NS a jej derivátov? Na grcanie!

PS Norman, ak máš záujem môžem pokračovať problémami pri nákupe pozemenej techniky ...

Norman

to, že nákupy sú aj oficiálne mastné sústa, je jasné. Skús ale napísať, kto za koho kope a čo je na ktorej verzii zlé.

Popravde sú stíhačky pre krajinu ako Slovensko dosť veľké sústo. Vojsko by sa malo sústrediť na iné druhy vojska, a vo vzduchu na protilietadlovú techniku, a na techniku s krátším dosahom - vrtulníky, dopravné, drony(!!).
Kupovanie moderných stíhačiek je pre Slovensko samo o sebe vec prehnaná.

O pozemnej technike - ak vieš, napíš. Prečo nevyvíjame aj podvozok pre to vozidlo? Prečo vôbec je to nové vozidlo prijaté proamerickými kruhmi negatívne?

mnkr

si vis pacem, para bellum

Wotan

Keby som si myslel, že norman je trasotítka-holubica, túto diskusiu by som na tomto serveri ani neotváral.

Potrebuje Slovensko minimálne 8 letuschopných nadzvukových lietadiel?

1. Mäkký scenár, civilné dopravné lietadlo, ktoré stratilo kontakt zo zemou (napr. z dôvodu fatálneho výpadku elektroniky) a ktoré sa blíži k niektorej JE a hrozí že vletí do pásma, kde sa bude musieť zostreliť! V článku evidentne odborník na PVO vysvetľuje ten najpriaznivejší smer hrozby a pomerne pomalý Boeing 737-200. Zhrniem fakty – Slovensko podpísalo desiatky dohôd týkajúcich sa leteckej prevádzky v našom vzdušnom priestore. Sme povinní takto zablúdené a paralyzované lietadlo zachytiť stíhacím lietadlom a umožniť mu za pomoci nášho vojenského pilota vyhnúť sa situácii, v ktorej by vletelo do zakázanej zóny, v ktorej musela naša PVO lietadlo zostreliť. Napríklad aj raketou. Článok jasne ukázal, že bez nadzvukového stíhacieho lietadla, ktoré by vzlietlo z niektorej základne na území SR sa to nedá realizovať. Modernizácia základní v Kuchyni a na Sliači z prostriedkov NATO je nevyhnutné minimum, modernizácia radarov tak isto. O niečo tvrdší priebeh by mal prelet cez vzdušný priestor Poľska a cez Tatry na Slovensko. Časy potrebné na adekvátnu reakciu by sa podstatne skrátili!

2. Tvrdý scenár je občianska vojna na Ukrajine. Našu hranicu prekročila banda Banderovcov, vybavená tankami a BVP. Nad Slovenskom začali vzdušné súboje medzi ruskými a ukrajinskými lietadlami. Pokiaľ Slovensko nedokáže zostreliť lietadlá z Ukrajiny, ktoré prenikli na naše územie, Rusko nebude rešpektovať náš vzdušný priestor a lietadlá Ukrajiny môžu padať Slovákom na hlavy. Dobre im tak, východniarskym ožranom, čo nám podarovali Dzurindu a Miklóša?

Prepáč, ja nie som žiaden jastrab, ale každé lietadlo, ktoré prenikne do nášho vzdušného priestoru a nerešpektuje príkazy našej PVO, musí byť zostrelené! To nie je o NATO, ale o suverenite SR! Ak väčšina národa je presvedčená, že sa nám netreba brániť, tak Slováci sú úbožiaci a ako národ nemá právo na ďalšiu existenciu!

Aké lietadlá? Pozrime sa na problém iba vecne technicky.

Výroba JAS-39 Gripen C/D je ukončená a Švédi sa pripravujú na výrobu podstatne drahšej verzie E. Vyrábať 14 strojov pre Slovensko je ako prdnúť do Vesmíru, nezáujem. Dodávky na Slovensko majú šancu tak v roku 2030.

Alternatíva je napríklad Kórejská KAI T(F)A-50 Golden Eagle. Žiaľ neodskúšané, i keď v snahe preniknúť na trh EÚ by Kórejci dokázali ponúknuť dobré podmienky vrátane participácii na výrobe.

Ak odmietneme poľské fantazírovanie o predraženom Lockheed Martin F-35 Lightning II, na ktorý nemáme peniaze, ostávajú Eurofighter z druhej ruky alebo Rafale. Prevádzkovo drahé stroje, na výcvik pilotov by neboli jednoducho peniaze.

A tak nám ostáva nenávidený F-16V. Spĺňa všetky nároky a je k dispozícii v najkratšom možnom termíne. Keby si bol norman ministrom na MNO, ako by si sa rozhodol?

Korupcia.

Okolo nákupu Migov-29 z deblokácií a škandalóznom zabezpečení servisu Rusmi je škoda napísať čo i len riadok.

Korupcia pri nákupe F-16V by isto bola, ale mala by ďaleko sofistikovanejší a nie tak brutálny charakter. Školenia spojené s výletmi po USA sa dnes považujú za samozrejmosť a sú súčasťou oficiálnych nákladov na marketing. Ale ponúkaný spôsob nákupu vylučuje škandalózne praktiky, ktoré sme mohli vidieť pri rozhodovaní o lízingu JAS-39C v ČR. Aj na Slovensku sú kádre, ktoré robia obchodného zástupcu BAE. Korupcii sa nedá vyhnúť, je ale možné vybrať si medzi rabiátskou formou BAE alebo Rusov, alebo tou formou, ktorá je podporovaná vládou USA. Toto je pointa!

Norman

ale keď už si tu tému začal, samozrejme mám jasnú odpoveď a bolo by škoda nepoužiť môj talent :)

Takže:
1. ako je aj v tom v článku (tvojom linku) uvedené, na tak malom území, ako je Slovensko, je dnes takmer nemožné použiť stíhačku na klasické zastavenie leitadla podľa všetkých medzinárodných pravidiel. Kým dôjde len k varovaniu, je lietadlo už mimo hraníc (alebo niekde v cieli).
Lietadlá majú určitý zmysel len v priamej bojovej situácii. Ale nad Slovenskom sa naozaj ani poriadne neobráti.
Slovensko a mnoho iných krajín nemá atómovú bombu a nemá ani mnoho iných typov modernej techniky. Podobne sa zaobíde aj bez vrcholovej leteckej techníiky - ak sa bude sústrediť na protilietadlovú obranu.

2. Ak na Ukraine prepukne konflikt, ktorý nejaké militantné skupiny prehrajú a budú im hroziť ťažké tresty, určite nebudú unikať cez Slovensko v tankoch, ani ináč ozbrojení, ako banderovci po vojne. To tak nebude. Unikli by v bežnom civilnom aute a požiadali o azyl buď hneď tu, alebo ešte pravdepodobnekšie v Rakúsku/Nemecku (prečo, dobre vieme).
Nemyslím, že by sa bežní ľudia z Ukrainy hnali cez hanice viac, ako to robia už teraz.

Skúsme radšej sledovať to Taliansko (a Francúzsko), tam bude hlavný či prvý väčší konflikt.
Uvidíme, ako sa tam Robert Fico osvedčí :-)

Povedal by som tak: konflikt na východe treba len hasiť, zmierňovať, ale konflikt na juhozápade treba čo najskôr roznietiť, vyriešiť.

Wotan

je možný (prepočítaj si údaje z článku) za predpokladu, že na letiskách Sliač a Kuchyňa bude pripravená v pohotovosti dvojica nadzvukových stíhačiek.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Air_Policing
https://doctrine.vavyskov.cz/_casopis/2012_1/2012_1r_2a.html

V uvedených dvoch článkoch máš uvedené, aké ulohy by mali lietadlá plniť.

"Unikli by v bežnom civilnom aute a požiadali o azyl buď hneď tu, alebo ešte pravdepodobnekšie v Rakúsku/Nemecku (prečo, dobre vieme)."

Rusi ich budú hnať tak, že sa budú báť otvoriť poklop, o prezliekaní a prestup do civilných vozidiel nebude možný!

Pokiaľ pochybuješ o reálnosti konfliktu a jeho sile, prečítaj si

https://www.hlavnespravy.sk/putin-vystriha-ukrajinu-pred-utokom-donbas/1...

Ak je na svete politik, ktorého vyhrážky treba brať vážne, je to určite Putin. O tom, že má informácie o tom, čo pripravujú Porošenkovi idioti nepochybuj!

https://www.hlavnespravy.sk/exriaditel-sluzby-bezpecnosti-ukrajiny-igor-...

NATOff

Wotan riešiš/vytváraš nejestvujúce problémy..

Treba si priznať jednoduché fakty: Slovensko je priliš malé územie..

Slovensko nieje suverénne, teda ak chceš zbrojiť tak si na to pýtaj keš od Európskeho zväzu a nie od Slovákov..

Slovensko nikto vojensky neohrozuje a ani sa v dohľadnej dobe nechystá, všetci sa nato boja čo i len pomyslieť..

Je pekné, že sa tým obraciaš priamo na Normana..

Ale zas myslieť si že je tak pochabý a nechá sa zmanipulivať tak lacnou nadávkou, že "trasorítka" a postaví len kôli tebe Slovensko a Slovákov do bojovej pohotovosti je až príliš jednoduché myslenie..

Ubezpečujem ťa, že právo na vlastnú existenciu bez vašich cudzích sračiek sa ešte len začne uplatňovať, žobreš pri nesprávnom strome..

Brániť sa rozhodne treba, ale nie tak hlúpou hrubou silou, ale aspoň tak prešibane ako nás vyciciava eurosocialistický zväz židovskej mafie..

Bubu vy hlúpi chudobní slováčikovia nakupujte od nás naše predražené sračky, to je tvoj spôsob argumentácie?
A čo ak si niekto povie, že načo je nám potom to NATO, načo celý tento paneurópsky fašistický protislovenskí 666-krát zholokaustovaní cirkus ufňukaných úbožiakov..
Na čo je nám nejaká cudzia vraj slovenská vláda so židojašterkami, židoklokanmi, židomagyarmi, kryptožidami, kryptogenerátormi náhodných slov a inými neslovenskými komixovými postavičkami?

Naozaj vravíš, že sa treba brániť? A proti komu?
Proti tým vykonšpirovaným bezvýznamným židkom? Čo vo svojej bezbrehej bujnej fantázii vládnu svetu, či proti Maďarom, ktorí obraňujú naše hranice, či proti nejakým Ukrajinským chudákom čo nemajú čo dohuby.. Či proti komu vlastne? Však Slováci sa vlastne majú kurevsky dobre, životná úroveň neustále stúpa, pomaly už nemôže byť vyššia, však je tu mier a dobre že nie raj na Zemi, tak keď už sme na tom tak bohovsky dobre prečo by sme nezačali zbrojiť, však najlepšia obrana je útok, ale vlastne na čo zbrane, však my sme na tom tak dobre, že keď povieme Ukrajincom, že chceme späť Zakarpatsko tak sa bez boja vzdajú, keď povieme Maďarom, že chceme späť dolné Slovensko, taj nasadnú na ťavy a tie šikmooké poníky a utečú za ural aj s ich slabým forintom..

Však im stačí len pohroziť, my Slováci, my páni tvorstva i divej zvery, my tu predsa porúčame celému svetu!

No nie? Však kto by nám aj porúčal? Nejakí úbohý americký zbrojársky priemysel, či nejakí židovskí samozvaní mierumilovní chuďáčikovia, ktorí nevládu ničomu a nikomu ani svojim vlastným črevám a preto ich treba iba ľutovať, ako vlastne aj káže zákon o zákaze popierania a neschvalovania Slovenskej nadvlády nad svetom, v jednom židovskom scifi konšpiračnom románe kde Slovensko spolu s Hitlerom vyhlásilo vojnu proti všetkym úbohým židom na celom svete... a desať výkričníkov

Wotan

https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinski-poslanci-poziadali-urobit-poriado...

Samozrejme Putin nebude mať väčšie starosti, ako brániť hranice Slovenska... Niektorý "narodovci" na Slovensku majú menšiu odvahu brániť hranice Slovenska, ako tá najzbabelejšia panna v Izraeli!

Lebo Židia, lebo USA, lebo NATO!

Náhodný okoloidúci

Dovolím si tvrdiť, že aj keby došlo k priamym vojenským zrážkam medzi armádami Ukrajiny a Ruska kvôli ukrajinskému útoku na DĽR a LĽR, zákrok Ruska sa obmedzí na zničenie bojaschopnosti ukrajinskej armády a potom sa ruská armáda stiahne. Keby totiž Rusko Ukrajinu obsadilo a začlenilo, prevzalo by tak za ňu zodpovednosť , muselo by ju živiť. Zneškodnenie banderovcov je úloha pre samotných duševne zdravých Ukrajincov, to za nich nikto iný neurobí. Ale vieme, že USA majú mimoriadny záujem na tom, aby na Ukrajine udržali liaheň a chovnú stanicu banderovcov. Takže aj agentov USA budú musieť z Ukrajiny vyhnať samotní Ukrajinci. Teda ak chcú konečne mať normálny slušný život.

Norman

Presne.
Rusko Ukrainu neobsadí hlavne kvôli tomu, že chce s ňou mať dobré vzťahy a akákoľvek vojenská okupácia by to nadlho zvrátila. Rusko musí ten boj vyhrať politicky, v Kijeve.

Chcem ale upozorniť, že všetci spomínate nejakých banderovcov ako nejaké hlavné zlo Ukrainy. Tak to nie je. V čase, keď bolo treba zvrhnúť vládu a robiť cirkus, sa farebným revolucionárom hodili aj títo pronacionalistickí radikáli. Tvorili (len) jednu tretinu vtedajšej opozície. Neskôr sa zas hodili na boj proti Donbasu. Nemajú naozajstnú moc.

Vláda a zlo v Ukraine už od Majdanu nie sú títo nacionalisti, ale globalistické sionistické sily, oligarchovia, zväčša židovského pôvodu. To je jed, ktorý vanie z Ukrainy. Ostatné veci sú druhotné.

Aj preto Rusi nechcú mať konflikt s Ukrainou, lebo by bojovali so svojimi a "čierny" by sa rehotal.

Ukraina musí hlavne sama nájsť v sebe imunitné prostriedky, aby sa vyliečila.

Náhodný okoloidúci

Ako píšem - USA potrebujú liaheň protiruských extrémistov. Miesto USA si pokojne môžeme dosadiť sionistov/anglosionistov typu Nudelmanovej a spol.
A s udržaním dobrých vzťahov medzi duševne zdravými Ukrajncami a Rusmi si to tiež dobre vystihol, o dôvod viac, prečo Ukrajinu neobsadzovať.
Ale môže sa to vyvíjať takto:
Ukropitekovia zaútočia na DĽR a LĽR, Rusko im zničí vojenskú techniku, aby im zabránilo pokračovať v útokoch na civilistov (gruzínsky scenár 2008), to posmelí duševne zdravých Ukrajincov a tí zvrhnú vládu Ukropitekov kontrolovanú anglosionistami. Potom bude referendum o začlenení Ukrajiny zo RF, čo ale bude viesť k rozdeleniu Ukrajiny na banderovskú Halič a proruský zvyšok. Samozrejme, západné "demokracie" referendum neuznajú.
Poliaci si budú nárokovať na pripojenie Haliče, to ale bude proti srsti banderovcom a ich zaoceánskym "pestúnom", lebo Poliaci budú chcieť Halič radikálne deratizovať, aby si banderovcami nezamorili štát. Ale tým by skrížili plány USA a anglisionistom.
Toto nie sú len moje špekulácie, veľa ľudí, ako som čítal na nete, má podobné názory.

Norman

ako hovoríš, mnohí s ním rátajú. To bude trest - ktorí ale mnohí ukrainci aj uvítajú.

Neviem, či to s Poľskom bude až také horúce, ono predsa len, Poliaci si radi zakecajú, ale skutek skôr utek, ako u našich západných bratov.

V každm prípade sa z Ukrainy nik valiť nebude a ak, tak ako azylanti do Nemecka (cez Poľsko či Maďarsko). To by bolo nakoniec aj zaujímavé ....

Náhodný okoloidúci

Na nete je dosť mapiek, ktoré názorne ukazujú, ako bola Ukrajina lepená do súčasnej podoby na úkor svojho okolia. Historickú Ukrajinu predstavuje len Zaporožie, nič iné.
Na druhej strane je zaujímavé, že Rusi aj z takých Čečencov alebo Dagestancov dokázali urobiť hrdých občanov Ruskej federácie. Ide len o prístup.

sandro

Dufajme, ze sa budu aspon valit Ukrajinske zeny:) Ja dnes kazdemu slobodnemu mlademu chlapovi radim, aby sadol do auta, pripadne na motorku(este lepsie) a siel si jednu zobrat, u nas zeny nie su - mozno v Bratislave je ten pomer este ako tak.. Nase zeny(alebo aj vojnova korist zapadu po 1989) odisli refreshovat zdegenerovany zapadny gen, Ukrajinky su celkom pekne, je ich vela, su nenarocne a vdacne. Treba cim skor, bude vypredaj..

Nespokojný „občan“

Ja by som povedal, že vôbec najkrajšie – spolu s Polkami. A kvitujem čo si napísal: sadať do auta, prípadne na motorku, a hor sa hľadať ženu na Ukrajinu. Ak sa Ukrajinky budú hromadne valiť na Slovensko, aby zaplnili tie naše legendárne montovne, tak zvážim aj návrat domov. :-D

sandro

montovne asi nie, ale sestricky uz su tu napriklad. To je presne ta oblast, kde treba migraciu podporovat a pretavit to potom aj do cisiel aby sme ukazali, ako sme otvoreni:) Ukrajinky zo zapadnej casti vedia, ako zili ich nedavni predkovia(v zemljankach) a ako biedne ziju teraz, preto si vedia vazit aj to malo, co dokaze poskytnut chudobny slovensky chlap. Na Ukrajine zije vyse 40 milionov ludi a zapadny svadobny trh je uz dost obsadeny(Slovenky, Cesky(aj ked tie su skoro vsetky v porne:) ), a dalsie krajiny z vych. bloku).
Kto bol niekedy za Lvovom tak vie ako tam matky mladych zien pristupuju k ''pocestnym'' zo zapadu..Netvrdim, ze aj dnes by musel nasinec rano utekat cez okno, ale ta ''pohostinnost'' tam stale je:)

mirages

pri plosnom utoku na ukr. by thewowa urcite poslal vysadky k podnestersku a na zakarpatsku rus

Wotan

https://s3.amazonaws.com/lowres.cartoonstock.com/miscellaneous-hourglass...
Na Ukrajine sa každým dňom vyostruje kríza, konflikt nadobudol nebezpečné rozmery najmä v Odese!
https://www.kp.ru/daily/26840.7/3881032/
Citujem : „Просто на современной Украине остается все меньше жирных и лакомых кусков для «стрижки и дойки», и местные «народные дружинники» и прочие радикальные неформалы вступили в борьбу с приезжим бригадами «правого сектора», которые хотят подчинить себе местные власти.“
Uvedomte si, že prípadná strata Odesy https://sk.wikipedia.org/wiki/Odesa by pre Ukrajinu znamenala katastrofu.

Nik netvrdí, že vojenské jednotky RF oficiálne vstúpia na územie Ukrajiny. Vojenské jednotky rusky hovoriacich Ukrajincov, jednotky Rusov pochybného pôvodu oblečené v uniformách ukrajinskej armády, dokonca nemusia účinkovať v tomto konflikte ani povestní zelení mužíčkovia (lebo v skladoch armády na Ukrajine mizli zbrane, uniformy nebudú problém), budú bojovať s jednotkami nacionalistov. Bosna na hraniciach Slovenska, pravdepodobne v ešte krvavejšej podobe určenej modernejšou výzbrojou jednotiek.

Putin otvorene varuje, že
"V prípade vyostrenia konfliktu na Donbase podľa neho môže pre Ukrajinu vyvstať aj hrozba straty štátnosti!"

A toto všetko môže prepuknúť ešte v tomto roku! Nevylučujem že skutočným iniciátorom budú rusky hovoriaci občania Ukrajiny, ktorí s Porošenkom a jeho bandou už strácajú trpezlivosť. Na rozdiel od Krymu nebude referendum o pripojení k RF, vypukne chaos a vzájomné obviňovanie. A potečie krv!

Norman

Čo majú tieto tvoje predstavy spoločné so "slovenskými vlastnecami"? Prečo z tejto problematiky obviňuješ "slovenských vlastencov". Je to bežná záležitosť armády, ako to majú riešiť "slovenskí vlastneci"?

Tento portál má svoje témy, a to je, okrem iných, napríklad rasové miešanie a plutokratický globálny sionizmus. K tomu máme čo povedať. Ukrainský chaos nám proste nijako extra nehrozí a ak, tak je to vec armády. My tu nebudeme volať po väčšej militarizácii, po kupovaní amerického odpadu už vôbec nie - naopak, voláme po bojkote akejkoľvek americkej armádnej techniky.

Čo sa týka vojny, som takmer ... pacifista. Rozdajte zbrane ľudu, čo najviac samopalov a podobnej priamej techniky jednoduchého použitia :) To je podstatné. A dajte im školenia, ako s nimi narábať, jednoduché, rýchle. Vyrábať tie zbrane u nás. Pozrite do Sýrie a Donbasu, ako je aj dnešná vojna stále hlavne o jednoduchých vojakoch.

sandro

Kuracina uz mal byt davno miliardar.

nové